نرم افزار وب کنفرانس

اولین شرکت دانش‌بنیان ارائه دهنده نرم افزارهای یکپارچه آموزش الکترونیکی

کلاس آنلاین را با ادوبی کانکت رایگان شروع کن!
سیستم وب کنفرانس

امنیت بالا در جلسات آنلاین

امنیت بالا در برگزاری جلسات مجازی، از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران جهت حفظ اطلاعات رد و بدل شده در جلسه است. سیستم وب‌کنفرانس پافکو با فراهم نمودن امنیت در این جلسات به‌خوبی به این چالش پاسخ داده است. با استفاده از سیستم وب‌کنفرانس، علاوه بر جلسات مدیریتی، قادر به برگزاری کلاس مجازی آنلاین خواهید بود. این کلاس‌های آنلاین امروزه با استقبال خوبی از سمت شرکت کنندگان و مدرسان و دانشگاهها و موسسات آموزشی روبرو شده است.

سیستم وب کنفرانس

عدم نیاز به نصب نرم افزار

یکی از مزیت‌های مهم سیستم وب‌کنفرانس، عدم نیاز به وجود و نصب نرم‌افزارهای پیچیده است. شما می‌توانید با داشتن اجازه ورود به جلسه، به راحتی وارد جلسه مجازی شده و در جلسات از راه دور حضور داشته باشید. این موضوع با ایجاد فیلترهای مختلف می‌تواند به شما در تسهیل برگزاری کلاس‌های مجازی کمک کند. هم اکنون نرم افزار ادوبی کانکت Adobe connect و bigbluebutton بیگ بلو باتن  بدون نصب پلاگین در برگزاری کلاس آنلاین به ما یاری می رسانند

سیستم وب کنفرانس

عدم محدودیت جغرافیایی

با برگزاری وب‌کنفرانس، می‌توانید به راحتی جلساتی فراتر از مرزهای جغرافیایی داشته باشید. این موضوع شما را از مسافرت‌های پی‌در‌پی برای داشتن جلسات مدیریتی یا کلاس‌های مختلف بی‌نیاز خواهد کرد. فقط کافی است یک دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر، تبلت و یا تلفن همراه داشته باشید تا در لحظه و در دفتر خود، جلسات بین‌شهری و یا بین‌المللی خود را برگزار نمایید. این مزیت توانسته است در شرایط کرونا کمک زیادی به مردم جهان در حوزه آموزش مجازی داشته باشد

سیستم وب کنفرانس

حضور در جلسه با موبایل

آموزش سیار امروزه کلمه ای است که زیاد شنیده می شود. با داشتن یک تلفن همراه هوشمند، به راحتی جلسات خود را مدیریت کرده و در منزل و یا محل کار خود، تنها با دسترسی به اینترنت جلسات حضوری را به صورت مجازی و آنلاین برگزار نمایید. برای این کار نیاز به طی کردن فرآیند پیچیده جلسات حضوری نخواهید داشت و هر نوع جلسه یا کلاسی را، از راه دور برگزار و مدیریت می‌کنید. با این تفاوت که شما حتی در حین حرکت نیز میتوانید در جلسه یا کلاس آنلاین باشید

نرم افزار وب کنفرانس

نرم‌افزار وب‌کنفرانس، پلتفرمی زیبا و کاربرپسند برای برگزاری کلاس‌ها یا جلسات آنلاین که در ایران نرم افزار ادوبی کانکت Adobe connect و bigbluebutton بیگ بلو باتن با استقبال زیادی مواجه شده است. بیشترین دلیل استقبال از این نرم‌افزار، راحتی کاربری و استفاده از آن است. این سیستم بدون نیاز به فرآیند زمان‌بر و پیچیده نصب نرم‌افزاهای مختلف، به کاربر امکان می‌دهد که تنها با داشتن یک آدرس اینترنتی و اجازه ورود به جلسه، وارد کلاس شده و در هر کلاسی با هر مسافتی از راه دور و در لحظه حضور داشته باشد. این موضوع با دادن سطح دسترسی‌های مختلف به انواع کاربران که همان اجازه ورود محسوب می‌شود، از سمت مدیر یا ناظر جلسه قابل مدیریت است.

با ما تماس بگیرید

مزایای نرم افزار وب کنفرانس

سهولت استفاده

سهولت استفاده

سادگی کار برای گروه های درگیر در جلسه آنلاین یکی از مزیت‌های مهم سیستم وب کنفرانس است. با وارد کردن آدرس اینترنتی مورد نظر و داشتن اجازه ورود به برنامه، شما قادر به شرکت در جلسه یا کلاس می باشید. در جلسه افراد گوناگونی با محدودیت‌های مشخص تعیین شده‌اند.

تعریف دوره در چند دقیقه

به‌اشتراک‌گذاری محتوا

قابلیت به‌اشتراک‌گذاری محتوای جلسه در جلسات آنلاین یا وب کنفرانس نیز، یکی دیگر از قابلیت‌های ویژه این نرم‌افزار است. در این بخش مدیر جلسه می تواند ویندوز، دسکتاپ و یا برنامه خاصی را با کاربران به اشتراک بگذارد و از امکانات تخته وایت بورد استفاده نماید.

انعطاف پذیری

فراتر از مرز جغرافیایی

با استفاده از این نرم‌افزار، جلسات و یا کلاس‌های آموزشی خود را بدون محدودیت جغرافیایی برگزار خواهید کرد. با این ویژگی علاوه بر صرفه‌جویی در زمان و هزینه رفت‌و‌آمد، سهم بازار خود را نیز افزایش خواهید داد.

دریافت گزارشات بروز

انعطاف‌ پذیری

قابلیت اعطای سطح دسترسی‌های مختلف برای انواع کاربران توسط مدیر جلسه یا کلاس، انعطاف‌پذیری این سیستم را به گونه‌ای افزایش داده است که مدیریت جلسات آنلاین بسیار راحت خواهد بود. این موضوع علاوه بر تسهیل برگزاری جلسه یا کلاس آنلاین، امنیت را نیز برقرار خواهد کرد.

پشتیبانی ویژه

پشتیبانی ویژه

تیم یکپارچه پشتیبانی پافکو، همیشه در دسترس شما هستند. افتخار داریم که در هر زمان از فرآیند خرید تا پیاده سازی و استفاده، در کنار شما باشیم.

آموزش گام به گام

آموزش گام‌به‌گام

با پافکو، دغدغه آموزش کار با نرم‌افزار را نخواهید داشت. تیم آموزش ما از ابتدای استقرار نرم‌افزار تا زمان تسلط تیم شما، در خدمت مشتریان عزیزمان خواهند بود.

درخواست مشاهده نرم‌افزار
امنیت بالا در جلسات آنلاین

امنیت بالا در جلسات آنلاین

امنیت بالا در برگزاری جلسات مجازی، از اصلی‌ترین دغدغه‌های مدیران جهت حفظ اطلاعات رد و بدل شده در جلسه است. سیستم وب‌کنفرانس پافکو با فراهم نمودن امنیت در این جلسات به‌خوبی به این چالش پاسخ داده است. با استفاده از سیستم وب‌کنفرانس، علاوه بر جلسات مدیریتی، قادر به برگزاری کلاس مجازی آنلاین خواهید بود. این کلاس‌ها امروزه با استقبال خوبی از سمت دانشپذیران و مدرسان روبرو شده است.

عدم نیاز به نصب نرم افزار

عدم نیاز به نصب نرم افزار

یکی از مزیت‌های مهم سیستم وب‌کنفرانس، عدم نیاز به وجود و نصب نرم‌افزارهای پیچیده است. شما می‌توانید با داشتن اجازه ورود به جلسه، به راحتی وارد جلسه مجازی شده و در جلسات از راه دور حضور داشته باشید. این موضوع با ایجاد فیلترهای مختلف می‌تواند به شما در تسهیل برگزاری کلاس‌های مجازی کمک کند.

عدم محدودیت جغرافیایی

عدم محدودیت جغرافیایی

با برگزاری وب‌کنفرانس، می‌توانید به راحتی جلساتی فراتر از مرزهای جغرافیایی داشته باشید. این موضوع شما را از مسافرت‌های پی‌در‌پی برای داشتن جلسات مدیریتی یا کلاس‌های مختلف بی‌نیاز خواهد کرد. فقط کافی است یک دستگاه هوشمند مانند کامپیوتر، تبلت و یا تلفن همراه داشته باشید تا در لحظه و در دفتر خود، جلسات بین‌شهری و یا بین‌المللی خود را برگزار نمایید.

حضور در جلسه با موبایل

حضور در جلسه با موبایل

با داشتن یک تلفن همراه هوشمند، به راحتی جلسات خود را مدیریت کرده و در منزل و یا محل کار خود، تنها با دسترسی به اینترنت جلسات حضوری را به صورت مجازی و آنلاین برگزار نمایید. برای این کار نیاز به طی کردن فرآیند پیچیده جلسات حضوری نخواهید داشت و هر نوع جلسه یا کلاسی را، از راه دور برگزار و مدیریت می‌کنید.

چرا وب کنفرانس پافکو؟

بیش از 100 گواهی حسن انجام کار از مشتریان آکادمیک و مشتریان سازمانی، از افتخارات ما است. این مهم با همراهی شما مشتریان گرامی به عنوان باارزش ترین سرمایه‌های پافکو محقق شده است.

یکپارچگی نرم‌افزار وب‌کنفرانس پافکو با سایر نرم‌افزارهای آموزش مجازی ما، به شما و کاربران کمک خواهد کرد به راحتی از مزایای جلسات آنلاین و آموزش از راه دور استفاده کنید.

قریب به دو دهه فعالیت موفق در عرصه فن آوری اطلاعات، از مهم ترین افتخارات شرکت دانش بنیان پافکو است. فقط این نیست. ما مفتخریم که تاکنون تمام مشتریان را، با ارائه آموزش گام‌به‌گام حضوری در مورد نحوه کار با نرم‌افزار و همچنین پشتیبانی کامل، تا دستیابی به مزایای کامل نرم‌افزار ارائه شده، همراهی کرده‌ایم.

پافکو با فراهم نمودن ویژگی‌های پیشرفته برای راحتی مدرس و فراگیرنده، پکیج نرم‌افزار آموزش مجازی را برای اولین بار در ایران به صورت یکپارچه ارائه داد. ما با قریب به دو دهه فعالیت در صنعت فن‌آوری اطلاعات، به عنوان اولین شرکت دانش‌بنیان در ارائه نرم‌افزارهای یکپارچه آموزش الکترونیکی، مفتخریم که گواهی حسن انجام کار از اکثریت مشتریان را دریافت کنیم.

وجود قابلیت‌های تخته وایت‌برد در جلسات آنلاین، اشتراک‌گذاری محتوا و حتی دسکتاپ، پذیرش کاربران مهمان در سیستم، نظرسنجی در جلسات وب‌کنفرانس، وجود سطح دسترسی برای انواع کاربران و اتصال صدا در نرم‌افزار وب‌کنفرانس پافکو، به شما در برگزاری جلسات حرفه‌ای آنلاین کمک خواهد کرد.

در وب‌کنفرانس، ناظران نرم‌افزار نیز قادر به شرکت در جلسه یا کلاس و بررسی مشکلات مربوطه می‌باشند. اجازه صحبت و نوشتن در جلسه یا کلاس، به‌وسیله استاد تنظیم شده و دانشجویان با توجه به این امر، قادر به شرکت در تعامل کلاسی خواهند بود. نظم کلاس کاملا حفظ شده و مدیر یا استاد، در هر زمان قادر به مدیریت بخش‌های مختلف با توجه به نوع نیاز کلاس می باشد. مثلاً در لحظه قادر خواهد بود تخته وایت‌بورد را نمایش داده و در لحظه دیگر بر حسب نیاز، می‌تواند تصویری جهت تدریس نمایش دهد. همه این موارد، با استفاده از ابزارهای برنامه قابل مدیریت می‌باشند. با ابزارهای مختلف برنامه وب‌کنفرانس، قادر به بزرگ و کوچک کردن بخش‌های مختلف برنامه خواهید بود.

مستند موفقیت مشتریان

دلایل موفقیت مشتریان پافکو را از زبان خودشان بشنوید.

دکتر حمیدرضا مفتخری نایینی نژاد

مدیرعامل و نائب رئیس هیئت مدیره شرکت پایدار کیفیت پیروز

شرکت پایدار کیفیت پیروز PQP ، رضایتمندی خود را نسبت به سیستم مدیریت آموزشگاه، LMS آموزشگاهی، طراحی سایت و سیستم مدیریت محتوا ، درگاه پرداخت الکترونیک و سیستم پیامک اعلام می دارد و از کیفیت محصولات و خدمات پس از فروش و آموزش آن شرکت محترم کمل تشکر و قدردانی را داریم.
آرزوی موفقیت هر چه بیشتر برای آن شرکت معظم را از ایزد منان خواستاریم.

داستان موفقیت بعدی را با شما می سازیم.

داستان موفقیت بعدی شما باشید

سوالات متداول نرم افزار وب کنفرانس

وب کنفرانس (وبینار) چیست و چگونه کار می کند؟

وب کنفرانس یک سرویس آنلاین است که به وسیله آن می توانید جلسات مجازی، کنفرانس ها، سخنرانی ها و آموزش های زنده آنلاین را از طریق اینترنت برگزار کنید.

خرید نرم افزار کلاس مجازی بهتر است یا اجاره آن؟

بستگی به نوع کاربرد شما دارد اگر تعداد کلاسهای مجازی زیاد و تکرار شونده است اجاره هر ماه مقرون بصرفه نخواهد بود وخرید نرم افزار بصرفه تر است در خرید همیشه نرم افزار و اطلاعات ان برای خودتان باقی خواهد ماند ولی چنانچه شما تعداد کلاس آنلاین کمی دارید اجاره یا سرویس جلسات آنلاین ارزانتر خواهد بود.

سرویس اجاره کلاس مجازی چیست؟

این روش در دسته SAAS (سرویس یا اجاره نرم افزار) قرار می گیرد و به صرفه ترین روش برگزاری جلسات مجازی است. در اجاره کلاس مجازی، شما سرور و فضای کلاس آنلاین را اجاره می کنید و با کمترین قیمت از امکانات و مزایای آن بهره مند می شوید. برای اطلاع از هزینه ها، لیست قیمت های اجاره کلاس مجازی پافکو را مشاهده نمایید.

مراحل خرید سرویس کلاس آنلاین چگونه است؟

شما پس از انتخاب پکیج مورد نظرتان و کلیک بر روی دکمه خرید به درگاه اینترنتی هدایت می شوید و پس از پرداخت در عرض چند ثانیه و بطور خودکار به پنل مدیریت کاربری کلاس مجازی دست پیدا می کنید تمامی موارد مورد نیاز شما از جمله راهنما ، تمدید سرویس و ارسال تیکت و... در این پنل طراحی شده است بطوریکه با اندک دانش کامپیوتری هر ارایه دهنده (مدرس) بتواند شرکت کنندگان(دانش پذیران) را بصورت انفرادی یا از طریق اکسل (گروهی) اضافه کند و لینک کلاس مجازی را در اختیار شرکت کنندگان قرار دهد

برای استفاده از نرم افزار وب کنفرانس به چه تجهیزاتی نیاز می باشد؟

رایج ترین تکنولوژی های مورد نیاز برای حضور در یک جلسه وب کنفرانس عبارتند از:

 • لپ تاپ، PC یا موبایل یا تبلت متصل به اینترنت
 • میکروفون و دوربین
 • بلندگو
وبینار برای چه مقاصدی استفاده می شود؟

وبینار (ترکیبی از کلمات "وب" و "سمینار") یک کارگاه آموزشی یا سخنرانی و یا به عبارت بهتر کارگاه آموزشی آنلاین و سخنرانی آنلاین است که با استفاده نرم افزار وب کنفرانس برگزار می شود. این جلسات که برای آموزشگاه های مجازی و جلسات بین سازمانی و درون سازمانی کاربرد دارد می تواند برای آموزش و به اشتراک گذاشتن دانش، ایده و اعلام به روز رسانی ها با افراد در سراسر جهان استفاده شود.

ویژگی های یک نرم افزار وب کنفرانس مناسب چیست؟

نظرسنجی های معتبر از کاربران وب کنفرانس نشان داده است که این 5 ویژگی برای یک نرم افزار وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس اهمیت دارد:

 • قابلیت به اشتراک گذاری صفحه
 • پشتیبانی از چند دستگاه مانند کامپیوتر، تبلت و موبایل
 • رابط کاربری دوطرفه، آسان و مخاطب پسند
 • قابلیت چت کردن
 • قابلیت ضبط جلسه
بهترین نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین برای آموزشگاه های مجازی کدام است؟

یک سازمان مجازی علاوه بر برگزاری کلاس های آنلاین برخط، نیاز دارد که محتوای آفلاین خود را به طور مناسب و موثری به اشتراک گذارد و آن را مدیریت کند. برای چنین کاری بهترین ابزار نرم افزار LMS می باشد. حال اگر نرم افزار LMS و نرم افزار برگزاری وب کنفرانس و کلاس آنلاین ادغام شوند و به صورتMIS ارائه شوند، راحتی کاربران بسیار بیشتر می شود. پس توصیه ما این است که برای آموزشگاه مجازی از نرم افزار وبینار و ال ام اسی استفاده کنید که قابلیت ادغام با همدیگر را داشته باشند، به عنوان مثال نرم افزار Adobe Connect و Moodle LMS و ...

نحوه راه اندازی یک نرم افزار وب کنفرانس به چه صورت می باشد؟
 • یک لینک دعوت جلسه مجازی ایجاد کنید و آن را به مخاطبانتان ارسال کنید.
 • در موعد مقرر جلسه آنلاین، روی لینک کلیک کنید.
 • دوربین و میکروفن خود را روشن کنید.
 • به جلسه کنفرانس آنلاین بپیوندید، به راحتی صفحه خود را به اشتراک بگذارید و از مزایای ارتباطات از راه دور لذت ببرید.
برای راه اندازی مدرسه آنلاین، چه نرم افزاری بهتر است؟

بسته به نیازهای مدرسه آنلاین، نرم افزار های وب کنفرانس Adobe Connect و BigBlueButton هر دو مناسب هستند. این نرم افزار ها قابلیت ادغام با سیستم مدیریت یادگیری مدرسه را نیز دارند.

چرا سرویس های وب کنفرانس پافکو را انتخاب کنیم؟
 • 1- با سابقه درخشان: پافکو در این حوزه پیشرو می باشد و از نظر کسب رضایت مشتریان سابقه ای قابل توجه دارد.
 • 2- قیمت های مناسب: سیاست های پافکو در جهت ارائه بالاترین کیفیت در کنار پایین نگه داشتن قیمت می باشد.
 • 3- پشتیبانی برتر: اصلی ترین مزیت رقابتی پافکو آموزش و پشتیبانی آن می باشد. همچنین نصب و راه اندازی نرم افزار توسط تیم فنی و با تجربه بالا صورت می گیرد.
 • 4- بیش از صدها گواهی حسن انجام کار از مشتریان بزرگ با 100.000 کاربر تا مشتریان کوچک با 20 کاربر بعنوان مثال دانشگاه پیام نور اولین دانشگاه آموزش از راه دور کشور با بیشترین جمعیت دانشجویی هم اکنون از سرویس های شرکت پافکو بهره برداری می نماید
نرم افزار ادوبی بهتر است یا بیگ بلو با تن؟

نرم افزار ادوبی کانکت یک نرم افزار قوی و دارای لایسنس و محصول شرکت ادوب است و بسیار ساختار یافته است و از ورژن 10 به بعد آن برای کاربران نیاز به نصب پلاگین هم ندارد و نسخه اصلی آن بسیار گران است و کاملترین محصول در برگزاری کلاس انلاین است و نرم افزار بیگ بلو باتن یک نرم افزار اوپن سورس و در حال رشد بسیار سریع است نیاز به پلاگین جانبی برای نصب ندارد و بسیار ساده و کاربردی است . بسته به نوع کاربری شما از هر 2 محصول میتوانید استفاده کنید

تفاوت میان وب کنفرانس و ویدئوکنفرانس چیست؟

وب کنفرانس به ارائه دهنده این امکان را می دهد تا یک سخنرانی را از طریق بستر اینترنت به تعداد زیادی از شرکت کننده ها که از نظر جغرافیایی در نقاط مختلفی پراکنده شده اند ارائه دهد. وکاربر کافی است مرروگر یا اپلکیشن موبایل استفاده کند ولی ویدئوکنفرانس با استفاده از ابزار سخت افزاری گران قیمت در بستر یک شبکه اختصاصی به ضبط و به اشتراک گذاری ویدئو و صدا، برای برگزاری کنفرانس از راه دور استفاده می گردد.

علل قطع و وصلی صدا یا تصویر در جلسات آنلاین چیست؟

از وی پی ان در زمان برگزاری کلاس هرگز استفاده نکنید سرورهای پافکو درایران می باشد و نیازبه وی پی ان یا پروکسی نیست از وصل بودن اینترنت خود مطمئن شوید و سرعت انرا با سایت تست کنیدhttps://www.speedtest.net/ شما اگر دانشجو هستید چون فقط گیرنده اطلاعات هستید نیاز است سرعت دانلود خوبی داشته باشید حداقل 512 کیلوبایت و اگر مدرس هستید آپلود در حد 1 مگابایت را داشته باشید اگر همه افراد جلسه آنلاین وب کم استفاده کنید باید سرورهای قوی و پهنای باند بالاتری همه شرکت کنندگان داشته باشند متاسفانه هنوز اینترنت ایران به حد کاملا پایداری نرسیده است و چون اکثر کاربران از اینترنت اشتراکی استفاده می کنند گاها نوسان در سرعت اینترنت میتواند باعث قطع و وصل شدن صدا و تصویر شود استفاده از اینترنت ای دی اس ال بهتر از موبایل است پیشنهاد می کنم مرورگر خود را نیز بروزرسانی کنید و ازمرورگرهای ایج یا کروم یا فایرفاکس استفاده کنید وقتی از موبایل برای دریافت اینترنت استفاده می کنید انرا در جایی که آنتن پر است قرار دهید و از هات اسپات استفاده کنید اگر مشکل داشتید یکبار اینترنت گوشی همراه خود را قطع و وصل کنید اگر سرور نزد خودتان است پهنای باند مصرفی سرور و شرایط رم و سی پی یو را بررسی کنید

آیا اس اس ال ssl در اتاق آنلاین و کلاس مجازی یا LMS ضروری است؟

امروزه استفاده از اس اس ال به یک امر اجتناب ناپذیر تبدیل شده است
این گواهی تضمین می کند اطلاعات داخل شبکه بصورت رمز نگاری شده ارسال و دریافت شود و هکرها نمی توانند بسادگی سایت شما را مورد حمله قرار دهند و اطلاعات شما را سرقت کنند از طرفی استفاده از پروتکل اس اس ال در بروزرها در حال اجباری شدن است بعنوان مثال نسخه جدید گوگل کروم از پرداخت اینترنتی در برخی از درگاه های بانکی که اس اس ال ندارند جلوگیری می کند
یا در کلاسهای ادوبی کانکت در حالتی که میخواهید میکرفون را فعال کنید اگر پروتکل اس اس ال نداشته باشید کلی باید تنظیمات را غیر فعال کنید
ودهها مثال دیگر که اگر از پروتکل امن استفاده نکنید میتواند اختلال در کار شما ایجاد کند پیشنهاد ما استفاده از پروتکل امن اس اس ال در نرم افزارهای ال ام اس و اتاق مجازی و کلاسهای انلاین ادوبی است این کار ضمن اعتماد بیشتر کاربران باعث کیفیت بهتر خدمات شما خواهد شد

فیلم های سیستم وب کنفرانس را ببینید