مقالات نرم افزار آموزشگاه

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چیست؟

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چیست؟
نرم افزار مدیریت آموزشگاه یا TMS که مخفف عبارت Training Management System می باشد به منظور مدیریت آموزشگاه ها ساخته شده است. در این مقاله به هدف ایجاد نرم افزارهای مدیریت آموزشگاه و ویژگی های آن ها خواهیم پرداخت. 

رم افزار مدیریت آموزشگاه یا TMS برای چه هدفی ایجاد شده است؟ چه مشکلاتی را حل می کند؟ و چگونه می توانید از آن در تجارت و کسب و کار خود بهره ببرید؟ برای راه اندازی یک مدرسه آنلاین باید از نرم افزار آموزشگاه استفاده کرد.


فهرست مطالب

فروش بیشتر و صرفه جویی در زمان با نرم افزار مدیریت آموزشگاه

چرا نرم افزار مدیریت آموزشگاه؟

کارهای زیادی که باید دستی انجام شوند

باید تعداد زیادی از سیستم ها را برقرار و حفظ کنند

در عصر حاضر همه شرکت ها برای رشد آنلاین تلاش می کنند

ویژگی های نرم افزار مدیریت آموزش

ویژگی هایی از نرم افزار مدیریت آموزش که مشتری می بیند


فروش بیشتر و صرفه جویی در زمان با نرم افزار مدیریت آموزشگاه

هر کسب و کار آموزشی چندین بخش مختلف دارد که باید به درستی مدیریت شود. هر کدام از این بخش ها مدام در حال تغییر هستند و این همین موضوع کار مدیریت سیستم آموزشی را مشکل می کند. احتمالا تاکنون شنیده اید که از نرم افزار مدیریت اموزش (TMS) به عنوان سیستمی که می توانید در کسب و کار آموزشی خود استفاده کنید. اما، آیا واقعا از کارهایی که یک نرم افزار آموزشگاه یا نرم افزار مدرسه می تواند انجام دهد آگاه هستید؟ و آیا واقعا می دانید که چگونه می توانید از آن در تجارت خود استفاده کنید؟ آیا تفاوت های یک سیستم مدیریت آموزشگاه با LMS، CRM و یا سیستم مدیریت رویداد را می دانید؟ آیا می دانید که یک نرم افزار آموزشگاه و توسعه آموزش خوب نه تنها می تواند کسب و کار آموزشی شما را از نابودی و ورشکستگی نجات دهد بلکه به رشد روز افزون آن نیز کمک کند؟

در این مقاله به اینکه چرا نرم افزارهای آموزشگاه ایجاد شده اند، چه مشکلی را حل می کنند و چگونه می توانید از آن در شغل آموزشی خود استفاده کنید، خواهیم پرداخت.


چرا نرم افزار مدیریت آموزشگاه؟

چه کسب و کار آموزشی شما در حال حاضر از TMS استفاده کند چه از نرم افزار های دیگر و چه تنها از کاغذ و قلم، در همه این موارد شما از یک سیستم استفاده می کنید. مشکل اصلی در صنعت آموزش این است که اغلب بسیاری از این سیستم ها متناسب با اهداف نیستند، یا پتانسیل رشد محدود و یا ناکافی داشته باشند.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چیست؟
سیستم مدیریت آموزشگاه


اغلب مشاغل آموزشی حداقل با یکی از  موضوع زیر دست و پنجه نرم می کنند.


یک – کارهای زیادی که باید دستی انجام شوند

کارهای بسیاری وجود دارد که بدون داشتن یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه، مجبور خواهید بود به صورت دستی آن ها را انجام دهید. این می تواند ارسال ایمیل به افراد ثبت نام کننده در تغییر زمان شروع دوره آن ها باشد. می تواند  اقدام به درخواست های ثبت نام کننده با استفاده از تلفن باشد. بدترین قسمت این قضیه این است که گاهی اوقات این فعالیت ها هیچ ارزش افزوده ای ندارند. این وظایف اداری زمان زیادی می طلبد، که این زمان ارزشمند می تواند صرف فعالیت هایی شود که باعث رشد کسب و کار شما شود.  


دو –باید تعداد زیادی از سیستم ها را برقرار و حفظ کنند

کسب و کار های آموزشی از سیستم های مختلفی استفاده می کنند که یکپارچه نیستند. و به همین دلیل زمان زیادی را صرف وارد شدن و تغییر دادن داده ها در بین این سیستم های جدا از هم می کنند. علت آن است که به جای گرفتن نرم افزاری که برای مدیریت آموزشگاه ها ساخته شده است، از سیستم ها و نرم افزارهای دیگری برای رفع کردن نیازهای خود استفاده می کنند. سیستم های مدیریت رویداد، سیستم مدیریت یادگیری و ابزارهای دیگر فاقد ابزار رسیدگی به ثبت نام دوره ها هستند و اکثرا با یکدیگر ادغام نمی شوند. شما برای هر کدام از این سیستم ها نه تنها هزینه اولیه جداگانه ای پرداخت کرده اید بلکه احتمال هزینه اشتراک و پشتیبانی ماهیانه ای نیز برای آن پرداخت می کنید. در حالی که می توانید تنها یک نرم افزار مدیریت آموزشگاه را با بسیاری از این سیستم ها را جایگزین کنید. یک نرم افزار مدیریت مدرسه کمک می کند تا داده های خود را در یک مکان نگه دارید، تمیزکاری داده ها به صورت دستی را کاهش می دهد و در نهایت کمک می کند تا هزینه های خروجی خود را کاهش دهید.


سه – در عصر حاضر همه شرکت ها برای رشد آنلاین تلاش می کنند

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چیست؟
صنعت آموزش آنلاین


به نظر می رسد در دنیای تجارت الکترونیک، صنعت آموزش در مقایسه با فروشگاه های آنلاین هنوز به بلوغ نرسیده است. برای رشد مشاغل آموزشی، به اطلاعات و هوش تجاری برای گرفتن تصمیم های آگاهانه نیاز دارید. بسیاری از شرکت ها آموزشی فاقد این داده ها هستند یا نمی توانند به آن دسترسی داشته باشند. بسیاری از وب سایت های آموزشی عملا غیرقابل استفاده هستند و روند ثبت نام و پرداخت در آنها دشوار است. همچنین برای موتورهای جست و جو بهینه نشده اند و ترافیک خاصی را برای وب سایت نمی آورند. علاوه بر این، حتی اگر ترافیک کافی وجود داشته باشد، مشاغل آموزشی ممکن است روالی برای مقیاس گذاری در کسب و کار خود نداشته باشند. به عنوان مثال، در صورت رشد فروش خود، ممکن است نتوانید دلیل رشد را پیدا کنید.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چگونه می تواند به کسب و کارهای آموزشی کمک کند؟

نرم افزار مدیریت آموزشگاه یک نسخه کارآمد و کامل از کارهایی است که شما به عنوان یک کسب و کار آموزشی به صورت روزانه انجام می دهید. سیستم مدیریت آموزشگاه به منظور سازماندهی مدیریت و تحویل دوره های شما و بهینه سازی جنبه های تجاری حرفه آموزشی شما طراحی شده است. TMS ها به شما کمک می کند با مواردی از قبیل فاکتورها، ایمیل ها، برگه های حضور کاغذی، به روز رسانی های محتوای وب با استفاده از قابلیت اتوماسیون هوشمند خداحافظی کنید. نرم افزارهای مدیریت آموزشگاه ابزارهایی در اختیار شما قرار می دهد تا ثبت نام های خود را افزایش دهید. کمپین های بازاریابی هدفمند اجرا کنید، به صورت آنلاین پرداخت انجام دهید و به صدر رتبه های گوگل برسید که این موارد تمام آن چیزی است که برای رسیدن به اهداف فروش خود نیاز دارید.

نرم افزار مدیریت آموزشگاه چیست؟
ویژگی های نرم افزار مدیریت آموزشگاه


ویژگی های نرم افزار مدیریت آموزش

ویژگی های بک-اند نرم افزار مدیریت آموزش

  • مدیریت دوره و منابع: کلاس ها، ارائه دهنده ها و دوره های برنامه ریزی شده
  • اتوماسیون: ارسال تایید ثبت نام
  • مدیریت مالی: گرفتن سفارشات، قبول پرداخت های آنلاین و صدور صورت حساب
  • CRM: پیگیری روابط و تاریخچه حساب کاربری
  • گزارش دهی: اجرای گزارش ها و تصمیم گیری مبتنی بر داده در مورد کسب و کار به منظور عمق داده به فعالیت های آموزشی خود


ویژگی هایی از نرم افزار مدیریت آموزش که مشتری می بیند

  • وب سایت: یا یک وب سایت از نو ایجاد کنید یا وب سایت فعلی خود را بهبود دهید و امکان تبلیغ دوره و پرداخت هزینه به آن اضافه کنید.  
  • ثبت نام آنلاین: ثبت نام های آنلاین را به فرم های قابل تنظیم تبدیل کنید و سبد خرید را به صورت یک تجربه بدون استرس در آورید.
  • پرتال مشتری: به مشتریان خود اجازه دهید که به پرتال خود وارد شوند، ثبت نام های خود را مدیریت کرده و جزئیات مربوط به حساب خود را به روزرسانی کنند.

چه TMS دارید، چه از سیستم دیگری که در بالا توضیح داده شده است استفاده می کنید، الان هم برای تغییر یا یافتن اطلاعات کاربردی بیشتر در مورد آن دیر نیست.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
هاشمیان

نرم افزار مدیریت آموزشگاه برای گوشی ها هم هستند ؟

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید