مقالات
بازاریابی دیجیتال

8 تا از بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یک زمینه پررونق است و فرصت هایی را برای شرکت هایی که می خواهند با استفاده از اینترنت مشتری بیشتری بدست آورند، فراهم می کند. اما تفاوت آن با سایر روش های سنتی بازاریابی تنها در نحوه دسترسی به مشتری نیست. ابزارهای  بازاریابی دیجیتالی که برای ارتقا یک تجارت آنلاین استفاده می شود، بخش عمده ای از آنهایی است که این استراتژی را حتی برای شرکت های کوچک بسیار گسترده می کند. حال سوال اینجاست که ابزارهای دیجیتال مارکتینگ در چه مواردی می توانند به شما کمک کنند و بهترین مواردی را که می توانید در بخش بازاریابی خود امتحان کنید، کدام است؟ ما لیستی از منابعی که کسب و کار شما برای شروع استراتژی بازاریابی خود به آن نیاز دارد، تهیه کرده ایم. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا مفصل درباره آن ها بخوانید.

ادامه مطلب

12 سوال که برای بهبود فرصت های فروش باید پرسید

اگر زمان زیادی را صرف فرایند پیچیده فروش کرده باشید، می دانید که در نحوه برنده شدن در فرصت های فروش و افزایش فروش تغییر چشمگیری ایجاد شده است. خریداران مثل قبل صبور نیستند. اگر فروشندگان با رویکرد و شایستگی حرفه ای خود بلافاصله خریداران را تحت تأثیر قرار ندهند و در تمام تعاملات با این روند ادامه دهند، از کار اخراج می شوند. در سال های اخیر فروش بیشتری از طریق تلفن و اینترنت در حال انجام است. در عین حال، سازمان های خرید در حال توسعه و پیشرفت هستند و ایجاد روابط با خریداران کار را دشوارتر می کند. به عنوان رهبر فروش، چه کاری از شما بر می آید؟ با پاوینو همراه باشید.

ادامه مطلب

بازاریابی شبکه های اجتماعی چیست؟| پاوینو

بازاریابی شبکه های اجتماعی به هر شکلی از بازاریابی گفته می شود که در سیستم عامل های رسانه های اجتماعی صورت می گیرد. رسانه اجتماعی هر وسیله دیجیتالی است که به کاربران امکان می دهد به سرعت محتوا را ایجاد و با مردم به اشتراک بگذارند. رسانه های اجتماعی طیف گسترده ای از وب سایت ها و برنامه ها را در بر می گیرد. برخی از آنها، مانند توییتر، در به اشتراک گذاری پیوندها و پیام های کوتاه نوشتاری تخصص دارند. موارد دیگر، مانند اینستاگرام و TikTok، برای بهینه سازی به اشتراک گذاری عکس ها و فیلم ها ساخته شده اند. استراتژی بازاریابی شبکه های اجتماعی می تواند به طرق مختلف، از مبارزات تبلیغاتی رسمی گرفته تا تعامل غیر رسمی مشتری، انجام شود.در ادامه قصد داریم شما را با اصول بازاریابی شبکه های اجتماعی، نمونه هایی از سیستم عامل های معروف و برخی اشکالات احتمالی را که باید از آنها آگاهی داشته باشید، آگاه کنیم.با پاوینو همراه باشید.

ادامه مطلب

7 ایده بازاریابی آفلاین برای مشاغل خانگی| پاوینو

اینترنت باعث شده است بازاریابی در بین بسیاری از مخاطبان سریعتر، راحت تر و مقرون به صرفه تر شود. اما این بدان معنا نیست که بازاریابی آفلاین منسوخ شده است. در حالی که بسیاری از مشاغل از گزینه های بازاریابی آنلاین اجتناب کرده اند، که اغلب آنها را به خطر می اندازد، سایر مشاغل استفاده از بازاریابی آفلاین برای رسیدن به بازار هدف خود را فراموش کرده اند که به تبع آن تجارت قابل توجهی را از دست می دهند. در ادامه 7استراتژی بازاریابی آفلاین آورده شده است که می توانید به راحتی و با کمترین هزینه برای رونق مشاغل خانگی خود استفاده کنید. تا انتهای این مطلی درباره ی بازاریابی آفلاین، با پاوینو همراه باشید.

ادامه مطلب

استفاده از بازاریابی موتور جستجو برای سایت| پاوینو

بدون شک، موتورهای جستجو پر کاربردترین ابزارهای آنلاین برای یافتن اطلاعات و منابع هستند. بنابراین ناگفته نماند که حضور وب سایت شما در لیست نتایج جستجو می تواند کمک بسیاری در بازاریابی کسب و کار خانگی تان کند. وقتی از نظر بازاریابی به موتورهای جستجو فکر می کنید، ممکن است روی SEO یا بهینه سازی موتور جستجو تمرکز کنید. با این حال، این تنها راهی نیست که موتورهای جستجو می توانند به تجارت شما کمک کنند.در ادامه مواردی که باید در مورد روشهای استفاده از موتورهای جستجو برای ارتقا بیزینس تجارت خود بدانید، ذکر شده است. با پاوینو تا انتهای این مقاله دربازه ی بازاریابی موتور جستجو همراه باشید.

ادامه مطلب

7 فرآیند فروش که به آن نیاز دارید| پاوینو

اگر از بیشتر مدیران بپرسید که آیا فرآیند فروش دارند یا خیر، بلافاصله پاسخ مثبت می دهند. اما وقتی از آنها می خواهید فرآیند فروش خود را توصیف کنند، توصیف آنها بسیار متفاوت است. برای برخی، فرآیند فروش به معناینقاط عطف در خط فروش آنها است. از نظر برخی دیگر، این به معنای الگوهای تماس هفتگی است. برای گروهی دیگر هنوز هم  فرآیند فروش به معنای یک برنامه حساب اصلی است. برای آشنایی با 7 فرآیند فروشی که بدان نیاز دارید، با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

7 نکته جهت افزایش فروش آنلاین| پاوینو

افزایش فروش آنلاین هدف اصلی تعداد زیادی از کسب و کار های کوچک و بزرگ است. چه یک تجارت کوچک داشته باشید و چه برای یک غول تجارت الکترونیکی گسترده مانند آمازون کار کنید، افزایش فروش آنلاین از مهم ترین مواردی است که باید به آن توجه نمایید. شاید برایتان عجیب باشد اما باید به شما بگوییم که این فرایند در واقع بسیار آسان تر از آنچه به نظر می رسد، می باشد و تنها کافی است تا به نکاتی ساده توجه نمایید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا درباره 7 راهکار موثر افزایش فروش آنلاین بیشتر بیاموزید.
ادامه مطلب

5 نکته برای کسب درآمد آنلاین بیشتر | پاوینو

از نظر کسب و کارها، تجارت و فروش آنلاین هم نعمت است و هم نفرین. اینترنت، تلفن های هوشمند و سایر نوآوری های دیجیتالی فرصت های بی سابقه ای را در اختیار کارآفرینان قرار داده اند تا بتوانند به مشتریان خود دست یابند، فروش خود را گسترش دهند و از طریق اینترنت درآمد کسب کنند. اگر از طریق تجارت آنلاین به دنبال کسب درآمد و افزایش فروش آنلاین هستید، مهم است که از اصول اولیه شروع کنید و بعد از شناخت، به آنها عمل نمایید. بزرگترین چالش های شما برای ایجاد تجارت آنلاین خود چیست؟ وقتی مردم نام شما  یا نام تجاریتان را می شنوند، می خواهید به چه كلماتی فكر كنند؟ آیا در مورد اشتباهاتی که مردم انجام می دهند که مانع از فروش آنلاینشان می شود کنجکاو هستید؟ در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره ی افزایش فروش آنلاین بیاموزید.
ادامه مطلب

14 استراتژی فروش ثابت شده برای افزایش فروش محصول شما| پاوینو

یافتن افراد جدید برای خرید محصول یا خدمات شما بخش مهمی از کل روند فروش است. ممکن است برای برخی از افراد دشوار باشد، اما اگر هدف شما افزایش فروش است، باید بفهمید کدام استراتژی فروش برای مشتری هدف شما موثرتر است. اگر شما محصول خوبی دارید اما مشتریان مناسبی برای خرید آن پیدا نمی کنید، اشکالی ندارد، این استراتژی ها به شما کمک می کنند تا پیشرفت کنید. آیا مطمئن نیستید که چگونه به مشتریان خود نزدیک شوید یا پیام فروش گیج کننده ای دارید؟ در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا چند ترفند و استراتژی فروش مفید برای افزایش فروش را به شما نشان دهیم.
ادامه مطلب

بازاریابی در اینستاگرام

6 اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام در سال 2020| پاوینو

اینستاگرام از زمان بوجود آمدنش در سال 2010، به برند های تجاری این فرصت را داده است تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و داستان خود را از طریق قدرت بصری تعریف نمایند. بازاریابی در اینستاگرام بسیار رایج است و بالغ بر2 میلیون اکانت متعلق به بازاریابان اینترنتی و حدود 25 میلیون اکانت متعلق به کسب و کار ها می باشد. بنابراین اهمیت این برنامه بر کسی پوشیده نیست. اکنون سوالی که مطرح می شود این است که اشتباهات راج در بازاریابی در اینستاگرام کدام اند؟ در ادامه مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

تکنیک فروش

10 تکنیک موثر فروش که باید استفاده کنید| پاوینو

اگرچه بسیاری از فروشندگان از تکنیک های موثر فروش چشم پوشی می کنند اما باید بدانید که این بخش مهمی از فروش است. متأسفانه، اکثر کسب و کارها به جای روش های موثری که می توانند منجر به جذب حجم بالاتری از لیدهای با صلاحیت و مناسب شوند، از تکنیک های بی نتیجه و منسوخ فروش استفاده می کنند. درست مثل هر جنبه دیگر از روند فروش، شما باید در این راستا تلاش و تمرکز لازم را داشته باشید. این تنها راه کارآمد است که موجب می شود وقت و انرژی خود را بیهوده تلف نکنید. از این تکنیک های مدرن موثر فروش جهت یافتن مخاطبان مناسبی استفاده کنید که بتوانید به آنها خدمات دهید، آنها را درگیر کنید و درنهایت به مشتریانی وفادار تبدیل نمایید. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

خدمات مشتری

خدمات مشتری ورودی چیست؟| پاوینو

شاید از قبل با  inbound methodology یا روش ورودی آشنا باشید، رویکردی تجاری که فرد غریبه را به بازدید کننده، لید و در نهایت مشتری تبدیل می کند. خدمات مشتری ورودی درمورد ملاقات با افرادی که در حال حاضر هستند به واسطه ی بازاریابی با محتوای آموزشی به جای تبلیغات مزاحم و همچنین ارائه راه حل های مفید به جای استفاده از تاکتیک های فشار آور فروش برای بستن یک معامله می باشد. اما خدمات مشتری ورودی با تبدیل لید ها به مشتریانی که هزینه را پرداخت می کنند، پایان نمی یابد. آیا می دانید یک چارچوب خدمات مشتری ورودی نیز وجود دارد؟ در ادامه با پاوینو همراه شوید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

بهبود روند فروش

6 سوالی که باید برای بهبود روند فروش از خود بپرسید| پاوینو

 اگر عنوان اصلی این مقاله را خوانده اید، احتمالاً مشتاق افزایش کارایی فروش یا بهبود روند فروش خود هستید. این یک نگرش خوب و مثبت است. حتی پس از صدها میلیون دلار فروش، تیم های فروش کسب و کارها همچنان در تلاش اند تا از طریق بهبود فرآیند فروش و استفاده از فناوری های جدی، کارایی و بهره وری تجارتشان  را افزایش دهند. همان طور که مارک روبرژ در کتاب "فرمول افزایش فروش" فاش می کند، افزایش بهره وری سبب بهبود فرایندها، فناوری ها و داده ها می شود که کلید اصلی موفقیت از گذشته های دور تا به امروز بوده است. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
 
ادامه مطلب

نحوه فروش هر چیزی به هرکسی در سال 2020| پاوینو

یکی از ارزشمندترین مهارت هایی که یک فروشنده می تواند داشته باشد، دانستن نحوه فروش هر چیزی است. فروشنده ی عالی بودن فرصت های زیادی را به خصوص برای کارآفرینان و صاحبان مشاغل ایجاد می کند. به همین دلیل میخواهیم به شما این خبر خوب را بدهیم: شما می توانید تنها با آموختن چند تکنیک ساده در هر شرایط فروشی، چه به صورت آنلاین ، چه از طریق تلفن، حضوری یا حتی در مصاحبه محصولات خود را به هرکسی که بخواهید، بفروشید. در ادامه این مطلب، چند نکته عالی برای نحوه فروش هر چیزی به هر کسی در سال 2020 و بعد از آن را ارائه خواهیم کرد. پس با پاوینو در راستای نحوه فروش محصول همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابی ویدیوییَ

ویدیو مارکتینگ چیست؟| پاوینو

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای رشد تجارت و افزایش فروششان از ویدیو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدیویی استفاده می کنند. اگر چه این روش هزینه بر می باشد اما به دلیل تاثیر زیادی که در جذب مخاطب دارد، همچنان از آن استفاده می شود. بیش از 80 درصد بازاریابان معتقدند که این نوع مارکتینگ رو به رشد می باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره ویدیو مارکتینگ، اهمیت، مزایا، معایب و راهکارهای آن بدانید.
ادامه مطلب

6 روش بسیار جالب برای استفاده از فیلم در بازاریابی ایمیل| پاوینو

امروز صبح طبق معمول روز خود را با بررسی ایمیل هایم شروع کردم. در حالی که این روند معمولاً مرا هیجان زده نمی کند و فقط روشی برای بیدار شدن من است، به یک خط موضوعی برخوردم که من را به هیجان آورد:"آلبوم جدید منتشر شد". دانستن اینکه روز خود را با یک موزیک ویدیوی جدید از یکی از گروههای مورد علاقه خود شروع خواهم کرد، باعث شد که لبخند بزنم و از داشتن اشتراک ایمیل در آن مجموعه احساس ارزشمندی کنم. به همین دلیل است که بازاریابی ایمیل ویدئویی همچون یک استراتژی تاثیر گذار می باشد. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020| پاوینو

هنگامی که کسب و کار شما در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کند، توانایی شما برای درگیر کردن مشتری، هدایت بیشتر، تقویت آگاهی از برند و ارتباط با مخاطبان خود افزایش می یابد. بازاریابی محتوا می تواند به شکل های مختلفی صورت بگیرد. نکته اصلی آن است که شناسایی کنید کدام استراتژی بازاریابی محتوا مؤثرتر است تا سازمان شما بتواند از آن برای دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده کند. ما در پاوینو چند استراتژی را شناسایی کرده ایم که توصیه می کنیم در سال 2020 بر روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید.

 
ادامه مطلب

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟+ مزایا استراتژی محتوا| پاوینو

احتمالا به عنوان یکی از کاربران فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی، کلمه بازاریابی محتوا را زیاد شنیده اید. برای این کلمه تعاریف زیادی وجود دارد. تولید محتوای مناسب باید در اولویت های بازاریابی برای کسب و کارتان قرار بگیرد. تاثیر بازاریابی سنتی روز به روز کمتر می شود در نتیجه بهتر است تا بر روی انواع دیگر بازاریابی تمرکز کنید. این نوع بازاریابی بر خلاف سایرین، بر روی محصول و خدمات تاکیدی ندارد و هدفش جذب مخاطب از طریق تولید محتوای مفید و جذاب می باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا درباره بازاریابی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا بیشتر بخوانید
ادامه مطلب

چگونه می توان برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی کرد؟| پاوینو

وقتی برنامه ریزی برای فعالیت در رسانه های اجتماعی نداشته باشید، طبیعی است که پست گذاشتن به صورت منظم را فراموش کنید. علاوه بر آن ایجاد محتوایی مبتنی بر تصاویر و فیلم که کمک به افزایش فروش در اینستاگرام می کند، برایتان دور از دسترس می شود. 71 درصد از مشاغل در اینستاگرام نیز فعالیت می کنند بنابراین برای رقابت با سایر کسب و کارها لازم است تا استراتژی و برنامه ای برای گذاشتن پست در اینستاگرام داشته باشید، به خصوص اگر اکثر مخاطبان شما از این برنامه استفاده می کنند. در ادامه برای برنامه ریزی مؤثر تر در راستای گذاشتن پست در اینستاگرام با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

برنامه فروش

نحوه ایجاد یک برنامه فروش موفق| پاوینو

آیا برنامه فروشی برای کسب و کارتان دارید؟ کارآفرینان، بازاریابان و مدیران فروش همگی از نوشتن برنامه فروش سود می برند، فرقی ندارد که این برنامه برای کسب و کار، بخش یا تیم باشد. قبل از آنکه هدف گذاری کنید باید بدانید که به چه جایی می خواهید برسید و سپس استراتژی ها و تاکتیک هایی را انتخاب نمایید. همه این اطلاعات را می توان در برنامه فروش درج کرد. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا بیاموزید که چگونه می توانید برنامه فروشی را که مناسب کسب و کارتان می باشد بر روی کاغذ پیاده کنید.
ادامه مطلب

ایمیل مارکتینگ چیست؟| پاوینو

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل یکی از انواع بازاریابی می باشد که به بهبود روابط با مشتری از طریق ایمیل کمک می کند. هدف از انجام این نوع بازاریابی حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید می باشد. هدف از ارسال ایمیل می تواند مواردی از جمله اطلاع رسانی درباره محصولی جدید، جشنواره ها و تخفیف ها باشد. همچنین می توانید از طریق ارسال ایمیل درباره محصولی یا خریدی که شتری داشته نظر سنجی کنید، تولد و یا مناسبتی را به مخاطب تبریک بگویید و یا محتوایی آموزشی ارسال نمایید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره ی بازاریابی ایمیل و نحوه کارکرد آن بخوانید.
ادامه مطلب

برنامه بازاریابی

5 مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی برجسته| پاوینو

آیا هر سال استراتژی بازاریابی تیم خود را به دقت بررسی می کنید؟ ای کاری است که یک مدیر باید انجام دهد. یک برنامه بازاریابی سالانه به شما کمک می کند تا در مسیر درستی از بازاریابی قرار بگیرید و بتوانید اهداف تجاری شرکت خود را به واقعیت تبدیل نمایید. به این برنامه سالانه به عنوان یک برنامه سطح بالا فکر کنید که تیمتان را در مسیر دستیابی به اهداف و رشد هدایت می کند. بدون داشتن برنامه امکان دستیابی به بودجه لازم برای پروژه ها، استخدام نیروها و برون سپاری برخی از کارها وجود ندارد. در ادامه این مطلب برای ایجاد برنامه بازاریابی با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابیَ

مراحل بازاریابی چیست؟| پاوینو

بازاریابی یکی از مراحل اصلی فروش یک محصول یا ارائه خدمات می باشد که اگر به صورت اصولی انجام شود و مراحل آن به درستی رعایت شود، می تواند سبب افزایش فروش در کسب و کار شود. بازاریابی به برقراری ارتباط بهتر و موثر تر با مخاطب کمک می کند. مراحل بازاریابی و روش های آن نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است و کسب و کارها امروزه از استراتژی های جدید و به روز برای افزایش بهره وری استفاده می کنند. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا درباره مراحل بازاریابی بیشتر بخوانید. 
ادامه مطلب

marketing strategies

6 استراتژی بازاریابی جهت رشد کسب و کار| پاوینو

رشد کسب و کار آسان نمی باشد. در ابتدا شما به یک ایده قابل اجرا نیاز دارید. سپس شما باید یک سکوی سودآور را کشف نمایید، برای محصول یا خدماتتان یک جمعیت هدف تعریف نمایید و در آخر خدمات یا محصولی با ویژگی خاص برای ارائه یا فروش به آن جمعیت داشته باشید. تفاوتی نمی کند که شما محصول، خدمات یا اطلاعات ارائه می کنید، در هر صورت بازاریابی برای آن ضروری و لازم می باشد و بدون دانستن استراتژی بازاریابی و راهکار های آن دست یابی به رشد و افزایش فروش غیر ممکن می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

افزایش فروش

5 ترفند افزایش فروش| پاوینو

برای افزایش فروش و رشد کسب و کار نیاز است تا ترفند ها و راهکار های آن را بدانید و با دقت آن را اجرا نمایید. باید توجه داشته باشید که رشد فروش چشمگیر یک شبه به وجود نمی آید و موفقیت شرکت های بزرگ حاصل تلاش زیاد و مستمر آنها در طی چندین سال می باشد. پس صبور باشید و تلاش کنید تمامی تکنیک ها و همچنین ترفند افزایش فروش را بیاموزید و با به کارگیری آنها به سود دلخواهتان دست یابید. در این مقاله برای آشنایی با ترفند های افزایش فروش با پاوینو همراه باشید.

بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان چیست؟| پاوینو

بازاریابی انواع مختلفی دارد که در مقالات پیش برخی از آنها را بررسی کردیم. بازاریابی دهان به دهان یا word of mouth marketing یکی از انواع بازاریابی می باشد. تاثیر این نوع بازاریابی در افزایش فروش بسیار زیاد می باشد و لازم است تا کسب و کارها به آن توجه کافی داشته باشند. بر اساس تحقیقات بیش از 90 درصد افراد حرف دوستان خود را در رابطه با کیفیت یک محصول بیش تر از تبلیغات باور دارند و راحت تر می توانند به آن اعتماد کنند. پس می توان نتیجه گرفت برای افزایش فروش، تمرکز بر روی مشتریان فعلی بسیارحائز اهمیت می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه شوید تا به بررسی این نوع از بازاریابی و تاثیرات آن بپردازیم.
ادامه مطلب

بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی چیست؟| پاوینو

بازاریابی عصبی و یا neuromarketing در حقیقت ترکیب غلم بازاریابی و عصب شناسی می باشد که با تکیه بر عملکرد کلی مغز سعی دارد تا بازاریابی را بهبود بخشد. اگر چه این نوع از انواع بازاریابی در ابتدا مورد توجه چندانی قرار نگرفت اما اموزه از آن بسیار استفاده می شود تا به واسطه آن بازاریابی بهتر و موثر تر واقع شود و در نهایت سبب افزایش فروش کسب و کارها گردد. این نوع بازاریابی احتمال اینک مخاطبان جذب شوند و خرید نمایند و یا از خدماتی استفاده کنند را افزایش می دهد و همچنین سبب کاهش هزینه های تبلیغات و بازاریابی می شود. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

فروش سازمانی

فروش سازمانی چیست و مشاوره بازاریابی چه تاثیری بر آن دارد؟| پاوینو

در مشاوره بازاریابی و فروش سازمانی به شما تکنیک هایی درباره فروش و بازاریابی می آموزیم. همچنین در ادامه به تعریف و بررسی فروش سازمانی، تفاوت های آن با بازاریابی و اصول و روش های آن می پردازیم. فروش سازمانی یا بنگاه به بنگاه و یا به اختصار B2B بسیار متفاوت از فروش به مشتری و یا فروش مویرگی می باشد و روش های بازاریابی متفاوتی را شامل می شود. تا انتهای این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

قیف فروش

قیف فروش چیست؟| پاوینو

امروزه در هر کسب و کاری که باشید برای موفقیت و رشد و پیشرفت باید رقیبان زیادی را کنار بزنید. ممکن است این رقیبان موقعیت برتری نسبت به شما داشته باشند، پس تنها با افزایش کیفیت نمی توانید آنها را کنار زده و موفق شوید. شما نیاز دارید تا از تکنیک های بازاریابی استفاده نمایید. یکی از روش های بازاریابی قیف فروش است. قیف فروش در حقیقت ظیفه دارد افرادی که جذب تجارت شما می شوند را به خریداران حقیقی که محصولاتتان را می خرند، تبدیل نماید.اگر شما هم مایلید تا فروش خود را افزایش دهید در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید. 
ادامه مطلب

فروش در اینستاگرام

چگونه فروش پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟+10 روش برای افزایش فروش در اینستاگرام| پاوینو

افزایش فروش در اینستاگرام دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار های اینترنتی که در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند می باشد.طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 60 درصد پیج های اینستاگرام صفحه خود را برای نمایش به عموم باز گذاشته اند که بخش زیادی از این تعداد پیج ها کاری می باشند. اینکه چگونه در میان تعداد زیادی از رقبا و پیج های مشابه، که گاها قبل از شما در اینستاگرام فعالیت داشته اند و در بین مردم شناخته شده تر می باشند بتوانید فعالیت نمایید و فروش خوبی داشته باشید، نیازمند دانستن راه های افزایش فروش در اینستاگرام می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بیاموزید.
ادامه مطلب

راندمان فروش

چگونه راندمان فروش سازمان را افزایش دهیم؟| پاوینو

افزایش راندمان فروش سازمان ها از جمله دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار می باشد که همواره در راستای تحقق بخشیدن به آن تلاش وهزینه ی زیادی صرف می شود. برای رشد یک کسب و کار به سرمایه نیاز است و بهترین راه تامین این سرمایه از طریق خود سازمان می باشد. زمانی گفته می شود که راندمان و بازده سازمان افزایش داشته که بدون زیاد شدن ساعت کار و تنها با هدفمند تر کردن فعالیت ها فروش شرکت رشد قابل ملاحظه ای  داشته باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره راه های افزایش راندمان فروش بخوانید.

ادامه مطلب

انواع روش های فروش یک محصول

اگر مدیری تصمیم به بستن بخشی از سازمان خود را داشته باشد، بخش فروش آخرین بخش آن مجموعه است. چراکه فروش یکی از پرسودترین بخشها در هر حرفه به شمار می آید. فروش در نگاه کلی تر یک هنر به شمار می‌آید که در آن فرد به ازای دریافت پول یا محصولی خدمات یا محصول مورد نظر خود را به مشتری ارائه می کند. در این تعریف معلم نیز یک فروشنده به حساب می آید و در واقع معلم علم ، یک مهندس طرح و ایده و یک مغازه دار محصول خود را به فروش می رساند. با توجه به پهنه گسترده فروش هر حرفه و کسب و کار شیوه فروش محصول مختص به خود را می طلبد. آشنایی با روش های فروش محصول برای کسب و کاری امری ضروری هست. و هر چقدر شیوه ها، تکنیک ها و راهکارهای فروش بیشتری مجموعه داشته باشد با احتمال بیشتری می تواند به اهداف سازمانی خود دست پیدا کند.

در هر نوع از فروش باید برنامه‌ریزی مناسب با آن شیوه را برای محصولات داشته باشیم. در شیوه ها و روش های فروش محصول باید شخص مناسب و با ویژگی های مناسب در نظر گرفته شود و در روش و شیوه های فروش محصول فروشنده نقش ژنراتورهای درآمدزایی در این چرخه را ایفا می کند. فروش قسمت آخر و تعیین‌کننده در کسب و کارها است و تمامی بخش های دیگر سازمان متکی  بر قسمت فروش محصول است. در این مقاله به برخی از اصلی ترین و رایج ترین روش های فروش در کسب و کارهای کوچک و بزرگ اشاره شده است.

ادامه مطلب

نکات مهم در مشاوره کسب و کارهای آنلاین

امروزه کمتر کسی می تواند فرصت های به وجود آمده در کسب و کارهای آنلاین را نادیده بگیرد. گزارشات بدست آمده در سال ۲۰۱۷  در آمریکا نشان می‌ دهد که از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۱۰ نفر به دنبال یک کسب و کار جدید اینترنتی هستند. ایجاد یک کسب و کار اینترنتی شاید در ابتدا امری ساده به نظر برسد ولی برای این که بتوانم موفقیت در این زمینه کسب نمود باید اصول و قواعد آن را رعایت نمود. مانند هر حرفه دیگری اگر اصول و قواعدکسب و کارهای آنلاینرعایت نشود این تجربه نیز منجر به شکست خواهد شد. امروزه افراد زیادی به دنبال ایجاد کسب و کار های اینترنتی هستند ولی فقط تعداد اندکی از آنها به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست پیدا می‌کند که خود این نیز گواه اهمیت رعایت این اصول و قوانین است.

پر واضح است برای رعایت اصول و قواعد این زمینه اولین قدم برای کسانی که در این حرفه وارد نشده ‌اند گرفتن مشاوره کسب و کار اینترنتی از افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه هست.  در این مقاله سعی شده است از اصلی ترین نکات برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بیان شود تا به کار گیریم گیری آنها بتوان زمینه دست پیدا کرد.

 تای لوپز، از مدیران موفق استارت آپی و عضو انجمن اوراکل، بیان می کند به لطف تکنولوژی و دانش امروزی می توان جاده های طولانی موفقیت در کسب و کار را در مدت زمان بسیار کوتاهی پیمود هر چند اساسا بسیاری از کسب و کارها هیچوقت شروع نمی شود.

ادامه مطلب

علت رشد فروشگاه های اینترنتی چیست؟

امروزه با گسترش فضای آنلاین کمتر کسی می ‌تواند قدرت و امکاناتی که توسط فضای اینترنت ایجاد شده است را نادیده بگیرد بازتاب این تحول نه تنها در فضای تحقیق و پژوهش، بلکه در تقریبا در تمامی عرصه ‌های زندگی از ساده ترین چیزها مانند خرید روزمره تا پرتاب موشک و مقالات علمی دیده می شود. از استارت آپ های کوچک و کسب و کارهای نوپا تا شرکت های بزرگ همگی از فضای قدرتمند اینترنت بهره می گیرند. در فضای بسیار رقابتی امروز مشتریان ترجیح می دهند که کالاهای خود را به راحت ترین شکل و بدون آنکه به خیابان ها سر بزند از طریق این فضا تهیه کنند. همه اینها نشانه های رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است. صاحبان کسب و کار نیز با راه اندازی فروشگاه اینترنتی مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستند و محصولات خود را به صورت آنلاین نشان می دهند

با رشد فروشگاه اینترنتی و پیشرفت دیگر جلوه ‌های دیجیتال مارکتینگ، بسیاری از کسب و کارهای سنتی جای خود را به فضای گسترده‌ تر و جهانی اینترنت داده‌ اند. در دهه گذشته رشد فروشگاه اینترنتی حدود ۱۹ درصد بوده است. در برخی از شرایط و بازه های زمانی بحرانی میزان فروش خرده فروشی ها با کاهش دو درصدی همراه بوده است و این در حالی است که میزان رشد فروشگاه‌ های اینترنتی در بدترین شرایط نیز ۱.۴ درصد بوده است. و همه اینها نشانگر رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است و در زیر به برخی از اصلی‌ترین دلایل رشد فروشگاه اینترنتی در فضای کنونی دنیا اشاره شده است.
ادامه مطلب

روش های افزایش فروش مغازه برای مغازه داران

اولین آرزو و خواسته هر مالک مغازه یا فروشگاه افزایش فروش مغازه برای مغازه داران است و اولین دغدغه آنها قبل از هر چیز دیگری  روش های افزایش فروش مغازه است. افزایش فروش مغازه کار پیچیده ای نیست فقط کافیست به سوالاتی از قبیل اینکه "چه میفروشید؟"، "به که می فروشید؟" و "چگونه می‌فروشید؟" پاسخ دهید. برای آن کافیست تمرکز خود را بر روی مشتریان و محصولات و جزئیات آن ها  گذاشته در ادامه فرایند تغییر و تحولات جامعه و نیازهای مشتریان را به دقت دنبال کنید. وظیفه هر فروشنده بازاریابی و افزایش فروش مغازه است و هر چقدر فروش آن حرفه ای تر و مبتنی بر اصول فروش  فروش انجام شود جذب مشتری نیز راحت تر خواهد بود. فروشنده حرفه ای با اعمال و برخورد مناسب خود با مشتری می‌تواند یک مشتری عادی را به یک مشتری ثابت و وفادار تبدیل کند. مشتری ثابت مشتری است که نه تنها برای خریدهای بعدی به فروشگاه و مغازه شما مراجعه می کند بلکه دوستان و آشنایان خود را نیز خرید از مغازه شما ترغیب می‌کند و این نهایتاً به افزایش فروش مغازه یا فروشگاه منجر خواهد شد که خواسته هر مالک و صاحب کسب و کار است.

همان طور که می دانید فروش یک هنر است و یک مهارت علمی نیز به حساب می آید و به کارگیری این دو مهارت در کنار هم تجربه را به وجود می آورد اگر این فاکتورها در کنار هم به خوبی رشد پیدا کند یک فروشنده می‌تواند در فروش هر نوع محصولی با کسب اطلاعات اولیه آن و یک سری ریزه کاری موفق باشد و برای آن مهم نباشد که در فروشگاه عطر و ادکلن کار می کند و یا در فروشگاه مواد غذایی و لباس یا کیف و کفش. در زیر توصیه ها و ایده هایی برای افزایش فروش مغازه ارئه می‌شود که با به کارگیری آنها می توانید شاهد رونق در فروش و افزایش فروش مغازه خود در کوتاه ترین زمان باشید.

ادامه مطلب

آموزش تکنیک های فروش موفق| پاوینو

داشتن فروش موفق بدون دانستن تکنیک های فروش میسر نمی باشد. همانند آن است که شما مواد اولیه برای پخت غذایی را در اختیار داشته باشید اما دستور و روش پختش را ندانید. در این صورت شما هرگز موفق به پخت آن غذا نمی شوید و فقط وقت، انرژی و مواد اولیه خود را تلف می کنید. آموزش تکنیک های فروش به شما راه را نشان می دهد و به شما در راه رسیدن به فروش موفق و بیشتر کمک می کند. همچنین انرژی و هزینه شما در راه درستش صرف می شود. وقتی راه و روش را بدانید با کمی ابتکار و خلاقیت می توانید شاهد نتایج فوق العاده ای باشید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

چگونه به یک فروشنده موفق تبدیل شویم

از مهمترین عواملی که تقریباً در هیچ حوزه ای نمی توان نادیده گرفت آموزش فروشندگی و فروش است. در نگاه کلی تر هرحرفه ای به نوعی با فروشنگی درگیر هست به عنوان مثال یک مغازه دار محصول خود را میفروشد، یک استاد علم و خود را یک مهندس سازه ای را که طراحی کرده هست . پس  آموزش فروشندگی در هر زمینه ای واجب هست . خیلی می گویند ما فروش بلد نیستیم آیا موفق نمی شویم؟ خبر خوش برای آنها این است که خوشبختانه فروش یک مهارت اکتسابی است و میتوان یاد گرفت ولی جدا از آموزش فروشندگی حتما احتیاج به کار عملی نیز دارد. برای اینکه بتوانیم یک فروشنده حرفه ای شویم باید به نکاتی توجه کنیم که سایر فروشندگان از آن چشم پوشی می کنند. از نظر تام هایم نویسنده فعال در حوزه آموزش فروشندگی،  فروشندگی حرفه ای سخت هست و موفقیت در آن زمینه ملزم به استفاده از مهارت های تخصصی و فنی و البته تعاملی و ارتباطی با مشتریان است.

مشتریان در صورتی که به حال خود رها شوند به طور عادی محصولات یک فروشگاه و یا شرکت را به حد کافی نمی کند پس در فروشندگی وظیفه مهم بر عهده فردی است به نام فروشنده که با تکنیک های فروشندگی و وظیفه خود را به بهترین وجه انجام دهد. (فیلیپ کاتلر پدر علم بازاریابی نوین)

بهترین تکنیک های فروشندگی و آموزش فروشندگی که مورد نیاز برای تبدیل شدن یک فروشنده معمولی به یک فروشنده حرفه‌ای است در زیر اشاره می‌شود.

بیشتر بخوانید:روش های افزایش فروش

ادامه مطلب

آموزش بازاریابی تلفنی و تکنیک های آن| پاوینو

یکی از انواع بازاریابی، بازاریابی تلفنی می باشد که نسبت به سایر انواع بازاریابی مشکل تر است اما با کمی صبر و تلاش می تواند تاثیر خوبی داشته باشد. آموزش بازاریابی تلفنی و تکنیک های آن به شما در روند مذاکرات و افزایش فروش بسیار کمک می کند. حدود 80 درصد کسب و کارها اگرچه هزینه های زیادی را صرف بازاریابی می کنند اما به علت رعایت نکردن نکات کلیدی و بسیار مهم با شکست مواجه می شوند به همین علت است که آموزش بازاریابی تلفنی در کسب و کار بسیار مهم است. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره بازاریابی تلفنی و اهداف و روش های آن آشنا شوید.
ادامه مطلب

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم

در دنیای امروز نادیده گرفتن فضای اینترنتی تقریباً غیرممکن شده است. از مهمترین دغدغه های کارفرمایان و مدیران فروش در این فضا نحوی افزایش فروش اینترنتی و یا روش های افزایش فروش اینترنتی است. این دغدغه در کارفرمایان بسته به اینکه آیا در حال حاضر فروشگاه آنلاین دارند یا خیر به این شکل مطرح می شود که آیا فروش اینترنتی موجب افزایش شرکت در حالت کلی خواهد شد یا خیر؟ و یا اینکه چه اقداماتی باید صورت بگیرد تا فروش اینترنتی افزایش پیدا کند؟
امروزه حساسیت فروش اینترنتی بر کسی پوشیده نیست و این موضوع با فضای به وجود آمده بعد از ویروس کرونا در دنیا خود را بیش از پیش نشان داده است، با این حال حجم خرید و فروش اینترنتی صورت گرفته در ایران نسبت به دنیا همچنان بسیار ناچیز است. در عین حال این پتانسیل در ایران وجود دارد که در طی چند سال آینده حجم خرید و فروش در سطح بازارهای غربی افزایش پیدا کند. در زیر سعی داریم به استراتژی هایی اشاره کنیم که با بکار گیری آنها بدون استفاده از سرمایه‌گذاری های سنگین بتوان افزایش محسوس فروش آنلاین و اینترنتی را در پی داشته باشد.
 یکی از موثرترین راه های افزایش فروش در نظر گرفتن تمام نکته های ممکن و نادیده نگرفتن هیچ نکته ی کوچکی است. چراکه با متنوع بودن زمینه های فروش و زمینه های موضوعی سایت و نکات مختلف نمی توان با قاطعیت گفت که کدام استراتژی بهترین جهت گیری و بهترین اثر را خواهد گذاشت مگر آنکه آن استراتژی آزموده شود. در این مقاله ما با آزمودن تعداد زیادی از استراتژی ها و راهکارهای مختلف برای افزایش فروش اینترنتی کار شما را راحت تر کرده ایم و با اشاره کردم به اصلی‌ترین آن نکات می توان موثرترین روش را در کوتاه ترین زمان در پیش گرفت.

ادامه مطلب

روش های افزایش فروش

افزایش فروش برای هر کسب و کاری در وهله اول نیازمند دانستن روش های آن و بعد تلاش و صبر می باشد تا نتیجه بخش شود. در هر کسب و کاری اولین کاری که لازم است تا صورت گیرد شناخت دقیق آن تجارت، مشتری های احتمالی، نیاز ها و خواست های مشتری، رقبای اصلی و علت پیشرفت برند های معتبر می باشد. بعد از آن که درباره همه این مسائل اطلاعات کسب کردید حالا زمان آن است که روش های افزایش فروش را بیاموزید و با به کارگیری آن فروش خود را بهبود ببخشید.

افزایش فروش آنلاین

افزایش فروش آنلاین، بی شک دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار های اینترنتی می باشد. فروش اینترنتی امروزه به اندازه فروش حضوری در فروشگاه ها و بازار ها اهمیت دارد. توصیه می شود که هر کسب و کاری یک لاین از کارش را به فروش آنلاین اختصاص دهد. بسیاری از کسب و کار ها بخش عظیمی از سود فروششان را مدیون فروش آنلاین هستند تا فروش حضوری. تنها با دانستن نکاتی ساده و کاربردی می توانید سبب افزایش فروش آنلاین خود شوید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

نکات برتر فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق| پاوینو

از آنجایی که امروزه اکثر شرکت های روز دنیا از داد و ستد های آنلاین استفاده می کنند، فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اولین مسئله  هر فروشگاه آنلاین نوپا یا با سابقه افزایش فروش آنلاین است. در دنیای امروز اگر محصولی از کانال های متعدد به فروش برسد، مشتری برای آنکه ترغیب به خرید محصول از یک فروشگاه خاص شود باید ویژگی منحصر بفردی در آن فروشگاه ببیند که آن را از بقیه متمایز کند. این موضوع به دلیل عدم وجود محدودیت های فیزیکی در فروش آنلاین بیشتر خودش را نشان میدهد. پس اگر به دنبال این هستید که فروشگاه اینترنتی شما مشتری پسند  و فروش بالایی داشته باشد و یا به دنبال افزایش فروش آنلاین خود هستید، باید از ویژگی و فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین حرفه ای را داشته باشد که در زیر به برخی از مهم ترین آنها که با تجربه در طراحی سایت های فراوان در این مجموعه بدست آمده است اشاره می شود.

ادامه مطلب

افزایش فروش

راهکارهای عملی افزایش فروش| پاوینو

در این مقاله قصد داریم به چندین راهکار عملی افزایش فروش بپردازیم.

اگر صاحب یک کسب و کار، مدیر یک مجموعه بزرگ یا کوچک، فروشنده یک مغازه لباس فروشی، قنادی و یا یک شرکت بین المللی و یا یک کارآفرین هستید این مطلب را از دست ندهید!

ادامه مطلب

بازاریابی چریکی| پاوینو

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی یکی از انواع بازاریابی می باشد که خیلی متعارف نمی باشد اما اغلب هزینه کمی در مقایسه با سایر بازاریابی ها دارد. بسیاری از افراد بازاریابی چریکی را بازاریابی نا مناسب می دانند در حالی که امروزه بسیار به آن پرداخته می شود و با خلاقیت های بسیاری آمیخته شده است. نام این بازاریابی برگرفته از چنگ های چریکی یا پارتیزانی می باشد که معمولا توسط افراد غیر نظامی مسلح و به صورت ناگهانی صورت می گرفته است. اگر چه اغلب کسب وکار های نوپا از این نوع بازاریابی برای جذب مخاطب استفاده می کنند اما بسیاری از کمپانی ها و کسب و کار های مشهور نیز از آن برای جلب توجه رسانه ها به خود بهره می برند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با این نوع بازاریابی آشنا شوید.
ادامه مطلب

جذب مشتری و افزایش فروش| پاوینو

در زمانی که روزانه بر تعداد کسب و کار ها افزوده می شود حفظ و جذب مشتری کاری بسیار سخت می باشد، برای اینکه کسب و کاری بتواند به موفقیت و افزایش فروش برسد لازم است تا رقیبان خود را کنار زده و بتواند محصول خود را به مردم معرفی کند. بسیاری از کسب و کار ها تنها به این دلیل که نمی تواند محصول خود را به درستی معرفی کنند و مشتری خود را پیدا کنند ورشکست شده اند. گاهی کسب و کار ها برای جذب مخاطب از روش های تبلیغاتی و بازاریابی پر هزینه ای از جمله تبلیغات تلوزیونی برای معرفی محصول استفاده می کنند. طبیعی است که تجارت های زیادی در ابتدای راه سرمایه کافی برای اینگونه تبلیغات وسیع را ندارند اما با دانستن راه های بسیار ساده بازاریابی می توانند در جذب مشتری و افزایش فروش موفق شوند.با پاوینو همراه باشید تا شما را با برخی از این راه های بازاریابی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

افزایش فروش مغازه| پاوینو

افزایش فروش مغازه ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبان این کسب و کار می باشد. کسب و کاری که نتواند فروشش را افزایش دهد خیلی زود توسط رقیبان کنار زده می شود و به سمت ورشکستگی می رود. حال سوالی که پیش می آید آن است که چه راه هایی برای افزایش فروش مغازه ها وجود دارد و چگونه یک مغازه دار می تواند در کمترین زمان ممکن باعث افزایش فروش شود؟ با پاوینو همراه باشید تا برخی از این راهکارها را با هم مرور کنیم.
ادامه مطلب

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟| پاوینو

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی و نیزمدیریت تبلیغات مورد اشاره قرار می‌گیرد.

اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات طی سالهای اخیر، افزایش متوسط زمان آنلاین بودن کاربران، استفاده گسترده از موبایل و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان، امروزه به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه قرار می‌گیرد.

در این مقاله قصد دارم در مورد دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن و همچنین مزیت های آن صحبت کنم. پس اگر دوست دارید با بازاریابی دیجیتالی به طور کامل آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

ادامه مطلب

رشد فروش| پاوینو

رشد فروش یکی از پارامتر های اساسی برای کسب و کار ها است که به بررسی میزان افزایش فروش و بررسی تاثیر تیم فروش در روند افزایش فروش در بازه ای مشخص می پردازد. شاخص های فروش به سه دسته شاخص های فردی، مدیریت فروش و کلان تقسیم می شوند که این شاخص رشد فروش در دسته سوم یعنی شاخص های کلان قرار دارد. از شاخص های کلان اکثرا برای برنامه های بلند مدت استفاده می شود هر چند می توان از آنها را برای دوره های کوتاه مدت هم بهره برد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با شاخص رشد فروش آشنا شوید.
ادامه مطلب

بازاریابی و فروش

اصول بازاریابی و فروش| پاوینو

مدیریت هر کسب‌وکاری نیاز به دانش و آگاهی در زمینه‌های مختلفی دارد. در این میان یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که هر مدیری برای به سرانجام رساندن کسب‌وکارش به آن نیاز دارد، آگاهی از اصول بازاریابی و فروش است. در مقاله‌ای که پیش رو دارید، اصول بازاریابی و فروش مطرح شده و به تفاوت های آنها اشاره شده است.
ادامه مطلب

بازاریابی اجتماعی| پاوینو

امروزه عده ای از صاحب نظران بر این باورند که هدف بازاریابی تنها برطرف کردن نیاز ها و انتظارات مخاطب می باشد. آن ها بر این باورند که برای آن که شرکتی در مقایسه با شرکت های رقیب خود پیشرفت بیشتری داشته باشد و موفق شود، تنها لازم است تا نیاز های جامه و بازار هدف و مخاطب خود را شناسایی کند و در سبب برطرف ساختن و تامین هر چه بیشتر و بهتر این نیاز ها باشد. در مقابل عده زیادی از اندیشمندان بر این باورند که بازاریابی اجتماعی با در نظر گرفتن اینکه این نیاز جامعه نیازی کوتاه مدت است یا نیازی بلند مدت، همچنین در نظر گرفتن منافع جامعه در کنار منافع خود و نیاز مخاطب سبب بر طرف شدن بسیاری از تضاد ها شده است. به طور کامل تر می توان گفت که تعریف بازاریابی اجتماعی از سود و فروش هم بالاتر رفته و به حل مشکلات جامعه  و افراد و توانمند سازی آنها می پردازد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا شما را بیشتر با بازاریابی اجتماعی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

بازاریابی شبکه ای| پاوینو

یکی از انواع بازاریابی، بازاریابی شبکه ای می باشد که به واسطه آن یک کسب و کار محصول خود را بدون واسط و به طور مستقیم به دست مشتری می رساند و مشتری در صورت رضایت داشتن از آن محصول در قبال دریافت سود آن محصول را به دیگران معرفی می کند. اگرچه ممکن است به نظر مشابه بازاریابی هرمی بیاید اما باید بدانید که بازاریابی شبکه ای متفاوت از هرمی می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا شما را به نکات مثبت و منفی و ویژگی های این نوع بازاریابی آشنا کنیم. 
ادامه مطلب

اصول مدیریت بازاریابی| پاوینو

یکی از کلماتی که امروزه در دنیای کسب و کارها زیاد شنیده می شود، بازاریابی و اصول مدیریت بازاریابی است. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر تعریفی از اصول مدیریت بازاریابی را ارائه کنیم.

اصول مدیریت بازاریابی فرآیند کاملی از برنامه ریزی، سازماندهی، تأمین پرسنل، هدایت و رهبری مجموعه فعالیتهای پژوهشی در مورد بازار و محیط بازاریابی، نیازهای مشتریان، تولید کالاهای دارای پتانسیل فروش و سعی در پیشبرد فروش آنها از طریق ایجاد تنوع و تغییرات در زمان و مکان برای رسیدن با هدف حداکثر کردن سود و تسلط بر بازار، از طریق بکار بستن استراتژی های هفتگانه آمیخته بازاریابی تعریف شده است.

ادامه مطلب

بازاریابی تلفنی| پاوینو

درباره بازاریابی و انواع آن در مقالات پیشین مفصل صحبت شد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بازاریابی تلفنی و روش های آن آشنا کنیم. بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم می باشد که از زمان های بسیار قدیم رواج داشته و با پیشرفت اطلاعات و تکنولوژِی نه تنها از محبوبیت و تاثیر آن کم نشده که روزانه بسیاری از کسب و کار ها از آن بهره می برند. در حقیقت تلفن همچنان یکی از ابزار های ارتباطی برای بسیاری از کسب و کار هاست و ابزار های دیجیتالی جدید نتوانسته اند جایگزین آن شوند  و تنها مکملی برای تلفن می باشند. برای آشنایی بیشتر با بازاریابی تلفنی با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابی چیست| پاوینو

بازاریابی چیست
تعریفهای متفاوتی برای بازاریابی عنوان شده است که در این مقاله به نظریه های متفاوتی که درباره تعریف بازاریابی وجود دارد، می پردازیم.

تعریف بازاریابی از دیدگاه متخصصین به زبان ساده

بازاریابی یا مارکتینگ یعنی همگراسازی تمامی تلاش ها و فعالیتهای شرکت برای فروش زیادتر!

ادامه مطلب

بازاریابی ویروسی| پاوینو

در بازاریابی ویروسی همان طور که از اسمش پیداست،کسب و کار شما همانند یک ویروس پخش می شود و موجب شناخته شدن شما و فعالیتتان می شود.همچنین مشتریان شما همانند ویروسی که با سرعت پخش می شود و همه گیر می شود،مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار شما می کشند و روز به روز تعداد دنبال کننده هایتان افزایش می یابد.بازاریابی ویروسی یکی از انوع بازاریابی های موثر میباشد.در این مقاله به انواع بازاریابی ویروسی وبرخی از مشکلات آن می پردازیم.
ادامه مطلب

انواع روش های بازاریابی و فروش| پاوینو

با دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش شما می توانید مخاطب بیشتری را به سوی کسو کار خود جذب نمایید و محصولات خود را بهتر و بیشتر بفروشید.با دانستن دانش بازاریابی و استفاده صحیح از تکنیک های آن می توانید در کمترین زمان به بالاترین سود و بازدهی برسید.برای دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش با پاوینو در این مقاله همراه باشید.
ادامه مطلب

انواع روش های فروش اینترنتی| پاوینو

امروزه بازار فروش اینترنتی بسیار رونق گرفته است و همه کسب و کار ها می کوشند از این روش برای افزایش فروش خود و جذب مخاطب استفاده کنند.فروش اینترنتی مزایای بسیاری برای صاحبان کسب و کار دارد از جمله هزینه کم این نوع از بازاریابی.برای استفاده از روش های اینترنتی لازم است تا با انواع آنها آشنا شوید.
ادامه مطلب

راه های افزایش فروش در اینستاگرام| پاوینو

اینستاگرام با حدود پانصد میلیون کاربر تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار شده است که بسیاری از کسب و کارها امروزه از طریق آن انجام می گیرد.اینکه شما از محصول خود فقط عکس بگیرید و در صفحه ی خود پست کنید به تنهایی کافی نمی باشد و سبب فروش محصولتان نمی شود.شما باید ابتدا مخاطب را به صفحه خود جذب کنید که این کار نیازمند آگاهی و دانستن یک سری از نکات است.در این مقاله به بررسی برخی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام می پردازیم.
ادامه مطلب

افزایش فروشَ

روش های افزایش فروش اینترنتی | پاوینو

روش های افزایش فروش اینترنتی دغدغه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی است. امروزه با افزایش دغدغه های زندگی و وجود ترافیک و کمبود وقت بسیاری از افراد ترجیح می دهند محصولات مورد نظر را به صورت آنلاین خریداری نمایند. بسیاری از کسب و کارها نیز امروزه اینترنتی شده و محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند. اما برای این که به عنوان یک صاحب کسب و کار بتوانید فروش خود را افزایش دهید، لازم است نکاتی را در این باره بدانید که در این مقاله پاوینو قصد دارد به بررسی آن  بپردازد.

فنون بازاریابی| پاوینو

در مقالات پیشین درباره بازاریابی و انواع آن صحبت کردیم اما لازم است بدانید دانستن علم بازاریابی به تنهایی کافی نیست و برای جذب مشتری لازم است تا با فنون بازاریابی نیز آشنا شوید.شاید در ابتدا که کلمه فنون بازاریابی را می بینید در نظرتان مبحثی سنگین و پیچیده جلوه کند اما باید بدانید که این فنون بسیار ساده می باشند. بسیاری از استارتاپ ها در ابتدای راه هیچ پولی ندارند اما باید بازاریابی کنند، حال راهکار چیست؟ چنین استارتاپ هایی به جای تمرکز روی روش های پرهزینه بازاریابی، باید بر روی فنون بازاریابی با بودجه کم تمرکز کنند. در ادامه پاوینو قصد دارد تا شما را با انواع فنون بازاریابی از جمله روش های کم هزینه ولی تاثیر گذار آشنا کند. تا پایان این مطلب با ما همراه باشید.

ادامه مطلب

عوامل موفقیت در فروش

عوامل موفقیت در فروش یکی از موارد حوزه بازارگانی می باشد.اگر شما هم صاحب یک کسب و کار چه از نوع اینترنتی و چه از نوع غیر اینترنتی می باشید لازم است تا این عوامل تاثیر گذار در فروش را بشناسید و آن ها را در اولویت کاریتان قرار دهید.بسیاری از افراد تصور می کنند که کیفیت محصول عامل اصلی در موفقیت یا شکست یک کسب و کار است اما جالب است بدانید از نظر بسیاری از مشتریان کیفیت تنها یکی از عوامل جهت انتخاب یک محصول می باشد و فاکتور های تاثیر گذار زیادی وجود دارند.برای بررسی اینکه چه فاکتور ها و عواملی دست به دست هم می دهند تا مشتری یک محصول را انتخاب کند در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

انواع بازاریابی اینترنتی

قبل از آن که انواع بازاریابی اینترنتی را با هم بررسی کنیم بهتر است کمی درباره بازاریابی اینترنتی بدانید.به این نوع از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ یا آنلاین مارکتینگ نیز گفته می شود.بازاریابی اینترنتی از ارزان ترین،در دسترس ترین و بهترین راه برای جذب مشتری و ارتباط با آنهاست که به واسطه آن یک کسب و کار یا شرکت می تواند محصولات یا خدمات خود را به واسطه اینترنت به مشتری ارائه دهد..این نوع از بازاریابی انواع مختلفی دارد که هر کسب و کاری بسته به نوع و بودجه و شرایط کاری می تواند از تعدادی از این روش های بازاریابی بهره ببرد.در این مقاله به بررسی انواع بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

بازاریابی فروش

بازاریابی فروش علمی است که تمامی کسب و کار ها برای ادامه فعالیت خود و حفظ و جذب مشتری به آن نیازمندند.بازاریابی انواع مختلفی دارد که در مقالات پیش تر به برخی از آنها اشاره کردیم.برای بازاریابی بسته به نوع آن تعاریف بسیار متفاوتی وجود دارد و یک تعریف را نمی توان به همه انواع آن تعمیم داد.در برخی تعاریفی که برای بازاریابی ارائه می شود آن را برابر با تبلیغات معنی می کنند که این نوع تعریف اشتباه می باشد.
ادامه مطلب

انواع بازاریابی

بازار یابی یا مارکتینک استراتژی یک شرکت جهت جلب نظر مشتری به یک محصول یا خدمات است.روش های بسیار فراوان وخلاقانه ای برای جذب مشتری وجود دارد که صاحبان کسب و کار از آن بهره می برند.در کل هدف از بازاریابی این است که افراد از محصول شما با خبر شوند.بازاریابی بسیار فراتر از تبلیغات می باشد و انواع بسیار زیادی دارد که در این مقاله به برخی از انواع آن می پردازیم.
ادامه مطلب

عوامل موثر در افزایش فروش

عوامل موثر در افزایش فروش و موفقیت در فروش دغدغه اکثر صاحبان کسب و کار به خصوص کسب و کار های اینترنتی می باشد.مشتریان شما تیپ های شخصیت بسیار متفاوتی دارند و در نتیجه انتظارات و خواسته های متفاوتی دارند پس لازم است که شما شخصیت مشتریتان را تشخیص دهید و مطابق آن مکالمه خود را با وی پیش ببرید.همچنین با دانستن نکاتی بسیار ساده و کلیدی میتوانید عوامل موثر در افزایش فروش را شناسایی و بدین وسیه موفقیت در فروش را افزایش دهید.برای دانستن نکات بیشتر در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

افزایش فروش سایت اینترنتی

19روش افزایش فروش اینترنتی برای سایت ها

آیا بدنبال افزایش فروش در سایت یا فروشگاه اینترنتی خود هستید؟پاوینو 19 راهکار عملی افزایش فروش اینترنتی و سایت های فروشگاهی را از زبان "نیل پتل " ،مشاور کسب و کار و بازاریابی کمپانی های بزرگی همچون آمازون،ان بی سی و اچ پی که به افزایش کلیک و افزایش فروش سایت آنها منجر شده ،برای شما بازگو میکند.
ادامه مطلب

تکنیک-بازاریابی-رستوران-و-فست-فود

17 تکنیک بازاریابی و جذب مشتری برای رستوران و فست فودها

 رقابت در کسب و کارهایی مثل رستوران ها و فست فودها بسیار بالا و فشرده است.خصوصا اگر بتازگی راه اندازی و افتتاح شده باشند.بنابراین برای موفقیت در این بازار رقابتی،میبایست تکنیک ها و استراتژی های عملی و کاربردی بازاریابی را بکار ببرید. در این مقاله از پاوینو ، انواع تکنیک های بازاریابی و جذب مشتری را برای رستوران و فست فودها به شما آموزش میدهیم.
ادامه مطلب

انواع-دیجیتال-مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده!معرفی 10 ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال

به همه روش ها و تکنیک های بازاریابی که با ابزارهای الکترونیکی یا اینترنتی انجام میشوند ،دیجیتال مارکتینگ گفته میشود. در ایران، دیجیتال مارکتینگ عموما و به اشتباه معادل بازاریابی اینترنتی تعریف میشود درصورتیکه بسیاری از ابزارها و راهکار های بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ به صورت آفلاین و با استفاده از دیگر تکنولوژی ها انجام میشود. پاوینو در ادامه انواع اصلی دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی میکند.
ادامه مطلب

مدیریت-بازاریابی-مدرن

9 قانون مهم در مدیریت بازاریابی مدرن

از بازاریابی مدرن چه میدانید؟ چقدر با نکات مدیریت بازاریابی مدرن آشنایی دارید؟موفقیت در مدیریت بازاریابی مدرن،نیازمند رعایت قواعد و اصول مهمی است.مدیران بازاریابی برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی ،علاوه بر آشنایی با بهترین تکنیک های این حوزه، میبایست بتوانند روشهای بازاریابی سنتی و قدیمی را هم مورد بازبینی و اصلاح قراردهند.

افزایش-فروش-دیجیتال-مارکتینگ

افزایش فروش با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ!

تیم های موفق بازاریابی و فروش از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی برای موفقیت در بازار و کنار زدن رقبا استفاده میکنند.از جمله راهکارهای موثر برای افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر،دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن میباشد.اما آنچه که تیمهای بازاریابی  و کسب و کار های آنها را از رقبایشان متمایز میکند،شناسایی و انتخاب بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و استفاده هوشمندانه از آنها برای بازاریابی و افزایش فروش است.در این مقاله از پاوینو نکته ها و توصیه های مهم در خصوص استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن را با توجه به تجربه فروشندگان و بازاریابان موفق برای شما بازگو میکنیم.
ادامه مطلب

مهم-در-بازاریابی-دیجیتال

10 سوال مهم برای انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال

انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما نیازمند چند پرسش مهم از مشاوران بازاریابی دیجیتال است.چرا که همه روشها یا تکنیک های بازاریابی لزوما مناسب کسب و کار یا بازار مشتریان شما نیست.پاوینو 10 سوال مهم را که جهت شناسایی بهترین مشاوره و روش بازاریابی دیجیتال باید از مشاوران دیجیتال مارکتینگ بپرسید به شما ارائه میدهد!
ادامه مطلب

راهکار عملی افزایش فروش

4 راهکار عملی افزایش فروش!

هرچند راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست و به تکنیک های بازاریابی هم نیاز هست اما بابکارگیری چند تکنیک کلی اما عملی،میتوانید افزایش فروش به مشتریان و درآمدزایی بیشتر ی داشته باشید!اگر بدنبال این راهکارهای عملی افزایش فروش به مشتریان خود هستید،با پاوینو همراه باشید!

  • مدیریت زمان فروش

  • بازاریابی موثر

  • پیدا کردن خریدار اصلی

  • راهکارهای بازگشت مشتری

ادامه مطلب

تاریخچه-بازاریابی-مارکتینگ

تاریخچه بازاریابی از گذشته تا به امروز!

اولین گفته تاریخی در مورد منشاء فعالیت های بازاریابی توسط هرودت ارائه شد. لیدیان ها اولین مردمی بودند که از یک سکه طلا و نقره به منظور خرده فروشی استفاده کردند. بازاریابی، در مفهوم خرید و فروش از قرن هفتم قبل از میلاد در آسیای صغیر نشات گرفت. به دلیل اینکه بازاریابی خیلی کارآمدتر از مبادله پایاپای بود و به سرعت به شهرهای یونانی همسایه در امتداد مدیترانه و سپس به سرعت در سراسر دنیای متمدن گسترش پیدا کرد.
ادامه مطلب