سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان
راهنمای کاربری adobe connect

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
برای به اشتراک گذاشتن یک صفحه، سند، تخته سفید، انواع فایل‌ها و موارد دیگر در اتاق جلسات ادبی کانکت و جلسات کلاس مجازی خود، باید از پادها استفاده کنید.

 درباره‌ی اشتراک‌گذاری مطالب و پاد Sharing در ادبی کانکت

میزبان‌ها، افراد ارائه‌دهنده‌ و شرکت‌کنندگانی که به آن‌ها اجازه‌ی دسترسی به «قسمت اشتراک‌گذاری» داده شده است، می‌توانند در جلسات ادوبی کانکت از آن قسمت برای نمایش مطالب خود به شرکت‌کننده‌های دیگر استفاده کنند.

هنگامی که محتوا را در قسمت اشتراک‌گذاری به اشتراک می‌گذارید، افراد شرکت کننده حرکت نشانگر موس شما را در پنجره آن قسمت  مشاهده می‌کنند. تمام فعالیت‌هایی که در یک پنجره، برنامه یا فایل متنی به اشتراک گذاشته شده انجام می‌دهید برای سایر افراد شرکت کننده نیز قابل مشاهده‌است. فرمت فایل‌های پشتیبانی شده در قسمت اشتراک‌گذاری، JPG،PNG ،PPT ، PPTX ، PDF ، MP3 ،  MP4 و ZIP هستند.

انواع محتوای قابل اشتراک گذاری در ادبی کانکت:

 • موارد انتخاب شده روی صفحه کامپیوتر شما می‌تواند شامل یک یا چند پنجره، یک یا چند برنامه باز یا کل صفحه ‌نمایش باشد.

 برای درک بهتر، نگاهی به بخش  Share your screen بیندازید.

 • متنی مانند متن یک سخنرانی، فایل پی دی اف ادوبی،JPEG   یا فایل‌هایی با فرمت دیگر.

 نگاهی به بخش Share a document or PDF بیندازید.

 • یک وایت برد با ابزاری متنوع برای نوشتن و طراحی.

شما می‌توانید یک وایت ‌برد مستقل و همچنین مکان آن که بالای سایر مطالب به‌اشترا‌ک گذاشته شده ظاهر می‌شود را به اشتراک بگذارید. به بخش  Share a whiteboard مراجعه کنید.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
پاد اشتراک‌گذاری در HTML

شرکت‌کنند‌ها می‌توانند تمامی اسناد به اشتراک گذاشته‌شده در بخش اشتراک‌گذاری را مشاهده‌کنند اما نمی‌توانند آن‌ها را دانلود کنند.  میزبان یا ارائه دهنده با اشتراک گذاری فایل‌های متنی از طریق File Share pod ، دانلود آن‌ها را توسط افراد شرکت کننده، میسر می‌سازد. در حال حاضر، شرکت کنندهایی که با استفاده از سرویس گیرنده HTML به جلسه مجازی می‌پیوندند می‌توانند صفحه، پنجره یا برنامه‌های باز شما که در بخش اشتراک گذاری به اشتراک می‌گذارید را مشاهده نمایند. همچنین وایت بردهای به اشتراک گذاشته شده و تمامی فایل‌های پشتیبانی شده در بخش اشتراک‌گذاری برای آن‌ها قابل مشاهده است . ادبی کانکت، علاوه براین، از نمایه‌هایPDF ،PPT، MP3، MP4، Presenter، Captivate و Whiteboardدر سرویس گیرنده HTML پشتیبانی می‌کند.  میزبان‌ها  در فیلم‌های MP3 و MP4 می‌توانند نوار پخش را برای افراد شرکت کننده HTML پنهان کنند. برای افراد شرکت کنندهHTML ، باید اجازه پخش مجددِ فایل‌های صوتی و تصویری به اشتراک گذاشته شده را با توجه به راهکار پخش خودکار در همه مرورگرها بدهند.

توجه: ادمين‌هاي ادبی کانت  می‌توانند تنظیمات پاد، اشتراک‌گذاری و سایر تنظیمات برای  رعایت استانداردها درنظارت برنامه را  تغییر دهند. این تنظیمات بر چیدمان اتاق جلسات کلاس های آنلاین و آنچه می‌توانید در آنجا انجام بدهید تأثیر می‌گذارد. برای کسب اطلاعات بیشتر، به قسمت Working with compliance and control settings مراجعه نمایید.

نصب برنامه ادبی کانکت برای صفحه دسکتاپ

برنامه‌ی مستقل ادبی کانکت یک جایگزین برای افزونه‌ای‌ قدیمی است که با Adobe Connect 9  و نسخه های بعدی آن سازگار است. اگر برنامه یا افزونه مورد نیاز Adobe Connect را نصب نکرده باشید، ادبی کانکت از شما می‌خواهد ابتدا آن را دانلود و سپس نصب کنید. شما می‌توانید جدیدترین نسخه‌های برنامه ادبی کانکت (و سایر به روزرسانی ها) را  از قسمت Downloads and Updates page نصب کنید.

توجه: برای بارگذاری فایل‌های PPTX به برنامه ادبی کانکت نیاز است.  شما با استفاده از مرورگر می‌‌‌توانید انواعی دیگر از فایل‌های پشتیبانی شده را بارگذاری نمایید.

استفاده از پاد Share برای به اشتراک گذاشتن محتوا

کنترل‌ پاد Share، به میزبان‌ها و افراد ارائه‌دهنده‌، قابلیت اشتراک گذاری محتوا به روش‌های مختلف را می‌دهد. برای بزرگتر کردن مطالب می‌توانید اندازه‌ی هربخش را به حداکثر میزان خود برسانید.

وقتی محتوایی را در پاد Share به اشتراک می‌گذارید، افراد شرکت کننده حرکت نشانگر موس شما در پنجره مربوط به آن را می‌بینند. تمام فعالیت‌هایی که در یک پنجره، برنامه یا سند متنی به  اشتراک گذاشته شده انجام می‌دهید برای افراد شرکت کننده قابل مشاهده است. انواع فرمت‌ پشتیبانی شده برای فایل‌ها در پاد Share، شامل JPG،PNG ، PPT ، PPTX ، PDF ، MP3،  MP4 و ZIP می‌باشد.

تغییر محتوای نمایش داده شده در پاد Share

 در گوشه سمت راست بالای پاد اشتراک گذاری، با کلیک روی گزینه‌های منو، ابتدا گزینه‌ی  Share و سپس My Screen، Document یا Whiteboard را انتخاب نمایید. همچنین می‌توانید مطالبی را که اخیراً به اشتراک گذاشته‌اید، مجددا  به اشتراک بگذارید.

میزبان‌ها و افراد ارائه‌دهنده‌ توسط گزینه‌ی My Screen  می‌توانند کل دسک‌تاپ، برنامه‌های باز،  همه یا برخی از پنجره‌های فعلی باز شده‌ی خود را به اشتراک بگذارند.

با استفاده از گزینه‌‌ی Document  می‌توانند Whiteboard ها، فایل‌های بارگذاری شده‌ی قبلی، مطالب کتابخانه‌ی محتوا و مطالب به اشتراک گذاشته شده با آن‌ها را به اشتراک بگذارند.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
گزینه های به اشتراک گذاشتن یک سند متنی پاد Share.

نمایش در حالت تمام صفحه

شما می‌توانید اندازه یک بخش را برای بزرگتر کردن محتوای آن، به حداکثر برسانید یا آن را در حالت تمام صفحه،  به اشتراک بگذارید.  برای نمایش قسمت اشتراک گذاری در اندازه تمام صفحه، روی قسمتFull Screen   در گوشه سمت راست بالای آن کلیک کنید. مجدداً روی دکمه کلیک نمایید تا به اندازه‌ی طبیعی نمایشگر برگردید.

توجه: هنگامی‌که حالت تمام صفحه را فعال می‌کنید، بااستفاده از Alt + Tab می‌توانید به پنجره‌ ای بروید که می‌خواهید آن رابه اشتراک بگذارید.

نحوه‌ی پنهان کردن نوار عنوان در پاد Sharing

شما می‌توانید برای جلوگیری از تغییر قسمت اشتراک‌گذاری به حالت تمام صفحه یا تغییر نمای آن، نوار عنوان را برای شرکت‌کنند‌ه‌های وبینار پنهان‌ کنید.  میزبان‌ها و افراد ارائه‌دهنده‌ برای پنهان‌ کردن نوار عنوان در قسمت اشتراک‌گذاری می‌توانند بر روی گزینه‌های منو کلیک کنند و سپس   گزینه ی Hide را انتخاب نمایند.

توجه: شما می‌توانید برای دسترسی به گزینه های منو، نشانگر موس را در قسمت بالای بخش اشتراک‌گذاری قرار دهید.  سپس،  نوار عنوان نمایش داده می‌شود.

نمایش تغییرات در پاد Share ارائه دهنده به همه شرکت‌کننده ها

چنانچه تغییرات مربوط به قسمت ارائه دهنده را به همه‌ی شرکت کننده‌ها نمایش دهید، شخص ارائه دهنده می‌تواند اندازه هرقسمت را برای حاضرین درجلسه مجازی کنترل کند. به عنوان مثال‌، اگر فرد ارائه دهنده بخش اشتراک‌گذاری را روی حالت Full Screen قرار دهد، صفحه نمایش مربوط به آن بخش برای شرکت‌کنندگان به حالت تمام صفحه خواهدشد.

 •  بر روی گزینه های منو بالای گوشه سمت راست در بخش اشتراک گذاری کلیک کرده وسپس گزینه‌ی  Force Presenter View را انتخاب نمایید.

متوقف کردن اشتراک گذاری را در حالی که پاد Share باز است

 • درقسمت اشتراک گذاری روی گزینه‌ی Stop Sharing کلیک کنید.

نمایش محتوایی که اخیراً به اشتراک گذاشته شده است

 • بر روی گزینه‌های منو در گوشه سمت راست بالای پاد Share کلیک کنید و پس ازآن ازطریق مسیر Share > Recently Shared ،  shared document  یا whiteboard  را از منوی فرعی انتخاب نمایید.
توجه: لیست پنج فایل متنی اخیر در منوی فرعی آورده شده است.  برای دیدن فایل‌های متنی  به اشتراک گذاشته شده‌ی  قبلی، گزینه‌ی Share > Document  را انتخاب نمایید.

استفاده از یک نشانگر در پادِ Share

شما به‌هنگام نمایش مطلبی در قسمت اشتراک گذاری می‌توانید به کمک یک نشانگر به کاربران اشاره کنید تا بر مناطق خاصی ازصفحه تمرکز داشته ‌باشند.

 1. روی نشانگر در گوشه‌ی سمت راست بالای قسمت اشتراک گذاری کلیک کنید .

پشتیبانی از محتوای ادبی کانکت در HTML

 محتوا فقط ترکیبی از مطالب Captivate  و Presenter را به کاربران سرور HTML نشان می‌دهد. درصورتیکه شما به‌عنوان میزبان جلسه‌ای آنلاین یک محتوای ‌جدید‌ و غیرترکیبی از Captivate و Presenter را بارگذاری کنید، ادبی کانکت پیغام هشداری تحت عنوان " the content will not be displayed to HTML users " را نمایش می‌دهد. درصورتیکه شما فایل‌های پاورپوینتی را که قبلاً بارگذاری کرده‌اید  مجددا به اشتراک بگذارید،  ادبی کانکت می‌تواند با اجرای فرایندتبدیل، مطالب را درسرور HTML و Flash برای افراد شرکت کننده قابل مشاهده  ‌سازد.  درصورتی‌که محتوای غیر ترکیبی Captivate و Presenter را مجدداً به اشتراک بگذارید، پیام هشداری اطلاع می‌دهد که این محتوا برای شرکت‌کنندگان سرور HTML  قابل مشاهده ‌نخواهد بود. محتوای Presenter و Captivate  جدید برای نسخه های Presenter 11 و Captivate 9 به بعد پشتیبانی می‌شود . اگر به عنوان میزبان نسخه های محتوای پشتیبانی نشده را بارگذاری کنید، ادبی کانکت یک پیغام خطا نمایش می‌دهد. درصورتی‌که مجددا  محتوای موجود خود  را در نسخه های پشتیبانی نشده به اشتراک بگذارید، ادبی کانکت پیام هشداری را نمایش می‌دهد.

به اشتراک گذاری اسکرینِ شما

شما به عنوان یک میزبان یا ارائه‌دهنده‌ در جلسه‌ی کلاس مجازی می‌توانید پنجره‌ها، برنامه‌ها یا کل صفحه دسک‌تاپ خود را به اشتراک بگذارید.  مدیر حساب شما می‌تواند برنامه‌ و فرآیندهایی راکه درطول جلسه می‌توانید به اشتراک بگذارید، محدود کند. میزبان باید به شما اجازه‌ی اشتراک گذاری صفحه نمایشتان را به عنوان یک فرد شرکت کننده در جلسه بدهد یا اینکه شما را به یک ارائه‌ دهنده یا میزبان تبدیل نماید. درصورتیکه کاربران دارای تنظیمات دوگانه‌ای ازصفحه‌نمایش خود هستند، با کلیک بر روی Share My Screen، می‌توانند گزینه ای برای به اشتراک‌گذاری هر دو صفحه‌نمایش دراختیار داشته باشند. با این حال، فقط یک صفحه می‌تواند بطور همزمان به اشتراک گذاشته شود.

اقدامات انجام شده توسط شما به هنگام اشتراک‌گذاری مطالب در جلسه مجازی، برای تمامی افراد شرکت کننده قابل مشاهده است. افراد شرکت‌کننده روند حرکت اشاره‌گر ماوس شما به هنگام جابه‌جایی آن درصفحه نمایش را دنبال می‌کنند. میزبان‌ها وافراد ارائه‌دهنده به هنگام شروع اشتراک گذاری صفحه، می‌توانند تنظیمات خود را برای افراد شرکت کننده اعمال نمایند. بخش اشتراک‌گذاری برای همه‌ی افراد شرکت کننده می‌تواند در حالت تمام صفحه باز گذاشته شود تا نمایش باکیفیتی از تصویر جلسه مجازی را داشته باشند.

توجه: میزبان‌ها می‌توانند نشانگرهای ماوس خودرا را بدون اشتراک گذاری صفحه‌ها، نمایش دهند.بدین منظور، در مسیرMeeting> Preferences، گزینه Host Cursors را انتخاب کنید.

بخش‌هایی که به اشتراک می‌گذارید باید درصفحه‌ی دسک‌تاپ شما معلوم باشد تا برای سایر افراد شرکت کننده در قسمت اشتراک گذاری قابل مشاهده باشد. پنجره‌های روی هم قرار گرفته در صفحه‌ی دسک تاپ شما،  به ‌شکل الگویی متقاطع آبی رنگ در بخش اشتراک‌گذاری ظاهر می‌شود. چنانچه برنامه‌ای را به اشتراک می‌گذارید و نشانگراصلی برنامه را نشان می‌دهید، می‌توانید گزینه Show Application Cursor در تب Screen Share مربوط به تبادل تنظیمات را فعال نمایید.

پیشنهاد میکنم ویدئوی آموزشی زیر را ببینید.

 : Adobe Connectاشتراک گذاری صفحه

بهینه ‌سازی کیفیت Screen sharing

1- Meeting> Preferences> Share Pod> Screen را انتخاب کنید.

2- برای انتخاب بین چهارنوع کیفیت در تنظیمات موجود، دستورالعمل زیر را دنبال کنید.

    فیلم 20 فریم در ثانیه با حداکثر رزولوشن 640 * 480.

    فیلم 10 فریم در ثانیه با حداکثر رزولوشن 320 *  240.

    فیلم 8 فریم در ثانیه با حداکثر رزولوشن 320 *  240.

     فیلم 4 فریم در ثانیه با حداکثر رزولوشن 160 *  120

به عنوان مثال، چنانچه شرکت‌کننده‌ها تغییرات را با تأخیرهای زیادی دریافت می‌کنند، کیفیت تنظیمات را کاهش دهید.

3- (اختیاری) برای غیرفعال کردن پیش نمایش وب‌کم، گزینه‌ی Video> Privacy> Disable Webcam Preview را انتخاب نمایید.

4- (اختیاری) برای پر رنگ کردن ویدیوی فردی که صحبت می‌کند،Video> Privacy> Highlight Active Speakers را انتخاب کنید.

اشتراک گذاری اسکرین(مخصوص میزبان یا ارائه دهنده)

1- برای باز کردن پاد Share یکی از موارد زیر را انجام دهید:

 • Layouts > Sharing را انتخاب کنید.
 • Share > Add New Share  را از فهرست در بالای نوار عنوان انتخاب کنید.

2- روی منوی بازشو در مرکز قسمت اشتراک‌گذاری کلیک کنید و برای شروع اشتراک گذاری،  فایل را بکشید وآن را رها کنید.

توجه: اگر یک شرکت کننده هستید، باید منتظر بمانید تا فرد ارائه دهنده اشتراک گذاری را شروع کند.

3- Screen sharing options را تنظیم کنید.

4- (اختیاری) درقسمت پایین پنجره Start Sharing Screen ، گزینهMake  Share Pod Full Screen for Attendived  را انتخاب کنید تا افراد شرکت کننده محتوای به اشتراک گذاشته شده را در حالت تمام صفحه مشاهده‌کنند.

5- روی دکمه Share در قسمت پایین پنجره Start Screen Sharing کلیک کنید تا اشتراک‌ گذاری شروع شود.

اشتراک گذاری اسکرین (مخصوص شرکت‌کننده)

توجه: اگر یک شرکت کننده هستید یا از طریق  HTML به یک جلسه پیوسته‌اید، نمی توانید صفحه خود را به اشتراک بگذارید.
 1. از یک میزبان بخواهید تا نام شما را در قسمت افراد شرکت کننده انتخاب‌کند و سپس روی Request to Share Screen کلیک کنید.
 2. هشداری در صفحه‌ی شما ظاهر می‌شود که می‌گوید" Begin Sharing Desktop?  "

روی Start کلیک کنید.

 1. Screen sharing options  را تنظیم کنید.
 2. روی دکمه Share در پایین پنجره  Start Screen Sharing کلیک کنید تا اشتراک‌گذاری شروع شود.

گزینه های موجود در بخش اشتراک‌گذاری صفحه

توجه: این گزینه ها فقط در حالت Application در دسترس هستند و در حالت مرورگر در دسترس نمی‌باشند.

تمام صفحه    محتوای صفحه‌ی دسک تاپ شما را به اشتراک می‌گذارد. اگر شما بیش از یک مانیتور به کامپیوترخود متصل کرده باشید، برای هر مانیتور یک صفحه دسک‌تاپ ظاهر می‌شود. صفحه دسک‌تاپی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید، انتخاب کنید. گزینه  Secure Desktop Sharing فقط زمانی ظاهر می‌شود که مدیر حساب برنامه‌ها و فرآیندهایی که می‌توانید به اشتراک بگذاریدرا محدود کرده باشد. گزینه Desktop به شما قابلیت اشتراک‌گذاری محتوای مجازخود درصفحه دسکتاپ را می‌دهد.

برنامه های کاربردی    یک برنامه مجاز و همه‌ی‌  پنجره های مربوط به آن را که درکامپیوتر شما باز و اجرا می‌شوند، به اشتراک می‌گذارد. برنامه یا برنامه هایی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید انتخاب کنید.

پنجره ها    یک یا چند پنجره مجاز را که در کامپیوتر شما باز و در حال اجرا هستند، به اشتراک می‌گذارد. پنجره یا پنجره‌هایی را که می‌خواهید به اشتراک بگذارید،  انتخاب کنید.

استفاده از پالت mini-control هنگام به اشتراک‌گذاری صفحه (در نمایش استاندارد برنامه‌ها)

توجه: این گزینه‌ها در حالت مرورگر در دسترس نیستند.

میزبان‌ها و افراد ارائه‌دهنده‌ای که صفحه خود را به اشتراک می‌گذارند، مستقیماً می‌توانند توسط یک پالت mini-control که در تصویر زیر می‌بینید، اشتراک‌گذاری، همکاری و همچنین برخی از اقدامات مربوط به جلسه را انجام دهند. .

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect

کنترل اشتراک صفحه با جدول کنترل کوچک

به ترتیب از سمت چپ: 1.بازگشت به اتاق اتصال 2. پیش نمایش اشتراک گذاری 3.صدا 4.میکروفون 5. ویدئو 6. لیست افراد شرکت‌کننده 7. چت و گفتگو 8. اعلانات 9. توقف و حاشیه نویسی

بازگشت به اتاق اتصال    بدون جلوگیری از اشتراک گذاری صفحه، به اتاق اصلی برمی گردد.

اشتراک گذاری    میزبان  هنگام اشتراک گذاری یک برنامه، پنجره یا دسک‌تاپ، می‌تواند پیش نمایشی را ببیند که افراد شرکت کننده  آن را در صفحه اشتراک خود مشاهده می‌کنند.

صدا   میزان صدای جلسه آنلاین، ارتباط تلفنی، صوت VoIP و صدای گفتگوها را را با استفاده از نوار لغزنده کنترل می‌کند. برای بی صدا کردن، نوار لغزنده صدا را به سمت چپ بکشید.

میکروفون    به شما امکان اتصال به یک میکروفون را می‌دهد. اگر جلسه آنلاین شما، تلفنی داخلی نداشته باشد و به میکروفون متصل نباشد، به طور پیش فرض از میکروفون داخلی کامپیوتر استفاده می‌کند. اگر به یک رابط صوتی متصل باشید، آیکون‌های تلفنی نیز نمایش داده می‌شوند. با کلیک بر روی هر آیکون، می‌توانید به سرعت آن را در حالت صدا دار و بی صدا قرار دهید.

ویدئو    اجازه دسترسی به وب کم و مشاهده‌ی دوربین به سایر شرکت کننده‌ها را می‌دهد. میزبان قابلیت شروع اشتراک گذاری، توقف جلسه آنلاین و توقف اشتراک‌گذاری را نیز دارد.

لیست افراد شرکت کننده    لیست افراد شرکت کننده را نمایش می‌دهد. میزبان می‌تواند نقش افراد شرکت کننده را با کشیدن و رها کردن تغییردهد.

چَت    به میزبان اجازه می‌دهد تا گفتگوی ارسال شده توسط هر شرکت کننده را مشاهده کند. با این حال، میزبان نمی‌تواند گفتگو را با استفاده از جدول شروع کند. چنانچه میزبان گفتگو‌ی جدیدی را دریافت کند، آیکون گفتگو نقطه قرمزی را نشان می‌دهدکه باکلیک بروی آن،  می‌توانید همه‌ی گفتگوها را مشاهده‌کنید.

اعلانات    به شما اجازه می‌دهد تا اعلان‌های داخل جلسه‌ی آنلاین  را مشاهده کنید. درصورتیکه اعلان‌های جدیدی دارید؛ به عنوان مثال شروع یا متوقف کردن ضبط، هر کاربر جدیدی که منتظر دسترسی است و ... ، آیکون‌ِ زنگوله دار نقطه قرمزی را نشان می‌دهدکه برای مشاهده همه اعلان ها می‌توانید روی آن کلیک کنید.

توقف اشتراک گذاری و حاشیه نویسی   اشتراک صفحه نمایش فعلی شما را متوقف می‌کند و استفاده از ابزارهای وایت برد برای حاشیه نویسی در صفحه را امکان پذیر می‌سازد. سپس میزبان می‌تواند اشتراک گذاری صفحه خود را از قسمت پالت، از سر بگیرد یا آن را متوقف کند.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
resume یا stop کردن به اشتراک گذاری

مدیریت اشتراک صفحه از System Tray

 هنگامی که صفحه خود را به اشتراک می‌گذارید، یک آیکون Adobe Connect در جعبه سیستم شما (Windows) ظاهر می‌شود. برای مشاهده‌ی منوی قابل دسترسی به گزینه‌های موجودی مانند توقف اشتراک‌گذاری و حاشیه نویسی، انتخاب پنجره برای به اشتراک گذاشتن و توقف اشتراک گذاری، روی این نماد کلیک نمایید.

اشتراک صفحه در حالت فشرده با استفاده از ( MiniControl ) در نمایش استاندارد برنامه‌ها

میزبان‌ها و افراد ارائه دهنده‌ای که صفحه‌ی خود را به اشتراک می‌گذارند، می‌توانند به طور مستقیم ازقسمت  Mini-Controlکه در حالت Compact باز می‌شود، محتوای خود را به اشتراک بگذارند، در برقراری جلسات مجازی همکاری کنند و برخی از اقدامات مربوط به جلسه را انجام دهند. جدول فقط برای کاربری که صفحه نمایش خود را به اشتراک می‌گذارد، نمایش داده می شود.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect

روش‌های مختلف برای رفتن به قسمت MiniControl

A- از آیکون موجود در بالای نوار پاد Share استفاده کنید B- از notifier در بالای گوشه سمت راست اتاق جلسات مجازی استفاده کنید. C- از گزینه موجود در منوی متن استفاده کنید.

فرد ارائه دهنده می‌تواند اقدامات مختلفی را در قسمت MiniControl انجام دهد و به برخی از بخش‌‌ها مانند بخش گفتگو و بخش شرکت‌کنندگان دسترسی پیدا کند. اگر بخشی در اتاق جلسات آنلاین در دسترس نباشد، نماد آن درقسمت MiniControl غیرفعال است. همچنین فرد ارائه دهنده می‌تواند نوتیفیکیشن‌های مربوط به جلسه را در پالت مشاهده کند.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect

 کنترل پنلِ Screen Share با نوتیفیکیشن‌ها.

شما می‌توانید بسته به مجوزهای دسترسی خود اقدامات زیر را  از جدول انجام دهید:

 • با کلیک روی Switch to Meeting Room  در گوشه سمت راست بالای  قسمت  MiniControl  به اتاق جلسات مجازی همیشگی بروید.
 • اشتراک صفحه را شروع کنید؛ سپس آن را متوقف کنید و صفحه‌ای را که به اشتراک گذاشته‌اید، نمایش دهید.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
اشتراک گذاری صفحه را شروع کنید ، متوقف کنید و سپس آن را نمایش دهید.
 • روی صفحه‌ی به اشتراک‌گذاشته شده Pause کنید و روی آن حاشیه‌نویسی کنید.
 • گزینه‌های دوربین، بلندگو و میکروفن را در اتاق جلسات کنترل کنید. فیدهای وب کم موجود در اتاق جلسات را می‌توانید در طرح‌های Grid یا Filmstrip مشاهده کنید و فید اصلی را تغییر دهید.
به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
دیتای چندگانه وب کم در کنترل پنل ادبی
 • دسترسی و استفاده از بخش افراد شرکت‌کننده‌

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
Screen Share پاد شرکت کننده ها در ادبی کانکت
 • دسترسی و استفاده ازقسمت گفتگو

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
Screen Share پاد چت در ادبی کانکت

 • اعلان‌های داخل جلسه را مشاهده و سپس اجرا کنید.

به اشتراک گذاشتن محتوا در طول جلسه Adobe Connect
کار با نوتیفیکیشن‌های داخل جلسه از کنترل پنل

شما می‌توانیدMiniControl  را از تنظیمات جلسه غیرفعال کنید. برای این کار، در قسمتPreferences Meeting ، گزینه‌ی  Screen Shareرا انتخاب و سپس Enable MiniControl panel for Screen Share را  لغو انتخاب کنید. به طور پیش فرض، این گزینه ازقبل انتخاب شده است.

کنترل اشتراک‌گذاری اسکرین

شما به هنگام اشتراک گذاری صفحه خود می‌توانید کنترل میز کار، پنجره یا برنامه به اشتراک‌گذاشته شده را به میزبان یا ارائه دهنده دیگری منتقل نمایید.

 1. اشتراک صفحه خود را شروع کنید.
 2. یک میزبان یا ارائه دهنده، روی قسمت Request Control  نوار عنوان در بخش اشتراک گذاری کلیک ‌کند.
 3. شما یک پیام درخواست را در گوشه بالا سمت راست پنجره اتاق جلسات مشاهده می‌کنید. یکی از موارد زیر را انجام دهید:
 • برای تأیید کنترل صفحه خود، برروی Accept کلیک کنید.
 • برای رد کردن کنترل صفحه خود، برروی Decline کلیک کنید.
نظرات کاربران
Azadi

بعضی از pdf ها امکان اشتراک گذاری نیست علتش چیه

0 0

مهرابی

با سلام ایا با برنامه میشه فایل هامونو ذخیره کنیم و دیگه نیاز به سیستم داشته باشیم

0 0

لیلا رحیمی

چرا مدرس نمیتونه با نسخه تحت وب فایل به اشتراک بذاره؟

0 0

ارندی

سلام وقتتون بخیر ،هنگام پخش کردن ویدیو، صدا برای شرکت کنندها در کلاس پخش نمیشود ،باید چ کار کرد؟

0 0

زهرا

سلام وقت بخیر
برای share کردن اسکرین همون که بزنیم روی گزینه اش و مسیرش رو انتخاب کنیم کافیه ؟ یعنی همون موقع share میشه با بقیه ؟ یا نه حتما باید اون گزینه share پایین رو هم بزنیم ؟ ممنون میشم جواب بدید

1 0

مدیر سیستم

با سلام
شما در ادوبی کانکت فقط کافیه گزینه Share را بزنید و خودکار صفحه به اشتراک گذاشته خواهد شد

0 0

سارا

و اینکه چگونه در ادوب کانکت اسکرین شیر کنیم

1 0

شرکت پافکو

با سلام
انواع به اشتراک گذاری ها در ادوب کانکت توسط share pod انجام می‌شود. کار با این پاد در متن مقاله پرداخته شده است.

0 0

سارا

ممنون از محتواهای آموزش ادوبی کانکت

اشتراک گذاری فایل در ادوب کانکت با گوشی رو هم اضاه کنید لطفا

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید