انواع مختلف کلاس آنلاین

کلاس آنلاین

کلاس آنلاین چیست؟ امروزه در مورد کلاس آنلاین و آموزش الکترونیکی زیاد می شنویم. شرکت ها و سازمان ها در پی راه‌اندازی نرم افزار آموزش مجازی LMS هستند تا سیستم آموزش سازمانی خودشان را به بهترین شکل ممکن توسعه دهند. دانشگاه‌ها و مدارس سامانه‌های آموزش الکترونیکی راه‌اندازی می‌کنند. در همین راستا، در این مقاله می‌خواهیم در مورد اینکه کلاس مجازی چیست و انواعی مختلف آن صحبت کنیم.

کلاستو آنلاین با ادوبی کانکت  برگزار کن!


آموزش آنلاین چیست

نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین و سامانه مدیریت آموزش مجازی دو بال راه اندازی آموزش از راه دور برای آموزشگاه ها و سازمان ها هستند. با این دو بال امکان ارائه اموزش بی نقص از راه دور برای دانش پذیران و کارکنان مهیا می شود و آن ها می توانند تنها در یک سیستم اینترنتی با هم ارتباط برقرار کنند، تعامل داشته باشند، سخنرانی ها و ارائه ها را مشاهده نمایند، در مورد آن به بحث و گفتگو بپردازند و همراه با کار گروهی با منابع آموزشی درگیر شوند.  سیستم وب کنفرانس به تعداد بی شماری کاربر اجازه می دهد که در زمان مشابهی و در هر نقطه ای که هستند از طریق اینترنت در کلاس آنلاین شرکت کنند.

سامانه های آموزش مجازی که با نام آشنای LMS (ال ام اس) آن را می شناسید نیز امکان آرشیو محتواهای آموزشی را به صورت آفلاین فراهم می کنند و مدیریت آموزش مجازی را ممکن می سازند. یکی دیگر از قابلیت های مهم نرم افزار آموزش مجازی، امکان گرفتن آزمون الکترونیکی در فرمت های جذاب و متنوع است. همچنین این سامانه امکان اجرای روش های جدید آموزشی از قبیل گیمیفیکشن، میکرولرنینگ و یادگیری اجتماعی را فراهم می کند. شرکت پافکو با ارائه نرم افزار moodle و ارائه پشتیبانی فوق العاده، امکان استفاده از یکی از بهترین ال ام اس های دنیا را در اختیار هموطنان عزیزمان قرار داده است.


فهرست مطالب:

وبینار چیست؟

انواع کلاس آنلاین

مزایا و معایب کلاس آنلاین

فاکتور های مورد نیاز کلاس آنلاین

نیازهای فنی برای کلاس آنلاین


وبینار چیست؟

وبینار چیست
وبینار چیست؟ و با نرم افزار ادوبی کانکت چطور میتوانیم کلاس آنلاین برگزار کنیم؟

وبینارها یا webcast ها شکلی از دوره های کلاس آنلاین است که در برخی مدارس به کار گرفته شده است. در یک وبینار، معمولاً شما، معلم ( یا گاهی اوقات گروهی از معلمان) را در مرورگر کامپیوتر خود مشاهده می کنید. صدای معلم ممکن است از طریق کامپیوترتان یا از طریق یک خط تلفن منتقل شود. در بین وبینار و webcast، در اکثر موارد، وبینار ها ترجیح داده می شوند. زیرا آن ها این امکان را فراهم می کنند که دانش آموزان با تایپ کردن سوالات با اساتید تعامل داشته باشند. Webcast ها تکنولوژی ساده تری هستند، که با استفاده از آن ها می توانید تدریس معلم را مشاهده کنید و صدای او را بشنوید ولی توانایی پاسخ دادن و سوال پرسیدن را ندارید.

در یک سیستم آموزش الکترونیکی، نرم افزار برگزاری کلاس مجازی،  به اجرای ساده تر و بهینه تر یک کلاس انلاین و یا تدریس انلاین کمک خواهد کرد. استفاده از یک نرم افزار اموزش انلاین در واقع یکی از ابزارهای مهم یادگیری الکترونیکی و یا یادگیری مجازی است.


انواع کلاس آنلاین

افراد شرکت کننده در یک کلاس آنلاین شامل دانش آموزان و یک یا چند مدرس می باشند. از این لحاظ کلاس آنلاین به دو دسته تقسیم می شوند. کلاس آنلاین بدون نظارت، کلاس آنلاین با نظارت.

کلاس آنلاین بدون نظارت

 یک کلاس آنلاین همیشه نیاز به یک معلم فعال که بر دانش آموزان و فعالیت های آن ها نظارت داشته باشند، ندارد. در این صورت، دانش آموزان می توانند خودشان با سرعت خودشان یاد بگیرند و مربی تنها آن ها را ارزیابی کند. گاهی اوقات هم کلا هیچ مدرسی وجود ندارد. این نوع کلاس آنلاین، یک کلاس بدون نظارت نامیده می شود که در آن، دانش آموزان با مواد آموزشی آماده شده و بدون کمک مدرس به یادگیری می پردازند و اساسا شامل یک دوره آموزش الکترونیکی خصوصی می باشند که ممکن است آزمون آنلاین خودکار داشته باشند. این مدل، رایج ترین نوع آنلاین کلاس ها است که در آن، به دانش اموزان تنها یک پاورپوینت ارائه می شود که مطالعه کنند یا یک آموزش ویدئویی،، تماشا نمایند. با این تفسیر، یوتیوب یک مجموعه وسیع از کلاس آنلاین است، حتی اگر به این نام شناخته نشود.


کلاس آنلاین با نظارت

نوع دوم کلاس آنلاین، کلاسی است که تحت نظارت و رهبری مدرس قرار دارد. این شکل کلاس به تعریف کلاس سنتی نزدیک تر است. در این نوع کلاس آنلاین، حداقل یک مدرس فعال وجود دارد و درس به صورت آنلاین و در تاریخ خاصی اجرا می شود؛ دانش آموزان از طریق یک برنامه ویدیو کنفرانس در کلاس حضور دارند. در این مدل، دانش آموزان و معلمان می توانند واقعاً در کلاس درس تعامل و حضور فعال داشته باشند.

کلاس آنلاین "همگام" یا سنکرون نزدیک ترین نوع کلاس آنلاین به کلاس های سنتی است. اما از آن جایی که در یک کلاس آنلاین سنکرون لازم است که معلم از طریق چت با همه دانش آموزان ارتباط برقرار کند، تعداد دانش آموزان در کلاس آنلاین کمتر است.

       دوره های آنلاین غیرهمزمان

این نوع ارائه دوره ها در یک زمان واقعی انجام نمی شود. محتوا و تکالیف در اختیار دانش آموزان قرار می گیرد و برای تکمیل کار و امتحانات یک بازه زمانی در نظر گرفته می شود. تعامل معمولاً از طریق چت انجام می شود. در نتیجه، هیچ زمان مشخص شده ای برای کلاس آنلاین وجود ندارد. محیط های یادگیری آنلاین غیرهمزمان برای دانش آموزان با محدودیت زمانی یا برنامه های شلوغ موثر است.


مزایا و معایب کلاس آنلاین

مزایا و معایب کلاس آنلاین
مزایا و معایب کلاس آنلاین

ارزش بهترین نرم افزار دوره های مجازی صرف نظر از قیمت ال ام اس((lms ، به پیاده سازی بهینه و بهره برداری ساده از آن برمیگردد.

یک کلاس آنلاین مزایای زیر را دارد:

 • دانش اموزان به دوره های آموزشی که در جغرافیایی که در آن زندگی می کنند برگزار می شوند، محدود نمی باشند.
 • یادگیری اکترونیکی به دلیل اینکه ذاتا توجه دانش آموز را بیشتر جلب می کند، ویژگی تعاملی بودن بیشتری دارد.
 • کم هزینه تر هستند.

در تحصیل آنلاین، شما هزینه ثبت نام، در مواردی هزینه کتاب، هزینه اپلیکیشن ها و برنامه های آموزش آنلاین و تعداد اندکی موارد دیگر را پرداخت می کنید. اما لازم نیست هزینه ای برای رفت و آمد و مهم تر از آن، اگر دانشگاه در شهر دیگری باشد، برای مسکن بپردازید. روی هم رفته، انتخاب کلاس آنلاین و یادگیری الکترونیکی در مقابل آموزش چهره به چهره باعث صرفه جویی در هزینه ها می شود.

 • بالا بردن مسئولیت و نظم خودجوش

همه با این نظر که نظم خودجوش بسیار بسیار مفید است، موافق هستند. تحصیل آنلاین به مهارت هایی مثل مدیریت زمان و نظم خودجوش نیاز دارد. چرا که شما باید بتوانید بدون حضور فردی به عنوان ناظر، که از نظر فیزیکی نزدیک شما باشد، مدت زمان زیادی خودتان را کنترل کنید و کارهای ضروری یادگیری را انجام دهید. به این ترتیب: دوره آنلاین شما هر چه که باشد، فرقی نمی کند زمین شناسی باشد یا دوره شعر و ادبیات، علاوه بر آموزش این تخصص ها، به شما یاد خواهد داد که انگیزه بیشتری داشته باشید. این ویژگی باعث پیشرفت شما در محل کار و در کل زندگی خواهد بود.

 • قدرت انتخاب بیشتر موضوعات درسی در کلاس انلاین

اگر رو راست باشیم، وقتی می خواهیم انتخاب کنیم که چه دوره آموزشی را برگزینیم، علاوه بر داشتن علاقه و البته تاثیر در میزان پیشرفت شغلی که باعثش می شود، جای برگزاری دوره هم یک عامل تعیین کننده است. این موضوع ممکن است روی انتخاب دوره ها تاثیر بگذارد و آن ها را محدود کند. یادگیری الکترونیکی این مسئله را حل می کند و دیگر نیاز نیست که شما در مورد موقعیت مکانی کلاس نگرانی داشته باشید و این مسئله روی تصمیم شما برای انتخاب دوره و موضوع آن تاثیر نخواهد گذاشت. با کلاس آنلاین، شما می توانید بر روی موضوع مورد علاقه خود تمرکز کنید و برنامه های خود را از بین انواع مختلف دوره های آموزشی انتخاب کنید.

 • هم پیشرفت هم سرگرمی با کلاس آنلاین

از دیگر مزایای آموزش مجازی این است که مطالعه آنلاین به شما انعطاف پذیری بیشتری می دهد. شما می توانید کار خود را انجام دهید و راحت تر برنامه کاریتان (و سرگرمی های خود) را در کنار برنامه و کارهای مربوط به تحصیل خود بچینید؛ اگر در بیش از یک کلاس انلاین شرکت کنید، علاوه بر حضور در کلاس آنلاین می توانید در بین کلاس هایتان با مربی و همکلاسی های خود تعامل داشته باشید، برای مثال، انجمن بحث.

نظرسنجی ها نشان می دهند که بیشتر افراد شاغلی که در دوره های آموزش انلاین شرکت می کنند، در وضعیت شغلی خود پیشرفت و افزایش حقوق دارند.

زمانی که دوره آنلاین خود را به اتمام رسانید، تجربه کاری بیشتری کسب کرده اید و مهارتهای جدیدی را به کار می گیرید که به شما در پیشرفت شغلی کمک می کند!

 • برنامه و محیط انعطاف پذیر با کلاس آنلاین

با مطالعه آنلاین و شرکت در کلاس آنلاین، محیطی را که قرار است در آن آموزش ببینید را خودتان انتخاب می کنید و آن را به نحوی انتخاب می کنید که به بهترین وجه برای نیازهای شما مناسب می باشد: اتاق خواب، اتاق مطالعه یا کافی نت فلان خیابان، حتی می توانید گوش دادن به پادکست سخنرانی مدرس را روی مثلا تردمیل نیز تجربه کنید. آیا این عالی نیست؟

گرفتن یک دوره آنلاین بدان معنی است که دیگر شما مجبور نیستید به کلاس بروید، و این یعنی زمان کمتری را در راه ها و اتوبوس ها و مترو میگذرانید و زمان بیشتری را صرف تحصیل روی صندلی خود می کنید، در حالی که صدای سوختن هیزم ها در شومینه را می شنوید. شما دیگر نباید نگران رانندگی در آب و هوای نامساعد برای رسیدن به یک کلاس باشید و دیگر به این دلایل یک کلاس مهم را از دست نخواهید داد!

با همه این مزایا، کلاس آنلاین معایبی نیز دارد:

 • در مورد کلاس آنلاین با نظارت، همگام شدن با برنامه و طرح درس ممکن است برای برخی دانش آموزان مشکل باشد.
 • قابلیت استفاده از کلاس آنلاین توسط ظرفیت استفاده از فناوری دانش آموز محدود است، افرادی که سخت افزار کمتر یا ضعیف تری دارند یا به اینترنت پرسرعت دسترسی ندارند ممکن است دچار مشکل شوند.

در مورد مزایای کلاس آنلاین، بحث بر سر این نیست که آموزش چهره به چهره و حضوری بهتر است یا آموزش آنلاین. هدف این است که یک کلاس آنلاین باید قبل از هر چیزی، جذاب باشد و بتواند افراد را درگیر کند که به طوریکه یاد گیرنده از یادگیری لذت ببرد و نه تنها بتواند آن را کسب کند بلکه بتواند آن را حفظ و اعمال کند.

کلاس آنلاین انقلابی در آموزش رسمی و یک سبک جدید برای توسعه موضوعات فرهنگی و علمی است. کلاس آنلاین مجموعه ای از درس ها را برای یک مرورگر وب یا تلفن همراه ارائه می دهد که به راحتی در هر زمان و هر مکانی قابل دسترسی است.


فاکتورهای مورد نیاز کلاس آنلاین

یک کلاس آنلاین به عنوان محیطی برای یادگیری طراحی می شود. کلاس آنلاین هم می تواند به گونه ای ساخته شود که به صورت پیوسته دنبال شود و یا می تواند در طول دوره تعیین شده ای قابل دسترسی باشد.

فرآیند کلاس آنلاین
فرآیند کلاس آنلاین

همان طور که در شکل بالا نشان داده شده است، کلاس آنلاین یک فرآیند آموزش مستقیم است که از اطلاعات آموزشی (شامل مقالات، ویدئو ها، عکس ها و لینک های وب)، ارتباطات (شامل پیام، فروم های بحث) و روش هایی برای سنجش دانش آموز تشکیل می شود. هیچ فرمولی برای آنچه که یک کلاس آنلاین داشته باشد وجود ندارد. با این حال می توان گفت که در یک کلاس آنلاین خوب دانش آموزان احساس خوبی دارند.

کلاس آنلاین چیزی بیشتر از ارائه اطلاعات یا سخنرانی است. کلاس آنلاین به تعامل، جهت و بازخورد نیاز دارد.


نیازهای فنی برای کلاس آنلاین

کلاس آنلاین
کلاس آنلاین

قبل از شروع کلاس ها، یک ایمیل تحت عنوان نامه تایید الکترونیکی (به آدرس ایمیل ارائه شده در موقع ثبت نام) با یک «شناسه کاربری» و «رمز عبور» و همچنین دستورالعمل هایی برای دسترسی به دوره های کلاس آنلاین ارسال می شود. لطفاً توجه داشته باشید که برخی از دوره های کلاس آنلاین ممکن است کار گروهی اجباری و چت های اجباری داشته باشند که در آن شما برای دوره های مشخص شده در دوره ای خاص وارد می شوید. این الزامات در توضیحات دوره کلاس آنلاین نشان داده خواهد شد.

 کامپیوتر و ارتباط اینترنت:

به یک کامپیوتر با اتصال دائمی به اینترنت نیاز دارید. دسترسی پرسرعت با پهنای باند زیاد (Lan، Cable یا DSL) برای یک تجربه آموزش مناسب و بهینه توصیه می شود. البته برخی از دوره ها نیاز به سیستم پیشرفته تری دارند.

نرم افزار:

 • دوره های خاصی ممکن است نیاز به نرم افزارهای اضافه ای داشته باشند. مثلا نرم افزار پخش ویدئو یا پخش صوت یا یک برنامه نرم افزاری خاص.
 • اکثر دوره ها به نرم افزار پردازش متن نیاز دارند.
 • در برخی موارد، ممکن است نیاز باشد که کاربر ها ورژن های فلش یا جاوای خود را ارتقا دهند. باید کمک های فنی در این زمینه در دسترس باشند.

ابزارهای دیگر:

بسته به نرم افزار آموزش مجازی LMS ئی که استفاده می شود، می توانید با بیشتر المان های کلاس آنلاین، کتاب ها، چند رسانه ای ها، ایمیل و دیسکاشن ها از طریق تبلت ها و تلفن های هوشمند تعامل داشته باشید. با این که برای تکمیل برخی از دوره های کلاس آنلاین می توان از تلفن های هوشمند و تبلت ها استفاده کرد اما تضمینی برای درست کار کردن آن ها در همه زمینه ها نیست. پس مطمئن ترین راه استفاده از یک کامپیوتر PC یا Mac  است.

مطمئن ترین راه برای شرکت در یک کلاس آنلاین، استفاده از یک کامپیوتر PC یا Mac  است.

توصیه می کنیم دانش آموزان هنگام استفاده از یک دستگاه تلفن همراه، مانند یک گوشی هوشمند یا تبلت، به دلیل مسائل مربوط به سازگاری، آزمون آنلاین انجام ندهند.

مرورگر وب:

یک مرورگر گرافیکی مورد نیاز است. در برخی موارد ممکن است لازم باشد بعضی از کاربران برنامه های مرورگر وب خود ارتقاء دهند. در این زمینه ها راهنمای فنی در دسترس قرار دهید.

ایمیل:

بسته به نرم افزار ال ام اسی که برای ارائه کلاس آنلاین استفاده می شود، ممکن است یک حساب ایمیل به کلاس آنلاین شما اختصاص داده شود، یا لازم باشد از حساب کاربری شخصی استفاده کنید.

آنچه که مسلم است در شرایط کنونی هر آموزشگاهی و هر سازمانی برای پیشبرد اهداف آموزشی خود به ابزارهای نرم افزاری آموزشی نیاز دارد. مدرسین عزیز نیز به این نتیجه واضح رسیده اند که برای کسب درآمد بیشتر باید از فرصت های تدریس آنلاین استفاده کنند. شرکت پافکو برای همه این عزیزان با شرایط و نیازهای متفاوتشان راه کار منحصر به فردی ارائه می دهد. آموزشگاه های بزرگ و سازمان ها می توانند با خرید نرم افزار LMS و نرم افزار وب کنفرانس نیازهای آموزش آنلاین خود را پاسخ دهند. شرکت پافکو با آموزش کارشناس فناوری اطلاعات و ارائه پشتیبانی کارآمد این موسسات در تسهیل راه آن ها خواهد کوشید. برای آموزشگاه های کوچک و مدرسان عزیز نیز پکیج های اجاره کلاس مجازی و اجاره lms را توصیه می کنیم. به این ترتیب این بزرگواران با صرف هزینه هایی اندک فعالیت های آموزش آنلاین خود را پیش خواهند برد.

کارشناسان پافکو مفتخر خواهند بود تا چنانچه سئوالاتی برای شما مطرح باشد، به شما مشاوره رایگان (Free Consultation) ارائه دهند. در صورتیکه نیاز به مشاوره دارید با ما در ارتباط باشید:

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
میرزابیگی

سلام لطفا انواع بیشتری از کلاس آنلاین رو توضیح بدید ممنونم

0 0

نیلوفر

سلام
برگزاری کلاس آنلاین با توجه به تمامی جوانب کاری درست است امیدوارم حتی بعد از کرونا این روند ادامه پیدا کنه

1 1

زنوبی

سلام
online class (کلاس آنلاین) ابزار مناسبی است من شخصا برگزاری کلاسهای مجازیم را با سرویس های موجود در سایت پافکو انجام میدم با تمام ضعف هایی که آموزش انلاین داره الان یک نقطه قوتش اینکه من برای زبان آموزنم از کل کشور شاگرد دارم قبلا فقط در تهران دانشجو داشتم

2 0

مهناز

سلام
ایا واقعا مودل، بهترین ابزار برای برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین؟

1 0

شاهی

سلام
بله به نظر من ال ام اس مودل، بهترین ابزار برای برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین است چون واقعا روی اصول تولید شد بیش از 100 کشور در جهان و ایران از ان استفاده می کنند محبوبترین و جز بهترین LMS ها در دنیا محسوب می شود

0 0

مهنا

سلامتی دانشکده خودمون که هر مدل کلاس آنلاین رو چه با نظارت چه بی نظارت بهمون تحمیل کرد✌️🚶🏻‍♀️
کلاس مجازی یکی از خوبی هایی که داره اینه که خیلی منعطفه و ما راحت برای درس ها و تفریحمون برنامه ریزی میکنیم
ولی خوابیدن تو کلاس حضوری یه لذت دیگه ای داره 😬😂

1 0

بابایی

متن حاضری برای کلاس انلاین از کجا پیدا کنم
عکس حاضری برای کلاس انلاین هم احتیاج دارم
عکس کلاس های مجازی

1 0

دادشی

سلام
باورتون نمیشه من در حین مسافر کشی در کلاس انلاین ادوبی کانکت هم هستم بازم شکرت خداااا

1 0

حسین

سلام
مودل، بهترین ابزار برای برگزاری کلاسهای مجازی و آنلاین است چون علاوه بر اتصال به کلاس انلاین ادوبی کانکت، بشدت پلاگین های زیادی داره و هرکاری باهاش میتونید انجام بدید

2 0

ارجمند

روشهای تدریس مجازی مختلف هستند مثل گیمیفیکیشن، میکرولرنینگ ویدئوهای تعاملی و .... در عمل کم استفاده میشه
مدرسین و آموزشگاه ها و اساتید و .... باید کیفیت محتوای آموزشی و جذابیت اون رو بیشتر در نظر بگیرند

1 0

مهرداد

یه عیبی که داره اینه که من پسر کلاس های طولانی ۲ الی ۳ ساعته سر درد میگیرم.

2 0

نامور

سلام
کلاس مجازی یا آنلاین واقعا خوبیهای زیادی داره ولی همش خونه ای و سردرد می گیری اون با روشهای تدریس اساتید که هیچ تغییری نداشته

1 0

نادیا

شلام
من در کلاس انلاین صدا را در ادوبی کانکت قطع و وصل می شنیدم ولی جالب از اینتزنت بود مشکلم، وقتی بجای ایرانسل از اینترنت مخابرات استفاده کردم در کلاس آنلاین دیگه مشکل قطع شدنم رفع شد گفتم تجربه من شاید بدرد شما هم بخوره

3 0

مهسا

سلام
به امید خدا با رسیدن نسل 5G دیگه قطع وصلی در کلاس آنلاین به خاطرات سپرده بشه

2 1

طهماسبی

سلام
من از سرویس کلاس آنلاین ادوبی کانکت شما استفاده کردم و از شما صمیمانه تشکر می کنم

2 0

پیام

سلام
برگزاری کلاس آنلاین با نرم افزار ادوبی کانکت عالی است ممنون از شما

4 1

محسنی

سلام
کلاس انلاین با ادوب عالی است

4 0

فرهاد

سلام
امروز در عصر خرد، با شهرهای هوشمند روبرو هستیم و آموزش آنلاین و مجازی با هوش مصنوعی اتفاقات جالبی را ایجاد خواهند کرد از سایت خوبتان تشکر می کنم

1 1

بیجاروند

سلام
کلاس آنلاین online class ابزاری مفید برای کل جهان و ایران است با کلاسهای مجازی واقعا سهم زیادی از ترافیک و الودگی تهران و شهرهای بزرگ قابل کاهش است امروز وضعیت الودگی تهران به 160 رسید اگر مدرسه ها باز بود چی میشد خدا میدونه

4 0

نصرت

درود بر شما
از مقاله شما در زمینه کلاس های آنلاین تشکر دارم

0 1

ذبیحی

سلام
کلاس آنلاین برای دانشگاه ها و آموزش و پرورش یک انقلاب در آموزش مجازی راه انداخت واقعا قابل تصور نبود!!!

2 0

ناصرپور

سلام
نرم افزارهای کلاس آنلاین و کلاس مجازی ابزارهای مهمی برای برگزاری جلسات آنلاین هستند و انواع بسیار زیادی دارند ولی از بهترین های آنها با توجه به نصب آن در ایران به برگزاری کلاس آنلاین با ادوبی کانکت و نرم افزار کلاس مجازی بیگ بلو باتن نام برد

1 0

جوکار

با سلام
سیستم های آموزش مجازی هر روز بیشتر از قبل در حال رشد و توسعه هستند بطوریکه امروز در کلیه آموزشگاه ها و دانشگاهها از آموزش مجازی بشدت استقبال شده است شاید اگر کوید 19 نبود هرگز شاهد این سرعت پیشرفت تکنولوژی یادگیری الکترونیکی نبودیم و اگر کمی زیر ساخت اینترنت بهبود پیدا کند همین روش خیلی هم عالی است از مزیت های آموزش از راه دور مینونیم به کاهش ترافیک و الودگی هوا و زمان اشاره کنم امیدوارم این فرهنگ بعد از کرونا هم ادامه پیدا کنه

3 1

مهدی

سلام
کلاس آنلاین واقعا جای کلاسهای حضوری را گرفته! من شخصا با کلیات موضوع موافقم

1 2

مرشدی

سلام
مقاله کاربردی در حوزه کلاس آنلاین بود ممنون

2 0

شرکت پافکو

با سلام و احترام

سرویس کلاس آنلاین پافکو را از لینک زیر میتوانید دریافت کنید:

https://pafcoerp.com/-virtual-class-services

4 0

مجتبی

سلام
پیشنهاد می کنم پایین صفحه سرویس کلاس آنلاین امکان درج تجربیات کاربران را اد کنید فکر کنم بانک خوبی برای کمک به همه کاربران بشود

1 0

محمدرضایی

سلام
من منتظر ارایه سرویس انلاین کلاس مجازی پافکو هستم ولی ظاهرا ظرفیت پر شده است خواستم بدونم از چه زمانی اجاره کلاس مجازی شما فعال می شود؟ ممنون

2 0

شرکت پافکو

سلام
به زودی انشاالله ظرفیت سرویس اجاره کاس مجازی باز می شود و آن را فعال می کنیم. لطفا سایت را مرتب چک کنید.

1 1

مصی

سلام، حداکثر افراد برای شرکت در کلاس آنلاین چند نفر میتونه باشه؟

8 0

رعنا فعال

سلام
محدودیتی برای تعداد نفرات وجود ندارد، در صورتی که سرور و پهنای باند اینترنت مناسبی فراهم باشد

5 0

بهاره

برای انجام کلاس آنلاین چه کاری انجام بدیم؟
ممنون از عوامل شما👌

3 1

ماهان

سلام فايل رو دانلود کردم کامل نصب شد روی ویندوز7 فقط قسمت دوم نصب که بايد برود به سايت http://localhost:8510/console که اکانت درست کنم از یکی سوال کردم همینو میگه باید DNS راه اندازی کنید و برای اتصال به Adobe Connect از FQDN استفاده نمایید. حالا این FQDN رو از کجا بیارم ممنون میشم کمکم کنید با تشکر از سایت خوبتون

2 0

وثوقی

سلام و احترام
برای استفاده از کلاس آنلاین چه اقدامی باید انجام بدم و میخواستم بدونم چقدر زمان برای برقراری کلاس انلاین لازم است آیا سرور باید خودم تهیه کنم و.... من فرم مشاوره رایگان را هم پر کردم ممنون میشم راهنمایی کنید

9 0

مسیحی

درود
کلاس آنلاین خیلی ساده برگزار میشه لازم نیست سرور بخرید من خودم از سرویس های وبینار پافکو استفاده می کنم خیلی اسون و ارزون

1 0

ناصری

سلام
برای کلاس انلاین از ورژن ادوبی کانکت ۱۰.۶ استفاده می کنید و ایا لایسنس این نرم افزار را میفروشید؟

5 0

شرکت پافکو

سلام
بله شرکت پافکو برای برگزاری کلاس آنلاین و جلسات مجازی، نرم افزار ادوبی کانکت ورژن 10.6 را ارائه می دهد. لایسنس آن را نیز ارائه می دهد. لطفا برای اطلاعات بیشتر با شماره تلفن های شرکت تماس بگیرید یا فرم مشاوره رایگان را پر کنید تا همکاران من با شما تماس بگیرند.

3 0

بیرانوند

لطفاً بفرمایید که هزینه تهیه "نرم افزار کلاس آنلاین" و مشخصات ارائه خوب "کلاس انلاین" برای 200 نفر از طریق سرور خودمان چقدر است؟

7 2

شرکت پافکو

برای دریافت مشاوره رایگان در زمینه نرم افزار های کلاس آنلاین و استعلام قیمت آن ها با کارشناس های ما تماس بگیرید. 021-41986

1 0

مرادی

آیا می توان کلاس های حضوری را به صورت کلاس آنلاین هم ارایه کرد؟

4 1

شرکت پافکو

بله در کلاس های حضوری هم می توان با نصب وبکم و میکروفون حضور کارآموزان در کلاس آنلاین را فراهم نمود.

2 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید