مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مقایسه آموزش مجازی آنلاین و آفلاین: وب کنفرانس یا محتوای آموزشی آماده

آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین
آموزش مجازی آفلاین بر خلاف یادگیری آنلاین است، بدین ترتیب که در هر زمان صورت می پذیرد. فراگیران قادر هستند هر زمان که دوست دارند کلاس مجازی خود را برگزار کنند. صرف نظر از اینکه سایر اعضای کلاس آنلاین وارد سیستم شوند و اقدام به برگزاری وبینار خود کنند.

با ادبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


فهرست مطالب

ادغام آموزش مجازی آنلاین و آموزش مجازی آفلاین

۴ نکته برای طراحی یک استراتژی آموزش مجازی آفلاین موفقیت آمیز

1.تنوع؛ رمز موفقیت است

۲. ایجاد یک ساختار پشتیبانی

۳. یک انجمن آنلاین مشترک ایجاد کنید

۴. هضم محتوا را ساده کنید

۳ نکته برای طراحی یک استراتژی آموزش مجازی آنلاین همگام با موفقیت

1. لحن مشخصی را انتخاب کنید

2. فراگیران را با متن بمباران نکنید

3. یک برنامه انعطاف پذیر ایجاد کنید

کلام آخر


تنها یک حرف باعث تفاوت بین  LMSوCMS  ایجاد می کند، اما رویکردهای آموزش مجازی آفلاین و آنلاین در مقابل طیف آموزش الکترونیکی قرار دارند. در این مقاله به بررسی این دو رویکرد آموزش الکترونیکی  خواهیم پرداخت و نکاتی را برای کمک به شما در استفاده بهینه از استراتژی وب کنفرانس خواهیم گفت.


ادغام آموزش مجازی آنلاین و آموزش مجازی آفلاین

آموزش مجازی آنلاین در زمان واقعی اتفاق می افتد. فراگیران به طور معمول به یک پلتفرم آموزش آنلاین، مانند نرم افزار webconferance، نرم افزار adobeconnect یا ابزار وبینار وارد می شوند و با مربی و هم سالان در یک کلاس مجازی آنلاین قرار می گیرند.

این شیوه تدریس به شکل یک وب کنفرانس آنلاین است که فراگیران در یک زمان و تاریخ مشخص جمع می شوند و درک خود را از این موضوع گسترش می دهند. آموزش مجازی آنلاین یک گزینه ایده آل برای فراگیران مشوش و بی انگیزه است که به تجربه آنلاین مشارکتی بیشتری نیاز دارند، همچنین برای خودآموزان که نیاز به سطح بالاتری از پشتیبانی دارند.

به آنها نیز ابزار و اطلاعات موردنیاز نظیر نرم افزار bigobluebotton، وب کنفرانس و غیره داده می شود، اما باید تصمیم بگیرند که چگونه از این منابع آنلاین برای دستیابی به اهداف یادگیری الکترونیکی خود استفاده کنند.

معمولاً برنامه هایی وجود دارد که یک فراگیر باید دنبال کند. به عنوان مثال آنها ممکن است تا پایان هر ماه تکالیف آنلاین خود را تغییر دهند یا مجبور باشند حداقل در یک بحث آنلاین در هفته شرکت کنند.

دوره های آموزش مجازی آفلاین غالباً دارای یک فضای مشترک هستند که فراگیران می توانند سوالات خود را ارسال کنند، تکالیف خود را بصورت آنلاین انجام دهند یا در فعالیت های آموزش الکترونیکی شرکت کنند.

آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین
آموزش مجازی انلاین در مقایسه با آموزش آفلاین


۴ نکته برای طراحی یک استراتژی آموزش مجازی آفلاین موفقیت آمیز  

 ایجاد یک استراتژی اثر بخش شما را در پیشبرداهداف یاری می کند. در ادامه با نکاتی آشنا می شوید که شما را در طراحی یک استراتژی آموزش مجازی آفلاین یاری می کند.


1.تنوع؛ رمز موفقیت است

ادغام طیف گسترده ای از فعالیت ها و تمرین های آنلاین نه تنها از بی حوصلگی های ناشی از یادگیری آنلاین جلوگیری می کند بلکه به طیف گسترده ای از ترجیحات و سبک های یادگیری نیز می پردازد. به عنوان مثال، ارائه یک دوره کلاس آنلاین که تنها از محتوای متنی استفاده می کند توجه کاربرانی که به دنبال آموزش از طریق شبیه سازی و ویدیو های هستند را به خود جلب نمی کند و پاسخگوی نیاز های آنها نخواهد بود.

 به همین دلیل ضروری است که ترکیبی از انواع محتواها را در استراتژی آموزش مجازی آفلاین قرار دهید. در نظر داشته باشید که در صورت عدم موفقیت در دوره آموزش مجازی آنلاین، یادگیرندگان خودآموز بیشتر از تجربه آموزش الکترونیکی دور می شوند.


۲. ایجاد یک ساختار پشتیبانی

یکی از معایب یادگیری آموزش مجازی آفلاین این است که فاقد آموزش چهره به چهره است. به این ترتیب شما باید یک سیستم پشتیبانی کامل برای برگزاری وبینار داشته باشید و به کسانی که نیاز به کمک اضافی در مورد موضوع دارند یاری برسانید. به یادداشته باشید که توانایی افراد یکسان نیست و برخی از آنها برای یادگیری مفاهیم به نکات بیشتری نیاز دارند.

به یاد داشته باشید که همواره باید راهکار متفاوتی برای برقراری ارتباط با مخاطبان خود در دست داشته باشید.. دراین راستا استفاده از نرم افزار های اوبی کانکت، وب کنفرانس، بیگ بلوباتن پیشنهاد می شود.


۳. یک انجمن آنلاین مشترک ایجاد کنید

کسانی که به تنهایی مهارت ها را در یادگیری آموزش آفلاین می آموزند، درمعرض خطر گوشه گیری و انزوا قرار دارند. بنابراین، آنها قادر نیستند که در مباحث دنیای واقعی حضور پیدا کرده و با همسالان خود وارد تعامل شوند.

 برای کاهش این امر یک انجمن آنلاین مانند یک تالار گفتگو یا وبلاگ با استفاده از نرم افزار هایی نظیر نرم افزار webconferance، نرم افزار adobeconnect، نرم افزار bigobluebotton و بسیاری از نرم افزار های وبینار مشابه در نظر بگیرید که فراگیران بتوانند ایده ها، نگرانی ها و سؤالات خود را با یکدیگر در میان بگذارند.

حتی ممکن است بخواهید برای توسعه تمرین های آنلاین فعالیت های گروهی را در نظر بگیرید. این کار از طریق سیستم عامل های مدیریت پروژه تحت وب، برای تکمیل تکالیف آنلاین یا حل یک چالش مشترک امکان پذیر است.


۴. هضم محتوا را ساده کنید

یادگیرندگان آموزش مجازی آفلاین احتمالاً به یادگیری مطالب در حال دسترسی می پردازند. بنابراین باید ماژول ها را به موقع بارگذاری کنید که فراگیران هر چه سریع تر اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند.

ساده بودن برگزاری وبینار و محتوای الکترونیکی این امکان را به فراگیران می دهد که بعد از اتمام یک ماژول، مکث کنند و سپس به سراغ ادامه آموزش بروند.

موارد یادگیری قابل هضم به جلوگیری از اضافه بار شناختی نیز کمک می کند که همیشه یک امتیاز مثبت است. حتماً در آموزش مجازی از نرم افزار های وب کنفرانس خود یک نقشه درسی را درج کنید که به فراگیران امکان پیگیری پیشرفت را می دهد. به این ترتیب آنها به خوبی متوجه می شوند که در مرحله بعدی با چه آموزش هایی روبه رو خواهند شد.

آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین
آموزش مجازی آنلاین و آموزش مجازی آفلاین


۳ نکته برای طراحی یک استراتژی آموزش مجازی آنلاین همگام با موفقیت

 دوره های آنلاین نیز درست مانند دروه های آفلاین به یک استراتژی منشجم نیاز خواهد داشت. در طراحی استراتژی این نکات را در نظر داشته باشید.

1. لحن مشخصی را انتخاب کنید

نکته اصلی یک دوره آموزش مجازی آنلاین، ایجاد فضای یادگیری ایده آل است. از آنجایی که فراگیران در یک بحث واقعی یا ارائه آنلاین شرکت می کنند، باید توجه کامل آنها را در برگزاری وبینار داشته باشید. این به معنای حذف همه حواس پرتی ها از اتاق در هنگام ورود به دوره آموزش الکترونیکی و اختصاص زمان کافی در برنامه خود برای نشستن در کلاس مجازی کل بحث و گفتگوی آنلاین است.

قبل از ورود کاربران به محیط آموزش آنلاین به خوبی آنها را از انتظارات تدریس آنلاین آگاه کنید. آنها باید بدانند که چگونه می توانند برای این رویداد آماده شوند.

2. فراگیران را با متن بمباران نکنید

فقط متن مورد نیاز برای ارائه آنلاین را درج کنید. فرآیندهای ذهنی آنها را با نوشتن کلمه آموزش الکترونیکی روی صفحه یا بارگذاری متن برای هر داستانی که به اشتراک می گذارید ،شلوغ نکنید. تنها استثناء این قاعده البته در مواردی است که فراگیران دارای اختلال شنوایی را در جمع مخاطبان خود دارید. در این صورت ممکن است بخواهید زیرنویس های اختیاری را اضافه کنید که در طول رویداد یادگیری آنلاین روشن یا خاموش می شوند.

3. یک برنامه انعطاف پذیر ایجاد کنید

برخلاف آموزش مجازی آفلاین، دوره های آموزش مجازی آنلاین به یک برنامه می روند. با این حال این بدان معنی نیست که فراگیران برای شرکت در یک بحث مجازی باید زندگی خود را به حالت تعلیق درآورند.

سعی کنید برنامه را تا حد امکان انعطاف پذیر انجام دهید و رویدادهای آنلاین خود را ضبط کنید که فراگیران غایب نیز در موعد بعدی اطلاعات مورد نیاز خود را بدست آورند.

قبل از شروع دوره آموزش مجازی، نظرسنجی را انجام دهید و بهترین روزها و اوقات را برای فراگیران خود به ارمغان بیاورید. همچنین  هنگام ایجاد مهلت تعیین تکلیف آنلاین و ارزیابی های الکترونیکی  زندگی شخصی و حرفه ای آنها را به خاطر داشته باشید.

آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین
آموزش آنلاین در مقایسه با آموزش آفلاین


کلام آخر

برای تعیین اینکه کدام روش مناسب برای اهداف یادگیری شما و همچنین مخاطبان شما است، قبل از شروع کلاس مجازی خود، نظرسنجی، گروه های متمرکز و تجزیه و تحلیل ارزیابی را با استفاده از نرم افزارهای ادوبی کانکت، وب کنفرانس، بیگ بلوباتن در در این مبحث بسیار متداول در برگزاری وبینار هستند انجام دهید.

اگر هنوز هم در مورد اینکه کدام استراتژی آموزش مجازی آفلاین یا آموزش مجازی آنلاین برای دانش آموزان شما ایده آل است بر سر دوراهی هستید، ممکن است بخواهید در مورد استفاده از یک روش یادگیری ترکیبی که بهترین های هر دو جهان را ارائه می دهد، فکر کنید.

سوالات و پیشنهادات خود را با در گروه پافکو در میان بگذارید و دوره ای را برگزار کنید که تمامی نیاز های فراگیران را به خوبی برآورده می کند.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
علی

ما تجربه خیلی خوبی در برگزاری وبینار از طریق نرم افزار وب کنفرانس رو داریم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مرکز آموزش ادوبی کانکت