سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان
راهنمای کاربری adobe connect

شرکت در جلسات و دوره های آموزشی آنلاین ادوبی کانکت

شرکت در جلسات و دوره های آموزشی آنلاین ادوبی کانکت
برای شرکت در کلاس ادوب کانکت به راهنمای نیاز دارید؟ در این مقاله آموزشی، به نکاتی که برای شرکت در دوره های آموزش مجازی و جلسات ادوب کانکت و ثبت نام در آموزش مجازی احتیاج دارید، خواهیم پرداخت.

برقراری ارتباط با سایر شرکت‌کننده‌ها در جلسه ادوب کانکت

برای ایجاد حس اجتماع در یک جلسه آنلاین و تشویق شرکت‌کننده‌ها به حضور فعال در آن، از ایموجی‌هایی که در پاد Attendees وجود دارند، استفاده کنید. شرکت‌کننده‌ها با استفاده از این ایموجی‌ها می‌توانند احساسات مختلفی مانند خنده یا کف زدن را بیان کنند، از میزبان جلسه بخواهند که بلندتر یا کندتر صحبت کند یا با استفاده از ایموجیِ دستِ بلند شده، اجازه صحبت بخواهند.

در ادامه، چند نکته دیگر برای برقراری ارتباط میان شرکت‌کننده‌ها در جلسه مجازی ادوب کانکت عنوان شده است:

 • برای شرکت‌کننده‌ها توضیح دهید که چگونه از این ایموجی‌ها و ارسال صوت استفاده کنند و سپس در زمانی که می‌خواهند از این ویژگی‌ها استفاده کنند از آن‌ها پشتیبانی کنید. اگر شرکت‌کننده‌ها دست خود را بالا می‌برند، به آن‌ها توجه کنید، سوالشان را دریافت کنید و به آن‌ها پاسخ دهید. به این ترتیب، آن‌ها با جریان برقراری ارتباطات در جلسات ادوب کانکت آشنا می‌شوند.
 • خودتان هم از ایموجی‌ها استفاده کنید. هنگامی که یکی از شرکت‌کننده‌ها اظهارنظری می‌کند، از ایموجی‌ها برای ابراز خنده یا کف زدن استفاده کنید. اگر مشغول ارائه‌ی یک مطلب مفصل و دقیق هستید، از یک میزبان یا ارائه‌دهنده‌ی دیگر کمک بگیرید تا پادها را مدیریت کند و به اظهارنظرهای شرکت‌کننده‌ها، عکس‌العمل نشان دهد.
 • یک روش ساده برای درگیر کردن شرکت‌کننده‌ها این است که سوالات ساده‌ای بپرسید و از آن‌ها بخواهید با استفاده از شکلک‌های موافق یا مخالف، به سرعت پاسخ دهند.
 • اگر به شرکت‌کننده‌ای که دستش را بلند کرده است، اجازه میکروفون و صحبت صوتی را داده‌اید، می‌توانید به او اجازه دهید صفحه خود را نیز به اشتراک بگذارد(روی نام آن‌ها در پاد شرکت‌کننده‌ها بروید و Request Screen Share  را انتخاب کنید). این اجازه‌ها به او امکان به اشتراک‌گذاری صفحه‌ی دسکتاپش را می‌دهد تا بتواند سوال خود را واضح‌تر بپرسد یا مطلبی را که می‌خواهد تشریح کند.
 • در صورت لزوم برای قطع یا روشن کردن امکان صحبت صوتی برای یک شرکت‌کننده، در پاد Attendees، بر روی نام آن شرکت‌کننده بروید و میکروفون او را خاموش یا روشن کنید.  
 نکته: ادمین‌ها در ادوب کانکت، می‌توانند تنظیمات پاد و به اشتراک‌گذاری و غیره را برای رعایت استانداردهای خاص هر جلسه تغییر دهند. این تنظیمات بر چیدمان جلسات و کلاس مجازی و هر آن‌چه که شما می‌توانید در آن‌ها انجام دهید، تاثیر می‌گذارد.

پرسیدن سوال و تایید سوالاتِ شرکت‌کننده‌ها در ادوب کانکت

یک – میزبان با استفاده از بیانِ صوتی یا پاد Q&A، سوال می‌پرسد.

دو – شرکت‌کننده‌ها روی دکمه Raise Hand  در نوار منو کلیک می‌کنند و در ادامه موارد زیر رخ می‌دهد:

 • همه افراد حاضر در جلسه، علامت بلند کردن دست را در کنار نام آن شرکت‌کننده در پاد Attendees می‌بینند. اگر چند نفر دست خود را بالا ببرند، افرادی که زودتر دست خود را بلند کرده‌اند، در لیست، بالاتر ظاهر می‌شوند.
 • میزبان‌ها یک نوتیفیکیشن در قسمت بالا و سمت راست دریافت می‌کنند. این نوتیفیکیشن دکمه‌های Approve(تایید کردن)و Decline(رد کردن) دارد. نوتیفیکشن‌های فردی نشان می‌دهند که هر فردی چند بار دست خود را بلند کرده است و موقعیت فعلی او در صف را نیز نشان می‌دهد. به عنوان مثال، 4/10 نشان می‌دهد که شرکت‌کننده، چهارمین نفر از ده نفری است که دست خود را بلند کرده‌اند.

سه – در پاد Attendees، یک یا چند شرکت‌کننده را انتخاب کرده و گزینه‌ی Enable Audio  را از فهرست شناور انتخاب کنید. با انجام این کار، آيكونِ «میکروفون»  جایگزینِ آیکونِ «دستِ بلندشده»  در سمتِ راستِ نام شركت‌كننده‌ها می‌شود.

چهار- شرکت‌کننده‌ها، نوتیفیکیشینی دریافت می‌کنند که می‌توانند روی گزینه‌‌ی Speak Now کلیک کنند. در صورتی که شرکت‌کننده‌ها بخواهند صفحه‌ی دسکتاپ خود را نیز به اشتراک بگذارند، بر روی نام آن‌ها در پاد Attendees کلیک کنید و Request Screen Share را انتخاب کنید.

پنج- زمانی که شرکت‌کننده‌ها صحبت خود را به پایان می‌رسانند، روی نام آن‌ها بایستید و گزینه‌ی Disable Audio  را انتخاب کنید این کار برای کاهش صدای نویز و برگشت صدا در بک‌گراند لازم است.

شرکت در کلاس آموزش مجازی در ادوب کانکت

حضور در یک جلسه کلاس مجازی، به شما این فرصت را می‌دهد تا اطلاعات جدیدی را یاد بگیرید و در یک کلاس درس تعاملی شرکت کنید.

یک – روی لینک URL کلاس مجازی که توسط میزبان برای شما ارسال شده است(از طریق ایمیل، پیام کوتاه یا در شبکه‌های اجتماعی و غیره)، کلیک کنید.

دو- اطلاعات لاگین خود را وارد نمایید .

سه- به کلاس ادوب کانکت بپیوندید. به چند نکته‌ی زیر توجه نمایید:

 • اگر لازم است که شرکت‌کننده‌ها برای معرفی خود از پادِ Chat استفاده کنند، شما هم نام و محل زندگی خودتان را در این پاد بازگو کنید.
 • پادِ Course Share، محلی است که در آن، میزبان، صفحه یا محتوای خود مانند ارائه یا فایل پی‌دی‌اف را به اشتراک می‌گذارد. پادِ Share جایی است که معمولا کاربران در طول جلسه مجازی به آن بیشترین توجه را می‌کنند. اگر یک جلسه، شامل کوئیز باشد، میزبان می‌تواند ارائه خود را به صورت موازی با کوئیز ادامه دهد و به برخی از شرکت‌کننده‌ها اجازه دهد که کوئیز را خودشان انجام دهند. ممکن است محتوای SCORM در Share pod به درستی پخش نشود. محتواهایی که به درستی پخش نمي‌شوند‌،‌ بعدا در بخش محتوای به اشتراک‌گذاشته نیز قابل دسترسی نخواهند بود.

می‌توانید با استفاده از Share Course، دوره‌های Adobe Presenter را انتخاب کنید و آن‌ها را در Share pod اجرا کنید. همچنین می‌توانید از انیمیشن، فایل‌های embedded، آزمون‌ها و تعاملات را استفاده کنید.

 • برای تعامل با میزبان و سایر شرکت‌کننده‌ها از ایموجی‌های موجود در نوار برنامه استفاده کنید. می‌توانید دست خود را بالا ببرید، ابراز موافقت یا مخالفت کنید و حتی از میزبان بخواهید که با صدای بلندتر یا آرام‌تری صحبت کند. ایموجی‌ها، راهی آسان برای شروع شرکت در کلاس هستند.
 • دست خود را بالا ببرید و اگر میزبان درخواست شما را تایید کرد، از ابزار VoIP برای پخش صدای خود استفاده کنید.  استفاده از میکروفون و صحبت صوتی، برای پرسیدن سوالات مفصل یا ارائه اطلاعات طولانی در کلاس مفید است.
 • اگر میزبان، تخته سفید را باز کند، با سایر شرکت‌کننده‌ها در انجام کار همکاری کنید. تخته سفیدها به گروهی از شرکت‌کننده‌ها اجازه می‌دهد با همدیگر به سوالِ مطرح شده پاسخ دهند و برای اجرای طوفان‌های مغزی نیز مناسب هستند.
 • در طول جلسه، از پادِ Chat برای برقراری ارتباط با سایر شرکت‌کننده‌ها یا پاسخ به سوالات استفاده کنید. میزبان‌ها می‌توانند به شرکت‌کننده‌ها امکان چت خصوصی بدهند یا این ویژگی را غیرفعال کنند.
 • در پایان جلسه، میزبان می‌تواند نظرسنجی برگزار کند. به سادگی سوالات را بخوانید و با استفاده دکمه‌ها به آن‌ها رای دهید.

چهار- با پایان جلسه مجازی، میزبان جلسه ادوب کانکت را تعطیل می‌کند.

ثبت نام در دوره‌های آموزشی برگزارشده در ادوب کانکت

مدیران آموزش می‌توانند، برنامه‌های کلاس‌ها و دوره‌ها را در قالب کاتالوگ آموزشی(Training Catalog) در دسترس کاربرانِ «ثبت‌نام‌شده» (registered users) قرار دهند. در این صورت آن‌ها می‌توانند خودشان در هر کدام از دوره ها که تمایل داشتند، شرکت کنند.

یک- از صفحه اصلی Adobe Connect، روی Training Catalog کلیک کنید. 

دو- در لیست دوره‌ها، یک دوره را انتخاب کنید و روی Enroll کلیک کنید.

وضعیت شما برای آن دوره مجازی به حالت Pending تغییر می‌کند. برای شما یک ایمیل مبنی بر تایید درخواست دوره، ارسال می‌شود و یک پیام جداگانه برا اطلاع‌رسانی در مورد درخواست شما به مدیر آموزش ارسال می‌شود. مدیر آموزش می‌تواند درخواست شما را تاييد يا رد بكند.

سه- اگر مدير آموزش درخواست شما را تاييد كند،‌يك ایمیل دیگر برای اطلاع‌رسانی وضعیت جدید شما ارسال می‌شود که حاوی لینک دوره نیز می‌باشد.  وضعیت شما از Pending به Enrolled تغییر می‌کند. هر زمان برای کلاس آماده بودید، روی لینک دوره که در ایمیل برای شما ارسال شده، کلیک کنید و دوره را بگذرانید. 

سوالات متداول

 1. چگونه مشکل مشاهده فیلم در ادوب کانکت با استفاده از گوشی را حل کنیم؟

  در تعریف metting تیک مربوط به enable html client زده شود
نظرات کاربران
عسکری

من اصلا از کلاس انلاین ادوبی کانکت خوشم نمیاد

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید