مقالات نرم افزار آموزشگاه

مزایای یک سیستم مدیریت مدرسه

مزایای یک سیستم مدیریت مدرسه

مزایای یک سیستم مدیریت مدرسه (یا سیستم اطلاعات مدرسه)

سیستم مدیریت مدرسه یا نرم افزار مدرسه، یک سیستم آنلاین یا آفلاین است که برای مدیریت کارآمد کلیه امور یک مدرسه استفاده می شود. این نرم افزار کمک می کند تا مدرسه ی خود را با هزینه کمتری اداره کنید. استفاده از نرم افزار مدیریت مدارس، زمان لازم برای انجام وظایف در آموزشگاه را کاهش می دهد و مدیریت چندگانه فعالیت ها را امکان پذیر می کند و مهم تر از همه، با هماهنگ سازی خودکار، در هر مکانی قابل دسترس است.

قبل از تصمیم گیری درباره انتخاب نوع سیستم مدیریت مدرسه و بررسی اینکه چه انتظاری از آن داریم، در مورد برخی از مزایای سیستم مدیریت مدرسه برای همه افراد و شغل هایی که می توانند به نوعی با این سیستم تعامل داشته باشند بحث خواهیم کرد.


مزایای سیستم مدیریت آموزشگاه برای مدیریت مدرسه

این سیستم به کارکنان مدیریت مدرسه که چند مدرسه را اداره می کنند(یعنی مهد کودک ، دبستان و دبیرستان)کمک می کند که همه ی امور مدرسه را بطور همزمان اداره کنند بدون اینکه مجبور باشند تعداد داده هایی را که درسیستم  ذخیره شده است، به روش دستی بشمارند، محاسبه کنند و یا از ماشین حساب استفاده کنند. به طور مثال محاسبه درصد افزایش / کاهش ثبت نام دانش آموزان، عملکرد و ...آنها نسبت به بقیه دانش آموزان.

تمام اطلاعات مربوطه، در یک سیستم مرکزی ذخیره می شوند و به این صورت داده های اضافی به حداقل می رسند. از دیگر مزایای نرم افزار آموزشگاه برای مدیران مدرسه می توان به این مورد اشاره کرد که آن ها  با این نرم افزار  می توانند روابط بین والدین، دانش آموزان و معلمان را به طور محسوسی بهبود بخشند.

بازخوردها، گزارش ها، ارزیابی ها و تکالیف، به مخاطبان مربوط اعم از خود دانش آموزان و والدین آن ها  ارسال می شود و تمام فعالیت ها به صورت خودکار انجام می شود.


مزایای آموزشگاه آنلاین برای معلم ها

رتبه ها و نمرات و درجات دانش آموزان برخلاف محاسبه ی دستی، در این نرم افزار به صورت کامپیوتری محاسبه می شوند.

حضور و غیاب اتوماتیک است و معلمان می توانند بدون اینکه از به هم ریختن برنامه ی کلاس ها بترسند به راحتی جدول زمانی مناسبی را طراحی کنند و از مشکلاتی که در یک سیستم دستی اتفاق می افتد دور باشند. معلمان می توانند تکالیف لازم را برای دانش آموزان ارسال کنند و نمرات و بازخورد تکالیف ها را در اختیار دانش آموزان و والدین قرار دهند. در نرم افزار مدرسه میتوان بخشی را تحت عنوان انجمن گفتگوها ایجاد کرد که در آنجا معلمان می توانند با والدین و همکارانشان در تعامل و ارتباطی سازنده باشند.

آنها می توانند به حضورو غیاب قبلی که در سیستم وجود دارد دسترسی پیدا کنند بدون اینکه مجبور باشند زمان زیادی را صرف این کار بکنند. این نرم افزار کمک می کند تا معلمان سازمان یافته شوند، به این ترتیب  معلم ها زمان قابل توجهی برای تمرکز روی بهبود توانایی های دانش آموزان خود خواهند داشت. زیرا آنها روشی خودکار و کارآمد در انجام دادن فعالیت ها و وظایفی که به آنها اختصاص داده شده است، دارند.


مزایای نرم افزار آموزشگاهی برای دانش آموزان

بسته به بستر، برخی از سیستم های مدیریت نرم افزار مدرسه به دانش آموزان اجازه می دهند تا در انجمن های گفتگو با معلمان خود در ارتباط باشند و همچنین تکالیف گروهی خود را در کنار هم کلاسی ها و معلمانشان انجام دهند. تکالیف به نحوی هستند که دانش آموزان در انجام آنها به صورت مجازی مشکلی نخواهند داشت و ارسالشان بصورت آنلاین است. همچنین دانش آموزان در سیستم آموزشگاه، به نمرات خود دسترسی دارند و می توانند ترم جاری را با ترم های قبلی خود مقایسه کنند و از میزان پیشرفت و پسرفت تحصیلی خود آگاه شوند و عملکرد خود را در این باره مشاهده کنند. آنها می توانند به کمک کتابخانه ها و کاتالوگ هایی که در دسترس دارند، به سهولت مروری بر درس هایی که گذرانده اند، داشته باشند.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

تمام مواردی که ذکر شد، فقط برخی از مزایای استفاده از نرم افزار آموزشگاه می باشد. شما می توانید نسخه نمایشی نرم افزار مدیریت آموزشگاه پافکو را به صورت رایگان امتحان کنید تاویژگی ها و مزایای آن را مشاهده کنید.  کافی است روی دکمه مشاهده نرم افزار آموزشگاه کلیک کرده و فر مربوط را پر کنید.

مشاهده نرم افزار آموزشگاه
نظرات کاربران
سولماز رضایی

این سیستم چند مدرسه ای خیلی میتونه به مجموعه مدارس در مدیریت آموزشگاه کمک کنه

0 0

فریدون گلی زاده

مطالب مفید و جامع بود

متشکرم

0 0

غلامرضا رضوانی

سیستم مدرسه خیلی جایی پیشرفت داره

0 0

میرزایی

یکی از خوبی ها سیستم مدرسه اینه نیاز به حضور و غیاب نیست و اتوماتیک ثبت میکنه

0 0

شیرخدایی

سلام ما از این سیستم استفاده میکنیم از امکاناتش راضی هستیم فقط یکم اگر بهتر بشه خیلی عالی میشه هرچند الان هم خوبه ولی اگر امکانات جدید بهش اضافه بشه خیلی خوب تر میشه

0 0

سعیدی

سیستم مدیریت مدرسه پافکو رو ما استفاده می کنیم
امکانات خوبی داره
جای پیشرفت داره

متشکرم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید