مقالات

عوامل موثر در افزایش فروش | پاوینو

افزایش فروش
عوامل موثر در افزایش فروش و موفقیت در فروش دغدغه اکثر صاحبان کسب و کار به خصوص کسب و کارهای اینترنتی می باشد. مشتریان شما تیپ های شخصیتی بسیار متفاوتی داشته و در نتیجه انتظارات و خواسته های گوناگونی دارند، پس لازم است که شما شخصیت مشتریتان را تشخیص دهید و مطابق آن مکالمه خود را با آنها پیش ببرید. همچنین با دانستن نکاتی بسیار ساده و کلیدی میتوانید عوامل موثر در افزایش فروش را شناسایی و بدین وسیله موفقیت در فروش را افزایش دهید.برای دانستن نکات بیشتر در این مقاله با پاوینو همراه باشید.

برای سودآوری، یک جنبه مهم در تجارت، افزایش فروش است. با این حال، فاکتورهای بسیار بیشتر از آنچه که تصور کنید، وجود دارند که ممکن است بر میزان فروش و رشد کسب و کار شما تأثیر بگذارند. به همین دلیل بحث در مورد این عوامل به شما کمک می کند تا بفهمید چرا فروش شما به طرز چشمگیری بهبود نمی یابد یا چرا نزولی است. در ادامه برخی از عواملی که می توانند بر فروش در یک تجارت تأثیر بگذارند آورده شده است.

برای بهبود مدیریت کسب و کار خود می توانید فرم زیر را تکمیل نمایید تا از مشاوره‌های بهترین مشاور کسب و کار پاوینو بره مند گردید.

مشاوره بگیرید

مورد اول:توجه به تیپ شخصیتی مشتری

برخی از افراد ایده های جدید را بیشتر می پسندند در حالی که گروهی دیگر در برابر ایده های نو و تازه مقاومت از خود نشان می دهند و برایشان اینکه محصول شما چه کمکی میتواند به آنها کند از اهمیت بیشتری برخوردار است. پس، از افراد بپرسید که به دنبال چه ویژگی هایی در محصول می باشند. در حیطه تصمیم گیری، مشتریان در دو گروه قرار میگیرند؛ اولین گروه آنهایی هستند که میخواهند سریعا به هدف خود رسیده و محصول مورد نظرشان را خریداری کنند، اما گروه دوم آنهایی هستند که بسیار آرام و سنجیده عمل می کنند و باید کاملا در مورد محصول تفکر و همه جوانب را تجزیه و تحلیل می کنند. گروهی از افراد کلی نگر بوده و گروهی دیگر جزئی نگرند. پس قبل از معرفی محصول و ارائه خدمات از مشتری خود بپرسید که اطلاعات کلی محصول را می خواهد یا جزئیات نیز براش اهمیت دارد، سپس بر اساس آن توضیحات و خدمات را به مشتری ارائه دهید. این یکی از اصول بازاریابی مدرن می باشد.

افزایش فروش

مورد دوم:راضی کردن مشتری برای خرید از شما

برای اینکه مشتری را راضی به خرید کنید به استراتژی های خاصی نیازمندید. ابتدا باید تشخیص دهید که مشتری شما جزو دسته بصری،شنیداری و یا لمسی است. افراد بصری به آنچه می بینند اتکا می کنند،، افراد شنیداری به آنچه می شنوند و افراد لمسی فقط باید محصول را از نزدیک حس و لمس نمایند تا بتوانند آن را پردازش کنند. بعد از تشخیص این موارد نوبت آن است تا احساس امنیت و اعتماد را به مشتری خود بدهید. برخی افراد فقط با یک بار شنیدن به شما اعتماد می کنند اما افرادی دیگر نیاز دارند تا بارها و بارها اطلاعات را از شما بشنوند تا بتوانند اعتماد کنند. یکی از راهکارهای عملی افزایش فروش این است که معیارهای مشتری را برای خرید پیدا کنید. این کار را به سادگی با پرسیدن چندین سوال از مشتری می توانید انجام دهید و سپس گفت و گو را به گونه ای پیش ببرید که به این معیار ها و دغدغه ها اشاره کنید.

افزایش فروش

مورد سوم:پرسیدن سوالات مرتبط

یکی دیگر از عوامل موثر در افزایش فروش پرسیدن سوالات مناسب و درست و گوش دادن به پاسخ آنهاست. سوالات شما باید هدفمند باشد، به خدمات و مزایای محصول شما اشاره کند، احساسات مشتری را برانگیزد و در واقع به گونه ای باشد که انگار دغدغه مشتری دغدغه شما نیز بوده و با هم به دنبال یافتن راه حل مناسب می باشید. بعد از پرسیدن سوال با کنجکاوی و دقت به جواب گوش دهید تا فرد احساس کند که شما او را درک می کنید و به توضیحات وی اهمیت می دهید. برای صحیح گوش دادن لازم است در طول مدت مکالمه به چشمان فرد نگاه کنید و گاهی با پرسیدن سوالاتی میان مکالمه یا استفاده از کلماتی همچون چقدر جالب، خوب ادامه بدین بعدش چه اتفاقی افتاد و ... میزان توجه و علاقه مندی خود را نسبت به مکالمه نشان دهید تا فرد با شما احساس راحتی و نزدیکی کند. هیجان خود را در چهره تان بروز دهید. اینکار در نحوه فروش محصول تاثیر گذار است.

بیشتر بخوانید:19 روش افزایش فروش اینترنتی برای سایت ها

مورد چهارم:انتخاب کلمات صحیح

قدرت کلمات را در افزایش فروش دست کم نگیرید.نوع مکالمه شما باید سرشار از کلمات قدرتمند و نشانگر اعتماد به نفس شما باشد تا در مشتری حس اطمینان به وجود آورد نه احساس شک و تردید.از گفتن کلماتی مانن ولی،،فقط،صرفا بپرهیزید جرا که جملات را بی اثر می کنند.کلمات شاید و احتمالا نشانگر ضعف و عدم اعتماد به نفس شماست مثلا به جای گفتن جمله شاید بتوانم کمکتان کنم بگویید من میتوانم در انتخاب شما کمکتان کنم.قطعا متوجه یک نوع ضعف و تردید در جمله اول شدید.همینطور استفاده از لمات فرضی مانن اگر قدرت کلام را کاهش می دهند.در مکالمات کلمه جگونه را جایگزی چرا کنید.استفاده از کلمه چرا ممکن  است حس بی احترامی و تهاجم را به مشتری منتقل کند.
و در آخر این را بدانید که رفتار شما مهم ترین عامل موثر در افزایش فروش شماست.اغلب مکالمات شما با مشتری به نوعی شامل جواب رد می باشد پس احساساتتان را مدیریت کنید ، آرام و انعطاف پذیر باشید ،نا امید نشوید و به سراغ مشتری های بعدیتان بروید تا جواب مثبت بگیرید.همواره افکار مثبت در سر داشته باشید و به اهداف و قدم های بعدیتان بیاندیشید.

مطالب مرتبط: افزایش فروش با ابزار های دیجیتال مارکتینگ

مورد پنجم: ارتباط با مشتری

یکی از راههای افزایش فروش از طریق افزایش ارتباط با مشتری و به حداکثر رساندن مشتریان موجود به روشی واقعی است. کارکنان باید یاد بگیرند که چگونه با مشتریان به شیوه های خاص و قابل توجهی رفتار کنند تا کسانی که به تجارت شما آمده اند را حفظ نمایند. ایجاد یک سرویس خدمات به مشتریان  نیز راهی عالی برای دسترسی مشتریان به طیف متنوعی از محصولات و خدماتی است که شما ارائه می دهید. علاوه بر این، باید  دقت داشته باشید که در صورت شکایت، مشکلات را به موقع برطرف کنید. مشتریان باید احساس کنند که همیشه مورد استقبال و کسب و کار شما هستند. شما می توانید برای دریافت مشاوره مدیریت جهت افزایش فروش خود با مشاورین ما در پاوینو تماس بگیرید.

درخواست مشاوره

عوامل خارجی

وقتی صحبت از محیط خارجی کسب و کار می شود، فاکتورهای مختلفی از جمله سیاسی، اقتصادی، قانونی، اجتماعی، زیست محیطی و فناوری مد نظر است. در ادامه جزئیات هر عامل خارجی وجود دارد که بر افزایش فروش یا کاهش آن تأثیر می گذارد:

عوامل سیاسی: این امر می تواند تحت تأثیر تصمیمات سیاسی یا دیدگاه های مخالف احزاب مختلف سیاسی باشد، چنانچه در قوانین جدید و اصلاح شده ای که بر مشاغل محلی و بین المللی تأثیر می گذارد، منعکس شده باشد.

عوامل اقتصادی: افزایش فروش می تواند تحت تأثیر قانون تقاضا و عرضه باشد که هم بر مصرف کنندگان و هم بر صاحبان کسب و کار تاثیر گذار است.

عوامل اجتماعی: با مردم ارتباط دارد، مانند عوامل فرهنگی و آنچه مصرف کنندگان از آن به عنوان کالاهای خوب، سالم یا نام میبرند.

عوامل فنی: اینها عوامل اینترنتی، آنلاین یا دیجیتالی هستند که به تأثیر علم و فناوری در کمک به افزایش تجارت (به ویژه تجارت الکترونیکی) مانند استفاده از راه حل های تجاری نرم افزاری مربوط می شوند. به عنوان مثال، شما می توانید با استفاده از فناوری AI، مانند Refract ظرف چند ثانیه، تبدیل فروش بهتری داشته باشید.

عوامل حقوقی: این قوانین محدودیت هایی را در مشاغل ایجاد کرده اند که می توانند بر افزایش فروش تأثیر بگذارند. برخی از نمونه های قوانین موثر بر مشاغل، قوانین فروش کالا و استخدام هستند.

عوامل محیطی: این عوامل مربوط به مواردی است که در آن یک محصول یا خدمات می تواند به روش های مختلف بر محیط تأثیر بگذارد. برای مثال مواردی که شامل استفاده از مواد شیمیایی مضر یا مواد خورنده است که ممکن است به محیط زیست آسیب برساند.

در واقع، محیط خارجی می تواند از بسیاری جهات بر افزایش فروش کسب و کار شما تأثیر بگذارد. در این میان تاثیر شبکه سازی در کسب و کار را نیز دست کم نگیرید.

عوامل داخلی

هنگام مواجهه با چالش ها، آخرین کاری که می خواهید به عنوان صاحب کسب و کار انجام دهید فروش تجارتتان است. بنابراین اگر فروش خوبی ندارید، زمان آن فرا رسیده است که عوامل داخلی موثر بر عملکرد فروش خود را مطالعه کنید. عوامل داخلی اساساً از کسب و کار یا شرکت شما نشأت می گیرند، که بازتاب دهنده واکنش شما به تغییرات بازار است. افزایش فروش یک شرکت با نحوه کنترل عوامل داخلی رابطه مستقیمی دارد. این عوامل داخلی شامل محصولات شرکت، استراتژی های بازاریابی، پرسنل بازاریابی، فناوری و اتوماسیون، چندین قالب تجارت الکترونیکی، تأمین کنندگان، منابع مالی یا منابع و رد پای دیجیتالی مصرف کنندگان است. در ادامه جزئیات مربوط به هر عامل داخلی که ممکن است بر افزایش فروش شما در تجارتتان تأثیر بگذارد، آمده است. توصیه می کنیم مقاله راه های افزایش فروش را مطالعه کنید تا بتوانید در هنگام چالش ها عملکرد بهتری داشته باشید.

افزایش فروش

محصول شما: محصول شما بزرگترین عامل داخلی است که بر کاهش یا افزایش فروش شما تأثیر می گذارد. این عامل باید نیازهای مشتریان شما را برآورده کند تا آنها همچنان محصولات شما را بخرند. اطمینان حاصل نمایید که کیفیت محصول خود را با قیمت مناسب حفظ کنید.

استراتژی بازاریابی: موقعیت تجاری، بازاریابی سنتی، بازاریابی دیجیتال، مخاطبان هدف، توزیع مناسب و قیمت گذاری صحیح، همه بر افزایش فروش شما تأثیر می گذارد.

پرسنل بازاریابی: تیم بازاریابی شما باید صلاحیت های مناسب برای انجام صحیح کار را داشته باشد تا بتوانند استراتژی‌های فروش و بازاریابی برتر را پیدا کنند.

منبع یا منابع مالی: هر کسب و کاری هنگام معرفی یک محصول جدید، سرمایه گذاری در یک مرکز تولید پیشرفته، یا ایجاد برند تجاری یا کمپین بازاریابی به سرمایه نیاز دارد. امور مالی شما می تواند به میزان قابل توجهی بر افزایش فروش شما تأثیر بگذارد. به عنوان مثال، بودجه ای که برای استراتژی‌های بازاریابی دیجیتال، مانند بازاریابی در شبکه های اجتماعی، پرداخت به ازای هر کلیک و بازاریابی از طریق ایمیل صرف می گردد، تعداد مشتری بالقوه ای را که می تواند به کمپین بازاریابی شما دست یابد، تعیین می کند.

فناوری و اتوماسیون: چند نمونه از فناوری و اتوماسیون شامل رزرو خودکار سفارش، امکانات پرداخت الکترونیکی و امکانات ردیابی حمل و نقل است. به روزرسانی سیستم کسب و کار می تواند به شما در دستیابی به افزایش فروش کمک کند.

اگر می خواهید فروش خود را افزایش دهید، می توانید با تکمیل فرم زیر از مشاوره کسب و کار پاوینو بهره مند گردید.

مشاوره بگیرید
نظرات کاربران
حامد

برقراری ارتباط خوب با مشتری و قیمت مناسب از عوامل بسیار مهم در فروش هستند.

6 2

باقری

نحوه برخورد با مشتری تاثیر زیادی در افزایش فروش دارد

6 2

سودا نریمانی

آموزش به تیم فروش میتونه از عوامل موثر در افزایش فروش باشه

3 2

محسن اطیابی

از جمله عوامل موثر در افزایش فروش نوع برخورد و رفتار فروشنده با مشتریست.

2 2

اشکان طالبی

از جمله عوامل موثر در افزایش فروش استفاده صحیح از راهکار ها و ترفندهای بازاریابی و فروش است.

2 2

نسرین خلیلی

به نظرم عوامل موثر در افزایش فروش زیادن اما شرایط اقتصادی و کم شدن قدرت خرید میتونه به هر کسب و کاری صدمه بزنه.

4 2

مژگان مروت

مقالتون عالی بود. موفقیت در فروش نتیجه همکاری و هماهنگی در تمامی واحد های یک سازمان و کسب و کاره.

0 4

گلاره بزرگی

اعتماد به نفس بالا چه شخصی و چه در کار از عوامل موثر در افزایش فروش است.

1 3

علی درودی

یکی از عوامل موثر در افزایش فروش ارائه محصول نو و خلاقانه است.

4 3

سام رشیدی

ارائه خدمات پس از فروش میتونه از عوامل موثر در افزایش فروش باشه.

3 3

راحله صفایی

کار من در رابطه با زیور آلات دستساز خودم هست.ممنون می‌شم برای اینکه بتونم فروش خوبی داشته باشم راهنماییم کنید.

3 3

ادمین:

سلام خانم صفایی عزیز
لطفاً برای مشاوره، فرم درخواست مشاوره ما را در سایت پر کنید.
با شما تماس می‌گیریم.

0 3

عرفان محبی

قدرت بیان چه در بازاریابی حضوری و چه در بخش فروش حضوی و استفاده از کلمات مناسب و صحیح و این که فرصت صحبت بیشتری به مشتری بدهیم از مهمترین عوامل موثر در فروش و موفقیت در فروش هستند که فروش های بعدی را هم به دنبال خواهند داشت.

2 3

مریم دلاوری

شناخت تیپ شخصیتی مشتری کار فروشنده را بسیار راحت می کند.بهترین راه هم پرسیدن سوالاتی هست که مشتری به راحتی بتواند نظرش را در مورد آن محصول بیان کند.مشتری باید احساس کند که به سلیقه اش اهمیت داده می شود.

1 3

امین مزینانی

به روز بودن و همراه بودن با تکنولوژی می تواند عوامل موثر خارجی و داخلی که چالش هایی را برای کسب و کار ما ایجاد میکند را تا حد زیادی کم کند.

2 3

پونه حریری

اگر با مشتری طرف هستیم که دیر راضی به خرید می شود وظیفه ما برای ایجاد حس اعتماد و امنیت در مشتری سنگین تر خواهد بود مخصوصاً در بازاریابی آنلاین و دیجیتال مارکتینگ.

1 2

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید