مقالات

فنون بازاریابی| پاوینو

فنون بازاریابی

در مقالات پیشین درباره بازاریابی و انواع آن صحبت کردیم اما لازم است بدانید دانستن علم بازاریابی به تنهایی کافی نیست و برای جذب مشتری لازم است تا با فنون بازاریابی نیز آشنا شوید.شاید در ابتدا که کلمه فنون بازاریابی را می بینید در نظرتان مبحثی سنگین و پیچیده جلوه کند اما باید بدانید که این فنون بسیار ساده می باشند. بسیاری از استارتاپ ها در ابتدای راه هیچ پولی ندارند اما باید بازاریابی کنند، حال راهکار چیست؟ چنین استارتاپ هایی به جای تمرکز روی روش های پرهزینه بازاریابی، باید بر روی فنون بازاریابی با بودجه کم تمرکز کنند. در ادامه پاوینو قصد دارد تا شما را با انواع فنون بازاریابی از جمله روش های کم هزینه ولی تاثیر گذار آشنا کند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

رضایت مشتری

در بازاریابی گذشته بیشتر تاکید بر فروش محصول بود تا جلب رضایت و خشنودی مشتری. امروزه اغلب کسب و کار ها می کوشند تا رضایت مشتری را جلب نمایند.باید بدانید که مشتری از خدمات یا محصول شما استفاده می کند تا احساس خوشایندی داشته باشد. برای اینکار در تبلیغات خود توجه داشته باشید که از چه نوع کلماتی استفاده می کنید. کلمات شما باید مثبت و مهیج باشد تا مشتری را به وجد بیاورد که از خدمات یا محصولاتتان استفاده نماید.

تبلیغات صحیح

تبلیغات صحیح

برای تبلیغات محصول خود از روش ها متنوع قدیمی و جدید استفاده نمایید تا روشی را که بازخورد بیشتری دارد بیابید. اشتباه برخی از کسب و کار ها این است که تمام سرمایه خود را به یک روش تبلیغاتی و گاها روشی بسیار جدید و نامطمئن اختصاص می دهند. بهترین کار آ است که بیشتر بودجه تان را به یک روش قدیمی تر و مطمئن تر اختصت دهید و بخش کمی از بودجه تبلیغاتی خود را صرف روش های جدید نمایید.

بیشتر بخوانید:بازاریابی فروش

تبلیغات کوتاه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از بهترین تبلیغ ها از گذشته تا به امروز تنها شامل 11 کلمه بوده است. تبلیغ شما نباید طولانی و خسته کننده باشد و بدانید که بسیاری از افراد تبلیغ های طولانی را هرگز نمی خوانند و از کنارش رد می شوند. پس بهترین کلمات خود را به گونه ای انتخاب کنید که تنها با یکبار خواندن در ذهن مخاطب بماند. همچنین با کاهش اندازه تبلیغات علاوه بر صرفه جویی در هزینه میتوانید تبلیغ بیشتری نمایید وبرای تعداد بیشتری از مشتریان بازار هدف بفرستید.

تبلیغ جذاب

تبلیغ شما علاوه بر مختصر بودن باید جذاب و تحریک آمیز هم باشد تا مخاطب را به خود جذب نماید.در این صورت حتی اگر مشتری از شما خرید هم نکند منتظر تبلیغ های بعدیتان می ماند و در آخر از شما خرید خواهد نمود و روزی مشتریتان خواهد شد.

تبلیغ متقابل

یکی از فنون بازاریابی که برخی از شرکت ها از آن استفاده می کنند تبلیغات متقابل است. تبلیق متقابل به شما این امکان را می دهد که در ازای بازاریابی خدمات خود با مشاغل مرتبط که می توانند خدمات شما را به بازار عرضه کنند، شریک شوید. به عنوان مثال، اگر شما در حال ارائه خدمات مشاوره ای برای صاحبان مشاغل آنلاین هستید، ممکن است توصیه کنید که آنها از یک طراح وب خاص برای ایجاد وب سایت خود استفاده کنند. طراح وب شریک تبلیغ متقابل شما است. این طراح وب با مشتریان تجاری کار می کند و سپس این مشتریان را برای خدمات مشاوره به شما معرفی می کند. این یک معامله‌ی برد-برد است و به جز یک سند امضا شده و یک مکالمه آسان، اصلاً به کار زیادی احتیاج ندارد.

ترس از دست دادن

در اغلب افراد ترس از دست دادن چیزی بیشتر از تمایل برای بدست آوردن آن است. پس در مکالمات خود با مشتریان احتمالی بیشتر بر اینکه اگر از محصول یا خدمات شما استفاده نکنند چه چیزی را از دست می دهند، تاکید نمایید تا اینکه با خرید از شما چه مزیت هایی را دریافت می کنند. مثلا می توانید به آنها یادآور شوید که درصورت خرید نکردن در این بازه زمانی تخفیف محصول را از دست خواهند داد.بدین طریق مشتری جهت آنکه این امتیاز را از دست ندهد برای خرید اقدام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید: انواع روش های فروش یک محصول

جایزه در لحظات آخر

اغلب مشتریان در لحظات آخر از خرید، دچار شک و تردید شده و از منصرف می شوند. آمار به دست آمده نشان گر آن است که اکثر افراد هنگام خرید آنلاین و در دقایق آخر سبد خرید خود را رها می کنند. برای جلوگیری از این موضوع میتوانید در آخرین دقایق به مشتری جایزه یا پاداشی ارائه دهید که انتظار آن را نداشته است. بسته به نوع کسب و کار و خدمات شما این پاداش می تواند شامل یک تخفیف، یک هدیه بر روی محصول مورد نظر مشتری یا یک کارت قرعه کشی باشد. برطرف کردن شک و تردید مشتری در لحظات آخر یکی از تاثیر گذارترین فنون بازاریابی می باشد.

خرید دو محصول با هم

یکی دیگر از فنون بازاریابی این است که برای خرید همزمان دو یا چند محصول تخفیف قائل شوید. مثلا به مشتری بگویید که اگر این دو محصول را با هم خریداری کند قیمت کمتری می پردازد تا ینکه بخواهد هر محصول را جداگانه و در دو خرید مستقل تهیه نماید. همانطور که پیش تر اشاره شد بسیاری از افرادی که در لحظه خرید دچار شک و تردید می شوند، از این طرح استقبال کرده و ترغیب به خرید می شوند.

تشکر از خریدار

تصور کنید شما محصولی را خریداری کرده اید و یک روز بعد پیامی از طرف فروشنده دریافت میکنید که از شما بابت اعتماد و خریدتان قدردانی کرده است؛ بعد از خواندن پیام چه حسی خواهید داشت؟ یکی دیگر از فنون بازاریابی همین می باشد؛ ایجاد حس خوشنودی در مشتری. برای اینکار در هنگام فروش محصول از مشتری یک شماره تماس بخواهید. سپس شما می توانید برای تشکر و قدردانی و همچنین در حوضه بازاریابی از این شماره استفاده نمایید و مثلا تاریخ تخفیفات و جشنواره ها را به آنها اطلاع دهید.

 یک نظر دهنده وبلاگ باشید

هدف بازاریابی این است که برندتان تا آنجا که ممکن است، شناخته شود. یکی از راه های انجام این کار اظهار‌نظر در وبلاگ ها است. نحوه کارکرد به شرح زیر است:

  • 5 وبلاگ برتر را در حوضه کاریتان مشخص کنید.
  • به طور منظم وبلاگ ها را بخوانید و درباره آنها نظر دهید.
  • همانطور که مردم نام و برند تجاری شما را می بینند، با آن آشنا می شوند و شاید حتی در موردش کنجکاو شوند.

در حقیقت با هر نظر، حضور برند تجاری خود را به طور مداوم اعلام می کنید. فقط مطمئن شوید که نظرات گنگ نمی دهید. درک مشتری از نام تجاری شما با توجه به کیفیت نظرات شما شکل می گیرد.

بیشتر بخوانید: 9 قانون مهم در مدیریت بازاریابی مدرن

وبلاگ

بدون وبلاگ نویسی نمی توانم لیستی از فنون بازاریابی ایجاد کنید. وبلاگ کسب و کار یک استراتژی ضروری برای بازاریابی آنلاین است. از آن استفاده کنید، روی آن کار کنید و آن را برای کسب و کارتان سودمند سازید. اگر از وضعیت فعلی وبلاگ کسب و کار خود ناامید شده اید، اگر با ترافیک سایت دست و پنجه نرم می کنید، کافی است به مشاورین ما در پاوینو از طریق لینک زیر پیام دهید تا شما را بیشتر راهنمایی نمایند.

درخواست مشاوره

یک گروه LinkedIn ایجاد کنید

LinkedIn رایگان است و با این وجود فرصت های باورنکردنی بازاریابی را به شما می دهد. بسیاری از متخصصان از LinkedIn به عنوان یک ابزار ثابت شبکه های اجتماعی برای تهیه رزومه خود و موارد دیگر استفاده می کنند. LinkedIn بسیار فراتر از مکانی جهت ارائه‌ی رزومه آنلاین است. ما از LinkedIn برای انتشار محتوا، ارتباط با افراد قدرتمند و ایجاد یک گروه بازاریابی با هزاران عضو استفاده کرده ایم. تمام اینها برای ما صفر تومان هزینه داشته است، اما روند صعودی بازاریابی باورنکردنی بود.

بیشتر بخوانید: بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟

اهمیت مشتریان فعلی

خیلی اوقات، ما "فنون بازاریابی" را فقط روشی برای به دست آوردن مشتری جدید می دانیم. در واقع، برخی از بهترین بازاریابی ها در مورد مشتریان فعلی اتفاق می افتد. بازاریابی مجدد با مشتریان فعلی نسبتاً آسان و کم هزینه و مزایای آن فوق العاده است.

 شبکه سازی بصورت حضوری

از فرصت حضور در بازار غافل نشوید زیرا افراد بزرگی را ملاقات خواهید کرد که ممکن است هرگز بصورت آنلاین نتوانید با آنها آشنا شوید. هر شخصی که ملاقات می کنید یک امکان بازاریابی دیگر برایتان ایجاد می کند. بدیهی است که شما نمی خواهید به طور مستقیم شغل خود را به آنها معرفی کنید، اما وقتی مسئله کار در مکالمه پیش می آید، بهترین زمان است تا درموردش صحبت کنید. ایده کل شبکه در واقع یکی از فنون بازاریابی است. شما باید تجارت خود را به افراد دیگر به صورت زنده و حضوری معرفی کنید. شما همچنین می توانید برای دریافت مشاوره‌ی بیشتر با گروه مشاورین ما در پاوینو در ارتباط باشید.

درخواست مشاوره
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید