مقالات طراحی سایت

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 2

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 2

صنعت بهینه سازی موتورهای جستجوفرار است و هر ماه به نطر می رسد چیزهای جدیدی در این مورد به صحنه می آیند و ما را مجبور می کنند اولویت های خود را مجددا ارزیابی کنیم. بهترین روش های انجام شده درسال 2010 با بهترین روشهای امروز تفاوت زیادی ندارد، هنوز ما معتقدیم تعداد زیادی از بهترین روش هایی که امروزه استفاده می کنیم در آینده نیز استفاده می شود

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 2

شکل 1 : SEO

چه چیزی در حال تغییر کردن است ؟

درسال 2015 ما شاهد تغییرات بسیار زیادی در حوزه سئو بودیم. از ترفندهای افزایش رتبه بندی گرفته تا حرکت به سمت عواملی که باعث ایجاد تغییرات بالقوه می شوند. پیش بینی می شود در سال 2016 تغییرات بیشتری در این حوزه خواهیم داشت.

با نگاه به گذشته، ما می توانیم اولویت های گوگل و دیگر موتورهای جستجو را تشخیص دهیم و از آن ها استفاده کنیم تا تغییرات در این زمینه را بتوانیم برآورد کنیم.

 رسانه های اجتماعی برای نتیجه ی جستجو با اهمیت تر خواهند شد

در حال حاضر، رسانه های اجتماعی شاید نقش کمی در تاثیر مستقیم در رتبه ی شما ایفا می کنند، ولی آن ها به صورت غیر مستقیم نقش مهمی در انجام اینکار بازی می کنند .

رسانه های اجتماعی (مثل هنگامی که کاربران محتوی شما را به اشتراک می گذارند یا با سایت شما در تعامل هستند) می تواند به شما در افزایش رتبه کمک کند، اما در بیشتر قسمتها از رسانه های اجتماعی به عنوان یک کانال بزرگ خارجی برای تولید ترافیک ورود بیشتر برای سایت استفاده می شود .

اگرچه، گوگل و بقیه ی موتورهای جستجو به شدت در تلاش اند تا پست های رسانه های اجتماعی را به وسیله ی راه های جدیدی در نتیجه ی جستجو به نمایش در آورند. به عنوان مثال، توییت های توییتر در حال حاضر در نتیجه ی جستجو نشان داده می شوند.

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 2
شکل 2 : Seo

 افزایش اهمیت تمرکز سئو بر نوع دسکتاپ

در سال 2015 ترافیک های ایجاد شده توسط موبایل بالاخره از ترافیکهای ایجاد شده توسط دسکتاپ ها پیشی گرفتند و گوگل از امکانی که به اصطلاحMobilegeddon”  نامیده می شود رو نمایی کرد تا هر سایتی را که برای موبایل ها بهینه سازی نشده را به صورت تدریجی متوقف کند. 2015 سالی بود که موبایل ها حجم زیادی از ترافیک وب سایت ها را در بر گرفته بودند و در 2016 نیز ترافیک وب سایت ها از این طریق افزایش خواهند داشت.

جان مولر اعلام کرد که در این سال سایت هایی که فقط نسخه موبایل را دارند (به عنوان مثال سایت های بدون نسخه دسکتاپ اختصاص داده شده) دچار کاهش در رتبه بندی می شوند.

ترافیک محتوای مبتنی بر اطلاعات متوقف خواهد شد

محتوایی که اطلاعات کلی را فراهم می کنند، به تدریج منسوخ خواهند شد. این موضوع تا حدودی به این دلیل است که محتوی آنلاین در حال اشباع شدن است، حتی با توجه به پیشرفت های تکنولوژی که مانند نمودار دانش گوگل هستند.

الگوریتم های پیشرفته بدون اینکه کاربر را به سایت خارجی  دیگری ارجاع دهند، اطلاعات ضروری را در اختیارش قرار می دهند. به جای  اینکه سعی کنند به کاربر در مورد خواسته اش اطلاعات کلی بدهند، او را به سمت قسمتی از محتوی که دقیقا مورد نیاز کاربر است ارجاع می دهند.

لینک های خارجی تغییر خواهند کرد

لینک های خارجی در سه سال گذشته کم اهمیت تر شده اند، اما اشکال جدیدی از ساخت لینک بوجود آمده است که شامل اشاره به نام تجاری بدون اینکه از لینک های واضح و آشکار استفاده کنند می باشد که این در سئو خارج از سایت استفاده می شود.

حتی فرم های جدید ساختن لینک، مثل لینک به بخش های خاص در برنامه ها، در سال 2016 از درجه ی اهمیت بالایی برخوردار خواهندشد.

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 2

شکل 3 : Seo

سئو محلی در آینده به تکامل خواهد رسید

سئو محلی در سال 2015 معرفی بسته محلی بود، اما به لطف افزایش علاقه درفن آوری های پوشیدنی و فعالیت بیشتر در کسب و کارهای محلی و به طور کلی نیاز مصرف کننده انتظار می رود در سال 2016 در سئو محلی شاهد تغییراتی باشیم.

بررسی ها و استنادهای محلی مهم تر خواهند شد و جستحو براساس جغرافیا حتی مهم تر خواهد شد و خدمت در سطح محله به جایی که شهرستان یا منطقه از اهمیت بالایی برخوردار خواهد شد.

چه چیزهایی مشابه با قبل مانده اند ؟

تا اینجا تمام راه های سئو که در سال آینده تغییر می کند را دیدیم، اکنون می خواهم در مورد چیز هایی که تغییر نخواهند کرد تمرکز کنم. من می خواهم این باور را داشته باشم که بهترین شیوه های سئو زمان بر نیستند یا حداقل از ایجاد بهترین روش ها مدت زمان کمی می گذرد.

این موارد را در سال 2016 می توانید در سئو خود رعایت کنید بدون اینکه این ریسک را داشته باشید که این روش ها از رده خارج شده اند.

محتوی همچنان پادشاه است

علی رغم اینکه محتوی بر پایه اطلاعات در حال کم شدن هستند، استفاده از محتوی منحصر به فرد و با کیفیت همچنان بهترین راه است. مردم به نظرات، بینش و اطلاعات مفید نیاز دارند و این موضوع در سال 2016 باید دغدغه ی شما باشد تا این گونه محتوی ها را در اختیار آن ها قرار دهید.

بهینه سازی درون سایت، همچنان باعث ایجاد تجربه ی خوب در کاربر می شود

برخی از فاکتور های سئو درون سایت در حال رشد و پیشرفت کردن می باشند. به عنوان مثال امنیت همچنان در سال 2016 بسیار مهم است. ولی اگر ایجاد تغییراتی باعث بشود سایت شما سریعتر، مطمئن تر و یا راحت تر قابل استفاده باشد مطمئن باشید برای سئوی سایت شما بسیار خوب است.

ایجاد اعتبار از طریق سئو بیرون از سایت

برای اینکه مشهور شوید، شما به عواملی خارج از سایت خودتان مثل لینک به درون سایت خودتان و استفاده از رسانه های اجتماعی و لینک های خارجی نیاز دارید. هرچه که شما بیشتر بتوانید از طریق سئو بیرون از سایت ارتباطات خود را بیشتر کنید برای شما بهتر است.

بدیهی است شیوه های بهتری برای اینکه وضعیت سئو خود را در آینده بتوانید پیش بینی کنید وجود دارند اما شیوه های ذکر شده می توانند به شما در تشخیص اولویت هایتان کمک کنند.

یک موضوع قطعی است، سئو در 2016 با سئو در سال 2015 مشابه نخواهد بود. فن آوری ها، سیستم ها و روندها خیلی سریع تغییر خواهند کرد تا برای حمایت از هر یک از مجموعه اهداف و یا شیوه ها آماده باشند.

تغییرات وابسته به صنعت و کار و انطباق زمانی سریع با تغییرات ایجاد شده باعث می شود شما بدون مشکل عملکرد بهتری در رقابت های پیشرو در این زمینه داشته باشید.


لینک به بخش قبلی:
سئو (SEO) چیست؟-نکات پر اهمیت برای افزایش سئوی سایت-بخش اول

مقالات مرتبط


طراحی سایت و گرافیک سه‌بعدی بخش اول

طراحی سایت ایده آل و 12 نکته برای موفقیت-1

طراحی سایت و سئو، معرفی الگوریتم های بهینه سازی گوگل

نظرات کاربران
آوا

سلام، لطفاً بگید که چه طوری می توانیم در جعبه پاسخ گوگل قرار بگیریم؟

1 1

شرکت پافکو

سلام، دوست محترم، این نکته از اهمیت بالایی برخوردار است که مطلب پادشاه سئو هست خودتان را جای کاربر سایت قرار دهید. شما می توانید با کمی آنالیز و وقت گذاشتن این سوال ها را پیدا کنید و به راحتی در Answer Box گوگل قرار بگیرید. پس اول شما باید مطلبی را انتشار دهید که به درد کاربران بخورد. نکته بسیار مهم تر آن است که از سایر سایت های رقبا کپی نکنید سعی کنید مطلب سایت شما فقط نوشته نباشد از تصاویر جذاب ، جدول ها ، اینفوگرافی های مرتبط استفاده کنید. شما می توانید از Answer Box استفاده کنید تا خیلی راحت بتوانید با کمی آنالیز و تمرکز رتبه سایت خودتان را بالا ببرید. Answer Box بیشتر بر روی سوالات می چرخد یعنی اگر شما بتوانید بدانید کاربر دنبال چه چیزی می گردد می توانید خیلی راحت Answer Box خود را در سیستم جستجو گوگل پیاده سازی کنید. برای سئو سایت (SEO) باید صبر داشته باشید تا بتوانید از این راه به در آمد های خوبی برسید.

1 0

ذبیح الله

آیا شما قابلیت هایی را که خریداری می کنم ، متناسب با نیاز من برایم خصوصی سازی می کنید؟

1 0

شرکت پافکو

درود.
لطفا درخواست های خودرا با کارشناسان فروش مطرح کنید تا به بهترین نحو ممکن شما را راهنمایی کنند .

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید