مقالات نرم افزار آموزشگاه

6 نکته برای انتخاب درست قالب آموزشگاهی

نرم افزار مدیریت آموزشگاه
تعداد زیاد و تنوع بالای قالب های آموزشگاهی باعث شده است که انتخاب بهترین آن ها بر اساس نیازهای آموزشگاه شما چالش بر انگیز باشد. در این مقاله، 6 راهنمایی برای انتخاب قالب آموزشگاهی مناسب برای دوره آموزش الکترونیک شما ارائه می دهیم.


چگونه قالب آموزشگاهی درست را انتخاب کنیم؟

تعریف شما از قالب آموزشگاهی مناسب به فاکتورهای مختلفی بستگی دارد. هدف اصلی این است که بتوانید با کمک آن دانش آموزان آنلاین خود را درگیر کنید. همچنین باید لحن مناسبی داشته باشد و نام تجاری شما را با انتقال یک حس یک پارچگی منعکس کند. در این جا 6 نکته در مورد انتخاب یک قالب آموزشگاهی مناسسب برای دوره بعدی آموزش انلاین شما ارائه می دهیم.


یک- نیازهای یادگیرنده های آنلاین خود را بسنجید.

هدف اصلی بهره مندی هر چه بیشتر یادگیرنده های آنلاین شما و آسان کردن یادگیری برای آن هاست. با انتخاب قالب آموزشگاهی مناسب برای آموزش انلاین، قادر خواهید بود دانش را به درستی انتقال دهید و دانش پذیر ها را در طول کل پروسه کلاس آنلاین درگیر نگه دارید. برای این منظور، قالب آموزشگاهی شما باید بتواند با فراگیران در سطح شخصی ارتباط برقرار کند. هر عنصری از اندازه فونت گرفته تا رنگ طرح باید مورد توجه قرار گیرد. بنابراین، شما باید فراگیران خود را از نظر وانشناسی مورد توجه قرار دهید. به عنوان مثال، حاشیه های صورتی تزئینی و فونت های هنری بهترین انتخاب برای دوره های آموزش آنلاین بهداشت و امنیت نیستند. قالب آموزشگاهی شما یک نقش کلیدی در درگیر کردن و علاقه مندی فراگیران دوره های آموزشی شما بازی می کند. پس زمینه ی قالب آموزشگاهی شما نباید موجب حواس پرتی شود. زمینه ای که انتخاب می کنید باید با مخاطبان هدف شما هماهنگ باشد. سعی کنید تا جای ممکن آن را ساده نگه دارید تا فراگیران بتوانند روی محتوای آموزش الکترونیکی تمرکز کنند. نظرسنجی انجام دهید تا از نیاز ها، اهداف و ترجیحات شخصی مخاطبان خود آگاه شوید.


دو- ابزار تالیف و تصنیف دوره های اموزش مجازی مناسبی انتخاب کنید.

زمانی که قالب مناسبی پیدا می کنید، باید از ابزار نوشتن و تالیف eLearning برای سفارشی کردن طرح استفاده کنید. با این حال، ابزارهای مختلف تالیف دوره های آموزش الکترونیکی، دارایی های مختلف چند رسانه ای و رابط های کاربری دارند. بنابراین، پیدا کردن بهترین ابزار برای این کار ضروری است. شما باید استعداد های تیم آموزش مجازی خود، اهداف یادگیری و نیازهای یادگیرنده های آنلاین خود را بشناسید، و بر اساس آن ها نرم افزار ایده آل خود را انتخاب کنید. با این که استفاده از برخی از ابزارهای تالیف پیچیده است، اما اغلب این ابزارها به شما اجازه شبیه سازی eLearning و عناصر بازی که تعاملی و همه جانبه هستند را می دهند. ابزارهای دیگری وجود دارند که ممکن است استفاده راحتی داشته باشند اما گزینه های خلاقانه کمتری ارائه می دهند. در هر صورت، قالب آموزشگاهی انتخابی آموزش الکترونیک باید با ابزار نوشتنی که برای دوره آموزش الکترونیک استفاده می کنید، سازگار باشد. بنابراین، لازم است که جست و جوی قالب آموزشگاهی خود را بر اساس ابزار نوشتن eLearning فعلی خود محدود کنید.


سه- سازگاری محتوای الکترونیکی را در نظر بگیرید.

هر قلب آموزشگاهی، دارای یک طراحی خاص است که اجازه استفاده از ویژگی های خاصی که بقیه قالب ها ندارند را می دهد.قالب های الکترونیکی شما باید بتواند روش های آموزش شما را در برگیرد. این روش ها می تواند شامل جریان داده ها، فعالیت های تعاملی آموزش الکترونیکی، بازنمایی های بصری یا ارزیابی های الکترونیم و آزمون آنلاین باشد.  به عنوان مثال، یک قالب یادگیری الکترونیکی که بخش های بازخورد یکپارچه را فراهم می کند، به شما در جمع آوری اطلاعات ارزشمند یادگیرنده آنلاین کمک خواهد کرد. بنابراین، با چنین قالب آموزشگاهی شما می توانید استراتژی خود را به طور مداوم برای ارائه تجربه های موثر تر در زمینه آموزش الکترونیک بهبود دهید. به همین ترتیب، ارزیابی ها و آزمون مجازی برای سنجش یشرفت دانش آموز و شناسایی شکاف های عملکردی ضروری است. بنابراین، شما باید یک قالب آموزشگاهی انتخاب کنید که امکان استفاده از آزمون ها و کوئیز ها را فراهم کنید. موضوع مطلب نیز به خودی خود یک نکته کلیدی است. به عنوان مثال، یک زمینه سبز رنگ برای یک دوره آموزش انلاین با موضوع گیاه شناسی ایده آل به نظر می رسد. در حالی که برای یک دوره آموزش آنلاین رهبری بهترین انتخاب نیست.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان


چهار- قالب آموزشگاه مجازی باید قابلیت سفارشی شدن و استفاده آسان داشته باشد.

قانون طلایی برای انتخاب بهترین قالب آموزشگاهی این است که قالبی را انتخاب کنید که به سفارشی کردن خیلی عظیمی نیاز نداشته باشد اما با این حال به شما اجازه تنظیمات را در صورت لزوم بدهد. یکی از مزایای استفاده از قالب های آموزشگاهی آماده این است که زمان توسعه آموزش مجازی را کاهش می دهند. شما نیازی ندارید که از صفر شروع کنید. بنابراین، قالب آمزشگاهی باید بیشتر عناصر -اگر نگوییم همه ی عناصر- مورد نیاز برای طرح بندی را داشته باشد. با این حال، داشتن تعدادی ایده خلاقانه همیشه خوب است. به عنوان مثال، باید قادر باشید که علامت تجاری خود را با عناصر قالب ترکیب کنید و یا رنگ طرح را تغییر دهید.


پنج- قالب های آموزشگاهی آماده را اصلاح و بهینه کنید.

همچنین شما می توانید فرصت اضافه کردن این ویژگی را داشته باشید که قالب آموزشگاهی خود را سفارشی سازی کنید یا عناصری را که نیاز ندارید را حذف کنید. سپس می توانید این نسخه به روز شده قالب را برای استفاده های بعدی ذخیره کنید. یک نکته دیگر برای بهینه سازی قالب آموزش الکترونیکی شما این است که یک اسلاید با شروع و پایان پیش فرض بسازید، سپس متغیرهایی را که برای محتوای آموزشی eLearnig ای که هنوز در کار هستند، ادغام کنید. به خاطر داشته باشید، همیشه قالبی را انتخاب کنید که هم برای توسعه دهنده های سایت آموزشی هم برای فراگیران دوره آموزش الکترونیکی کاربرپسند باشد. در این صورت، فراگیران با کمترین تلاش و بدون حواس پرتی و گیج شدن می توانند همه تمرکز و انرژی خود را فقط روی درس الکترونیک خود بگذارند. کاربرپسند بودن از دیدگاه توسعه دهنده آموزش الکترونیک نیز به این معنی است که تمام انرژی خود را روی دوره آموزش الکترونیک بگذارید و زمان خود را با سر و کله زدن با مسائل و ریزه کاری های توسعه نکنید.


شش- منوی نویگیشن و جابه جایی بین صفحات نرم افزار elearning یکی از اولویت ها و فاکتورهای مهم می باشد.

با فرض این که قالب آموزشگاهی جدید شما ظاهر زیبایی داشته باشد، آیا ناوبری راحتی هم دارد؟ به یاد داشته باشید که هر جنبه ای از طراحی دوره آموزش الکترونیک شما باید بصری و کاربرپسند باشد. در غیر این صورت، ممکن است فراگیران آموزش انلاین قبل از این که در اجرای دوره روی ریل بیفتند، از ادامه دوره منصرف شوند. قالب آموزشگاهی شما پایه و اساس تمام دوره اموزش الکترونیک را تشکیل می دهد و در ناوبری کلی دوره های اموزش مجازی نیز نقش مهمی بازی می کند. آیا دانش آموزان آنلاین به مطالب مربوط به کلاس مجازی دسترسی سریع دارند؟ اگر نه، پس ممکن است برای جلوگیری از گیج شدن کاربر، به اصلاح قالب یا در نظر گرفتن یک قالب آموزشگاهی جدید نیاز داشته باشید.

قالب درست، فرمتی است که به شما کمک می کند تا دوره آموزش الکترونیکی خود را زنده کنید. این دوره اموزش الکترونیک شما را بهینه سازی می کند و کارایی و تاثیرگذاری آن را افزایش می دهد. نکته اصلی انتخاب آن، تعریف معیارهای شما و آگاهی از نیازهای یادگیرنده های آنلاین شماست. 6 نکته ای که در بالا بیان شد، به شما کمک می کند که الگویی مناسب برای آموزش الکترونیکی خود بیابید.

اگر قصد راه اندازی یک مدرسه آنلاین یا آموزشگاه مجازی را دارید با کلیلک بر دکمه زیر و پر کردن فرم دمو، از مشاوره های رایگان شرکت پافکو بهره مند شوید!

نظرات کاربران
سعید صمدیان

تجربه نشون داده هرچه قالب آموزشگاهی از لحاظ بصری جذاب تر باشه بیشتر مخاطب جذب میکنه

0 0

عباسی

ممنونم راهنمایی خوبی بود

0 0

سرود

برای نرم افزار مدیریت آموزشگاه پافکو می‌توانیم قالب های مختلفی انتخاب کنیم؟

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید