مقالات نرم افزار آموزش مجازی

ضرورت سامانه LMS برای دانشگاه‌ها چیست؟

ضرورت سامانه LMS برای دانشگاه‌ها چیست؟

چرا باید دانشگاه‌ها به دنبال گزینه‌های مبتنی بر LMS باشند؟

همه‌گیری کرونا همه چیز را برای همیشه عوض کرد. دیگر بعید به نظر می‌آید که در آینده‌ی نزدیک، کلاس‌های سنتی بتوانند طبق روال قبلی خود عمل کنند. از این رو، زمان آن فرا رسیده است که ما مفهوم آموزش مجازی را به عنوان یک گزینه‌ی لوکس کنار گذاشته و آن را به عنوان یک ضرورت بپذیریم.

با ادبی کانکت، کلاستو آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


می‌رسیم به این سوال که چرا باید دانشگاه‌ها از LMS استفاده کنند؟

به دنبال همه‌گیری کویید_19، روش‌های سنتی یادگیری دیگر عملا به درد نمی‌خورد و زمان آن فرا رسیده است که دانشگاه‌ها به سامانه LMS روی آورند.

سامانه LMS یا سیستم مدیریت یادگیری یک سیستم ویژه است که به منظور ارائه دوره‌ها از طریق رسانه‌ی تعاملی به همراه فیلم‌ها و عکس‌ها، طراحی شده است. همانطور که گفتیم با وجود این همه‌گیری، روش‌های سنتی دیگر قابل استفاده نیستند؛ از این رو ما باید به دنبال مدل‌های جدیدی از روش‌های یادگیری آنلاین باشیم. سامانه LMS با ویژگی‌های عالی که دارد، در این زمینه به کمک شما می‌آید.

دانشگاه‌ها باید این سیستم را بپذیرند؛ زیرا همه‌ی آن‌ها به خوبی از این موضوع اطلاع دارند که این سیستم چقدر می‌تواند برایشان مفید باشد _ منظور من از "آن‌ها" همان معلمان، ذینفعان و همه‌ی افراد مرتبط با آموزش است. با استفاده از سامانه LMS، به راحتی می‌توان داده‌ها را برای مطالعه، برنامه‌ریزی اهداف و دیدن نتایج جمع‌آوری کرد. همچنین این یک روش مؤثر آموزشی است که به معلمان و دانش‌آموزان کمک می‌کند تا در دراز‌مدت نتایج بهتری از خود داشته باشند. و شایان ذکر است که چالش‌های موجود در دنیای واقعی آموزش، اعم از صف‌های طولانی ثبت‌نام و تهیه مواد مطالعه برای استفاده‌ی همه، به راحتی با سامانه LMS قابل حل است.

ما در اینجا قصد داریم روند کار خود را ساده‌سازی کنیم؛ پس به دنبال دلایلی می‌گردیم که نشان می‌دهند چرا دانشگاه‌ها پذیرای سیستم مدیریت یادگیری شدند.


مزایای سامانه LMS در مرحله‌ی ثبت‌نام و بارگیری

روند پیچیده ثبت‌نام و بارگیری با استفاده از سامانه LMS آسان‌تر می‌شود و با آن می‌توان مشکلات رایجی را که به طور معمول پیش می‌آیند، رفع کرد.


انعطاف‌پذیری سامانه LMS

سامانه LMS انعطاف‌پذیری و راه‌حل‌های کاملا سفارشی را برای کاربران جدید ارائه می‌دهد. و مواد مورد نیاز را برای آن‌ها به خوبی فراهم می‌کند. پس با این حساب کاربران هر جایی که دلشان بخواهد می‌توانند به مطالب دسترسی داشته باشند.


یادگیری تعاملی در سامانه LMS

شما می‌توانید مزایای فن‌آوری‌های پیشرفته مانند، فضای مجازی و LMS (به عنوان ابزاری برای آموزش و پرورش) را با هم ترکیب کرده و از این طریق آموزش تعاملی را تجربه کنید. این افزایش تعامل در ایجاد انگیزه برای دانش‌آموزان کمک زیادی خواهد کرد و همچنین باعث همراهی دانش‌آموزان در تمام طول مسیر آموزش می‌شود.


یکپارچه‌سازی بی‌نقص با استفاده از سامانه LMS

ادغام  LMSبا ارائه یک جلسه ورود به سیستم جهانی، تجربه‌ی یکپارچه‌ای را برای همه‌ی شاگردان و کاربران فراهم می‌کند. البته لازم نیست نگران آن باشید؛ زیرا این بخش از قسمت امنیتی مراقبت می‌کند.


رشد دانشجویی

دانشگاه ها می‌توانند عملکرد دانشجویان خود را با LMS، مدیریت و ردیابی کنند و همچنین نتایج را به صورت روزانه یا ماهانه مشاهده کنند. در این صورت میزان کارِ دستی کاهش پیدا می‌کند و کار انجام شده مقرون به صرفه خواهد بود.


افزایش عملکرد

از سامانه LMS برای بهبود عملکرد دانشجویان و موفقیت آن‌ها نیز می‌توان بهره گرفت. برخی از ویژگی‌های اصلی در این خصوص عبارتند از:


ارزیابی آنلاین

 LMSدارای یک سری ابزار‌های داخلی است که به شما در برنامه‌ریزی و ایجاد انواع ارزیابی‌ها (مثلا: آزمون‌ها، بازی‌ها، تکالیف ساده و...) کمک می‌کند. ابزار‌هایی که می‌توانند عملکرد دانش‌آموز را ردیابی کنند.


تکالیف

تکالیف شامل تصاویر، فیلم‌ها و سایر ویژگی‌های تعاملی هستند که باعث درگیری و ارتباط هر چه بیشتر دانش‌آموز با این دوره‌ها می‌شوند. آن‌ها همچنین می‌توانند با استتفاده از فایل‌های پیوست از هر جای وب که خواستند، به همه تکالیف دسترسی داشته باشند. چنین روندی، همیشه ساده و روان باقی می‌ماند.


منابع

LMS امکان دسترسی کاربران به منابع و اطلاعات دوره، اعم از فیلم‌های دوره‌ای، آزمون‌ها، ابزار‌ها و نظر‌سنجی‌ها را در هر زمان و در هر مکانی، فراهم کرده است. و همچنین این امکان نیز وجود دارد که دانش‌آموزان بتوانند با توجه به سرعت و شرایط خودشان مطالعه کنند.


تست‌ها و آزمون‌ها

با استفاده از سامانه LMS، مدرسان، برگزاری آزمون‌ آنلاین و تعاملی که برای دانش‌پذیر بسیار جذاب‌تر از آزمون‌های معمولی هستند را طراحی می‌کنند و در اختیار دانش‌پذیران خود قرار می‌دهند.


مسیر‌های یادگیری در سامانه LMS

از LMS می‌توان برای ایجاد مسیر‌های شخصی‌سازی‌شده برای شاگردان بهره برد. چنین مسیر‌هایی متناسب با سبک یادگیری فردی هر شخص طراحی و تنظیم می‌شوند و به آن‌ها در برقراری ارتباط با دوره و رسیدن به اهدافشان کمک می‌کنند. با وجود چنین روندی، پیگیری نتایج و عملکرد نیز بهتر خواهد بود. اینکه یادگیری شخصی یک روش یادگیری بسیار مؤثر است، مسئله‌ای ثابت شده است.

مسیر یادگیری شخصی سبب ارتباط بیشتر افراد با یکدیگر در سطح فردی و ایجاد انگیزه در افراد می‌شود. آمار نشان می‌دهد که افراد زیادی هستند که به دلیل وابستگی عاطفی و شخصی به یک دوره، آن را می‌گذرانند. یادگیری اجتماعی و تعاملی به بهبود ماندگاری دانش‌پذیران در دوره و همچنین بهبود عملکردشان کمک می‌کند.

آیا قصد خرید LMS دارید؟ در این زمینه نیاز به راهنمایی دارید؟ کارشناس‌های پافکو آماده ارائه مشاوره رایگان در این زمینه هستند. با ما تماس بگیرید یا از طریق دکمه زیر و پر کردن فرم مربوطه، منتظر تماس ما باشید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
امامی

من میخوام دانشگاهم به صورت انلاین باشه چیکار کنم چه دانشگاه های به صورت انلاین هست .؟

0 0

علی حسینی

برای راه اندازی سامانه ال ام اس برای آموزشگاه چه مراحلی نیاز هست و مجوز میخواد ؟

0 0

Rahmani

تو این دوره زمانی واقعا کاربرد داره و نیاز هست که هر دانشگاهی lms داشته باشه

0 0

عباسی

سامانه اموزش مجازی lms به صورت اجاره ای هست و نیاز به سرور داریم ؟

0 0

احمدی

با سلام اگر از به صورت اشتراکی و مستقیم از لینک https://pafcoerp.com/-adobeconnect استفاده کنید نیازی به خرید سرور و ... نیست فقط اجاره رو میگیرین و همان لحظه فعال میشه ولی اگر به صورت اختصاصی بخواهید استفاده کنین نیاز به سرور هست که با توجه به تعداد کاربر و ... مقدار سرور و حجم آن بیشتر میشود

1 0

تینا شریفی

دانشگاه ما هم از lms استفاده میکنه نرم افزار خوبیه کاربردی همین که ذخیره هم میشه میتونیم بعدا هم اموزش رو ببینیم

1 0

نرگس حبیبی

واقعا نیاز هست که یک دانشگاه از تکنولوژی و رویداد های به روز استفاده بکند

1 0

پارسا

روز به روز همه چی در حال پیشرفت هست ودانشگاه ها هم لازمشون برای پیشرفت راه اندازی lms و رفتن به سوی تکنولوژی هست

0 0

طاهری

از کجا میشه متوجه شد کدوم دانشگاهی حضوری هست و کدوم غیر حضوری

0 0

کرمانی

سامانه lms با آموزش مجازی متفاوت هست

0 0

امیر حسین انصاری

تفاوتش سامانه lms با آموزش مجازی در این هست که سامانه ال ام اس قابلیت افلاین استفاده کردن هم هست و میتونین با لاگین کردن از ویدیو ها استفاده کنن

1 0

عسل نقدی

LMS و یا اموزش آنلاین خوبیش اینه از این مریضی به دوریم

1 0

محرابی

الان ها که میبینیم همه دانشگاه ها با این که کرونا تموم شده باز از lms استفاده میکنن

0 0

غلامرضا عباسی

درود
واقعا تمامی دانشگاه ها نیاز به سامانه lms دارند که هم بتونن به صورت آنلاین آموزش بدهند هم بتوانند آفلاین سازی رو انجام بدهند تا دانشجویان استفاده بکنند

0 0

النا سبزعلی

سلام به نظرم هر دانشگاه نیاز داره سیستم سامانه ال ام اس داره اینجوری هم از لحاظ هزینه ای برای دانشگاه و رییس دانشگاه خیلی کم تر میشه و اینجوری خیلی زمان بیشتر میشه

0 0

رامین علیزاده

موافق هستم ولی خوو یع سری معایب هم سامانه lms داره

0 0

علیرضا

سامانه lms یک بستر عاااااالی برای تعریف درس و دوره و محتوا گذاری و چه بهتر هر چه زود تر همه باهاش آشنا بشن و کار کنن.

0 0

اسماعیل زاده

من در وبینار تجربیات موفق دانشگاه ها در آموزش مجازی پافکو شرکت کرده بودم. در این جلسه هم اساتید دانشگاه های معتبر تاکید داشتن که همه دانشگاه ها به بستری کاملا اصولی و مطمئن برای آموزش مجازی نیاز دارند. حتی برای بعد از کرونا

البته منتظر صدور گواهینامه های این همایش هستیم همچنان :))

0 0

سحر

همه دانشگاه ها بای سامانه lms داشته باشن! نمیدونم چطور هنوز بعضی جاها تو واتس آپ درس می خونننننن!!!!!

0 0

شرکت پافکو

سلام
بله ما هم با شما موافقیم و سعی می‌کنیم شرایط استفاده از سامانه LMS رو برای همه دانشگاه‌ها و مراکز آموزشی مهیا کنیم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید