مقالات

راه های افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام با حدود پانصد میلیون کاربر تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار شده است که بسیاری از کسب و کارها امروزه از طریق آن انجام می گیرد.اینکه شما از محصول خود فقط عکس بگیرید و در صفحه ی خود پست کنید به تنهایی کافی نمی باشد و سبب فروش محصولتان نمی شود.شما باید ابتدا مخاطب را به صفحه خود جذب کنید که این کار نیازمند آگاهی و دانستن یک سری از نکات است.در این مقاله به بررسی برخی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام می پردازیم.

حساب کاربری تجاری

حساب شما باید از نوع تجاری باشد پس اگر حساب کاربری عادی دارید آن را به تجاری ارتقاء دهید.با این کار اینستاگرام این امکان را به شما می دهد تا متوجه شوید هر پست شما چه تعداد بازدید داشته،چند نفر آن را سیو کرده اند،کدام پستتان در سرچ های اینستاگرام دیده شده و یا حتی می توانید پست های خود را با هم مقایسه کنید و متوجه شوید کدام پست بیشتر مورد توجه کاربران بوده است.

قرار دادن پیوند در قسمت بیوگرافی

اینستاگرام اجازه قرار دادن لینک را در زیر پست هایتان به شما نمی دهد اما شما میتوانید این لینک را در قسمت بیوگرافی خود قرار دهید و یک راه ارتباطی برای کاربر ایجاد کنید. با ذکر این مورد در استوری ها و پست هایتان لینک را به کاربران یادآور شوید.بدین طریق افراد می توانند بیشتر با شما در ارتباط باشند.

بیشتر بخوانید:عوامل موفقیت در فروش

استفاده از لایو

استفاده از لایو تاثیر بسیار زیادی در افزایش فروش شما و همینطور کمک به برند سازی شما دارد.استفاده از لایو به جای عکس برای معرفی و نشان دادن محصول این اطمینان را به مشتری می دهید که این محصولی است که به دستشان خواهد رسید و همچنین در لایو مشتریان می توانند سولات خود را بپرسندو جواب را بشنوند.

به اشتراک گذاشتن نظرات کاربران

از مشتریان خود بخواهید تا عکس محصولی را که از شما خریده اند برایتان بفرستند و همینطور از آنها بخواهید نظرشان را به شما بگویند.با به اشتراک گذاشتن این تصاویر و نظرات اعتماد افرادی که شک داشته اند را بیشتر به خود جلب می کنید و آنها بیشتر برای خرید از شما ترغیب می شوند.

استفاده درست هشتگ ها

هشتگ ها تاثیر بسیار بسیار زیادی در دیده شدن پست شما دارند پس باید در انتخاب آنها بسیار دقت کنید.دقت کنید تا هشتگ ها مرتبط و متناسب با پست شما باشد اما در استفاده از آنها زیاده روی نکنید.بهترین تعداد برای هشتگ ها 5 تا 7 تا می باشد.یک هشتگ خاص و ویژه خود داشته باشید و در تمام پست هایتان استفاده نمایید.این هشتگ میتواند نام برند تجاری شما باشد.گذاشتن هشتگ در بیو فراموش نشود.

عکس مناسب

اینستاگرام یک شبکه اجتماعی بصری است پس واجب است عکس شما به اندازه کافی جذابیت و کیفیت داشته باشد تا در نگاه اول کاربر را جذب کرده و به سمت پیجتان بکشاند.ترجیحا بهتر است عکس های شما تم داشته باشند،مثلا همیشه در یک جای خاص عکاسی شوند تا کاربر با دیدن آن عکس برند شما را به خاطر بیاورد.

تخفیف و مسابقه

یکی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام گذاشتن مسابقه و تخفیف است.این روش باعث افزایش دنبال کنندگان می شود چرا که پیج شما را به دوستان و آشنایان معرفی می کنند.اگر شما سایتی دارید یک تخفیف برای کاربران اینستاگرامی خود در نظر بگیرید بدین طریق شما آنها را خاص جلوه می دهید و به آنها حس ارزشمندی بیشتری می دهید.

بیشتر بخوانید:عوامل موفقیت در فروش

پست آموزشی

هر از چند گاهی محتوای آموزشی تولید کنید. این محتوای آموزشی باید در ارتباط با محصول شما باشد.این محتوا شما را حرفه ای تر در حیطه کاریتان نشان می دهد و سب جلب اعتماد کاربران میشود تا با خیالی آسوده از محصول شما استفاده نمایند.

خرید آسان

خرید کردن را برای مشتری آسان و در دسترس نمایید.هرچه پروسه خرید کوتاه تر و آسان تر باشد شانس موفقیت شما در فروش بیشتر است.به جای سوق دادن مشتری به سمت دایرکت و یا گذاشتن کامنت ویژگی های محصول و قیمت آن و روند ثبت سفارش و خرید را به طور واضح توضیح دهید.همچنین با گذاشتن یک شماره تماس می توانید از آنها بخواهید با شما تماس گرفته و سوالات خود را مطرح نمایند.

پاسخ به موقع

از راه های افزایش فروش در اینستاگرام این است که یک پیج فعال باشید و تا جای ممکن سریعا به کانت ها و دایرکت ها پاسخ دهید.این کار حس خوبی را به کاربر می دهد.بذارید مشتری احساس کند پیج شما همیشه فعال است و هر لحظه میتواند با شما در ارتباط باشد و شما پاسخگو هستید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید