مقالات
شروع کسب و کار

8 گام برای شروع کسب و کار

برخی از افراد بعد از سالها کار کردن در شرکت ها و سازمان ها تمایل دارند خودشان کسب و کاری را آغاز کنند و پا در عرصه کارآفرینی بگذارند. برای این کار باید تجربه و سرمایه کافی در اختیار داشته باشید. شروع یک کسب و کار، آسان نمی باشد اما در ادامه به بررسی چند گام برای شروع کسب و کار می پردازیم که به شما کمک خواهند کرد راه را به درستی پیش روید و به موفقیت نزدیک شوید. با پاوینو در ادامه این مطلب همراه باشید.
ادامه مطلب

کاهش هزینه های سازمان

چگونه هزینه های سازمان را کاهش دهیم؟

صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال کاهش هزینه های سازمان می باشند، تفاوتی نمی کند که یک کمپانی بزرگ را اداره می کنند یا یک کسب و کار کوچک را. کاهش هزینه ها آسان نمی باشد و نیاز به خلاقیت، تلاش زیاد و امتحان کردن راه هایی که ممکن است تا کنون در نظر نگرفته باشید، دارد. در اینجا به چند راهکار که می تواند به شما در کاهش هزینه های سازمان کمک کند، اشاره خواهیم کرد. با پاوینو در این مقاله همراه شوید.
ادامه مطلب

کسب و کار آنلاین

معرفی 7 کسب و کار آنلاین موفق در سال 2020

امروزه کسب و کار های آنلاین بسیار پر طرفدار شده اند چرا که متقاضی زیادی دارند. در سال های اخیر با توجه به این که افراد زیادی شاغل هستند و با افزایش تعداد ماشین ها و ترافیک های شهری فرصت برای تامین نیاز های زندگی بسیار کم شده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند مایحتاج زندگی خود را به صورت آنلاین تهیه کنند تا در وقت و هزینه شان صرفه جویی شود. ازین رو بازار کسب و کارهای آنلاین رونق گرفته است. برای خواندن ادامه مطلب با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

سیستم سازی

چرا سیستم سازی در مدیریت ضروری است؟

سیستم سازی در مدیریت امری بسیار مهم و ضروری برای مدیران می باشد و سبب می شود کارها در کمترین زمان و با سرعت بیشتر و همچنین کارآمد تر صورت بگیرند. سیستم سازی در شرکت ها سبب می شود فعالیت ها به صورت برنامه ریزی شده تر و حساب شده تر انجام شوند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در اینباره بخوانید.
ادامه مطلب

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست؟ +10 توصیه برای کسب و کار

در مشاوره کسب و کار راهکار هایی را به شما ارائه خواهیم کرد که بتواند در شروع یک حرفه به شما کمک کند. ممکن است کسب و کاری که میخواهید آغاز کنید آنلاین و اینترنتی باشد یا یک کار کوچک خانگی، در هر صورتی تفاوتی ایجاد نمی کند،آنچه به آن نیاز دارید دانستن نکاتی برای موفقیت است. در این مقاله با سایت مشاوره کسب و کار پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

سیستم سازی سازمانی در کسب و کار

بررسی‌ ها و تحقیقات نشان می دهد که از هر کسب و کار نو و جدیدی که راه اندازی می ‌شود حدود ۹۵ تا ۹۷ درصد آنها تنها در پنج سال اول با شکست مواجه می ‌شوند. این آمار به خوبی نشان می دهد برای قرارگیری در ۳ و ۵ درصد کسب و کارهای موفق باید یک سری اصول و استراتژی های سازمانی برای کسب و کارها در نظر گرفته شود. اهمیت این موضوع در کسب و کارهای ایرانی با وجود مشکلاتی نظیر نوسانات نرخ ارز، تحریم، نا پایداری های سیاسی و اقتصادی دو چندان می ‌شود. در واقع نیازی که بیش از هر چیز دیگر در کسب و کارهای ایرانی احساس می‌ شود نیاز به سیستم سازی سازمانی و یا سیستماتیک کردن کسب و کارها است. بیش از هر چیز باید گفته شود که منظور از سیستم سازی سازمانی تنها نصب یک نرم افزاری مانند CRM در بخش فروش و بازاریابی و یا نرم افزار همکاران سیستم در بخش مالی و یا حتی در حالت کلی در نرم افزار ERP در بخش برنامه ریزی برای کسب و کارها نیست. منظور از سیستماتیک و سیستمی نمودن سازمان ‌ها ایجاد یک مجموعه فراگیر متشکل از تمامی عوامل موثر بر سازمان مورد نظر است که مستلزم دانش ای عمیق و جامع بر تمامی عوامل مثل مشتریان، جامعه و فرایندهای سازمانی مانند مالی فروش تولید منابع انسانی و غیره که بسیار بر کیفیت تصمیمات در سازمان مورد نظر موثر هستند.

سیستم مجموعه ای از اجزای به هم پیوسته است که برای کسب هدف مشترک فعالیت می‌کنند معمولاً سیستم های بزرگ از تعداد خرده سیستم یا اجزای کوچکتر تشکیل می شود.

برتالافی ۱۹۷۲

ادامه مطلب

کاهش هزینه ها

راه های کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در کسب و کار

کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در کسب و کار بسیار مهم و حیاتی می باشد و سبب می شود کار ها با برنامه ریزی و بدون نیاز به صرف کردن وقت بیش از اندازه انجام شود و مدیران زمان کافی برای استراحت و زندگی شخصی خود را داشته باشند. شاید تا کنون شما هم متوجه شده باشید که اغلب مدیران موفق بار کاری زیادی را به دوش نمی کشند و انرژی و زمان خود را بهینه استفاده می کنند. در حقیقت آن ها با سیستم سازی کسب و کار که در مقالات پیش تر درباره آن مفصل صحبت شد، سبب کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می شوند و سرعت رشد خود را افزایش می دهند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

رشد کسب و کار

روش های موثر برای رشد کسب و کار

مدیریت رشد کسب و کار امروزه از واجبات تجارت می باشد. فرقی نمی کند که کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ، در هر دو حالت برای رشد و پیشرفت نیاز به برنامه ریزی و مدیریت دارد. برخی از افراد تصور می کنند که بدون استراتژی و تنها با شروع تجارتی می توانند به سادگی رشد کنند و درآمد خوبی داشته باشند. برای رسیدن به موفقیت دانستن نکاتی لازم و ضروری می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره مدیریت رشد کسب و کار و راه های آن بیاموزید.
ادامه مطلب

فنون مذاکره

فنون مذاکره در کسب و کار

امروزه اهمیت فنون مذاکره در کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. همانقدر که دانستن بازاریابی و فنون آن لازم و ضروری می باشد، دانستن فنون مذاکره نیز برای رشد و پیشرفت در کسب و کار لازم است. انسان برای برقراری ارتباط با اطرافیان و رفع نیازهایش باید با دیگران مذاکره کند. اما سوال اینجاست که چه میزان از این مذاکرات موفقیت آمیز هستند؟ چه تعداد از آنها برای هر دو طرف سودمند هستند؟ به چه علت بسیاری از مذاکرات نتیجه منفی دارند؟ با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

مهارت شبکه سازی چیست و چگونه از آن در کسب و کار استفاده نماییم؟

اکنون که در عصر ارتباطات به سر می بریم لازم است تا مهارت های ارتباط با آدم ها را نیز بیاموزیم و بدانیم که چگونه باید با آن ها سخن گفته و روابطی سازنده و مفید را برقرار کرد. برای این که بتوانیم در عرصه کسب و کار خود موفق شویم نیاز داریم تا با دیگران ارتباط برقرار کنیم و بدین وسیله خدمات یا محصول خود را به آنها ارائه دهیم. بدین منظور شبکه سازی برای کسب و کار معنا پیدا می کند و دانستن راه های آن اهمیت می یابد. اگر شما هم خواهان افزایش فروش خود هستید در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در مورد شبکه سازی برای کسب و کار بیاموزید.
ادامه مطلب

راههای بهبود کسب و کار

بهبود مستمر و متداوم برای افزایش موفقیت و پایداری بیشتر کسب و کار عامل بسیار مهمی است. کسب و کارها اندازه های مختلفی دارند. بعضی کمپانی ها سرمایه بسیار زیادی دارند و بعضی متوسط و کوچک هستند. هیچ کدام از کسب و کارها ثابت نیستند. کسب و کار شما می‌تواند در مسیر صعودی و یا نزولی خود باشد. برای حل کردن این سناریو ها راه های خلاقانه ای وجود دارد و در این نوشته 5 راه برای ارتقای کسب و کار آورده شده اند.
ادامه مطلب

سیستم مدیریت فروش چیست و چگونه آن را پیاده سازی کنیم؟

سیستم مدیریت فروش به سیستمی گفته می شود که با برنامه ریزی و نظارت بر اجرای صحیح برنامه ها، استخدام فروشنده ها و آموزش تکنیک های بازاریابی و فروش به  آنها برای فروشندگی، فروش محصولات شرکت را مدیریت می کند و شرکت را به سمت اهدافش پیش می برد. مدیریت فروش موظف است تا با هدف گذاری دقیق و مدیریت صحیح، استخدام درست نیروی کار و ایجاد انگیزه در آنها و همچنین انتخاب راه های صحیح ارتباط با مشتری به رشد و پیشرفت و افزایش فروش شرکت کمک نماید. معمولا در کسب و کارهای کوچک و یا تازه شکل گرفته، مدیریت فروش را صاحب کسب و کار بر عهده دارد در حالی که در شرکت های بزرگ فرد دیگری این مسئولیت را به عهده دارد و موظف است با ارائه گزارش های ماهانه و یا سالانه روند رشد را به صاحب کسب و کار اعلام نماید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا با سیستم مدیریت فروش و پیاده سازی سیستم فروش بیشتر آشنا شوید.
ادامه مطلب

استاندارد سازی

استاندارد سازی فرایندهای کسب و کار

امروزه بحث استاندارد سازی فرآیند کسب وکار، بحثی است که در بسیاری از سازمان‌ها با ابعاد کوچک و بزرگ مطرح است، مباحث مدیریت و استاندارد سازی فرآیند کسب وکار می‌تواند به عنوان عامل مهمی در موفقیت کاری سازمان‌ها در نظر گرفته شود.

"به طور کلی به تصویر درآوردن توالی فعالیتهای کاری . و اطلاعات مرتبط با آن را استانداردسازی فرآیند می گویند"

ادامه مطلب

انواع مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست: انواع مشاوره بیزنسی

چه قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را داشته باشید، و چه بخواهید کسب و کار فعلی خود را توسعه دهید ، باید ازمتخصصان یا شرکت هایی که در زمینه انواع کسب و کار و بیزنس ها خدمات مشاوره ارائه میدهند مشورت و راهنمایی بخواهید. فارغ از مقیاس و نوع کسب و کار،عملا همه بیزنس ها چه در زمینه مدیریتی، چه بازاریابی و چه افزایش فروش به این مشاوره ها نیاز دارند.چراکه در بازار بزرگ و پررقابت فروش محصولات( یا ارائه خدمات)، اگر لحظه ای غفلت کنید، رقبایتان گوی سبقت را در جذب مشتریان و کسب سود بیشتر از شما می ربایند. اما واقعا مشاوره کسب و کار چیست و به کمک چه سازمانها یا افرادی می آید؟
ادامه مطلب

سیستم سازی

سیستم سازی چیست

در واقع ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺳﺎزی ﻣﺸﻤﻮل راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﮐﺎرﮐﺮد و ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻮدن ﻧﻈﺎرت ﻣﺪﯾﺮ، ﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ اﻧﺠﺎم ﺷﻮد، اﯾﻦ ﻋﻤﻞ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻮد ﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ی ﺗﺎﺛﯿﺮﮔﺬارﺗﺮ ﺑﺎ ﺳﺎزﮔﺎری ﺑﻬﺘﺮ ﺑﺎ ﻣﺤﯿﻂ ﺷﮑﻞ ﮔﯿﺮد. ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺳﺎزی، ﻋﻠﻤﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺪﯾﺮان ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﻨﺪ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻮدن ﺧﻮد را ﺑﻪ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر ﮐﻢ ﮐﻨﻨﺪ.
ادامه مطلب

no picture

چگونه مشاور کسب و کار شویم

آنچه باید برای شروع مشاوره کسب و کار بدانید

شما می توانید ساعت کار خود را انتخاب کنید. رئیس خودتان باشید و با مشتریانی که دوست دارید کار را انجام بدهید و به هر مشتری یا پروژه ای که نمی خواهید نه بگویید.

شما باید با محیط کسب و کار آشنا باشید و همچنین بتوانید مهارت و تخصص خود را برای مشتری در پروژه ها فراهم کنید و به کار ببندید.

آیا می توانید خدمات خود را ایجاد کنید، اعتبار بسازید و ارائه دهید؟

اگر شما به هیچ یک از سؤالات بالا جواب ندهید، ممکن است در این کار جدی نباشید یا در زمینه ی ارائه مشاوره کسب و کار آماده نباشید.

ادامه مطلب

کاهش هزینه ها در کسب و کار(قسمت دوم)

در مقاله پیشین درباره هزینه های کسب و کار ها و راه های کاهش این گونه هزینه ها بدون اخراج کارکنان صحبت شد و راهکارهایی ارائه شد.اداره یک کسب و کار و تجارت هزینه های زیادی را در بر می گیرد و برای کاهش این هزینه ها راه های زیادی وجود دارد.مابقی این راه حل ها را که لازم است مدیران از آن آگاه باشند در این مقاله با هم مرور می کنیم.
ادامه مطلب

کاهش هزینه ها در کسب و کار

کاهش هزینه ها در کسب و کار یکی از موارد بسیار مهم و حیاتی می باشد که مدیران وصاحبان کسب و کار باید آگاهی های لازم را نسبت به آن کسب نمایند.هر تجارتی هزینه هایی دارد از جمله هزینه آب و برق و گاز ساختمان،حقوق کارکنان،هزینه دستگاه ها و استهلاک آن ها، تلفن؛ کاغذ و سایر مایحتاج شرکت همگی مواردی هستند که یک تجارت باید برای آنها هزینه نماید.اگر جمع کل این هزینه ها از درآمد کل شرکت بیشتر شود،آن شرکت متحمل زیان خواهد شد ولازم است تا رسیدن به سود بیشتر در شرکت نسبت به کاهش این هزینه ها اقدام نماید.بسیاری از شرکت ها در مواقعی که سود دهی ندارند برای کاهش هزینه ها تعدادی از کارمندان را اخراج می کنند اما با دانستن راه کار هایی می توانبدون اخراج کارکنان در راستای کاهش هزینه ها در کسب و کار پیش رفت.در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا با این راه کار ها بیشتر آشنا شوید.
ادامه مطلب

سیستم سازی

هفت قدم تا سیستم سازی کسب و کار

در مقاله پیشین درباره سیستم سازی و فواید استفاده از آن صحبت کردیم.همانطور که گفته شد سیستم سازی سبب می شود تا کار ها با کمترین دخالت مدیران صورت گیرد.در نتیجه زمان بیشتری برای مدیر باقی می گذارد تا به کارهای مهم مرتبط بپردازد.دومین مزیت استفاده از سیستم سازی افزایش رشد فروش است زیرا سبب می شود تا بتوانید به مشتری و مخاطب خود خدمات بهتری ارائه دهید.در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با سیستم سازی کسب و کار آشنا شوید.
ادامه مطلب

سیستم سازی کسب و کار

سیستم سازی کسب و کار به معنای انجام فعالیت هایی است که سبب می شود تا کارها و فعالیت های شرکت ها با کمترین نظارت مدیران به درستی پیش روند.سیستم سازی ئابستگی مدیران را به حداقل می رساند تا جایی که حتی زمان هایی که آنها در شرکت حضور ندارند فعالیت های شرکت به خوبی انجام شود.کسب کار و تجارت ها همچون سیستمی می باشند که عوامل آن به هم مرتبط و وابسته اند و فعالیت آن عناصر به یک خروجی مشترک می انجامد که این خروجی در کسب و کار ها می تواند فروش بیشتر و یا افزایش سود باشد.با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با سیستم سازی کسب و کار آشنا شوید.
ادامه مطلب

راه-اندازی-کسب-و-کار-رستوران

راه اندازی رستوران در 9 مرحله

راه اندازی رستوران به عنوان یک کسب و کار پر مشتری ، به تلاش و زحمت زیادی نیاز دارد.چرا که پس از راه اندازی ، چالش بعدی ، جذب مشتریان برای آن است. در این مقاله از پاوینو مراحل راه اندازی رستوران را از ابتدا تا انتها به شما آموزش میدهیم.
ادامه مطلب