مقالات نرم افزار آموزشگاه

بهترین نرم افزارهای مدرسه در جهان

بهترین نرم افزارهای مدرسه در جهان
نرم افزار مدیریت مدرسه که شامل جنبه های مختلف مدیریتی است، و اجازه می دهد تا بسیاری از وظایف اداری یک موسسه آموزشی را به صورت خودکار انجام دهند.

نرم افزار مدیریت مدرسه چیست؟

بدیهی است که برای راه اندازی یک مدرسه آنلاین باید از یک نرم افزار آموزشگاه استفاده کرد. بسته های نرم افزاری مختلف، طیف گسترده ای از عملکرد ها، برنامه ریزی تا ردیابی عملکرد دانشجویان را ارائه می دهد. نرم افزارهای مدرسه به آموزشگاه ها و مدارس در بهبود ارتباطات، ارائه تحلیل بهتر از عملکرد دانش آموزان و ایجاد شفافیت بیشتر برای والدین کمک می کند.


ویژگی ها و عملکرد های ابتدایی نرم افزار مدیریت مدارس به طور کلی به صورت زیر دسته بندی می شوند:

 • صورت حساب ها و فاکتور ها
 • گزارش های رتبه بندی و نمره دهی و پیشرفت
 • پیگیری حضور و غیاب
 • مراحل پذیرش
 • برنامه های درسی
 • ارتباطات

اگر آموزشگاه یا مدرسه شما به ویژگی های بیشتری نیاز دارد، باید سراغ نرم افزار های پیشرفته تری بروند. سیستم های پیشرفته تر ممکن است هر یک از قابلیت های زیر را داشته باشند:

 • سیستم مدیریت یادگیری (LMS)، که ممکن است شامل برنامه های آموزش مجازی یا دوره های آموزش آنلاین باشد.
 • ابزار ارزیابی برای مدیران
 • پورتال والدین
 • گزارش تحلیلی
 • ابزار هایی برای مدیریت کتابخانه یا مرکز فروش کتاب
 • پوز برای کافه تریا یا فروشگاه آموزشگاه یا دانشگاه
 • ابزاری برای جمع آوری کمک های مالی
 • سوابق بهداشتی و درمانی برای پرستاران مدرسه


در نرم افزار مدیریت مدرسه باید به دنبال چه باشید؟

هنگام انتخاب و خرید سیستم مدیریت مدرسه، درک صحیح از چگونگی تاثیر نرم افزار مدیریت آموزش روی عملکرد مدرسه شما بسیار مهم است. دو جنبه عمده وجود دارد که باید قبل از خرید نرم افزار مدرسه در نظر بگیرید. اول اینکه ویژگی هایی را که آموزشگاه شما به طور قطع نیاز دارد را تعیین کنید. دوم، اطمینان حاصل کنید که از بیشتر ویژگی هایی که برای آن ها پول پرداخت می کنید استفاده خواهید کرد. آیا دنبال برنامه ریزی و مدیریت پذیرش هستید؟ یا به سیستم مدرسه ای نیاز دارید که امکان رتبه بندی خودکار و برنامه های دروس شخصی سازی شده فراهم کند؟ کیفیت و ارزش نرم افزار مدیریت مدارس به این ویژگی ها بستگی دارد. هنگام انتخاب یک نرم افزار مدرسه، جوانب مختلف را در نظر بگیرید، مانند:


سطح بندی درجه و مهارت

نیاز ها و انتظارات یک دانش آموز در سطح مدرسه با نیازهای یک دانش پذیر دانشگاهی یا بزرگسال بسیار متفاوت است. نیاز های آموزشی برای هر نوع دان آموز به اندازه شرایط زندگی و مسئولیت های آن ها متفاوت است. برای ارائه بهترین تجربه یادگیری برای دانش آموزان خود، یک سیستم مدیریت مدرسه که با این شرایط مختلف سازگار باشد و نیاز های متفاوت را برآورده سازد انتخاب کنید.

تحقیقات نشان می دهند که اکثر مدارس و آموزشگاه ها به نرم افزار مدیریت مدرسه ای نیاز دارند که ویژگی های خاصی داشته باشد، از جمله:

یک. روش ایمن و در دسترس برای ذخیره و مدیریت داده های مدرسه

دو. خدمات و پشتیبانی سریع از سمت فروشنده ای که نرم افزار مدرسه را از اون تهیه کرده اند

سه. ویژگی های مدیریت استعداد

چهار. ویژگی های ادغام و یکپارچه سازی نرم افزار

این چهار ویژگی می توانند نقش بسیار مهمی بازی کنند و در کیفیت مدیریت مدرسه شما تاثیر چشم گیری بگذارند. دانستن نیاز های خاص مدرسه و کلاس های شما، این امکان را می دهد تا نیاز های مدیریتی مدرسه خود را راحت تر برآورده کنید.


عملکرد های بک اپ گیری و امنیت در نرم افزار مدرسه

تامین اطلاعات شخصی کارکنان و دانش آموزان مهم ترین مسئولیت مدرسه شما است. اگر یک سیستم مدیریت اطلاعات مدرسه ای را انتخاب کنید که نتواند آن اطلاعات را به درستی ذخیره کند، ممکن است نه تنها آن پرونده ها و اسناد را از دست بدهید، بلکه با یک شکاف امنیتی جدی نیز رو به رو شوید. حتما قابلیت بک آپ گیری مبتنی بر ابر و ویژگی های امنیتی را هنگام انتخاب نرم افزار در نظر بگیرید.

آیا نرم افزاری که در نظر دارید از ویژگی های زیر برخوردار است؟

بهترین نرم افزارهای مدرسه در جهان
امنیت در نرم افزار مدرسه


یک. بک آپ گیری مبتنی بر ابر فعال است؟

دو. اگر سیستم کاملا آنلاین باشد، یک هارد جداگانه نیز به عنوان نسخه پشتیبان وجود داشته باشد.

سه. حفاظت فایروال قوی و باکفیت


دسترسی از راه دور و قابلیت های شبکه

نرم افزاری که انتخاب می کنید باید از داخل و خارج از مدرسه دسترسی داشته باشد. قابلیت دسترسی از راه دور به معلم ها، کارمندان و مدیران امکان این را می دهد که بدون حضور فیزیکی در مدرسه به صورت 24 ساعته به کار های خود دسترسی داشته باشند. این قابلیت می تواند برای آموزش معلم های جدید و ورود داده از خارج از مدرسه نیز مفید باشد. این ویژگی نه تنها سطح بهره وری را افزایش می دهد بلکه باعث ایجاد انعطاف پذیری بیشتری برای کارمندان شما می شود.


اندازه دانشکده ها و تعداد دانش پذیرها

تعداد دانش پذیر ها و اندازه دانشکده نقش مهمی در انتخاب یک نرم افزار مدیریت مدرسه ایفا می کند. اندازه مجموعه داده هایی که نرم افزار باید از آن ها استفاده کند بر هزینه های شما تاثیر خواهد گذاشت. پس بهتر است با تعیین مقداری که واقعا مورد نیاز آموزشگاه شماست، از هزینه های اضافی جلوگیری کنید.


ویژگی های یک نرم افزار مدیریت مدرسه خوب

اطلاعات دانش آموز

دسترسی والدین

ادغام با هوش مصنوعی

قابلیت پیگیری هزینه و پرداخت آنلاین


لیست بهترین سیستم های نرم افزار مدیریت مدارس

در اینجا بهترین نرم افزار های مدرسه در سطح جهان ارائه شده است.

یک – GRADELINK SIS

دو – IGRADEPLUS

سه - YOUR AGORA

چهار –  FAMILYID

پنج – FRESHSCHOOLS

شش – PARENTLOCKER

هفت – SCHOOL DIARY

هشت – BOARDDOCS

نه – BLOOMZ

ده – PAFCO


مواردی که هنگام اجرای یک نرم افزار جدید باید در نظر بگیرید

در ادامه به موارد و نکاتی اشاره می کنیم که در انتخاب و خرید نرم افزار مدیریت مدرسه باید در نظر بگیرید.


قابلیت ادغام نرم افزار آموزشگاه با نرم افزار های دیگر.

مطمئن شوید سیستمی که انتخاب کرده اید می تواند، به راحتی با نرم افزار هایی که مدرسه شما تا قبل از این از آن ها استفاده کرده است، مانند ایمیل، صفحه گسترده یا برنامه های حسابداری ادغام شود.


سوابق فروشنده ها و ارائه دهنده های نرم افزار مدرسه

قبل از صرف هزینه و سرمایه گذاری روی یک نرم افزار، مطمئن شوید که فروشنده مورد نظر شما سابقه خوبی به خصوص در کار با مدارس داشته باشد. برای برآورده شدن نیاز های آموزشگاه شما، ارائه دهنده نرم افزار باید با این صنعت آشنایی خوبی داشته باشد.


الزامات شخصی سازی برای سازمان خود را مشخص کنید

هر چه موسسه آموزشی بزرگ تر باشد، پیکربندی سیستم پیچیده تر خواهد بود و شرایط شخصی سازی نرم افزار برای این سازمان ها بیشتر خواهد بود. سازمان های بزرگ باید به دنبال راه حل هایی باشند که سطح بالایی از سفارشی سازی را ارائه می دهند، تا سیستم با فرآیند های موجود و گردش کار جاری در سازمان متناسب و هماهنگ شود.

کارشناسان پافکو مفتخرند تا به سوالات شما در حوزه آموزش مجازی و نرم افزار های آن پاسخ دهند. کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
کاظمی

بهترین نرم افزار بیگ بلو باتن هست هم کیفیت خوبی داره هم ظاهر زیبایی داشته باشه

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید