مقالات

افزایش فروش با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ! | پاوینو

افزایش فروش دیجیتال مارکتینگ
تیم های موفق بازاریابی و فروش از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی برای موفقیت در بازار و کنار زدن رقبا استفاده میکنند.از جمله راهکارهای موثر برای افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر،دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن میباشد.اما آنچه که تیمهای بازاریابی  و کسب و کار های آنها را از رقبایشان متمایز میکند،شناسایی و انتخاب بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و استفاده هوشمندانه از آنها برای بازاریابی و افزایش فروش است.در این مقاله از پاوینو نکته ها و توصیه های مهم در خصوص استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن را با توجه به تجربه فروشندگان و بازاریابان موفق برای شما بازگو میکنیم.

آخرین تحقیقات بازاریابی دیجیتال نشان میدهد که از شرکت ها و کسب و کارهای پیشرو با استفاده از زیرساخت های دیجیتالی و اینترنتی ، تا 2 برابر موفق تر از رقبای خود عمل کرده اند .

جایگاه ابزارهای مدیریتی فروش به درجه ای از اهمیت و کاربرد رسیده است که واحد های بازاریابی و فروش با چالش تفکیک اهداف ِممکن از اهداف آرمانی مواجه شده اند.سازمانهای بسیاری دچار تب استفاده از انواع تکنولوژی ها و ابزارها، برای شناسایی بهترین زیرساخت ها در دیجیتال مارکتینگ شده اند.حتی بدتر از این، شرکت هایی وجود دارند که به اشتباه و بواسطه ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، به دنبال کمتر کردن ارتباط فیزیکی با مشتریان خود هستند!در نقطه مقابل، کسب و کارهایی هم وجود دارند که به هر ابزار و راهکار جدید بازاریابی و فروش با نگاه بدبینانه نگریسته و به تیم های بازاریابی و فروش خود اجازه رشد عملکردی و فروش بیشتر را با استفاده از این ابزارها نمیدهند!

امروزه تیمهای موفق فروش در سازمانها و شرکت ها از ابزارهای بسیار مختلفی در دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی استفاده میکنند.این ابزارها عمدتا شامل نرم افزارها و اپلیکیشن هایی برای تبلیغات و تحلیل پروژه های بازاریابی و مشتریان میباشند.

اما تیم های موفق فروش چه میکنند؟

این افراد ، با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در حوزه های مختلف زیرساختی، نرم افزاری و تحقیقات بازار، به راهکارها و استراتژی های قدرتمندی در جهت افزایش فروش دست مییابند. واحد های فروش موفق با همکاری تیم های تبلیغاتی خلاق، تکنولوژی های دیجیتالی و اینترنتی را در جهت افزایش هرچه بیشتر عملکرد خود بکار میبرند.

تحقیقات بر روی 200 شرکت B2B  (بیزنس به بیزنس) در امریکا شامل بررسی صد ها واحد فروش  14پتانسیل مهم را در عملکرد تبلیغاتی آنها نشان میدهد.(تصویر زیر )

افزایش فروش دیجیتال مارکتینگ

14پتانسیل مهم در ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در عملکرد تبلیغاتی شرکت های   B2B و فروش بیشتر

همچنین شرکتهای پیشرو در این تحقیق، که ظرف 2 سال گذشته، 15  درصد رشد در بازار داشته اندعلاوه بر توسعه موفق ترظرفیتهای اطلاعاتی و تحلیلی خود ، 25 درصد بیشتر از رقبا از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ منعطف با سازو کار خود بهره برده اند. اگر میخواهید مناسب تری ابزار دیجیتال مارکتینگ را برای کسب وکارتان انتخاب نمایید و از آن در جهت رشد وتوسعه تجارت استفاده کنید، کافی است با مشاور دیجیتال مارکتینگ پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره

زیرساخت های اطلاعاتی

شرکت ها و کسب و کار های پیشرو ، تا 2 برابر دارای زیرساخت های دیجیتالی (طراحی و مدیریت مشتریان، فروش و اطلاعات بازار)بوده اند.راهبران این شرکت ها، تعمدا از انباشتن مشتریان و چشم اندازهای آتی در فضاهای چند گانه دوری جسته اند چرا که اطلاعات پراکنده واقع بینی و جریانهای مفید اطلاعاتی را مخدوش مینماید.خصوصا در زمانیکه که یک شرکت در حال تحلیل های پیشرفته در بازاریابی و فروش میباشد.

بیشتر بخوانید: بهترین مشاوره کسب و کار چیست: انواع مشاوره

اپلیکیشن های تبلیغاتی اصلی

از طرفی رهبران موفق فروش با استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، تا 2 برابر دقیق تر در مدیریت ارتباط با مشتری CRM ،  کار با ابزارهای هوشمند تجاری و اتوماسیون های بازاریابی عمل کرده اند.زمانیکه همه اینها با  زیرساخت های اطلاعاتی پیشرفته تلفیق شوند، یک آرایش هوشمند از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ بوجود میآید که منجر به رشد و توسعه حداکثری برای کسب و کار میشود.

  • درحالیکه  در بسیاری از شرکت ها که بررسی ریز بینانه خط فروش و امور جاری به افراط کشیده میشود، شرکتهای پیشرو بدنبال ساده سازی و اتوماتیک سازی تماسها، اطلاعات ، چشم اندازهای فروش وامور و فعالیتهای مرتبط با آنها هستند چراکه همه این موارد بر تیم های فروش به نوبه خود فشار وارد می آورد. این شرکت ها بر بکارگیری ابزارهایی مانند تکنولوژی های آموزشی فروش، ابزارهای پیشرفته معرفی محصولات و تمرکز می یابند که به کمک نمایندگی های فروش  آنها بیاید. از جمله  کاربرد این ابزارها می توان به  سهولت محدوده بندی، قیمت گذاری ،و پلتفورم های بازخورد مشتریان اشاره نمود.همچنین بسیاری از این ابزارها به افزایش بازده  یا کاهش وظایف و آزادسازی  وقت سرپرستان مجموعه میآید تا بتوانند هرچه بیشتر بر موضوع اصلی یعنی فروش موفق متمرکز شوند.

از این ابزارها میتوان به پلتفورم های تحلیل دیجیتال مارکتینگ در جهت اطمینان از هدفگذاری های تیم فروش بر مشتریان اصلی و ثابت شرکت ها یا ابزارهای حسابداری دیجیتالی متمرکز بر اولویتهای واحد مالی و حسابداری میباشد، اشاره کرد.

  • در نقطه مقابل شرکت ها و کسب و کارهای غیر منسجم  را میبینیم که بر افزایش حداکثری بخش ارتباط با مشتریان  CRM متمرکز شده اند چراکه هنوز اپلیکیشن های تبلیغاتی اصلی خود را به سطح قابل قبولی نرسانده اند.و به همین موازات شرکت های پیشرو، درحالت قدرتمند تر ساختن جبهه اصلی از فعالیت و فروش خود میباشند.

افزایش فروش دیجیتال مارکتینگ
میزان و نوع موفقیت در استفاده از ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای افزایش فروش

  • یک نکته حائز اهمیت دیگر اینکه ، بعد از بکارگیری ابزارهای دیجیتال مارکتینگ، رهبران شرکت ها منابعی را در راستای موثر سازی این زیرساختها بسیج میکنند .

مطالب مرتبط: 8 تا از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

علم اطلاعات  و تحلیل داده ها

همچنین تیم های تبلیغاتی موفق را میبینیم که داده های وسیعی را برای رفع موانع و چالش های بازارایبی و فروش جمع آوری میکنند. این گروه ها، با استفاده از آنالیزورهای  پیشرفته ، تلاشهای انجام گرفته بمنظور یافتن بهترین مشتریان و چشم اندازها و افزایش فروش (به مشتریان قبلی خود) را بررسی و تحلیل میکنند.

افزایش فروش دیجیتال مارکتینگ

بکارگیری ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای آنالیز و تحلیل اطلاعات مشتریان و بازار

و زمانیکه علم اطلاعات و تحلیل داده با زیرساخت های شنیداری و تکنولوژی های مناسب همسو شود، شرکت ها میتوانند به شکل اساسی فروش خود را بهبود و سرعت ببخشند.این تحلیلگر های پیشرفته از جنبه های بسیاری در بازاریابی و فروش موفق عمل کرده اند.یک شرکت بیزنس به بیزنس از ابزارهای تحلیل گر برای تعریف نوع مشتریان ایده آل خود و اولویت بندی در اهداف و همسو سازی منابع فروش با ظرفیتهای آن استفاده میکند.

نتیجه گیری:
نرم افزارها و ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و فروش ، به بخشی جدا نشدنی از واحد های فروش در کسب و کار ها تبدیل شده اند.شرکتهای موفق و پیشرو ابزارهای دیجیتال مارکتینگ را به شکل موثرتری نسبت به رقبا برای افزایش  فروش خود بکار میبرند .بهترین واحد های تبلیغاتی و بازاریابی بجای تمرکز بر روند پروژه یا فروش ، بر ساخت هرچه بیشتر بر بسترهای دیجیتالی و بکارگیری ابزارهای آنها جهت تحلیل اطلاعات بازار تمرکز میکنند.

اگر برای شناسایی و انتخاب بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ برای موفقیت کسب و کار خود به مشاوره نیاز دارید، فرم مشاوره کسب و کار پاوینو را تکمیل فرمایید!

درخواست مشاوره

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید