مقالات طراحی سایت

طراحی سایت و سئو به همراه نکات مهم 1

بهبود سئو,SEO

سئو و قوانین آن در سال های گذشته به شدت تغییر کرده است. کارشناسان درمورد وضعیت فعلی سئو نکاتی را ارائه کردند و اینکه شما چگونه می توانید از سئو استفاده کنید تا سرمایه گذاری در محتوا را در سال 2016 به بالاترین حد برسانید.

بازاریاب ها درحال تقویت کردن سرمایه گذاری در محتوا هستند، اما برای استفاده از قدرت نفوذ سرمایه گذاریشان، آنها باید زمان بگذارند تا از قوانین جدید سئو مطلع بشوند. روزهای افزایش بازدید کننده برای وب سایتتان از طریق بارگذاری سرفصل ها، از طریق کلمات کلیدی خیلی وقت است گذشته است و کارشناسان می گویند: استراتژی جدید سئو حول محور بازاریابی از طریق تمرکز بر این مورد است.

"با توجه به گذشته، پیشنهادات حول محور سئو، تمرکز بر کلمات کلیدی بوده است" این گفته ی مارتین لاتسچ مدیر بازاریابی آنلاین دربیورتون و مشاور سئو در Act-On Software Inc است." واقعیت این است که موتور های جستجو بسیار هوشمندتر شده اند. تولید کننده محتوی کنترل کمتری براینکه صفحات چطور نشان داده می شوند و چه کلماتی را و به چه دلیلی به نمایش در می آورند، دارند."

در آگوست 2015، مطالعه روی آینده ی سئو توسط Moz Inc، شرکت مشاوره سئو انجام شد و مهمترین فاکتور تاثیر گذار سئو در سال بعدی mobile-friendliness خواهد بود که این مورد رشد 88% خواهد داشت و همچنین آنالیزهای ارزش درک صفحات (حداکثر تا 81%) استفاده از داده مثل زمان توقف (حداکثر تا 67%) و خوانا بودن و طراحی (حداکثر تا 67%) رشد خواهند کرد. فاکتورهای سئو که طبق مطالعات انجام شده از لحاظ تاثیر گذاری کاهش خواهند یافت عبارتند از Paid links (حداقل 55%) و تاثیر Anchor Text (حداقل 49%).

در این مورد کارشناسان 6 نکته برای سرمایه گذاری در بازاریابی محتوا، ارائه داده اند.

شما دیگر نیازی به اینکه دقیقا کلمه ی کلیدی را استفاده کنید تا نتیجه ی جستجوی مربوط به آن کلمه را پیدا کنید، ندارید. این گفته ی شپارد مدیر توسعه مخاطبان در Moz است. "در سال های گذشته موضوع گرفتن کلیک بیشترمورد اهمیت بود. در حال حاضر موتورهای جستجوگر تعامل مردم با وب سایت شما را بررسی می کنند. آیا آنها بر می گردند و بر روی نتایج کلیک می کنند و یا آیا آن ها هنگامی که در سایت شما بودند جواب سوالی را که به دنبالش بودند را پیدا کردند؟ در واقع امروزه نتایج بعد از کلیک کاربر مهم است نه خود کلیک وهدف شما باید راضی کردن کاربر باشد."
 

سئو

شکل 1 : سئو

این عکس مثالی است که نتایج بعد از جستجوی کاربر برای عبارت "طرز پختن کیک" را نشان می دهد که این نتایج شامل ویدئو هم می شود.

- کلمات کلیدی همه چیز و تمام کننده کار نیستند.

شپارد می گوید داشتن کلمات کلیدی در تیتر ها کم اهمیت شده است. "گوگل درترجمه ی مفاهیم بهتر شده است. برای این استفاده می شود که اگر شما بخواهید رتبه ی بهترین رستوران ها را پیدا کنید باید سه یا چهار بار عبارت "بهترین رستوران ها" را جستجو کنید. هنوز استفاده از عبارت "بهترین رستوران ها" مفید است اما مفهوم مشابه به چیزی که می خواهید جستجو کنید بسیار مهم است. شما می توانید فقط در مورد بهترین تجربه ی شام جستجو کنید و موتورهای جستجو خواسته ی شما را فراهم می کنند".

به علاوه لاتسچ می گوید: "درگذشته ما میخواستیم از بدنه ی متن و یا متا دیتا ها کلمات کلیدی استخراج کنیم که در حال حاضر این موضوع اهمیتی ندارد. هرچه موتورهای جستجو هوشمندتر می شوند، آنه شروع می کنند به فکر درباره لغات دیگری که شما انتطار دارید در مقاله بخوانید که این نشانه ای خواهد بود بر اینکه آن مقاله در مورد موضوعی که می خواستید معتبراست. اگر شما مقاله ای راجع به Apple Watch می نویسید، ممکن است لغاتی مانند Apple،’ ‘iPhone،’ ‘Watch،’ ‘Apps’ و زمان را داشته باشید. اگر آنها در بدنه ی مقاله باشند، برای موتور های جستجو سیگنال می فرستند که این مقاله خیلی مناسب و خوبی در زمینه ی Apple Watch" است.

هفتادوپنج درصد از کوئری های جستجو طولشان بین سه و پنج کلمه است. بنابراین شما باید هدرهایتان را بر این اساس بنویسید. "موتورهای جستجو متوجه می شوند که اگر مردم برای کلمات "بازاریابی" یا هر چیزی یا کوئری طبق دو لغت جستجو انجام دهند، نتیجه ای که می خواستند را نمی گیرند. برای گرفتن بهترین جواب که بهترین پاسخ برای سوالشان باشد آن ها باید سه یا چهار یا پنج لغت در سوالشان استفاده کنند. به عنوان تولید کننده محتوا وقتی که شما دنبال بهینه سازی هستید باید به این موضوعات فکر کنید."
 

- تمرکز بر تجربه ی کاربر

لاتسچ می گوید "گوگل امروزه در حال ساخت حدود 500 تغییرات در الگوریتم در سال است. وقتی فردی در گوگل عبارتی را جستجو کرد در صفحات اول نتیجه ی دلخواه را پیدا کند و اطمینان حاصل شود فرد از این بابت تجربه خوبی کسب کرده است. موضوع این نیست که چطور من میتوانم موتور جستجو را دور بزنم یا چطور به یاهو یا گوگل یا بینگ حقه بزنم؟ بلکه موضوع این است که چطور شما میتوانید مطمئن شوید که محتوی شما بهترین محتوی در اینترنت است برای کلماتی که برای شما اهمیت دارند."

بنابراین، محتوا از همیشه مهم تر شده است. این گفته ی درایسدیل، مشاور سئو درTroy،N.Y  است. "هرچه که محتوی اصیل تری شما بتوانید تولید کنید -چه عکس باشد یا فیلم و یا محتوی طولانی و یا هرچه که با کنار هم قرار دادن آن بتوانید کاربر را راضی کنید تا بخواهد آن محتوی را بخواند و یا آن را با دیگران به اشتراک بگذارد-بهتر است."
 

وقتی که 5 مقاله ی برتر تنها با کلیک کردن در دسترس است، درایسدیل پیشنهاد می دهد از آن ها کم استفاده کنید. "مردم چیزهایی را دوست دارند که آن ها را راحت متوجه می شوند و برایشان مهم نیست چقدرجستجو کنند". "شما باید اطمینان حاصل کنید که هرچه که بعد از شماره می آید قابل درک و مفید است".

لاتسچ می گوید یک تقویم که قابلیت تنظیم شدن داشته باشد بسازید تا نظر کاربر را جلب کنید. "این مهمترین چیزی است که بازاریابان در سال 2016 می توانند برای سئو انجام دهند. محتوای شما باید اصیل باشد و برای مخاطبین هدف گذاری شده باشد".

اگر شما تولید کننده ی محتوی باشید میتوانید یک پاراگراف از یک مقاله یا سایت دیگر بگیرید و به آن اعتبار بدهید و به آن ویژگی ببخشید، اما اگر یک یا دو پاراگراف را با صدای خودتان اضافه کنید اینجاست که دلیل ربط این موضوع می گویم: شما با اضافه کردن صدای خود آن محتوی را از آن خود کرده اید".
 

- اهمیت اندازه

مقاله های طولانی با تعداد لغات بین 1200 تا 1500 به طور میانگین در جستجو بهتر اجرا می شوند. لاتسچ می گوید: "این قضیه به طور قابل ملاحظه ای نسبت به دو یا سه سال پیش فرق می کند، زمانی که 300 کلمه در صفحه خیلی زیاد بود. مقاله های طولانی بازدیدکنندگان بیشتری جذب می کنند و رتبه ی سئو را بالاتر می برند، مخصوصادر شرایط رقابتی. تغییراتی که گوگل ایجاد می کند و دلیل اینکه آن ها این تغییرات را به وجود می آورند این است که اطمینان حاصل کنند بازدید صفحاتی را بالا ببرند که مردم از آنها لذت می برند. "همچنین لاتسچ پیشنهاد می دهد که بهتر است محتوی طولانی با سر تیترها به چند قسمت تقسیم شوند و از نقاط پر رنگ و تصاویر در متن استفاده شود تا درک و هضم مطالب توسط کاربر راحت باشد.
 

شپارد می گوید مقاله های طولانی تر بهتر در نتیجه ی جستجو اجرا می شوند چون لغات و تصاویر بیشتری هستند تا رتبه ی صفحه را بالا ببرند. "مردم مقاله های طولانی را در رسانه های اجتماعی بیشتر به اشتراک می گذارند و بیشتر به آن ها لینک می زنند و استناد می کنند. مقاله های کوتاهتر هم تقریبا کار مشابهی انجام می دهند، اما به طور میانگین، مقاله های طولانی تر عملکرد بهتری دارند".

- بهینه سازی برای موبایل

سئو
شکل 2 : سئو

 

- استفاده از تصاویر منحصر به فرد

درحالیکه تصاویریک منبع ارجاع اساسی در گوگل محسوب نمی شوند، داشتن یک عکس منحصر به فرد برای سایت شما یک ارزش است. شپارد می گوید: "تصاویر مشابه درصدها جا در سراسر وب می توانند نمایش داده شوند، اما داشتن محتوای منحصر به فرد در برابر آن عکس های تکراری باعث می شود سایت شما نسبت به سایر سایت ها برجسته باشد. من مخالف نیستم با استفاده از تصاویر تکراری، اما هروقت شما توانستید از عکس منحصر به فرد یا موارد سفارشی شده استفاده کنید نتیجه اش را در دراز مدت مشاهده میکنید."

مهمترین نکته برای سئو در سال 2016 تمرکز بر مخاطبین است. شپارد می گوید : "در گذشته،  بازاریاب ها سعی می کردند که آنچه را می خواستند به مردم نشان دهند را ترویج کنند. امروزه قضیه بدین گونه است که ببینند  مردم واقعا چه چیزهایی را می خواهند ببینند تا آن ها را به مردم  تحویل دهند که این در واقع افزایش رتبه سئو را در پی خواهد داشت. " همچنین لاتسچ اضافه می کند : "دلیل اینکه ما عمل بهینه سازی را انجام می دهیم و می خواهیم که در گوگل و یاهو ویا بینگ نشان داده شویم  فقط این نیست که فقط پول در بیاوریم چون در رتبه ی 1 یا 2 دیده شدن قرار داریم. دلیل اینکه ما می خواهیم رتبه ی بهتری در موتور های جستجو پیدا کنیم کاربران هستند تا مردمی که سعی می کنیم جذبشان کنیم تجربه بهتری داشته باشند. این اهمیتی ندارد که چقدر شما در سئو رتبه ی بالایی داشته باشید تا زمانی که کاربرانتان به سایت شما می روند و از آن راضی و خوشحال نیستند. "


لینک ادامه مقاله:
سئو (SEO) چیست؟-نکات پر اهمیت برای افزایش سئوی سایت-بخش دوم
منبع : www.ama.org

مقالات مرتبط


آموزش سایت ساز-مدیریت صفحات

آموزش سایت ساز-ماژول های سایت

آموزش سایت ساز-تعریف سایت

نظرات کاربران
بیژن

در خصوص بهینه سازی تلفن همراه یا موبایل چه نکاتی را پیشنهاد می دهید؟

2 0

شرکت پافکو

تا چند سال گذشته کمتر کسی از طریق تلفن همراه سعی در ورود به سایت ها و یا جستجو در موتور های جستجو از طریق گوشی همراه می کرد. اما امروزه قواعد تغییر کرده و با توجه به افزایش امکانات و کیفیت تلفن های همراه و همچنین افزایش سرعت اینترنت همراه در سراسر جهان ، رفته رفته به تعداد وب گرد های تلفن همراه افزوده شده است. پس ضروری است که به 2 مورد توجه کنیم : اول بهینه سازی سایت برای جستجو هایی که از طریق تلفن همراه انجام میشود و دوم ریسپانسیو کردن قالب سایت برای رزولوشن های مختلف تلفن همراه و تبلت ها.

1 0

حبیبی

سیستم مديريت محتوا به چه معنایی هست؟

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید