مقالات

راه های افزایش فروش در اینستاگرام | پاوینو

 افزایش فروش
اینستاگرام با حدود پانصد میلیون کاربر تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار شده است که بسیاری از کسب و کارها امروزه از طریق آن انجام می گیرد.اینکه شما از محصول خود فقط عکس بگیرید و در صفحه ی خود پست کنید به تنهایی کافی نمی باشد و سبب فروش محصولتان نمی شود.شما باید ابتدا مخاطب را به صفحه خود جذب کنید که این کار نیازمند آگاهی و دانستن یک سری از نکات است.در این مقاله به بررسی برخی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام می پردازیم. با پاوینو همراه باشید.

حساب کاربری تجاری

حساب شما باید از نوع تجاری باشد پس اگر حساب کاربری عادی دارید آن را به تجاری ارتقاء دهید. با این کار اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا متوجه شوید هر پست شما چه تعداد بازدید داشته، چند نفر آن را سیو کرده اند و کدام یک از پست هایتان در سرچ های اینستاگرام دیده شده است. همچنین می توانید پست های خود را با هم مقایسه کنید و متوجه شوید کدام پست بیشتر مورد توجه کاربران بوده است.

قرار دادن پیوند در قسمت بیوگرافی

یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام، قرار دادن پیوند و لینک در قسمت بیوگرافی پیج می باشد. اینستاگرام اجازه قرار دادن لینک را در زیر پست هایتان به شما نمی دهد اما شما میتوانید این لینک را در قسمت بیوگرافی صفحه خود قرار دهید و یک راه ارتباطی برای کاربر ایجاد نمایید. با ذکر این مورد در استوری ها و پست هایتان، لینک را به کاربران یادآور شوید. بدین طریق افراد می توانند بیشتر با شما در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید: چگونه فروش در اینستاگرام را در سال 2021 افزایش دهیم؟

استفاده از لایو

استفاده از لایو تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش شما و همینطور کمک به برند سازی شما دارد. استفاده از لایو به جای عکس برای معرفی و نشان دادن محصول، این اطمینان را به مشتری می دهید که آنچه می بینند محصولی است که به دستشان خواهد رسید و همچنین در لایو مشتریان می توانند سوالات خود را بپرسند و جواب را بشنوند.

به اشتراک گذاشتن نظرات کاربران

یکی از تاثیر گذار ترین راه های افزایش فروش در اینستاگرام، به اشتراک گذاری نظرات کاربران است. از مشتریان خود بخواهید تا عکس محصولی را که از شما خریداری کرده‌اند برایتان بفرستند و همینطور از آنها بخواهید نظرشان را با شما بازگو کنند. با به اشتراک گذاشتن این تصاویر و نظرات اعتماد افرادی که شک داشته اند را بیشتر به خود جلب می کنید و آنها بیشتر برای خرید از شما ترغیب می شوند. این روش به افزایش فروش اینترنتی محصولتان کمک می نماید.

استفاده درست هشتگ ها

هشتگ ها تاثیر بسیار زیادی در دیده شدن پست شما دارند و جزو مهم ترین راه های افزایش فروش در اینستاگرام می باشند. پس باید در انتخاب آنها بسیار دقت کنید. توجه داشته باشید که هشتگ ها مرتبط و متناسب با پست شما باشند اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید. بهترین تعداد برای هشتگ ها 5 تا 7 عدد می باشد. یک هشتگ خاص و ویژه خود داشته باشید و در تمام پست هایتان استفاده نمایید. این هشتگ میتواند نام برند تجاری یا شعار شما باشد. گذاشتن هشتگ در بیو پیج را نیز فراموش نکنید.

عکس مناسب

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بصری است پس واجب است عکس شما به اندازه کافی جذابیت و کیفیت داشته باشد تا در نگاه اول کاربر را جذب کرده و به سمت پیجتان بکشاند. ترجیحا بهتر است عکس های شما تم داشته باشند، مثلا همیشه در یک جای خاص عکاسی شوند تا کاربر با دیدن آن عکس برند شما را به خاطر بیاورد.

تخفیف و مسابقه

یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام گذاشتن مسابقه و تخفیف است. این روش باعث افزایش دنبال کنندگان می شود، چرا که پیج شما را به دوستان و آشنایان خود معرفی می کنند. اگر شما سایتی دارید، یک تخفیف برای کاربران اینستاگرامی خود در نظر بگیرید. بدین طریق شما آنها را خاص جلوه داده و به آنها حس ارزشمندی بیشتری می دهید.

بیشتر بخوانید: جذب مشتری و افزایش فروش

پست آموزشی

هر از چند گاهی محتوای آموزشی تولید کنید. محتوای آموزشی باید در ارتباط با محصول شما باشد. این محتوا شما را در حیطه کاریتان حرفه ای تر نشان می دهد و سب جلب اعتماد کاربران میشود تا با خیالی آسوده از محصول شما استفاده نمایند.

خرید آسان

خرید کردن را برای مشتری آسان و در دسترس نمایید. هرچه پروسه خرید کوتاه تر و آسان تر باشد، شانس موفقیت شما در فروش بیشتر است. به جای سوق دادن مشتری به سمت دایرکت و یا گذاشتن کامنت، ویژگی های محصول؛ قیمت آن و روند ثبت سفارش و خرید را به طور واضح توضیح دهید. همچنین با گذاشتن یک شماره تماس می توانید از آنها بخواهید با شما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند.

پاسخ به موقع

یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام این است که یک پیج فعال باشید و تا جای ممکن سریعا به کامنت ها و دایرکت ها پاسخ دهید. این کار حس خوبی را به کاربر می دهد. بگذارید مشتری احساس کند پیج شما همیشه فعال است،  هر لحظه میتواند با شما در ارتباط باشد و شما پاسخگو هستید.

برای دریافت مشاوره اختصاصی و دریافت ایده های فروش اینترنتی از مشاورین ما در پاوینو، کافی است فرم درخواست مشاوره زیر را تکمیل نمایید.

درخواست مشاوره
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید