سرویس کلاس مجازی تست رایگان ادوبی کانکت دمو نرم افزار های آموزش مجازی دریافت دمو رایگان
راهنمای کاربری adobe connect

آشنایی با صفحه اصلی Adobe Connect Central

صفحه اصلی Adobe Connect Central
در این آموزش ادوبی کانکت با صفحه اصلی Adobe Connect Central و قابلیت‌های آن آشنا خواهید شد. پس از ورود به پورتال از داخل مرورگر، می‌توانید در آن مسائل و کارهای مختلفی را حل کنید.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان

Adobe Content Central، پورتالی تحت وب است که به همه کاربرانِ ثبت نام شده امکان ایجاد و مدیریت جلسات ادوب کانکت را می‌دهد. این پورتال همچنین به ادمین‌ها (Account Administrators) اجازه مدیریت حساب می‌دهد.

Adobe Connect Central در HTML مجددا ایجاد می‌شود، بنابراین برای دسترسی به صفحه اصلی نیازی به Flash نیست. صفحه اصلی برای سهولت استفاده دوباره طراحی شده است – شما می‌توانید به سرعت صفحه جدیدی را ایجاد کرده و از یک صفحه‌ی واحد به تقویم خود، جلسات موجود، ضبط‌ها، آموزش‌ها و کاتالوگ‌های آموزشی دسترسی پیدا کنید. علاوه بر این‌ها، در جلسات آنلاین Adobe Connect می‌توانید اقداماتی مانند راه‌اندازی اتاق جلسات، ویرایش جلسه یا ثبت نام در آموزش را انجام دهید.

از طریق زیر می‌توانید به آن دسترسی داشته باشید:

سرویس Hosted Adobe: https://[accountname].adobeconnect.com

کاربرانی که مجوز داشته باشند، می‌توانند به آن در دامنه ارائه‌شده توسط ادمین‌های خود دسترسی پیدا کنند.

توجه داشته باشید:

برای بازگشت به تجربه مبتنی بر Flash، روی مشاهده تجربه قدیمی در گوشه بالا سمت راست کلیک کنید.


چگونه در Adobe Connect Central، جلسه ایجاد کنید؟

برای دسترسي سریع به موارد زیر می‌توانید از دکمه Create استفاده کنید:

  • ايجاد يك تقویم (Calender)
  • ایجاد یک جلسه (Meeting)
  • بارگزاری محتوا (Upload Content)
  • ایجاد یک کلاس مجازی (Virtual Classroom)، یک دوره (Course) یا یک برنامه تحصیلی (Curriulum)
  • ایجاد یک رویداد (Create an Event)

شما فقط گزینه‌هایی را می‌بینید که برای نقش ما در دسترس هستند و اجازه ایجاد آنها را داريد. براي ساير گزينه‌ها مي‌توانيد با ادمين يا ميزبان تماس بگيريد.


چگونه از Adobe Connect Central، به جلسات دسترسی پیدا کنید؟

تقویم یک ابزار برنامه‌ریزی است که با ویژگی‌های بسیاری ترکیب شده است. در نمایش تاریخ، از سه واحد شمارش زمانِ روز، هفته و ماه استفاده شده است. به طور پیش‌فرض این سه واحد، تاریخِ امروز را نشان می‌دهند. می‌توانید به ترتیب به روزهای آینده یا گذشته بروید و جلسات آن روزها را مشاهده کنید.

صفحه اصلی Adobe connect central

زبانه My Meetings، تمام جلساتی را که کاربر وارد آن شده را شامل می‌شود. می‌توانید این جلسات را با توجه به مجوزهایی که دارید فیلتر کنید. در غیر این صورت، برای دیدن جلساتی که ایجاد کرده‌اید، روی Created by me کلیک کنید.

در لیست جلسات، برای دیدن جزئیات جلسه، ویرایش جلسات یا باز کردن اتاق جلسات، ماوس را روی یک ردیف جلسه قرار دهید و روی نمادهای مربوط به هر کدام کلیک کنید تا جزئیات جلسه را ببینید، جلسه را ویرایش کنید یا اتاق جلسات را راه‌اندازی کنید. می‌توانید جلسات را بر اساس هر یک از عناوین ستون‌ها مرتب کنید.

صفحه Adobe connect central

همه ریکوردهای متعلق به خودتان را می‌توانید مستقیما در زبانه My Recording پیدا کنید. می‌توانی لیست ریکوردها را مرتب کنید، در بین ریکوردها جست‌وجو کنید یا یک ریکورد را پخش و راه‌اندازی کنید. برای جست‌وجوی نام ریکوردها، باید حداقل سه کاراکتر از آن را در قسمت جست‌وجو استفاده کنید.

توجه کنید که:

اگر یک اتاق جلسه ادوبی کانکت حذف شود و ویدئوهای ضبط شده آن به کتابخانه محتوا منتقل شود، این ویدئوها همچنان در زبانه My Recordings نیز نمایش داده می‌شود.

زبانه My Training، تمام مواد آموزشی که در آن ثبت نام کرده‌اید، نمایش داده می‌شود. شما می‌توانید ای لیست را بر اساس اقدامات لازم یا نتایج خود فیلتر کنید. به عنوان مثال، تمام آموزش‌هایی که باید تمام کنید یا دوره‌های در حال انجام را فیلتر کنید.

در زبانه کاتالوگ آموزش (Training Catalog) تمام موارد آموزش که کاربر می‌تواند در آنها وارد شود، لیست شده است. شما می‌توانید لیست دوره‌ها و برنامه‌های درسی را مرور کرده و پس از دیدن جزئیات ثبت‌نام کنید. برای دیدن جزئیات و ثبت نام یا مشاهده آموزش، نشانگر ماور را روی یک ردیف قرار دهید و روی آیکون Information کلیک کنید.

صفحه adobe connect central


در Adobe Connect Central، چگونه از جست‌وجو استفاده کنید؟

قسمت جستجو در گوشه بالا سمت راست صفحه اصلی Adobe Connect Central قرار دارد و به شما امکان می‌دهد با استفاده از کلمات کلیدی، ریکوردها، دوره‌ها، سخنرانی‌ها و موارد دیگر را جستجو کنید.

صفحه adobeconnect central

با تایپ کردن یک کلمه کلیدی از عبارت مورد نظرتان و فشار دادن Enter یا کلیک کردن روی برچسب Search، صفحه جستجوی HTML باز می‌شود.

صفحه adobeconnectcentral

در نوار جستجو، روی آیکونِ   که در کنار Title & Description قرار دارد، کلیک کنید تا لیست کشویی گزینه‌های جستجوی زیر را ببینید:

Title & Description  (عنوان و توضیحات)

برای جستجو در محتوا، جلسات، آموزش ها، وبينارها، پوشه‌ها یا همه اینها بر اساس عنوان و توضیحات، اين گزينه را انتخاب كرده و به جست‌وجو بپردازید.

Author (نویسنده)

اگر می‌خواهید محتوایی را بر اساس نویسنده آن جست‌وجو کنید، این گزینه را انتخاب کنید.

Within Content (در داخل محتوا)

اگر می‌خواهید یک عبارت خاص را در کل محتواها جست‌وجو کنید، از گزینه Within Content استفاده کنید.

برای جستجو Enter را فشار دهید.

برای محدود کردن جست‌وجو، می‌توانید از دسته‌بندی‌های موجود در زیر نوار جست‌وجو استفاده کنید و فیلتر انجام دهید، از جمله Meeting، Training، Seminar و Content و سپس کنار نوار جست‌وجو کلیک کنید.

اگر گروه آموزش(Training) را انتخاب کنید، بعد از آن می‌توانید روی انواع آن شاملِ Course، Curriculum یا کلاس مجازی کلیک کنید. اگر Content را انتخاب کنید، می‌توانید بر روی All Types کلیک کنید تا بتوانید نوع محتوا را نیز مشخص کنید، به عنوان مثال، Acrobat PDF، Authware، Captivate و غیره.

برای جست‌وجوی اطلاعات در یک زمانی خاص، روی گزینه Date Range کلیک کنید و تاریخ‌های شروع و پایان را انتخاب کنید. محدوده تاریخ فقط برای گزینه‌های عنوان و شرح و جست‌وجوی نویسنده (Author) در دسترس است.

نتایج دقیق در قالب یک جدول نمایش داده می‌شود. این جدول قابل اسکرول است و کارهای زیر را می‌توانید در آن انجام دهید:

  • برای مرتب سازی نتایج، روی سرصفحه ستون کلیک کنید.
  • در ستون عنوان، نام مورد را کلیک کنید تا برای مشاهده باز شود. برای باز کردن پوشه حاوی مورد، روی یک پوشه اصلی کلیک کنید.

توجه داشته باشید:

دسترسی به یک شی(object) امکان‌پذیر است، اما به پوشه حاوی شی دسترسی ندارید.

دریافت مشاوره آنلاین
نظرات کاربران
طباطبایی

ممنون راهنمایی خوبی بود پنل ادوبی کانکت رو فقط ادمین سایت میتونن تغییر بدهند

0 0

میلاد ترکاشوند

ویدئو های آموزشی هم در خصوص Adobe Connect Central دارید روی سایتتون؟

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید