مقالات

فنون بازاریابی

در مقالات پیشین درباره بازاریابی و انواع آن صحبت کردیم اما لازم است بدانید دانستن علم بازاریابی به تنهایی کافی نیست و برای جذب مشتری لازم است تا با فنون بازاریابی نیز آشنا شوید.شاید در ابتدا که کلمه فنون بازاریابی را می بینید در نظرتان مبحثی سنگین و پیچیده جلوه کند اما باید بدانید که این فنون بسیار ساده می باشند و تنها با دانستن نکاتی بسیار ساده و کاربردی می توانید فروش خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.

رضایت مشتری

در بازاریابی گذشته بیشتر تاکید بر فروش محصول بود تا جلب رضایت و خشنودی مشتری.امروزه اغلب کسب و کار ها می کوشند تا رضایت مشتری را جلب نمایند.باید بدانید که مشتری از خدمات یا محصول شما استفاده می کند تا احساس خوشایندی داشته باشد.برای اینکار در تبلیغات خود توجه داشته باشید که از چه نوع کلماتی استفاده می کنید.کلمات شما باید مثبت و مهیج باشد تا مشتری را به وجد بیاورد که از خدمات یا محصولاتتان استفاده نماید.

تبلیغات صحیح

برای تبلیغات محصول خود از روش ها متنوع قدیمی و جدید استفاده نمایید تا روشی را که بازخورد بیشتری دارد بیابید.اشتباه برخی از کسب و کار ها این است که تمام سرمایه خود را به یک روش تبلیغاتی و گاها روشی بسیار جدید و نامطمئن اختصاص می دهند.بهترین کار آ است که بیشتر بودجه تان را به یک روش قدیمی تر و مطمئن تر اختصت دهید و بخش کمی از بودجه تبلیغاتی خود را صرف روش های جدید نمایید.

بیشتر بخوانید:بازاریابی فروش

تبلیغات کوتاه

شاید برایتان جالب باشد که بدانید یکی از بهترین تبلیغ ها از گذشته تا به امروز تنها شامل 11 کلمه بوده است.تبلیغ شما نباید طولانی و خسته کننده باشدو بدانید که بسیاری از افراد تبلیغ های طولانی را هرگز نمی خوانند و از کنارش رد می شوند.پس بهترین کلمات خود را به گونه ای انتخاب کنید که تنها با یکبار خواندن در ذهن مخاطب بماند.همچنین با کاهش اندازه تبلیغات علاوه بر صرفه جویی در هزینه میتوانید تبلیغ بیشتری نمایید وبرای تعداد بیشتری از مشتریان بازار هدف بفرستید.

تبلیغ جذاب

تبلیغ شما علاوه بر مختصر بودن باید جذاب و تحریک آمیز هم باشد تا مخاطب را به خود جذب نماید.در این صورت حتی اگر مشتری از شما خرید هم نکند منتظر تبلیغ های بعدیتان می ماند و در آخر از شما خرید خواهد نمود و روزی مشتریتان خواهد شد.

ترس از دست دادن

در اغلب افراد ترس از دست دادن چیزی بیشتر از تمایل برای بدست آوردن آن است.پس در مکالمات خود با مشتری احتمالی بیشتر بر اینکه اگر از محصول یا خدمات شما استفاده نکند چه چیزی را از دست می دهد تاکید کنید تا اینکه با خرید از شما چه مزیت هایی را در یافت می کند.مثلا می توانید به او یادآور شوید که درصورت خرید نکردن در این بازه زمانی تخفیف محصول را از دست خواهد داد.بدین طریق مشتری برای آنکه این امتیاز را از دست ندهد برای خرید اقدام خواهد کرد.

بیشتر بخوانید:عوامل موفقیت در فروش

جایزه در لحظات آخر

اغلب مشتریان در لحظات آخر از خرید دچار شک و تردید شده و از خرید منصرف می شوند.آمار ها نشان گر آن است که اکثر افراد در خرید های آنلاین در دقایق آخر سبد خرید خود را رها می کنند.برای جلوگیری از این موضوع میتوانید در آخرین دقایق به مشتری جایزه یا پاداشی دهید که انتظار آن را نداشته.بسته به نوع کسب و کار و خدمات شما آین پاداش می تواند شامل یک تخفیف یا یک هدیه اضافه بر محصول مورد نظر مشتری یا یک کارت قرعه کشی و ... باشد.برطرف کردن شک و تردید مشتری در لحظات آخر یکی از فنون بازاریابی می باشد.

خرید دو محصول با هم

یکی دیگر از فنون بازاریابی این است که برای خرید همزمان دو یا چند محصول تخفیف قائل شوید.مثلا به مشتری بگویید که اگر این دو محصول را با هم خریداری کند قیمت کمتری دارد تا ینکه بخواهد هر محصول را جداگانه و در دو خرید مستقل بخرد.بسیاری از افرادی که در گروه قبل به آن اشاره کردیم که دچار شک و تردید می شوند از این طرح استقبال می کندد و ترغیب به خرید می شوند.

تشکر از خریدار

تصور کنید شما محصولی را خریداری کرده اید و پس از یک روز پیامی ز طرف فروشنده دریافت میکنید که از شما بابت اعتماد و خریدتان قدردانی شده است؛بعد از خواندن پیام چه حسی خواهید داشت؟
یکی دیگر از فنون بازاریابی همین می باشد؛ایجاد احساس خوشایند در مشتری.برای اینکار در هنگام فروش محصول از مشتری یک شماره تماس بخواهید.از این شما می توانید برای تشکر و قدردانی و همچنین برای بازاریابی استفاده نمایید و مثلا تاریخ تخفیفات و جشنواره ها را برایشان بفرستید.

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید