مقالات طراحی سایت

طراحی سایت و بهینه سازی سئو صفحات-2

بهینه سازی موتور جستجو گوگل,SEO

در بهینه سازی موتور جستجوی گوگل (SEO)-رتبه بندی صفحات-بخش اول، به بیان تاریخچه ای از به وجود آمدن مبحثی به نام سئو در موتورهای جستجو پرداختیم. در این بخش به بررسی روش های مورد استفاده در تاکتیک های کلاه سیاه سئو می پردازیم.

تاکتیک های سئو کلاه-سیاه (بلک هت)

همزمان با تکامل تدریجی الگوریتم جستجوی Google‌، مدیران سایت ها تاکتیک هایی را به کار می برند تا بتوانند موقعیت سایتشان در صفحات حاصل از نتایج موتورهای جستجو را تغییر دهند. این تاکتیک ها روش هایی هستند که از با بالابردن رتبه ی سایت موردنظر در موتورهای جستجو از نتیجه گیری مثبت کاربر می کاهد. این تاکتیک ها عبارتند از:

  • تراکم بیش ازحد کلیدواژه
  • استفاده از متون مخفی
  • تبادل ویا خرید لینک برای سایت
  • فریب دادن موتورهای جستجوبا پنهان سازی URL (کلاکینگ)
  • دایرکت مجدد به URL متفاوت با موضوع
  • صفحات دوروی
  • ثبت و کپی غیرقانونی محتوا از سایت های دیگر
  • کپی برداری کامل مطالب سایت به منظور مشارکت در محصولات سایت (Lian,2015)

گوگل سایت هایی که از این تاکتیک ها پیروی می کنند را از طریق قرار دادن موقعیت سایت در پایینترین سطح دسترسی به SERP‌ مورد کیفر قرار می دهد.

سئو
شکل 1 : سئو

تراکم بیش از حد کلیدواژه

بوسیله این تاکتیک با افزودن بیش از حد کلمات کلیدی رتبه بندی سایت ارتقا می یابد. مثال هایی دراین رابطه عبارتند از محتوای متنی با کلیدواژه ای پر تکرار که باعث غیرمعمول بنظر رسیدن متن می شود.

استفاده از متون مخفی

این تاکتیک تنها باعث بالابردن رتبه سایت شده و موجب افزایش تجربه کاربر نمی شود. برای مثال در این تاکتیک لینک هایی با  فونت بی رنگ در پیش زمینه سفید که شامل متنی نامرتبط با محتوای سایت است بکار می رود که تنها باعث ارتقای رتبه سایت می شود و ارتباطی با موضوع جستجو نخواهد داشت. باید توجه داشت در برخی شرایط متن مخفی کاربردی و مفید می باشد. بخصوص در مواقعی که سایت شامل  Flash ،Javascriop و یا image‌ است. وجود متن متناوب و دقیق در این تکنولوژی ها که باعث الحاق روبات خزنده (crawler) و کاربرانی که از تکنولوژی کمکی استفاده می کنند سودمند است.

تبادل و خرید لینک برای سایت (link scheme)

دستورالعمل های موجود برای مدیران سایت گوگل طرح لینک خاصی را برای لینک هایی که به منظور دستکاری پیج رنک و یا تغییر رتبه بندی سایت در نتایج موتور جستجو بکار می روند در نظر گرفته می گیرد. (Google,2015) چگونگی تشخیص اینکه چه نوع لینکی برای دستکاری در نظر گرفته شده است؟ یا اینکه آیا اکثر صاحبان سایت در وهله ی نخست موضوع رتبه بندی سایتشان در بهترین حالت ممکن را در نظر نمی گیرند؟ هدف اصلی چنین دستورالعمل خاصی توقف خرید و فروش لینک های اعطای پیج رنک، تبادل لینک های شایع و یانظرات آلوده به spam‌ است.در صورت تردید صاحبان سایت باید برای لینک هایی که بخشی از طرح لینک تحت عنوان دستورالعمل هستند از ویژگی rel=”nofollow” استفاده کنند.

دایرکت های مجدد به URL‌های نامرتبط

دایرکت مجدد کاربر از یک URL‌ به خودی خود امکان پذیر نیست و تاکتیک های سئو کلاه سیاه این امر را ممکن می سازد. گوگل به چنین دایرکت هایی که باعث انتقال کاربر به URL نامرتبط می شود رسیدگی می کند(Google,2015d).

فریب دادن موتورهای جستجوبا پنهان سازی URL (کلاکینگ)

این تاکتیک نیز همانند روش قبل موجب انتقال کاربر به صفحه ای با محتوایی کاملا متفاوت می شود.

صفحات دوروی

این صفحه بطور خاصی به منظور ارتقای رتبه ی سایت به وسیله واژه ی کلیدی و یا عبارت جستجو مورد نظر خلق می شود. گوگل همچنین استفاده از صفحات متعدد وابسته به کلیدواژه ای خاص یا دامین هایی که کاربران را به سایت مشابهی هدایت می کنند منع می کند.

ثبت و کپی غیرقانونی محتوا از سایت های دیگر

در این تاکتیک محتوای متن که فاقد هرگونه ارزش است بدون کمترین تغییر یا اصلاحی مستقیما از سایتی دیگر کپی می شود. (Google,2015) گوگل محتواهای ارجینال را مورد پاداش و محتواهایی را که به افراط کپی برداری شده اند مورد کیفر قرار می دهد.

کپی برداری کامل مطالب سایت به منظور مشارکت در محصولات سایت

این نوع سایت ها نمونه کپی شده از سایت های اصلی تجاری و سایت هایی که هیچگونه ارزش قابل توجهی را به مطالب سایت نمی افزایند می باشد. باتوجه به اینکه گوگل استفاده ازچنین تاکتیکی را مورد کیفری نمی دهد، درصورتی که بخش وسیعی از محتوای این سایت ها منحصر بفرد و نوین باشد رتبه بندی بهتری در نتایج جستجوی گوگل خواهد داشت.

لینک به دیگر بخش های مقاله سئو:
بهینه سازی موتور جستجوی گوگل (SEO)-رتبه بندی صفحات-بخش اول

بهینه سازی موتور جستجوی گوگل (SEO)-رتبه بندی صفحات-بخش سوم

نظرات کاربران
کیان

از مطالب خوبتان متشکرم، چگونه ارزش کلمات کلیدی را بسنجم و فرآیند اصلی برای ارزیابی ارزش کلیدواژه ها را لطفاً توضیح بدید برای شروع فعالیت محتواگذاری هدفمند بشدت نیاز دارم.

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید