مقالات

5 کاری که باید برای موفقیت در کسب و کار انجام دهید

هزاران کتاب در مورد آنچه که برای موفقیت در کسب و کار و زندگی لازم است نوشته شده است. شما می توانید مقاللات بیشتری نیز در وبسایت ها پیدا کنید، و هزاران  مقاله ی دیگر نیز در آینده نوشته خواهند شد. با وجود گستردگی این موضوع و منابع و راهکارهای دستیابی به موفقیت در کسب وکار، خلاصه کردن آن در لیست کوتاهی که همگان بتوانند از آن در زندگی روزانه خود بهره ببرند آسان نمی باشد. با این وجود پاوینو در ادامه ی این مطلب به چند مورد مهم و کارآمد می پردازد.
ادامه مطلب

راه های ارتقای مدیریت در سیستم خدمات مشتری

بیشتر صاحبان کسب و کار به مشتریان خود اهمیت می دهند یا اگر این کار را نکنند، آن را به وضوح نشان نمی دهند. با این وجود مشتری های زیادی وجود دارند که معتقدند کسب و کارها اصلاً به آنها اهمیت نمی دهند. در حقیقت رشد کسب و کارها به پول مشتری هایشان وابسته است و بسیاری از مشتریان معتقدند که سازمان ها درآمدشان را نسبت به خدمات مشتری در اولویت قرار می دهند. مسئله این است که، این تصور شرکت ها را در بند بسیار کوتاهی قرار می دهد. یک اشتباه، خواه عمدی باشد یا نباشد، می تواند مشتری را درگیر کند. در این راستا لازم است تا کسب و کارها خدمات مشتری و مدیریت خود را ارتقا دهند. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابی در اینستاگرام

6 اشتباه رایج بازاریابی در اینستاگرام در سال 2020

اینستاگرام از زمان بوجود آمدنش در سال 2010، به برند های تجاری این فرصت را داده است تا با مخاطبان خود ارتباط برقرار کنند و داستان خود را از طریق قدرت بصری تعریف نمایند. بازاریابی در اینستاگرام بسیار رایج است و بالغ بر2 میلیون اکانت متعلق به بازاریابان اینترنتی و حدود 25 میلیون اکانت متعلق به کسب و کار ها می باشد. بنابراین اهمیت این برنامه بر کسی پوشیده نیست. اکنون سوالی که مطرح می شود این است که اشتباهات راج در بازاریابی در اینستاگرام کدام اند؟ در ادامه مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

تکنیک فروش

10 تکنیک موثر فروش که باید استفاده کنید

اگرچه بسیاری از فروشندگان از تکنیک های موثر فروش چشم پوشی می کنند اما باید بدانید که این بخش مهمی از فروش است. متأسفانه، اکثر کسب و کارها به جای روش های موثری که می توانند منجر به جذب حجم بالاتری از لیدهای با صلاحیت و مناسب شوند، از تکنیک های بی نتیجه و منسوخ فروش استفاده می کنند. درست مثل هر جنبه دیگر از روند فروش، شما باید در این راستا تلاش و تمرکز لازم را داشته باشید. این تنها راه کارآمد است که موجب می شود وقت و انرژی خود را بیهوده تلف نکنید. از این تکنیک های مدرن موثر فروش جهت یافتن مخاطبان مناسبی استفاده کنید که بتوانید به آنها خدمات دهید، آنها را درگیر کنید و درنهایت به مشتریانی وفادار تبدیل نمایید. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

نحوه برخورد با مشتری

چگونه با مشتریان عصبانی برخورد کنیم؟

داشتن مشتری نا راضی و عصبانی برای هر کسب و کاری ممکن است اتفاق بیوفتند. فرقی نمی کند برند شما چقدر خدمات خوب و با کیفیتی ارائه کند، در هر حال مشتری ناراضی بخش طبیعی هر تجارت است چرا که هیچ سازمانی نمی تواند به گونه ای عمل نماید که تمام مشتریان و مخاطبان از آن رضایت داشته باشند. حال سوالی که وجود دارد این است که نحوه برخورد با مشتری عصبانی به چه شکلی می بایست باشد؟ در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره نحوه برخورد با مشتری عصبانی بیاموزید. 
ادامه مطلب

نحوه برخورد با مشتری

6 نکته درباره نحوه برخورد با مشتری

اگر شما هم صاحب یک کسب و کار باشید، حتما با مشتریانی مواجه شده اید که کار کردن را برایتان سخت کرده اند. گاهی جلب رضایت و اعتماد مخاطبان بسیار سخت می باشد و تفاوتی نمی کند که تجارتتان کوچک باشد یا بزرگ، برند معروفی باشید یا نه و یا اینکه دارای یک کسب و کارآنلاین باشید یا غیر آنلاین. برقراری ارتباط مؤثر با افراد نیازمند آشنایی با فن بیان، زبان بدن و دانستن نکاتی درباره نحوه برخورد با مشتری می باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

11 نکته روانشناسی برای جلب اعتماد مشتریان

بعید به نظر می رسد که یک فروشنده در فکر موفقیت نباشد. افراد و مشتریان بالقوه می خواهند از افرادی که به آنها اعتماد دارند، خرید کنند. کافی است فقط چند معامله بد داشته باشید یا محصول نامناسب بفروشید تا اعتبار خود را از دست دهید. در ابتدای معاملات فروش، بیشتر افراد در حد واسط بین صداقت یا عدم صداقت شما گیر می افتند و اعتماد کردن برایشان دشوار است. گاهی فرد خریدار دقیق نمی داند که دلیل عدم اعتمادش به آن کسب و کار چیست اما در اعماق وجودش نمی تواند نسبت به معامله و خرید احساس خوبی داشته باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا با دانستن چند نکته بتوانید سریع تر سبب جلب اعتماد شوید.

ادامه مطلب

خدمات مشتری

خدمات مشتری ورودی چیست؟

شاید از قبل با  inbound methodology یا روش ورودی آشنا باشید، رویکردی تجاری که فرد غریبه را به بازدید کننده، لید و در نهایت مشتری تبدیل می کند. خدمات مشتری ورودی درمورد ملاقات با افرادی که در حال حاضر هستند به واسطه ی بازاریابی با محتوای آموزشی به جای تبلیغات مزاحم و همچنین ارائه راه حل های مفید به جای استفاده از تاکتیک های فشار آور فروش برای بستن یک معامله می باشد. اما خدمات مشتری ورودی با تبدیل لید ها به مشتریانی که هزینه را پرداخت می کنند، پایان نمی یابد. آیا می دانید یک چارچوب خدمات مشتری ورودی نیز وجود دارد؟ در ادامه با پاوینو همراه شوید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

بهبود روند فروش

6 سوالی که باید برای بهبود روند فروش از خود بپرسید

 اگر عنوان اصلی این مقاله را خوانده اید، احتمالاً مشتاق افزایش کارایی فروش یا بهبود روند فروش خود هستید. این یک نگرش خوب و مثبت است. حتی پس از صدها میلیون دلار فروش، تیم های فروش کسب و کارها همچنان در تلاش اند تا از طریق بهبود فرآیند فروش و استفاده از فناوری های جدی، کارایی و بهره وری تجارتشان  را افزایش دهند. همان طور که مارک روبرژ در کتاب "فرمول افزایش فروش" فاش می کند، افزایش بهره وری سبب بهبود فرایندها، فناوری ها و داده ها می شود که کلید اصلی موفقیت از گذشته های دور تا به امروز بوده است. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
 
ادامه مطلب

بازاریابی ویدیوییَ

ویدیو مارکتینگ چیست؟

امروزه بسیاری از کسب و کارها برای رشد تجارت و افزایش فروششان از ویدیو مارکتینگ یا همان بازاریابی ویدیویی استفاده می کنند. اگر چه این روش هزینه بر می باشد اما به دلیل تاثیر زیادی که در جذب مخاطب دارد، همچنان از آن استفاده می شود. بیش از 80 درصد بازاریابان معتقدند که این نوع مارکتینگ رو به رشد می باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره ویدیو مارکتینگ، اهمیت، مزایا، معایب و راهکارهای آن بدانید.
ادامه مطلب

6 روش بسیار جالب برای استفاده از فیلم در بازاریابی ایمیل

امروز صبح طبق معمول روز خود را با بررسی ایمیل هایم شروع کردم. در حالی که این روند معمولاً مرا هیجان زده نمی کند و فقط روشی برای بیدار شدن من است، به یک خط موضوعی برخوردم که من را به هیجان آورد:"آلبوم جدید منتشر شد". دانستن اینکه روز خود را با یک موزیک ویدیوی جدید از یکی از گروههای مورد علاقه خود شروع خواهم کرد، باعث شد که لبخند بزنم و از داشتن اشتراک ایمیل در آن مجموعه احساس ارزشمندی کنم. به همین دلیل است که بازاریابی ایمیل ویدئویی همچون یک استراتژی تاثیر گذار می باشد. در ادامه با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابی محتوا

استراتژی بازاریابی محتوا در سال 2020

هنگامی که کسب و کار شما در بازاریابی محتوا سرمایه گذاری می کند، توانایی شما برای درگیر کردن مشتری، هدایت بیشتر، تقویت آگاهی از برند و ارتباط با مخاطبان خود افزایش می یابد. بازاریابی محتوا می تواند به شکل های مختلفی صورت بگیرد. نکته اصلی آن است که شناسایی کنید کدام استراتژی بازاریابی محتوا مؤثرتر است تا سازمان شما بتواند از آن برای دستیابی به اهداف بازاریابی استفاده کند. ما در پاوینو چند استراتژی را شناسایی کرده ایم که توصیه می کنیم در سال 2020 بر روی آنها تمرکز بیشتری داشته باشید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید.

 
ادامه مطلب

بازاریابی محتوا

بازاریابی محتوا چیست؟+ مزایا استراتژی محتوا

احتمالا به عنوان یکی از کاربران فضای مجازی و کسب و کارهای اینترنتی، کلمه بازاریابی محتوا را زیاد شنیده اید. برای این کلمه تعاریف زیادی وجود دارد. تولید محتوای مناسب باید در اولویت های بازاریابی برای کسب و کارتان قرار بگیرد. تاثیر بازاریابی سنتی روز به روز کمتر می شود در نتیجه بهتر است تا بر روی انواع دیگر بازاریابی تمرکز کنید. این نوع بازاریابی بر خلاف سایرین، بر روی محصول و خدمات تاکیدی ندارد و هدفش جذب مخاطب از طریق تولید محتوای مفید و جذاب می باشد. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید تا درباره بازاریابی محتوا و استراتژی بازاریابی محتوا بیشتر بخوانید
ادامه مطلب

business plan

برنامه کسب و کار چیست؟+ تعریف، نکات و الگو ها

برنامه کسب و کار یک مؤلفه غیر قابل انکار برای هر تجارتی می باشد. این برنامه برای تامین اعتبار، مستند سازی مدل کسب و کار، پیش بینی های مالی و تبدیل ایده ها به واقعیت لازم است. در دورانی که بیش از 50 درصد کسب و کارها در همان سال اول شروع به کار خود شکست می خورند، داشتن یک برنامه شفاف، تعریف شده و برنامه ای که خوب به آن فکر شده باشد، اولین گام اساسی برای شروع یک کسب و کار و دستیابی به موفقیت برای بلند مدت می باشد. برای آشنایی بیشتر با برنامه کسب و کار مناسب در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید.
 
ادامه مطلب

چگونه فروش کسب و کار خود را افزایش دهیم؟

احتمالا شما نیز به دنبال راهی هستید که کسب و کارتان بتواند فروش شما را افزایش دهد. اگر این راهکار هزینه کمی داشته باشد یا هزینه ای نداشته باشد قطعا به نفع شما خواهد بود. یک تیم فروش قوی می تواند تفاوت عمده ای را در خط اصلی ایجاد نماید. اما در این میان نباید رقیبانتان را که برای افزایش فروش کسب و کار خودشان تلاش می کنند فراموش کنید. در اینجا چند ایده برای افزایش فروش کسب و کار در اختیارتان قرار می دهیم، پس تا پایان این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

موانع رشد کسب و کار

موانع رشد کسب و کار چیست؟

بسیاری از صاحبان کسب و کار آرزو دارند که تجارت خود را توسعه دهند، اما متاسفانه درصد کمی از آنها به آرزوی خود دست می یابند. موانع رشد کسب و کار زیادی وجود دارد و به همین دلیل است که صاحبان کسب و کار برای دستیابی به رشد و بهبود تجارتشان تلاش زیادی می کنند. ممکن است شما نیز بخواهید تجارت خود را گسترش دهید اما وقتی برای عملی شدن این خواسته گام بردارید، واقعیت امر را بسیار متفاوت می بابید. هر کسب و کاری منحصر به فرد است اما برای آنکه بدانید موانع رشد کسب و کارتان چیست، در ادامه برخی از موانع رشد را برایتان خلاصه کرده ایم. با پاوینو تا انتهای مطلب همراه باشید.
 
ادامه مطلب

برای داشتن کسب و کار ی موفق چه باید کرد؟

یکی از سوالاتی که ذهن بسیاری از کارآفرینان و مدیران را به خود مشغول کرده است این است که چگونه می توان یک کسب و کار موفق داشت؟ برای موفقیت در کسب و کار چه اصولی را باید رعایت کرد؟ بی شک دستیابی به موفقیت در بازار امروز و در کنار رقیبان قدرتمندی که بازار را به دست گرفته اند، کار آسانی نمی باشد. علاوه بر دانستن نکاتی در حوضه کسب و کار و رعایت اصول آن، لازم است در این راه صبور باشید. موفقیت یک شبه به دست نمی آید. در ادامه این مطلب با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

چگونه می توان برای گذاشتن پست در اینستاگرام برنامه ریزی کرد؟

وقتی برنامه ریزی برای فعالیت در رسانه های اجتماعی نداشته باشید، طبیعی است که پست گذاشتن به صورت منظم را فراموش کنید. علاوه بر آن ایجاد محتوایی مبتنی بر تصاویر و فیلم که کمک به افزایش فروش در اینستاگرام می کند، برایتان دور از دسترس می شود. 71 درصد از مشاغل در اینستاگرام نیز فعالیت می کنند بنابراین برای رقابت با سایر کسب و کارها لازم است تا استراتژی و برنامه ای برای گذاشتن پست در اینستاگرام داشته باشید، به خصوص اگر اکثر مخاطبان شما از این برنامه استفاده می کنند. در ادامه برای برنامه ریزی مؤثر تر در راستای گذاشتن پست در اینستاگرام با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

چرا گوش دادن به مشتری مهم است؟

مشتریان از شرکت هایی که برای خرید محصول یا استفاده از خدمات انتخاب می کنند، انتظارات بالایی دارند. برآورده نشدن تنها یک گروه از این انتظارات کافی است تا مشتری شما به تغییر دادن ارائه دهندگان فکر کند. بر اساس مطالعات جدید، 82 درصد افراد بعد از داشتن تجربه ای بد با بخش خدمات مشتری، تصمیم گرفته اند تا شرکت ارائه دهنده محصول را تغییر دهند. برای جلوگیری از رخ دادن این موضوع در شرکت شما، لازم است تا به درستی به مشتریان خود گوش دهید و بازخورد آنها را تجزیه و تحلیل نمایید تا بتوانید مواردی را که باعث نارضایتی مشتری می شود اصلاح نمایید. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا بررسی نماییم که چگونه می توانید با گوش دادن به مشتری،سبب حفظ آنها و افزایش فروش شوید.
ادامه مطلب

شروع کسب و کار

8 گام برای شروع کسب و کار

برخی از افراد بعد از سالها کار کردن در شرکت ها و سازمان ها تمایل دارند خودشان کسب و کاری را آغاز کنند و پا در عرصه کارآفرینی بگذارند. برای این کار باید تجربه و سرمایه کافی در اختیار داشته باشید. شروع یک کسب و کار، آسان نمی باشد اما در ادامه به بررسی چند گام برای شروع کسب و کار می پردازیم که به شما کمک خواهند کرد راه را به درستی پیش روید و به موفقیت نزدیک شوید. با پاوینو در ادامه این مطلب همراه باشید.
ادامه مطلب

برنامه فروش

نحوه ایجاد یک برنامه فروش موفق

آیا برنامه فروشی برای کسب و کارتان دارید؟ کارآفرینان، بازاریابان و مدیران فروش همگی از نوشتن برنامه فروش سود می برند، فرقی ندارد که این برنامه برای کسب و کار، بخش یا تیم باشد. قبل از آنکه هدف گذاری کنید باید بدانید که به چه جایی می خواهید برسید و سپس استراتژی ها و تاکتیک هایی را انتخاب نمایید. همه این اطلاعات را می توان در برنامه فروش درج کرد. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا بیاموزید که چگونه می توانید برنامه فروشی را که مناسب کسب و کارتان می باشد بر روی کاغذ پیاده کنید.
ادامه مطلب

Write a Blog Post

نحوه نوشتن پست وبلاگ+ آموزش مرحله به مرحله

حتما می دانید که روند وبلاگ نویسی با بازاریابی شما ارتباط مستقیم دارد و در موفقیت کسب و کار بسیار تاثیر گذار می باشد. به همین دلیل بسیار مهم است که بدانید چگونه به طور مؤثر وبلاگ نویسی کنید تا از کسب و کارتان پشتیبانی نماید. بدون داشتن وبلاگ شما با مشکلاتی از جمله سئو ضعیف، نداشتن محتوای تبلیغاتی برای اجتماع، نداشتن توجه کافی به مشتریان یا مخاطبان و نداشتن صفحه و فضایی برای به اشتراک گذاری مطالب در راستای دستیابی به اهدافتان، رو به رو خواهید شد. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با نحوه ی نوشتن پست وبلاگ آشنا شوید.
ادامه مطلب

ایمیل مارکتینگ چیست؟

ایمیل مارکتینگ یا بازاریابی ایمیل یکی از انواع بازاریابی می باشد که به بهبود روابط با مشتری از طریق ایمیل کمک می کند. هدف از انجام این نوع بازاریابی حفظ مشتریان فعلی و جذب مشتریان جدید می باشد. هدف از ارسال ایمیل می تواند مواردی از جمله اطلاع رسانی درباره محصولی جدید، جشنواره ها و تخفیف ها باشد. همچنین می توانید از طریق ارسال ایمیل درباره محصولی یا خریدی که شتری داشته نظر سنجی کنید، تولد و یا مناسبتی را به مخاطب تبریک بگویید و یا محتوایی آموزشی ارسال نمایید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره ی بازاریابی ایمیل و نحوه کارکرد آن بخوانید.
ادامه مطلب

برنامه بازاریابی

5 مرحله برای ایجاد یک برنامه بازاریابی برجسته

آیا هر سال استراتژی بازاریابی تیم خود را به دقت بررسی می کنید؟ ای کاری است که یک مدیر باید انجام دهد. یک برنامه بازاریابی سالانه به شما کمک می کند تا در مسیر درستی از بازاریابی قرار بگیرید و بتوانید اهداف تجاری شرکت خود را به واقعیت تبدیل نمایید. به این برنامه سالانه به عنوان یک برنامه سطح بالا فکر کنید که تیمتان را در مسیر دستیابی به اهداف و رشد هدایت می کند. بدون داشتن برنامه امکان دستیابی به بودجه لازم برای پروژه ها، استخدام نیروها و برون سپاری برخی از کارها وجود ندارد. در ادامه این مطلب برای ایجاد برنامه بازاریابی با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

سئو

راهنمای سئو در سال 2020

وقتی به یک ایده جدید بازاریابی نیاز دارید اولین کاری که انجام می دهید، چیست؟ یا زمانی که می خواهید درباره یک موضوع اطلاعاتی کسب کنید؟ و یا زمانی که می خواهید محصولی را خریداری کنید؟ احتمالا برای تمام این موارد به گوگل مراجعه می کنید. شاید برایتان جالب باشد که بدانید 89درصد از خریداران B2B و 81 درصد از خریداران آنلاین نیز همین کار را انجام می دهند. مردم در مواجهه با یک مشکل، چالش و یا زمان انتخاب هایشان به سادگی به گوگل مراجعه می کنند. اگرچه این حقیقت ممکن است کمی تلخ باشد اما می توان گفت بدون حضور در گوگل کسب و کار شما مدت زیادی دوام نخواهد داشت. در اینجاست که به اهمیت سئو سایت پی میبریم. با پاوینو در این مقاله همراه باشید.
ادامه مطلب

بازاریابیَ

مراحل بازاریابی چیست؟

بازاریابی یکی از مراحل اصلی فروش یک محصول یا ارائه خدمات می باشد که اگر به صورت اصولی انجام شود و مراحل آن به درستی رعایت شود، می تواند سبب افزایش فروش در کسب و کار شود. بازاریابی به برقراری ارتباط بهتر و موثر تر با مخاطب کمک می کند. مراحل بازاریابی و روش های آن نسبت به سال های گذشته تغییر کرده است و کسب و کارها امروزه از استراتژی های جدید و به روز برای افزایش بهره وری استفاده می کنند. در ادامه با پاوینو همراه باشید تا درباره مراحل بازاریابی بیشتر بخوانید. 
ادامه مطلب

marketing strategies

6 استراتژی بازاریابی جهت رشد کسب و کار

رشد کسب و کار آسان نمی باشد. در ابتدا شما به یک ایده قابل اجرا نیاز دارید. سپس شما باید یک سکوی سودآور را کشف نمایید، برای محصول یا خدماتتان یک جمعیت هدف تعریف نمایید و در آخر خدمات یا محصولی با ویژگی خاص برای ارائه یا فروش به آن جمعیت داشته باشید. تفاوتی نمی کند که شما محصول، خدمات یا اطلاعات ارائه می کنید، در هر صورت بازاریابی برای آن ضروری و لازم می باشد و بدون دانستن استراتژی بازاریابی و راهکار های آن دست یابی به رشد و افزایش فروش غیر ممکن می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

کاهش هزینه های سازمان

چگونه هزینه های سازمان را کاهش دهیم؟

صاحبان کسب و کار همیشه به دنبال کاهش هزینه های سازمان می باشند، تفاوتی نمی کند که یک کمپانی بزرگ را اداره می کنند یا یک کسب و کار کوچک را. کاهش هزینه ها آسان نمی باشد و نیاز به خلاقیت، تلاش زیاد و امتحان کردن راه هایی که ممکن است تا کنون در نظر نگرفته باشید، دارد. در اینجا به چند راهکار که می تواند به شما در کاهش هزینه های سازمان کمک کند، اشاره خواهیم کرد. با پاوینو در این مقاله همراه شوید.
ادامه مطلب

راه اندازی کسب و کار

برای راه اندازی کسب و کار چه باید کرد؟

بدون شک راه اندازی کسب و کار جدید ریسک زیادی دارد و روزانه تعدادی از کسب و کارها ورشکست می شوند. در این مسیر، مرز بسیار باریکی بین موفقیت و شکست وجود دارد که به دلیل عدم آمادگی و دانش ناکافی فرد و همچنین برنامه ریزی نادرست به وجود می آید. به منظور جلوگیری از بروز چنین اتفاقی لازم است تا کارآفرینان قبل از شروع کار، اطلاعات کافی را کسب نمایند. برای کسب اطلاعات بیشتر درباره ی راه اندازی کسب و کار با پاوینو همراه باشید.

ادامه مطلب

افزایش فروش

5 ترفند افزایش فروش

برای افزایش فروش و رشد کسب و کار نیاز است تا ترفند ها و راهکار های آن را بدانید و با دقت آن را اجرا نمایید. باید توجه داشته باشید که رشد فروش چشمگیر یک شبه به وجود نمی آید و موفقیت شرکت های بزرگ حاصل تلاش زیاد و مستمر آنها در طی چندین سال می باشد. پس صبور باشید و تلاش کنید تمامی تکنیک ها و همچنین ترفند افزایش فروش را بیاموزید و با به کارگیری آنها به سود دلخواهتان دست یابید. در این مقاله برای آشنایی با ترفند های افزایش فروش با پاوینو همراه باشید.

بازاریابی دهان به دهان

بازاریابی دهان به دهان چیست؟

بازاریابی انواع مختلفی دارد که در مقالات پیش برخی از آنها را بررسی کردیم. بازاریابی دهان به دهان یا word of mouth marketing یکی از انواع بازاریابی می باشد. تاثیر این نوع بازاریابی در افزایش فروش بسیار زیاد می باشد و لازم است تا کسب و کارها به آن توجه کافی داشته باشند. بر اساس تحقیقات بیش از 90 درصد افراد حرف دوستان خود را در رابطه با کیفیت یک محصول بیش تر از تبلیغات باور دارند و راحت تر می توانند به آن اعتماد کنند. پس می توان نتیجه گرفت برای افزایش فروش، تمرکز بر روی مشتریان فعلی بسیارحائز اهمیت می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه شوید تا به بررسی این نوع از بازاریابی و تاثیرات آن بپردازیم.
ادامه مطلب

مدیر عامل موفق

چگونه یک مدیر عامل موفق باشیم و مهارت های آن را کسب کنیم؟

مدیر عامل موفق بودن اگر چه کار آسانی نیست اما دست نیافتنی نیز نمی باشد. امروزه دغدغه اصلی بسیاری از مدیران عامل و مدیان اجرایی این است که چگونه در کار خود رشد داشته باشند و موفق باشند؟ موفقیت یک مدیر عامل به چه عواملی بستگی دارد؟ برترین مدیران جهان چگونه به این موفقیت دست یافتند و چه ویژگی هایی داشته اند؟ مدیر عامل به چه معناست و فردی که در این پست قرار دارد چه وظایفی دارد و از چه ویژگی هایی باید برخوردارد باشد؟ برای دست یافتن به پاسخ این قبیل سوالات تا انتهای مقاله با پاوینو همراه باشید.

ادامه مطلب

کسب و کار آنلاین

معرفی 7 کسب و کار آنلاین موفق در سال 2020

امروزه کسب و کار های آنلاین بسیار پر طرفدار شده اند چرا که متقاضی زیادی دارند. در سال های اخیر با توجه به این که افراد زیادی شاغل هستند و با افزایش تعداد ماشین ها و ترافیک های شهری فرصت برای تامین نیاز های زندگی بسیار کم شده است و بسیاری از مردم ترجیح می دهند مایحتاج زندگی خود را به صورت آنلاین تهیه کنند تا در وقت و هزینه شان صرفه جویی شود. ازین رو بازار کسب و کارهای آنلاین رونق گرفته است. برای خواندن ادامه مطلب با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

عامل بودن در مدیریتَ

عامل بودن در مدیریت به چه معناست؟

عامل بودن در مدیریت به معنای مسئولیت پذیری در کار می باشد. مدیر موفق کسی است که مشئولیت تصمیمات و کارهای خود را بپذیرد و اگر مشکلی به وجود آمد دیگران یا شرایط بازار و جامعه را مقصر نداند. در حقیقت خود فرد به وجود آورنده موفقیت و رشد یا شکست و زیان می باشد و شانس در این میان معنایی ندارد. تصمیمات افراد و عملکردشان در زمان حال می تواند سبب نتایجی مثبت یا منفی در آینده دور یا نزدیک شود. برای کسب اطلاعات بیشتر در حوضه عامل بودن در مدیریت با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

رهبر موفق

چگونه رهبر موفق برای سازمان خود باشیم؟

امروزه مدیریت کسب و کارها با زمان های گذشته بسیار تفاوت کرده است. در گذشته سیستم مدیریت اغلب به شکل آمرانه بود و مدیران سخت گیری های بسیاری نسبت به کارکنان داشتند و با افزایش بار و فشار کاری و سختگیری های بیش از اندازه سعی داشتند تا عملکرد افراد را افزایش دهند. اما در سال های اخیر مدیری موفق تر به حساب می آید که بتواند رهبر موفق برای سازمان خود باشد. این رهبر باید دارای خصوصیات و ویژگی هایی باشد تا افراد او را بپذیرند و دنباله روی او شوند. اگر فرد فاقد این خصوصیات باشد افراد از او روی بر می گردانند. با پاوینو همراه شوید تا بیشتر در باره رهبر موفق برای سازمان ها بخوانید.
ادامه مطلب

بازاریابی عصبی

بازاریابی عصبی چیست؟

بازاریابی عصبی و یا neuromarketing در حقیقت ترکیب غلم بازاریابی و عصب شناسی می باشد که با تکیه بر عملکرد کلی مغز سعی دارد تا بازاریابی را بهبود بخشد. اگر چه این نوع از انواع بازاریابی در ابتدا مورد توجه چندانی قرار نگرفت اما اموزه از آن بسیار استفاده می شود تا به واسطه آن بازاریابی بهتر و موثر تر واقع شود و در نهایت سبب افزایش فروش کسب و کارها گردد. این نوع بازاریابی احتمال اینک مخاطبان جذب شوند و خرید نمایند و یا از خدماتی استفاده کنند را افزایش می دهد و همچنین سبب کاهش هزینه های تبلیغات و بازاریابی می شود. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

سیستم سازی

چرا سیستم سازی در مدیریت ضروری است؟

سیستم سازی در مدیریت امری بسیار مهم و ضروری برای مدیران می باشد و سبب می شود کارها در کمترین زمان و با سرعت بیشتر و همچنین کارآمد تر صورت بگیرند. سیستم سازی در شرکت ها سبب می شود فعالیت ها به صورت برنامه ریزی شده تر و حساب شده تر انجام شوند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در اینباره بخوانید.
ادامه مطلب

فروش سازمانی

فروش سازمانی چیست و مشاوره بازاریابی چه تاثیری بر آن دارد؟

در مشاوره بازاریابی و فروش سازمانی به شما تکنیک هایی درباره فروش و بازاریابی می آموزیم. همچنین در ادامه به تعریف و بررسی فروش سازمانی، تفاوت های آن با بازاریابی و اصول و روش های آن می پردازیم. فروش سازمانی یا بنگاه به بنگاه و یا به اختصار B2B بسیار متفاوت از فروش به مشتری و یا فروش مویرگی می باشد و روش های بازاریابی متفاوتی را شامل می شود. تا انتهای این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

قیف فروش

قیف فروش چیست؟

امروزه در هر کسب و کاری که باشید برای موفقیت و رشد و پیشرفت باید رقیبان زیادی را کنار بزنید. ممکن است این رقیبان موقعیت برتری نسبت به شما داشته باشند، پس تنها با افزایش کیفیت نمی توانید آنها را کنار زده و موفق شوید. شما نیاز دارید تا از تکنیک های بازاریابی استفاده نمایید. یکی از روش های بازاریابی قیف فروش است. قیف فروش در حقیقت ظیفه دارد افرادی که جذب تجارت شما می شوند را به خریداران حقیقی که محصولاتتان را می خرند، تبدیل نماید.اگر شما هم مایلید تا فروش خود را افزایش دهید در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید. 
ادامه مطلب

مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست؟ +10 توصیه برای کسب و کار

در مشاوره کسب و کار راهکار هایی را به شما ارائه خواهیم کرد که بتواند در شروع یک حرفه به شما کمک کند. ممکن است کسب و کاری که میخواهید آغاز کنید آنلاین و اینترنتی باشد یا یک کار کوچک خانگی، در هر صورتی تفاوتی ایجاد نمی کند،آنچه به آن نیاز دارید دانستن نکاتی برای موفقیت است. در این مقاله با سایت مشاوره کسب و کار پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

فروش در اینستاگرام

چگونه فروش پیج اینستاگرام را افزایش دهیم؟+10 روش برای افزایش فروش در اینستاگرام

افزایش فروش در اینستاگرام دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار های اینترنتی که در فضای اینستاگرام فعالیت می کنند می باشد.طبق تحقیقات صورت گرفته حدود 60 درصد پیج های اینستاگرام صفحه خود را برای نمایش به عموم باز گذاشته اند که بخش زیادی از این تعداد پیج ها کاری می باشند. اینکه چگونه در میان تعداد زیادی از رقبا و پیج های مشابه، که گاها قبل از شما در اینستاگرام فعالیت داشته اند و در بین مردم شناخته شده تر می باشند بتوانید فعالیت نمایید و فروش خوبی داشته باشید، نیازمند دانستن راه های افزایش فروش در اینستاگرام می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بیاموزید.
ادامه مطلب

راندمان فروش

چگونه راندمان فروش سازمان را افزایش دهیم؟

افزایش راندمان فروش سازمان ها از جمله دغدغه های اصلی صاحبان کسب و کار می باشد که همواره در راستای تحقق بخشیدن به آن تلاش وهزینه ی زیادی صرف می شود. برای رشد یک کسب و کار به سرمایه نیاز است و بهترین راه تامین این سرمایه از طریق خود سازمان می باشد. زمانی گفته می شود که راندمان و بازده سازمان افزایش داشته که بدون زیاد شدن ساعت کار و تنها با هدفمند تر کردن فعالیت ها فروش شرکت رشد قابل ملاحظه ای  داشته باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره راه های افزایش راندمان فروش بخوانید.

ادامه مطلب

سیستم سازی سازمانی در کسب و کار

بررسی‌ ها و تحقیقات نشان می دهد که از هر کسب و کار نو و جدیدی که راه اندازی می ‌شود حدود ۹۵ تا ۹۷ درصد آنها تنها در پنج سال اول با شکست مواجه می ‌شوند. این آمار به خوبی نشان می دهد برای قرارگیری در ۳ و ۵ درصد کسب و کارهای موفق باید یک سری اصول و استراتژی های سازمانی برای کسب و کارها در نظر گرفته شود. اهمیت این موضوع در کسب و کارهای ایرانی با وجود مشکلاتی نظیر نوسانات نرخ ارز، تحریم، نا پایداری های سیاسی و اقتصادی دو چندان می ‌شود. در واقع نیازی که بیش از هر چیز دیگر در کسب و کارهای ایرانی احساس می‌ شود نیاز به سیستم سازی سازمانی و یا سیستماتیک کردن کسب و کارها است. بیش از هر چیز باید گفته شود که منظور از سیستم سازی سازمانی تنها نصب یک نرم افزاری مانند CRM در بخش فروش و بازاریابی و یا نرم افزار همکاران سیستم در بخش مالی و یا حتی در حالت کلی در نرم افزار ERP در بخش برنامه ریزی برای کسب و کارها نیست. منظور از سیستماتیک و سیستمی نمودن سازمان ‌ها ایجاد یک مجموعه فراگیر متشکل از تمامی عوامل موثر بر سازمان مورد نظر است که مستلزم دانش ای عمیق و جامع بر تمامی عوامل مثل مشتریان، جامعه و فرایندهای سازمانی مانند مالی فروش تولید منابع انسانی و غیره که بسیار بر کیفیت تصمیمات در سازمان مورد نظر موثر هستند.

سیستم مجموعه ای از اجزای به هم پیوسته است که برای کسب هدف مشترک فعالیت می‌کنند معمولاً سیستم های بزرگ از تعداد خرده سیستم یا اجزای کوچکتر تشکیل می شود.

برتالافی ۱۹۷۲

ادامه مطلب

کاهش هزینه ها

راه های کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در کسب و کار

کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری در کسب و کار بسیار مهم و حیاتی می باشد و سبب می شود کار ها با برنامه ریزی و بدون نیاز به صرف کردن وقت بیش از اندازه انجام شود و مدیران زمان کافی برای استراحت و زندگی شخصی خود را داشته باشند. شاید تا کنون شما هم متوجه شده باشید که اغلب مدیران موفق بار کاری زیادی را به دوش نمی کشند و انرژی و زمان خود را بهینه استفاده می کنند. در حقیقت آن ها با سیستم سازی کسب و کار که در مقالات پیش تر درباره آن مفصل صحبت شد، سبب کاهش هزینه ها و افزایش بهره وری می شوند و سرعت رشد خود را افزایش می دهند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

رشد کسب و کار

روش های موثر برای رشد کسب و کار

مدیریت رشد کسب و کار امروزه از واجبات تجارت می باشد. فرقی نمی کند که کسب و کار شما کوچک باشد یا بزرگ، در هر دو حالت برای رشد و پیشرفت نیاز به برنامه ریزی و مدیریت دارد. برخی از افراد تصور می کنند که بدون استراتژی و تنها با شروع تجارتی می توانند به سادگی رشد کنند و درآمد خوبی داشته باشند. برای رسیدن به موفقیت دانستن نکاتی لازم و ضروری می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره مدیریت رشد کسب و کار و راه های آن بیاموزید.
ادامه مطلب

انواع روش های فروش یک محصول

اگر مدیری تصمیم به بستن بخشی از سازمان خود را داشته باشد، بخش فروش آخرین بخش آن مجموعه است. چراکه فروش یکی از پرسودترین بخشها در هر حرفه به شمار می آید. فروش در نگاه کلی تر یک هنر به شمار می‌آید که در آن فرد به ازای دریافت پول یا محصولی خدمات یا محصول مورد نظر خود را به مشتری ارائه می کند. در این تعریف معلم نیز یک فروشنده به حساب می آید و در واقع معلم علم ، یک مهندس طرح و ایده و یک مغازه دار محصول خود را به فروش می رساند. با توجه به پهنه گسترده فروش هر حرفه و کسب و کار شیوه فروش محصول مختص به خود را می طلبد. آشنایی با روش های فروش محصول برای کسب و کاری امری ضروری هست. و هر چقدر شیوه ها، تکنیک ها و راهکارهای فروش بیشتری مجموعه داشته باشد با احتمال بیشتری می تواند به اهداف سازمانی خود دست پیدا کند.

در هر نوع از فروش باید برنامه‌ریزی مناسب با آن شیوه را برای محصولات داشته باشیم. در شیوه ها و روش های فروش محصول باید شخص مناسب و با ویژگی های مناسب در نظر گرفته شود و در روش و شیوه های فروش محصول فروشنده نقش ژنراتورهای درآمدزایی در این چرخه را ایفا می کند. فروش قسمت آخر و تعیین‌کننده در کسب و کارها است و تمامی بخش های دیگر سازمان متکی  بر قسمت فروش محصول است. در این مقاله به برخی از اصلی ترین و رایج ترین روش های فروش در کسب و کارهای کوچک و بزرگ اشاره شده است.

ادامه مطلب

فنون مذاکره

فنون مذاکره در کسب و کار

امروزه اهمیت فنون مذاکره در کسب و کار بر کسی پوشیده نیست. همانقدر که دانستن بازاریابی و فنون آن لازم و ضروری می باشد، دانستن فنون مذاکره نیز برای رشد و پیشرفت در کسب و کار لازم است. انسان برای برقراری ارتباط با اطرافیان و رفع نیازهایش باید با دیگران مذاکره کند. اما سوال اینجاست که چه میزان از این مذاکرات موفقیت آمیز هستند؟ چه تعداد از آنها برای هر دو طرف سودمند هستند؟ به چه علت بسیاری از مذاکرات نتیجه منفی دارند؟ با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

کوچینگ مدیران اجرایی

کوچینگ مدیران اجرایی چیست؟

کوچینگ به رویکردی آگاهانه گفته می شود که فرد را برای رسیدن به اهداف و رشد چه در زندگی شخصی و چه در کسب و کار توانمند می سازد.در حقیقت هدف آن افزایش کارایی و افزایش مهارت می باشد. کوچینگ به کوچ و فرد مراجعه کننده کمک می کند تا به جایی که در آینده تمایل دارند در آن باشند برسند. از مزایای کوچینگ می توان به تسهیل در پیشرفت و افزایش آگاهی اشاره کرد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره کوچینگ مدیران اجرایی بخوانید.
ادامه مطلب

نکات مهم در مشاوره کسب و کارهای آنلاین

امروزه کمتر کسی می تواند فرصت های به وجود آمده در کسب و کارهای آنلاین را نادیده بگیرد. گزارشات بدست آمده در سال ۲۰۱۷  در آمریکا نشان می‌ دهد که از هر ۱۰۰ هزار نفر ۳۱۰ نفر به دنبال یک کسب و کار جدید اینترنتی هستند. ایجاد یک کسب و کار اینترنتی شاید در ابتدا امری ساده به نظر برسد ولی برای این که بتوانم موفقیت در این زمینه کسب نمود باید اصول و قواعد آن را رعایت نمود. مانند هر حرفه دیگری اگر اصول و قواعدکسب و کارهای آنلاینرعایت نشود این تجربه نیز منجر به شکست خواهد شد. امروزه افراد زیادی به دنبال ایجاد کسب و کار های اینترنتی هستند ولی فقط تعداد اندکی از آنها به موفقیت چشمگیری در این زمینه دست پیدا می‌کند که خود این نیز گواه اهمیت رعایت این اصول و قوانین است.

پر واضح است برای رعایت اصول و قواعد این زمینه اولین قدم برای کسانی که در این حرفه وارد نشده ‌اند گرفتن مشاوره کسب و کار اینترنتی از افراد با تجربه و حرفه ای در این زمینه هست.  در این مقاله سعی شده است از اصلی ترین نکات برای راه اندازی یک کسب و کار اینترنتی بیان شود تا به کار گیریم گیری آنها بتوان زمینه دست پیدا کرد.

 تای لوپز، از مدیران موفق استارت آپی و عضو انجمن اوراکل، بیان می کند به لطف تکنولوژی و دانش امروزی می توان جاده های طولانی موفقیت در کسب و کار را در مدت زمان بسیار کوتاهی پیمود هر چند اساسا بسیاری از کسب و کارها هیچوقت شروع نمی شود.

ادامه مطلب

علت رشد فروشگاه های اینترنتی چیست؟

امروزه با گسترش فضای آنلاین کمتر کسی می ‌تواند قدرت و امکاناتی که توسط فضای اینترنت ایجاد شده است را نادیده بگیرد بازتاب این تحول نه تنها در فضای تحقیق و پژوهش، بلکه در تقریبا در تمامی عرصه ‌های زندگی از ساده ترین چیزها مانند خرید روزمره تا پرتاب موشک و مقالات علمی دیده می شود. از استارت آپ های کوچک و کسب و کارهای نوپا تا شرکت های بزرگ همگی از فضای قدرتمند اینترنت بهره می گیرند. در فضای بسیار رقابتی امروز مشتریان ترجیح می دهند که کالاهای خود را به راحت ترین شکل و بدون آنکه به خیابان ها سر بزند از طریق این فضا تهیه کنند. همه اینها نشانه های رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است. صاحبان کسب و کار نیز با راه اندازی فروشگاه اینترنتی مستقیم با مشتریان خود در ارتباط هستند و محصولات خود را به صورت آنلاین نشان می دهند

با رشد فروشگاه اینترنتی و پیشرفت دیگر جلوه ‌های دیجیتال مارکتینگ، بسیاری از کسب و کارهای سنتی جای خود را به فضای گسترده‌ تر و جهانی اینترنت داده‌ اند. در دهه گذشته رشد فروشگاه اینترنتی حدود ۱۹ درصد بوده است. در برخی از شرایط و بازه های زمانی بحرانی میزان فروش خرده فروشی ها با کاهش دو درصدی همراه بوده است و این در حالی است که میزان رشد فروشگاه‌ های اینترنتی در بدترین شرایط نیز ۱.۴ درصد بوده است. و همه اینها نشانگر رشد روز افزون فروشگاه های اینترنتی است و در زیر به برخی از اصلی‌ترین دلایل رشد فروشگاه اینترنتی در فضای کنونی دنیا اشاره شده است.
ادامه مطلب

روش های افزایش فروش مغازه برای مغازه داران

اولین آرزو و خواسته هر مالک مغازه یا فروشگاه افزایش فروش مغازه برای مغازه داران است و اولین دغدغه آنها قبل از هر چیز دیگری  روش های افزایش فروش مغازه است. افزایش فروش مغازه کار پیچیده ای نیست فقط کافیست به سوالاتی از قبیل اینکه "چه میفروشید؟"، "به که می فروشید؟" و "چگونه می‌فروشید؟" پاسخ دهید. برای آن کافیست تمرکز خود را بر روی مشتریان و محصولات و جزئیات آن ها  گذاشته در ادامه فرایند تغییر و تحولات جامعه و نیازهای مشتریان را به دقت دنبال کنید. وظیفه هر فروشنده بازاریابی و افزایش فروش مغازه است و هر چقدر فروش آن حرفه ای تر و مبتنی بر اصول فروش  فروش انجام شود جذب مشتری نیز راحت تر خواهد بود. فروشنده حرفه ای با اعمال و برخورد مناسب خود با مشتری می‌تواند یک مشتری عادی را به یک مشتری ثابت و وفادار تبدیل کند. مشتری ثابت مشتری است که نه تنها برای خریدهای بعدی به فروشگاه و مغازه شما مراجعه می کند بلکه دوستان و آشنایان خود را نیز خرید از مغازه شما ترغیب می‌کند و این نهایتاً به افزایش فروش مغازه یا فروشگاه منجر خواهد شد که خواسته هر مالک و صاحب کسب و کار است.

همان طور که می دانید فروش یک هنر است و یک مهارت علمی نیز به حساب می آید و به کارگیری این دو مهارت در کنار هم تجربه را به وجود می آورد اگر این فاکتورها در کنار هم به خوبی رشد پیدا کند یک فروشنده می‌تواند در فروش هر نوع محصولی با کسب اطلاعات اولیه آن و یک سری ریزه کاری موفق باشد و برای آن مهم نباشد که در فروشگاه عطر و ادکلن کار می کند و یا در فروشگاه مواد غذایی و لباس یا کیف و کفش. در زیر توصیه ها و ایده هایی برای افزایش فروش مغازه ارئه می‌شود که با به کارگیری آنها می توانید شاهد رونق در فروش و افزایش فروش مغازه خود در کوتاه ترین زمان باشید.

ادامه مطلب

آموزش تکنیک های فروش موفق

داشتن فروش موفق بدون دانستن تکنیک های فروش میسر نمی باشد. همانند آن است که شما مواد اولیه برای پخت غذایی را در اختیار داشته باشید اما دستور و روش پختش را ندانید. در این صورت شما هرگز موفق به پخت آن غذا نمی شوید و فقط وقت، انرژی و مواد اولیه خود را تلف می کنید. آموزش تکنیک های فروش به شما راه را نشان می دهد و به شما در راه رسیدن به فروش موفق و بیشتر کمک می کند. همچنین انرژی و هزینه شما در راه درستش صرف می شود. وقتی راه و روش را بدانید با کمی ابتکار و خلاقیت می توانید شاهد نتایج فوق العاده ای باشید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در این باره بخوانید.
ادامه مطلب

مهارت شبکه سازی چیست و چگونه از آن در کسب و کار استفاده نماییم؟

اکنون که در عصر ارتباطات به سر می بریم لازم است تا مهارت های ارتباط با آدم ها را نیز بیاموزیم و بدانیم که چگونه باید با آن ها سخن گفته و روابطی سازنده و مفید را برقرار کرد. برای این که بتوانیم در عرصه کسب و کار خود موفق شویم نیاز داریم تا با دیگران ارتباط برقرار کنیم و بدین وسیله خدمات یا محصول خود را به آنها ارائه دهیم. بدین منظور شبکه سازی برای کسب و کار معنا پیدا می کند و دانستن راه های آن اهمیت می یابد. اگر شما هم خواهان افزایش فروش خود هستید در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر در مورد شبکه سازی برای کسب و کار بیاموزید.
ادامه مطلب

راههای بهبود کسب و کار

بهبود مستمر و متداوم برای افزایش موفقیت و پایداری بیشتر کسب و کار عامل بسیار مهمی است. کسب و کارها اندازه های مختلفی دارند. بعضی کمپانی ها سرمایه بسیار زیادی دارند و بعضی متوسط و کوچک هستند. هیچ کدام از کسب و کارها ثابت نیستند. کسب و کار شما می‌تواند در مسیر صعودی و یا نزولی خود باشد. برای حل کردن این سناریو ها راه های خلاقانه ای وجود دارد و در این نوشته 5 راه برای ارتقای کسب و کار آورده شده اند.
ادامه مطلب

سیستم مدیریت فروش چیست و چگونه آن را پیاده سازی کنیم؟

سیستم مدیریت فروش به سیستمی گفته می شود که با برنامه ریزی و نظارت بر اجرای صحیح برنامه ها، استخدام فروشنده ها و آموزش تکنیک های بازاریابی و فروش به  آنها برای فروشندگی، فروش محصولات شرکت را مدیریت می کند و شرکت را به سمت اهدافش پیش می برد. مدیریت فروش موظف است تا با هدف گذاری دقیق و مدیریت صحیح، استخدام درست نیروی کار و ایجاد انگیزه در آنها و همچنین انتخاب راه های صحیح ارتباط با مشتری به رشد و پیشرفت و افزایش فروش شرکت کمک نماید. معمولا در کسب و کارهای کوچک و یا تازه شکل گرفته، مدیریت فروش را صاحب کسب و کار بر عهده دارد در حالی که در شرکت های بزرگ فرد دیگری این مسئولیت را به عهده دارد و موظف است با ارائه گزارش های ماهانه و یا سالانه روند رشد را به صاحب کسب و کار اعلام نماید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا با سیستم مدیریت فروش و پیاده سازی سیستم فروش بیشتر آشنا شوید.
ادامه مطلب

چگونه به یک فروشنده موفق تبدیل شویم

از مهمترین عواملی که تقریباً در هیچ حوزه ای نمی توان نادیده گرفت آموزش فروشندگی و فروش است. در نگاه کلی تر هرحرفه ای به نوعی با فروشنگی درگیر هست به عنوان مثال یک مغازه دار محصول خود را میفروشد، یک استاد علم و خود را یک مهندس سازه ای را که طراحی کرده هست . پس  آموزش فروشندگی در هر زمینه ای واجب هست . خیلی می گویند ما فروش بلد نیستیم آیا موفق نمی شویم؟ خبر خوش برای آنها این است که خوشبختانه فروش یک مهارت اکتسابی است و میتوان یاد گرفت ولی جدا از آموزش فروشندگی حتما احتیاج به کار عملی نیز دارد. برای اینکه بتوانیم یک فروشنده حرفه ای شویم باید به نکاتی توجه کنیم که سایر فروشندگان از آن چشم پوشی می کنند. از نظر تام هایم نویسنده فعال در حوزه آموزش فروشندگی،  فروشندگی حرفه ای سخت هست و موفقیت در آن زمینه ملزم به استفاده از مهارت های تخصصی و فنی و البته تعاملی و ارتباطی با مشتریان است.

مشتریان در صورتی که به حال خود رها شوند به طور عادی محصولات یک فروشگاه و یا شرکت را به حد کافی نمی کند پس در فروشندگی وظیفه مهم بر عهده فردی است به نام فروشنده که با تکنیک های فروشندگی و وظیفه خود را به بهترین وجه انجام دهد. (فیلیپ کاتلر پدر علم بازاریابی نوین)

بهترین تکنیک های فروشندگی و آموزش فروشندگی که مورد نیاز برای تبدیل شدن یک فروشنده معمولی به یک فروشنده حرفه‌ای است در زیر اشاره می‌شود.

بیشتر بخوانید:روش های افزایش فروش

ادامه مطلب

آموزش بازاریابی تلفنی و تکنیک های آن

یکی از انواع بازاریابی، بازاریابی تلفنی می باشد که نسبت به سایر انواع بازاریابی مشکل تر است اما با کمی صبر و تلاش می تواند تاثیر خوبی داشته باشد. آموزش بازاریابی تلفنی و تکنیک های آن به شما در روند مذاکرات و افزایش فروش بسیار کمک می کند. حدود 80 درصد کسب و کارها اگرچه هزینه های زیادی را صرف بازاریابی می کنند اما به علت رعایت نکردن نکات کلیدی و بسیار مهم با شکست مواجه می شوند به همین علت است که آموزش بازاریابی تلفنی در کسب و کار بسیار مهم است. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر درباره بازاریابی تلفنی و اهداف و روش های آن آشنا شوید.
ادامه مطلب

چگونه فروش اینترنتی را بالا ببریم

در دنیای امروز نادیده گرفتن فضای اینترنتی تقریباً غیرممکن شده است. از مهمترین دغدغه های کارفرمایان و مدیران فروش در این فضا نحوی افزایش فروش اینترنتی و یا روش های افزایش فروش اینترنتی است. این دغدغه در کارفرمایان بسته به اینکه آیا در حال حاضر فروشگاه آنلاین دارند یا خیر به این شکل مطرح می شود که آیا فروش اینترنتی موجب افزایش شرکت در حالت کلی خواهد شد یا خیر؟ و یا اینکه چه اقداماتی باید صورت بگیرد تا فروش اینترنتی افزایش پیدا کند؟
امروزه حساسیت فروش اینترنتی بر کسی پوشیده نیست و این موضوع با فضای به وجود آمده بعد از ویروس کرونا در دنیا خود را بیش از پیش نشان داده است، با این حال حجم خرید و فروش اینترنتی صورت گرفته در ایران نسبت به دنیا همچنان بسیار ناچیز است. در عین حال این پتانسیل در ایران وجود دارد که در طی چند سال آینده حجم خرید و فروش در سطح بازارهای غربی افزایش پیدا کند. در زیر سعی داریم به استراتژی هایی اشاره کنیم که با بکار گیری آنها بدون استفاده از سرمایه‌گذاری های سنگین بتوان افزایش محسوس فروش آنلاین و اینترنتی را در پی داشته باشد.
 یکی از موثرترین راه های افزایش فروش در نظر گرفتن تمام نکته های ممکن و نادیده نگرفتن هیچ نکته ی کوچکی است. چراکه با متنوع بودن زمینه های فروش و زمینه های موضوعی سایت و نکات مختلف نمی توان با قاطعیت گفت که کدام استراتژی بهترین جهت گیری و بهترین اثر را خواهد گذاشت مگر آنکه آن استراتژی آزموده شود. در این مقاله ما با آزمودن تعداد زیادی از استراتژی ها و راهکارهای مختلف برای افزایش فروش اینترنتی کار شما را راحت تر کرده ایم و با اشاره کردم به اصلی‌ترین آن نکات می توان موثرترین روش را در کوتاه ترین زمان در پیش گرفت.

ادامه مطلب

استاندارد سازی

استاندارد سازی فرایندهای کسب و کار

امروزه بحث استاندارد سازی فرآیند کسب وکار، بحثی است که در بسیاری از سازمان‌ها با ابعاد کوچک و بزرگ مطرح است، مباحث مدیریت و استاندارد سازی فرآیند کسب وکار می‌تواند به عنوان عامل مهمی در موفقیت کاری سازمان‌ها در نظر گرفته شود.

"به طور کلی به تصویر درآوردن توالی فعالیتهای کاری . و اطلاعات مرتبط با آن را استانداردسازی فرآیند می گویند"

ادامه مطلب

روش های افزایش فروش

افزایش فروش برای هر کسب و کاری در وهله اول نیازمند دانستن روش های آن و بعد تلاش و صبر می باشد تا نتیجه بخش شود. در هر کسب و کاری اولین کاری که لازم است تا صورت گیرد شناخت دقیق آن تجارت، مشتری های احتمالی، نیاز ها و خواست های مشتری، رقبای اصلی و علت پیشرفت برند های معتبر می باشد. بعد از آن که درباره همه این مسائل اطلاعات کسب کردید حالا زمان آن است که روش های افزایش فروش را بیاموزید و با به کارگیری آن فروش خود را بهبود ببخشید.

افزایش فروش آنلاین

افزایش فروش آنلاین، بی شک دغدغه اصلی صاحبان کسب و کار های اینترنتی می باشد. فروش اینترنتی امروزه به اندازه فروش حضوری در فروشگاه ها و بازار ها اهمیت دارد. توصیه می شود که هر کسب و کاری یک لاین از کارش را به فروش آنلاین اختصاص دهد. بسیاری از کسب و کار ها بخش عظیمی از سود فروششان را مدیون فروش آنلاین هستند تا فروش حضوری. تنها با دانستن نکاتی ساده و کاربردی می توانید سبب افزایش فروش آنلاین خود شوید. در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

نکات برتر فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق

از آنجایی که امروزه اکثر شرکت های روز دنیا از داد و ستد های آنلاین استفاده می کنند، فروش آنلاین و فروشگاه اینترنتی موفق از اهمیت بالایی برخوردار هستند. اولین مسئله  هر فروشگاه آنلاین نوپا یا با سابقه افزایش فروش آنلاین است. در دنیای امروز اگر محصولی از کانال های متعدد به فروش برسد، مشتری برای آنکه ترغیب به خرید محصول از یک فروشگاه خاص شود باید ویژگی منحصر بفردی در آن فروشگاه ببیند که آن را از بقیه متمایز کند. این موضوع به دلیل عدم وجود محدودیت های فیزیکی در فروش آنلاین بیشتر خودش را نشان میدهد. پس اگر به دنبال این هستید که فروشگاه اینترنتی شما مشتری پسند  و فروش بالایی داشته باشد و یا به دنبال افزایش فروش آنلاین خود هستید، باید از ویژگی و فاکتورهای یک فروشگاه اینترنتی و فروش آنلاین حرفه ای را داشته باشد که در زیر به برخی از مهم ترین آنها که با تجربه در طراحی سایت های فراوان در این مجموعه بدست آمده است اشاره می شود.

ادامه مطلب

انواع مشاوره کسب و کار

مشاوره کسب و کار چیست: انواع مشاوره بیزنسی

چه قصد راه اندازی یک کسب و کار جدید را داشته باشید، و چه بخواهید کسب و کار فعلی خود را توسعه دهید ، باید ازمتخصصان یا شرکت هایی که در زمینه انواع کسب و کار و بیزنس ها خدمات مشاوره ارائه میدهند مشورت و راهنمایی بخواهید. فارغ از مقیاس و نوع کسب و کار،عملا همه بیزنس ها چه در زمینه مدیریتی، چه بازاریابی و چه افزایش فروش به این مشاوره ها نیاز دارند.چراکه در بازار بزرگ و پررقابت فروش محصولات( یا ارائه خدمات)، اگر لحظه ای غفلت کنید، رقبایتان گوی سبقت را در جذب مشتریان و کسب سود بیشتر از شما می ربایند. اما واقعا مشاوره کسب و کار چیست و به کمک چه سازمانها یا افرادی می آید؟
ادامه مطلب

سیستم سازی

سیستم سازی چیست

در واقع ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺳﺎزی ﻣﺸﻤﻮل راﻫﮑﺎرﻫﺎﯾﯽ اﺳﺖ ﺗﺎ ﺑﺎ ﮐﻤﺘﺮﯾﻦ ﮐﺎرﮐﺮد و ﮐﻤﺘﺮ ﺑﻮدن ﻧﻈﺎرت ﻣﺪﯾﺮ، ﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ ﺑﻬﺘﺮﯾﻦ ﺷﮑﻞ اﻧﺠﺎم ﺷﻮد، اﯾﻦ ﻋﻤﻞ ﺑﺎﻋﺚ ﻣﯿﺸﻮد ﮐﺎرﻫﺎ ﺑﻪ ﺷﯿﻮه ی ﺗﺎﺛﯿﺮﮔﺬارﺗﺮ ﺑﺎ ﺳﺎزﮔﺎری ﺑﻬﺘﺮ ﺑﺎ ﻣﺤﯿﻂ ﺷﮑﻞ ﮔﯿﺮد. ﺳﯿﺴﺘﻢ ﺳﺎزی، ﻋﻠﻤﯽ ﻣﯽ ﺑﺎﺷﺪ ﮐﻪ ﺑﻪ ﻣﺪﯾﺮان ﮐﻤﮏ ﻣﯽ ﮐﻨﺪ ﺗﺎ ﺑﺘﻮاﻧﻨﺪ واﺑﺴﺘﻪ ﺑﻮدن ﺧﻮد را ﺑﻪ ﮐﺴﺐ و ﮐﺎر ﮐﻢ ﮐﻨﻨﺪ.
ادامه مطلب

no picture

چگونه مشاور کسب و کار شویم

آنچه باید برای شروع مشاوره کسب و کار بدانید

شما می توانید ساعت کار خود را انتخاب کنید. رئیس خودتان باشید و با مشتریانی که دوست دارید کار را انجام بدهید و به هر مشتری یا پروژه ای که نمی خواهید نه بگویید.

شما باید با محیط کسب و کار آشنا باشید و همچنین بتوانید مهارت و تخصص خود را برای مشتری در پروژه ها فراهم کنید و به کار ببندید.

آیا می توانید خدمات خود را ایجاد کنید، اعتبار بسازید و ارائه دهید؟

اگر شما به هیچ یک از سؤالات بالا جواب ندهید، ممکن است در این کار جدی نباشید یا در زمینه ی ارائه مشاوره کسب و کار آماده نباشید.

ادامه مطلب

افزایش فروش

راهکارهای عملی افزایش فروش

در این مقاله قصد داریم به چندین راهکار عملی افزایش فروش بپردازیم.

اگر صاحب یک کسب و کار، مدیر یک مجموعه بزرگ یا کوچک، فروشنده یک مغازه لباس فروشی، قنادی و یا یک شرکت بین المللی و یا یک کارآفرین هستید این مطلب را از دست ندهید!

ادامه مطلب

بازاریابی چریکی

بازاریابی چریکی یا پارتیزانی یکی از انواع بازاریابی می باشد که خیلی متعارف نمی باشد اما اغلب هزینه کمی در مقایسه با سایر بازاریابی ها دارد. بسیاری از افراد بازاریابی چریکی را بازاریابی نا مناسب می دانند در حالی که امروزه بسیار به آن پرداخته می شود و با خلاقیت های بسیاری آمیخته شده است. نام این بازاریابی برگرفته از چنگ های چریکی یا پارتیزانی می باشد که معمولا توسط افراد غیر نظامی مسلح و به صورت ناگهانی صورت می گرفته است. اگر چه اغلب کسب وکار های نوپا از این نوع بازاریابی برای جذب مخاطب استفاده می کنند اما بسیاری از کمپانی ها و کسب و کار های مشهور نیز از آن برای جلب توجه رسانه ها به خود بهره می برند. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با این نوع بازاریابی آشنا شوید.
ادامه مطلب

جذب مشتری و افزایش فروش

در زمانی که روزانه بر تعداد کسب و کار ها افزوده می شود حفظ و جذب مشتری کاری بسیار سخت می باشد، برای اینکه کسب و کاری بتواند به موفقیت و افزایش فروش برسد لازم است تا رقیبان خود را کنار زده و بتواند محصول خود را به مردم معرفی کند. بسیاری از کسب و کار ها تنها به این دلیل که نمی تواند محصول خود را به درستی معرفی کنند و مشتری خود را پیدا کنند ورشکست شده اند. گاهی کسب و کار ها برای جذب مخاطب از روش های تبلیغاتی و بازاریابی پر هزینه ای از جمله تبلیغات تلوزیونی برای معرفی محصول استفاده می کنند. طبیعی است که تجارت های زیادی در ابتدای راه سرمایه کافی برای اینگونه تبلیغات وسیع را ندارند اما با دانستن راه های بسیار ساده بازاریابی می توانند در جذب مشتری و افزایش فروش موفق شوند.با پاوینو همراه باشید تا شما را با برخی از این راه های بازاریابی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

افزایش فروش مغازه

افزایش فروش مغازه ها یکی از دغدغه های اصلی صاحبان این کسب و کار می باشد. کسب و کاری که نتواند فروشش را افزایش دهد خیلی زود توسط رقیبان کنار زده می شود و به سمت ورشکستگی می رود. حال سوالی که پیش می آید آن است که چه راه هایی برای افزایش فروش مغازه ها وجود دارد و چگونه یک مغازه دار می تواند در کمترین زمان ممکن باعث افزایش فروش شود؟ با پاوینو همراه باشید تا برخی از این راهکارها را با هم مرور کنیم.
ادامه مطلب

کاهش هزینه ها در کسب و کار(قسمت دوم)

در مقاله پیشین درباره هزینه های کسب و کار ها و راه های کاهش این گونه هزینه ها بدون اخراج کارکنان صحبت شد و راهکارهایی ارائه شد.اداره یک کسب و کار و تجارت هزینه های زیادی را در بر می گیرد و برای کاهش این هزینه ها راه های زیادی وجود دارد.مابقی این راه حل ها را که لازم است مدیران از آن آگاه باشند در این مقاله با هم مرور می کنیم.
ادامه مطلب

کاهش هزینه ها در کسب و کار

کاهش هزینه ها در کسب و کار یکی از موارد بسیار مهم و حیاتی می باشد که مدیران وصاحبان کسب و کار باید آگاهی های لازم را نسبت به آن کسب نمایند.هر تجارتی هزینه هایی دارد از جمله هزینه آب و برق و گاز ساختمان،حقوق کارکنان،هزینه دستگاه ها و استهلاک آن ها، تلفن؛ کاغذ و سایر مایحتاج شرکت همگی مواردی هستند که یک تجارت باید برای آنها هزینه نماید.اگر جمع کل این هزینه ها از درآمد کل شرکت بیشتر شود،آن شرکت متحمل زیان خواهد شد ولازم است تا رسیدن به سود بیشتر در شرکت نسبت به کاهش این هزینه ها اقدام نماید.بسیاری از شرکت ها در مواقعی که سود دهی ندارند برای کاهش هزینه ها تعدادی از کارمندان را اخراج می کنند اما با دانستن راه کار هایی می توانبدون اخراج کارکنان در راستای کاهش هزینه ها در کسب و کار پیش رفت.در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا با این راه کار ها بیشتر آشنا شوید.
ادامه مطلب

دیجیتال مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ یا بازاریابی دیجیتال چیست؟

اصطلاح دیجیتال مارکتینگ (Digital Marketing) از دو دهه پیش تاکنون به عنوان زیرمجموعه‌ای از مدیریت بازاریابی و نیزمدیریت تبلیغات مورد اشاره قرار می‌گیرد.

اما با توجه به توسعه فناوری اطلاعات طی سالهای اخیر، افزایش متوسط زمان آنلاین بودن کاربران، استفاده گسترده از موبایل و افزایش ضریب نفوذ اینترنت در جهان، امروزه به عنوان یک دانش و تخصص مستقل مورد توجه قرار می‌گیرد.

در این مقاله قصد دارم در مورد دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن و همچنین مزیت های آن صحبت کنم. پس اگر دوست دارید با بازاریابی دیجیتالی به طور کامل آشنا شوید تا انتهای این مقاله همراه من باشید.

ادامه مطلب

سیستم سازی

هفت قدم تا سیستم سازی کسب و کار

در مقاله پیشین درباره سیستم سازی و فواید استفاده از آن صحبت کردیم.همانطور که گفته شد سیستم سازی سبب می شود تا کار ها با کمترین دخالت مدیران صورت گیرد.در نتیجه زمان بیشتری برای مدیر باقی می گذارد تا به کارهای مهم مرتبط بپردازد.دومین مزیت استفاده از سیستم سازی افزایش رشد فروش است زیرا سبب می شود تا بتوانید به مشتری و مخاطب خود خدمات بهتری ارائه دهید.در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با سیستم سازی کسب و کار آشنا شوید.
ادامه مطلب

سیستم سازی کسب و کار

سیستم سازی کسب و کار به معنای انجام فعالیت هایی است که سبب می شود تا کارها و فعالیت های شرکت ها با کمترین نظارت مدیران به درستی پیش روند.سیستم سازی ئابستگی مدیران را به حداقل می رساند تا جایی که حتی زمان هایی که آنها در شرکت حضور ندارند فعالیت های شرکت به خوبی انجام شود.کسب کار و تجارت ها همچون سیستمی می باشند که عوامل آن به هم مرتبط و وابسته اند و فعالیت آن عناصر به یک خروجی مشترک می انجامد که این خروجی در کسب و کار ها می تواند فروش بیشتر و یا افزایش سود باشد.با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با سیستم سازی کسب و کار آشنا شوید.
ادامه مطلب

رشد فروش

رشد فروش یکی از پارامتر های اساسی برای کسب و کار ها است که به بررسی میزان افزایش فروش و بررسی تاثیر تیم فروش در روند افزایش فروش در بازه ای مشخص می پردازد. شاخص های فروش به سه دسته شاخص های فردی، مدیریت فروش و کلان تقسیم می شوند که این شاخص رشد فروش در دسته سوم یعنی شاخص های کلان قرار دارد. از شاخص های کلان اکثرا برای برنامه های بلند مدت استفاده می شود هر چند می توان از آنها را برای دوره های کوتاه مدت هم بهره برد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا بیشتر با شاخص رشد فروش آشنا شوید.
ادامه مطلب

بازاریابی و فروش

اصول بازاریابی و فروش

مدیریت هر کسب‌وکاری نیاز به دانش و آگاهی در زمینه‌های مختلفی دارد. در این میان یکی از مهم‌ترین ابزارهایی که هر مدیری برای به سرانجام رساندن کسب‌وکارش به آن نیاز دارد، آگاهی از اصول بازاریابی و فروش است. در مقاله‌ای که پیش رو دارید، اصول بازاریابی و فروش مطرح شده و به تفاوت های آنها اشاره شده است.
ادامه مطلب

بازاریابی اجتماعی

امروزه عده ای از صاحب نظران بر این باورند که هدف بازاریابی تنها برطرف کردن نیاز ها و انتظارات مخاطب می باشد. آن ها بر این باورند که برای آن که شرکتی در مقایسه با شرکت های رقیب خود پیشرفت بیشتری داشته باشد و موفق شود، تنها لازم است تا نیاز های جامه و بازار هدف و مخاطب خود را شناسایی کند و در سبب برطرف ساختن و تامین هر چه بیشتر و بهتر این نیاز ها باشد. در مقابل عده زیادی از اندیشمندان بر این باورند که بازاریابی اجتماعی با در نظر گرفتن اینکه این نیاز جامعه نیازی کوتاه مدت است یا نیازی بلند مدت، همچنین در نظر گرفتن منافع جامعه در کنار منافع خود و نیاز مخاطب سبب بر طرف شدن بسیاری از تضاد ها شده است. به طور کامل تر می توان گفت که تعریف بازاریابی اجتماعی از سود و فروش هم بالاتر رفته و به حل مشکلات جامعه  و افراد و توانمند سازی آنها می پردازد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا شما را بیشتر با بازاریابی اجتماعی آشنا کنیم.
ادامه مطلب

بازاریابی شبکه ای

یکی از انواع بازاریابی، بازاریابی شبکه ای می باشد که به واسطه آن یک کسب و کار محصول خود را بدون واسط و به طور مستقیم به دست مشتری می رساند و مشتری در صورت رضایت داشتن از آن محصول در قبال دریافت سود آن محصول را به دیگران معرفی می کند. اگرچه ممکن است به نظر مشابه بازاریابی هرمی بیاید اما باید بدانید که بازاریابی شبکه ای متفاوت از هرمی می باشد. در این مقاله با پاوینو همراه باشید تا شما را به نکات مثبت و منفی و ویژگی های این نوع بازاریابی آشنا کنیم. 
ادامه مطلب

اصول مدیریت بازاریابی

یکی از کلماتی که امروزه در دنیای کسب و کارها زیاد شنیده می شود، بازاریابی و اصول مدیریت بازاریابی است. در این مطلب می خواهیم به صورت مختصر تعریفی از اصول مدیریت بازاریابی را ارائه کنیم.

اصول مدیریت بازاریابی فرآیند کاملی از برنامه ریزی، سازماندهی، تأمین پرسنل، هدایت و رهبری مجموعه فعالیتهای پژوهشی در مورد بازار و محیط بازاریابی، نیازهای مشتریان، تولید کالاهای دارای پتانسیل فروش و سعی در پیشبرد فروش آنها از طریق ایجاد تنوع و تغییرات در زمان و مکان برای رسیدن با هدف حداکثر کردن سود و تسلط بر بازار، از طریق بکار بستن استراتژی های هفتگانه آمیخته بازاریابی تعریف شده است.

ادامه مطلب

بازاریابی تلفنی

درباره بازاریابی و انواع آن در مقالات پیشین مفصل صحبت شد. در این مقاله قصد داریم تا شما را با بازاریابی تلفنی و روش های آن آشنا کنیم. بازاریابی تلفنی نوعی بازاریابی مستقیم می باشد که از زمان های بسیار قدیم رواج داشته و با پیشرفت اطلاعات و تکنولوژِی نه تنها از محبوبیت و تاثیر آن کم نشده که روزانه بسیاری از کسب و کار ها از آن بهره می برند. در حقیقت تلفن همچنان یکی از ابزار های ارتباطی برای بسیاری از کسب و کار هاست و ابزار های دیجیتالی جدید نتوانسته اند جایگزین آن شوند  و تنها مکملی برای تلفن می باشند. برای آشنایی بیشتر با بازاریابی تلفنی با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

no picture

بازاریابی چیست

بازاریابی چیست
تعریفهای متفاوتی برای بازاریابی عنوان شده است که در این مقاله به نظریه های متفاوتی که درباره تعریف بازاریابی وجود دارد، می پردازیم.

تعریف بازاریابی از دیدگاه متخصصین به زبان ساده

بازاریابی یا مارکتینگ یعنی همگراسازی تمامی تلاش ها و فعالیتهای شرکت برای فروش زیادتر!

ادامه مطلب

بازاریابی ویروسی

در بازاریابی ویروسی همان طور که از اسمش پیداست،کسب و کار شما همانند یک ویروس پخش می شود و موجب شناخته شدن شما و فعالیتتان می شود.همچنین مشتریان شما همانند ویروسی که با سرعت پخش می شود و همه گیر می شود،مشتریان بیشتری را به سمت کسب و کار شما می کشند و روز به روز تعداد دنبال کننده هایتان افزایش می یابد.بازاریابی ویروسی یکی از انوع بازاریابی های موثر میباشد.در این مقاله به انواع بازاریابی ویروسی وبرخی از مشکلات آن می پردازیم.
ادامه مطلب

انواع روش های بازاریابی و فروش

با دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش شما می توانید مخاطب بیشتری را به سوی کسو کار خود جذب نمایید و محصولات خود را بهتر و بیشتر بفروشید.با دانستن دانش بازاریابی و استفاده صحیح از تکنیک های آن می توانید در کمترین زمان به بالاترین سود و بازدهی برسید.برای دانستن انواع روش های بازاریابی و فروش با پاوینو در این مقاله همراه باشید.
ادامه مطلب

انواع روش های فروش اینترنتی

امروزه بازار فروش اینترنتی بسیار رونق گرفته است و همه کسب و کار ها می کوشند از این روش برای افزایش فروش خود و جذب مخاطب استفاده کنند.فروش اینترنتی مزایای بسیاری برای صاحبان کسب و کار دارد از جمله هزینه کم این نوع از بازاریابی.برای استفاده از روش های اینترنتی لازم است تا با انواع آنها آشنا شوید.
ادامه مطلب

راه های افزایش فروش در اینستاگرام

اینستاگرام با حدود پانصد میلیون کاربر تبدیل به یکی از شبکه های اجتماعی پرطرفدار شده است که بسیاری از کسب و کارها امروزه از طریق آن انجام می گیرد.اینکه شما از محصول خود فقط عکس بگیرید و در صفحه ی خود پست کنید به تنهایی کافی نمی باشد و سبب فروش محصولتان نمی شود.شما باید ابتدا مخاطب را به صفحه خود جذب کنید که این کار نیازمند آگاهی و دانستن یک سری از نکات است.در این مقاله به بررسی برخی از راه های افزایش فروش در اینستاگرام می پردازیم.
ادامه مطلب

روش های افزایش فروش اینترنتی

روش های افزایش فروش اینترنتی دغدغه بسیاری از کسب و کارهای اینترنتی است.امروزه با افزایش دغدغه های زندگی و وجود ترافیک و کمبود وقت بسیاری از افراد ترجیح می دهند محصولات مورد نظر را به صورت آنلاین خریداری نمایند.بسیاری از کسب و کار ها نیز امروزه اینترنتی شده و محصولات یا خدمات خود را به صورت آنلاین ارائه می دهند.اما برای این که به عنوان یک صاحب کسب و کار بتوانید فروش خود را افزایش دهید لازم است نکاتی را در این باره بدانید که در این مقاله به بررسی آنها می پردازیم.

فنون بازاریابی

در مقالات پیشین درباره بازاریابی و انواع آن صحبت کردیم اما لازم است بدانید دانستن علم بازاریابی به تنهایی کافی نیست و برای جذب مشتری لازم است تا با فنون بازاریابی نیز آشنا شوید.شاید در ابتدا که کلمه فنون بازاریابی را می بینید در نظرتان مبحثی سنگین و پیچیده جلوه کند اما باید بدانید که این فنون بسیار ساده می باشند و تنها با دانستن نکاتی بسیار ساده و کاربردی می توانید فروش خود را به طرز چشمگیری افزایش دهید.
ادامه مطلب

عوامل موفقیت در فروش

عوامل موفقیت در فروش یکی از موارد حوزه بازارگانی می باشد.اگر شما هم صاحب یک کسب و کار چه از نوع اینترنتی و چه از نوع غیر اینترنتی می باشید لازم است تا این عوامل تاثیر گذار در فروش را بشناسید و آن ها را در اولویت کاریتان قرار دهید.بسیاری از افراد تصور می کنند که کیفیت محصول عامل اصلی در موفقیت یا شکست یک کسب و کار است اما جالب است بدانید از نظر بسیاری از مشتریان کیفیت تنها یکی از عوامل جهت انتخاب یک محصول می باشد و فاکتور های تاثیر گذار زیادی وجود دارند.برای بررسی اینکه چه فاکتور ها و عواملی دست به دست هم می دهند تا مشتری یک محصول را انتخاب کند در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

انواع بازاریابی اینترنتی

قبل از آن که انواع بازاریابی اینترنتی را با هم بررسی کنیم بهتر است کمی درباره بازاریابی اینترنتی بدانید.به این نوع از بازاریابی دیجیتال مارکتینگ یا آنلاین مارکتینگ نیز گفته می شود.بازاریابی اینترنتی از ارزان ترین،در دسترس ترین و بهترین راه برای جذب مشتری و ارتباط با آنهاست که به واسطه آن یک کسب و کار یا شرکت می تواند محصولات یا خدمات خود را به واسطه اینترنت به مشتری ارائه دهد..این نوع از بازاریابی انواع مختلفی دارد که هر کسب و کاری بسته به نوع و بودجه و شرایط کاری می تواند از تعدادی از این روش های بازاریابی بهره ببرد.در این مقاله به بررسی انواع بازاریابی اینترنتی می پردازیم.

بازاریابی فروش

بازاریابی فروش علمی است که تمامی کسب و کار ها برای ادامه فعالیت خود و حفظ و جذب مشتری به آن نیازمندند.بازاریابی انواع مختلفی دارد که در مقالات پیش تر به برخی از آنها اشاره کردیم.برای بازاریابی بسته به نوع آن تعاریف بسیار متفاوتی وجود دارد و یک تعریف را نمی توان به همه انواع آن تعمیم داد.در برخی تعاریفی که برای بازاریابی ارائه می شود آن را برابر با تبلیغات معنی می کنند که این نوع تعریف اشتباه می باشد.
ادامه مطلب

انواع بازاریابی

بازار یابی یا مارکتینک استراتژی یک شرکت جهت جلب نظر مشتری به یک محصول یا خدمات است.روش های بسیار فراوان وخلاقانه ای برای جذب مشتری وجود دارد که صاحبان کسب و کار از آن بهره می برند.در کل هدف از بازاریابی این است که افراد از محصول شما با خبر شوند.بازاریابی بسیار فراتر از تبلیغات می باشد و انواع بسیار زیادی دارد که در این مقاله به برخی از انواع آن می پردازیم.
ادامه مطلب

عوامل موثر در افزایش فروش

عوامل موثر در افزایش فروش و موفقیت در فروش دغدغه اکثر صاحبان کسب و کار به خصوص کسب و کار های اینترنتی می باشد.مشتریان شما تیپ های شخصیت بسیار متفاوتی دارند و در نتیجه انتظارات و خواسته های متفاوتی دارند پس لازم است که شما شخصیت مشتریتان را تشخیص دهید و مطابق آن مکالمه خود را با وی پیش ببرید.همچنین با دانستن نکاتی بسیار ساده و کلیدی میتوانید عوامل موثر در افزایش فروش را شناسایی و بدین وسیه موفقیت در فروش را افزایش دهید.برای دانستن نکات بیشتر در این مقاله با پاوینو همراه باشید.
ادامه مطلب

مدیران زن مدیریت

مدیریت زنان:6 استراتژی مهم برای موفقیت

آیا مدیریت زنان با مدیریت مردان متفاوت است؟تحقیقات نشان داده است که شیوه مدیریت زنان بقدری متمایز از مدیریت مردان است که به آن عنوان راهبری متحول کننده اطلاق میشود. بدین معنا که مدیران زن ، در روند مدیریتی خود با کمک یک تیم به شناسایی نقاط ضعف و یا نیازمند تغییر در اجزای سازمانی و کسب و کار خود میپردازند.و بهمین منظور یک مدل راهنما را بعنوان چشم انداز کاری و مدیریتی خود طراحی و تدوین میکنند.در این مقاله از پاوینو 6 استراتژی مهم جهت موفقیت مدیریت زنان را آموزش میدهیم!
ادامه مطلب

 مدیر موفق

چطور یک مدیر موفق باشیم؟

اگر میخواهید به یک مدیر موفق تبدیل شوید نیاز به داشتن 3 مهارت ابتدایی و مهم مدیریتی دارید:

ادامه مطلب

افزایش فروش سایت اینترنتی

19روش افزایش فروش اینترنتی برای سایت ها

آیا بدنبال افزایش فروش در سایت یا فروشگاه اینترنتی خود هستید؟پاوینو 19 راهکار عملی افزایش فروش اینترنتی و سایت های فروشگاهی را از زبان "نیل پتل " ،مشاور کسب و کار و بازاریابی کمپانی های بزرگی همچون آمازون،ان بی سی و اچ پی که به افزایش کلیک و افزایش فروش سایت آنها منجر شده ،برای شما بازگو میکند.
ادامه مطلب

تکنیک-بازاریابی-رستوران-و-فست-فود

17 تکنیک بازاریابی و جذب مشتری برای رستوران و فست فودها

 رقابت در کسب و کارهایی مثل رستوران ها و فست فودها بسیار بالا و فشرده است.خصوصا اگر بتازگی راه اندازی و افتتاح شده باشند.بنابراین برای موفقیت در این بازار رقابتی،میبایست تکنیک ها و استراتژی های عملی و کاربردی بازاریابی را بکار ببرید. در این مقاله از پاوینو ، انواع تکنیک های بازاریابی و جذب مشتری را برای رستوران و فست فودها به شما آموزش میدهیم.
ادامه مطلب

راه-اندازی-کسب-و-کار-رستوران

راه اندازی رستوران در 9 مرحله

راه اندازی رستوران به عنوان یک کسب و کار پر مشتری ، به تلاش و زحمت زیادی نیاز دارد.چرا که پس از راه اندازی ، چالش بعدی ، جذب مشتریان برای آن است. در این مقاله از پاوینو مراحل راه اندازی رستوران را از ابتدا تا انتها به شما آموزش میدهیم.
ادامه مطلب

انواع-دیجیتال-مارکتینگ

دیجیتال مارکتینگ به زبان ساده!معرفی 10 ابزار اصلی بازاریابی دیجیتال

به همه روش ها و تکنیک های بازاریابی که با ابزارهای الکترونیکی یا اینترنتی انجام میشوند ،دیجیتال مارکتینگ گفته میشود. در ایران، دیجیتال مارکتینگ عموما و به اشتباه معادل بازاریابی اینترنتی تعریف میشود درصورتیکه بسیاری از ابزارها و راهکار های بازاریابی در دیجیتال مارکتینگ به صورت آفلاین و با استفاده از دیگر تکنولوژی ها انجام میشود. پاوینو در ادامه انواع اصلی دیجیتال مارکتینگ را به شما معرفی میکند.
ادامه مطلب

مهم-کسب-و-کار

12 توصیه مهم در راه اندازی کسب و کار + ایده هایی برای کسب و کار با بودجه کم

اگر به فکر راه اندازی کسب و کار شخصی خود هستید اما هنوز زمنیه مشخصی را برای شروع کار و سرمایه گذاری پیدا نکرده اید، این مقاله از پاوینو ، شما را با انواع کسب و کارهایی که سرمایه اندکی نیاز دارند آشنا میکند!همچنین نکات مهم را برای راه اندازی کسب و کار جدید به شما میگوید.
ادامه مطلب

مدیریت-بازاریابی-مدرن

9 قانون مهم در مدیریت بازاریابی مدرن

از بازاریابی مدرن چه میدانید؟ چقدر با نکات مدیریت بازاریابی مدرن آشنایی دارید؟موفقیت در مدیریت بازاریابی مدرن،نیازمند رعایت قواعد و اصول مهمی است.مدیران بازاریابی برای موفقیت در دیجیتال مارکتینگ یا همان بازاریابی اینترنتی ،علاوه بر آشنایی با بهترین تکنیک های این حوزه، میبایست بتوانند روشهای بازاریابی سنتی و قدیمی را هم مورد بازبینی و اصلاح قراردهند.

افزایش-فروش-دیجیتال-مارکتینگ

افزایش فروش با ابزارهای دیجیتال مارکتینگ!

تیم های موفق بازاریابی و فروش از تکنیک ها و ابزارهای مختلفی برای موفقیت در بازار و کنار زدن رقبا استفاده میکنند.از جمله راهکارهای موثر برای افزایش فروش و درآمدزایی بیشتر،دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن میباشد.اما آنچه که تیمهای بازاریابی  و کسب و کار های آنها را از رقبایشان متمایز میکند،شناسایی و انتخاب بهترین ابزارهای دیجیتال مارکتینگ و استفاده هوشمندانه از آنها برای بازاریابی و افزایش فروش است.در این مقاله از پاوینو نکته ها و توصیه های مهم در خصوص استفاده از دیجیتال مارکتینگ و ابزارهای آن را با توجه به تجربه فروشندگان و بازاریابان موفق برای شما بازگو میکنیم.
ادامه مطلب

مهم-در-بازاریابی-دیجیتال

10 سوال مهم برای انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال

انتخاب بهترین روش بازاریابی دیجیتال برای کسب و کار شما نیازمند چند پرسش مهم از مشاوران بازاریابی دیجیتال است.چرا که همه روشها یا تکنیک های بازاریابی لزوما مناسب کسب و کار یا بازار مشتریان شما نیست.پاوینو 10 سوال مهم را که جهت شناسایی بهترین مشاوره و روش بازاریابی دیجیتال باید از مشاوران دیجیتال مارکتینگ بپرسید به شما ارائه میدهد!
ادامه مطلب

راهکار عملی افزایش فروش

4 راهکار عملی افزایش فروش!

هرچند راهکارهای افزایش فروش برای همه کسب و کارها یکسان نیست و به تکنیک های بازاریابی هم نیاز هست اما بابکارگیری چند تکنیک کلی اما عملی،میتوانید افزایش فروش به مشتریان و درآمدزایی بیشتر ی داشته باشید!اگر بدنبال این راهکارهای عملی افزایش فروش به مشتریان خود هستید،با پاوینو همراه باشید!

  • مدیریت زمان فروش

  • بازاریابی موثر

  • پیدا کردن خریدار اصلی

  • راهکارهای بازگشت مشتری

ادامه مطلب

تاریخچه-بازاریابی-مارکتینگ

تاریخچه بازاریابی از گذشته تا به امروز!

اولین گفته تاریخی در مورد منشاء فعالیت های بازاریابی توسط هرودت ارائه شد. لیدیان ها اولین مردمی بودند که از یک سکه طلا و نقره به منظور خرده فروشی استفاده کردند. بازاریابی، در مفهوم خرید و فروش از قرن هفتم قبل از میلاد در آسیای صغیر نشات گرفت. به دلیل اینکه بازاریابی خیلی کارآمدتر از مبادله پایاپای بود و به سرعت به شهرهای یونانی همسایه در امتداد مدیترانه و سپس به سرعت در سراسر دنیای متمدن گسترش پیدا کرد.
ادامه مطلب