مقالات

انواع روش های بازاریابی و فروش| پاوینو

 بازاریابی و فروش
با دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش شما می توانید مخاطب بیشتری را به سوی کسو کار خود جذب نمایید و محصولات خود را بهتر و بیشتر بفروشید.با دانستن دانش بازاریابی و استفاده صحیح از تکنیک های آن می توانید در کمترین زمان به بالاترین سود و بازدهی برسید.برای دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش با پاوینو در این مقاله همراه باشید.

فروش بخش مهمی از هر کسب و کاری می باشد و می توان گفت برای هر نوع کسب و کاری نوعی از فروش مورد نیاز است.این یکی از نکات ساده در بازاریابی و فروش می باشد که در بسیاری از موارد به آن به درستی توجه نمی شود.
یکی از انواع روش های فروش،فروش مستقیم می باشد که خود شامل زیر شاخه هایی نیز هست.زمانی که شما محصول را در مکان های غیر فروشگاهی و بدون واسطه هایی همچون مرکز توزیع منطقه ای و به طور کاملا مستقیم از محل تولید کالا برای مشتری ارسال می کنید به آن فروش مستقیم گفته می شود.این گونه محصولات فروش مستقیم را تنها می توان از نمایندگان فروش دریافت نمود و در خرده فروشی ها یافت نمی شوند.فروش مستقیم متفاوت از بازاریابی مستقیم می باشد و نباید این دو را با هم اشتباه گرفت.در فروش مستقیم فروشنده مکانی ثابت برای فروش ندارد و محصول را به دطور کاملا مستقیم به مشتری ارائه می کند اما بازاریابی مستقیم بدون دخالت توزیع کنندگان انجام می شود.

بیشتر بخوانید:انواع روش های بازاریابی

یک:فروش مستقیم تک سطحی

در این نوع فروش به صورت فرد به فرد صورت می گیرد و محصول به طور کاملا مستقیم و از طریق کاتالوگ و یا اینترنت انجام می گیرد.

دو:فروش مستقیم از طریق گردهمایی

همانطور که از اسمش مشخص است این نوع فروش به صورت جمعی و گرد همایی می باشد مثلا فروشنده مکانی را برای گرهمایی انتخاب می کند و در این مکان به معرفی محصولات خود به مخاطبان می پردازد.

سه:فروش چند سطحی

بازاریابی در این نوع از فروش به شکل های مختلفی صورت می گیرد و ممکن است به صورت فرد به فرد و یا به صورت گروهی باشد و همانند آنچه برای فروش تک سطحی گفته شد از طریق کاتالوگ و همینطور به صورت اینترنتی امکان پذیر است.در این نوع فروش نماینده توزیع کننده محصول فرد جدیدی را به شرکت معرفی نموده و هر محصولی را که این فرد بفروشد درصدی از آن را شخص اول دریافت می کند و در حقیقت تفاوت این نوع از فروش با فروش تک سطحی در کمیسیونی است که فرد از فروش محصول دریافت می کند.

همکاری با توزیع کنندگان

برای فروش در سطح ملی و بین المللی استفاده از نوزیع کنندگان منطقه ای پیشنهاد میشود.توزیع کنندگان تجارت های مستقلی دارند و شما می توانید در بازارهایی که خود در آن ها فعالیت ندارید با آنها همکاری نمایید.اینکه انحصار کامل فروش محصولتان را به آن ها بدهید یا نه به انتخاب شما و کسب و کارتان بر می گردد.

خرده فروشی

یکی از انواع روش های بازاریابی و فروش خرده فروشی می باشد.خرده فروشی به معنای خرید مستقیم از تولید کننده محصول بهمصرف کننده نهایی است.در واقع خرده فروش کسی است که محصول را به طور مستقیم از تولید کننده دریافت می کند و به مشتری نهایی می فروشد.قیمت خرده فروش بیشتر از عمده فروش است .

روزنامه

روزنامه نیز یکی از روش های فروش می باشد.هدف از آگهی دادن در روزنامه ها ترغیب مشتری به خرید فوری و در نهایت فروش بیشتر است پس اگر آگهی شما مخاطب را در نگاه اول جذب نکند هزینه شما برای تبلیغ کاملا هدر می زود .پس دقت داشته باشید داشتن آگهی جذاب و مناسب بیسار مهم است.

اینترنت و فضای مجازی

امروزه فروش آنلاین یکی از روش های پر طرفدار بازاریابی و فروش می باشد.شما می توانید محصولات خود را از طریق اینستاگرام و یا سایت به نمایش گذاشته و از این طریق به فروش برسانید.درباره روش های فروش آنلاین و راه های فروش در اینستاگرام در مقالات قبلی مفصل صحبت شد که می توانید از طریق لینک های زیر مطالعه بفرمایید. 

بیشتر بخوانید:انواع روش های فروش اینترنتی

بیشتر بخوانید:راه های افزایش فروش در اینستاگرام

استفاده تبلیغاتی


شما می توانید با قرار دادن نام وبرند تجاری خود به روی محصولاتتان آنها را به شرکت و یا کسب و کار دیگری بفروشید تا آنها از محصول شما برای تبلیغ خود استفاده نمایند.بدین طریق نام کسب و کار شما بیشتر شنیده می شود و مخاطب با برند شما آشنا می شود.

بعد از شناخت انواع روش های بازاریابی و فروش، می بایست متناسب با نوع کسب و کارتان آن را به کار گیرید. برای اینکار کافی است تا مشاور کسب و کاری حرفه ای در کنارتان داشته باشید. شما می توانید با پر نمودن فرم درخواست مشاوره پاوینو، از مشاوران ما کمک بگیرید.

درخواست مشاوره
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید