مقالات نرم افزار آموزش مجازی

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی: lms با 7 روش آموزش را متحول می‌کند

سیستم مدیریت یادگیری، با 7 روش، آموزش را متحول می کند

این مقاله در مورد این است که، یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی چگونه به مدارس در مسئله آموزش آنلاین و تدریس آنلاین کمک می کند.

چرا داشتن یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی LMS، برای موسسات آموزشی مفید است؟

فهرست مطالب

چرا داشتن سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، در زمان کنونی یک امر حیاتی است؟

1. راه اندازی سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، آسان و متمرکز می‌باشد.

2. سیستم lms، دسترسی به محتوای آموزش الکترونیکی را آسان می‌کند.

3. دنبال کردن مسیرهای یادگیری دانشپذیران را ممکن می کند

4. یک برنامه مدیریت یادگیری lms، در هزینه و زمان صرفه‌جویی می‌کند

5. امکان آپدیت و گسترش ماژول های یادگیری را می‌دهد

6. سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، قابل اطمینان و ایمن است

7. به آموزش کمتری احتیاج دارد

چه ویژگی هایی از سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در حال پیشرفت هستند؟


در سال‌های اخیر، به خصوص ماه‌های اخیر که بحران کرونا گریبانگیر جوامع بشری شد، بسیاری از موسسات بین المللی آموزشی متوسطه و عالی در حال آزمایش سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) هستند که در ساختار، عملکرد و کارآیی آن ها تغییرات اساسی ایجاد کرده است. فناوری LMS، مدارس را در ایجاد، اجرا، توزیع و مدیریت همه فعالیت هایی که با آموزش آنلاین همراه است، یاری می‌دهد.

با این حال، اولین قدم برای پذیرش تغییر جدید، درک وضعیت موجود و شرایط کنونی می باشد. تعطیل شدن طولانی مدارس به دلیل بیماری همه گیر کرونا، COVID 19، محدودیت های بسیاری در روش های تدریس سنتی ایجاد کرده است و مدارس را مجبور به مقابله با کاستی های روش ها و فناوری موجود می کند. فروپاشی اقتصادی به دلیل تعطیلی های طولانی در کشورهای مختلف، مدارس را نیز، مانند سایر نهادهای اقتصادی، به بازنگری در بودجه سالانه خود کرده است. در واقع مدارس به طور ناگهانی خود را در معرض چالش هایی یافتند که در طی آن ها باید بتوانند آموزش آنلاین بی وقفه با هزینه ای منطقی ارائه دهند.

کلاس مجازیتو رایگان برگزار کن!


چرا داشتن سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، در زمان کنونی یک امر حیاتی است؟

با اجرای فناوری ال ام اس، می توان تجربه کلاسی قدرتمندتر، ساده تر، شخصی سازی شده تر و تعاملی را ایجاد کرد.


1. راه اندازی سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، آسان و متمرکز می‌باشد.

نرم افزار LMS، از دسته فناوری هایی با کاربری آسان محسوب می شود، که اجرای آن در مدارس و موسسات مختلف بسیار راحت است.  LMS ها کلیه برنامه های دانشگاهی، راهنمای مطالعات موضوعی مختلف و ماژول های آموزشی را در کنار هم قرار می دهد. همه محتوای آموزش الکترونیکی شما به جای اینکه در هاردها و دستگاه های مختلف ذخیره شود، در یک محل مرکزی ذخیره می شوند. این ویژگی، خطر از دست دادن داده ها را به حداقل می رساند و رسیدگی به محتواها را آسان تر می کند.


2. سیستم lms، دسترسی به محتوای آموزش الکترونیکی را آسان می‌کند.

پس از افزودن محتوا به سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، فراگیران به داده‌های نامحدودی دسترسی خواهند داشت. دانش پذیران می توانند به راحتی با هر وسیله ای که دارند به اینترنت دسترسی پیدا کنند و از محتواهای آموزشی استفاده کنند. برنامه های کلاس محدود به زمان‌های معمول مدارس نیستند. حتی بعد از مدرسه، کلاس های اضافی را می توان به راحتی برنامه ریزی کرد، و این کار را، هم برای معلمان و هم برای دانش‌آموزان راحت می کند.


3. دنبال کردن مسیرهای یادگیری دانشپذیران را ممکن می کند

یک ال ام اس مبتنی بر ابر، به شما کمک می کند تا پیشرفت دانش آموزان را ردیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن ها در مسیر یادگیری خود به درستی حرکت می کنند. یک نرم افزار LMS، می تواند با دسترسی به گزارش یک فراگیر، بهبودی که برای محتوای eLearning او نیاز است را ایجاد کند، حتی می تواند بر اساس عملکرد آنها یک مسیر یادگیری مناسب برای دانشپذیر تولید کند.


4. یک برنامه مدیریت یادگیری lms، در هزینه و زمان صرفه‌جویی می‌کند

استفاده از LMS، هزینه چاپ مواد آموزشی و جزوه، خرید کتاب، استفاده ابزار ویدئوکنفرانس جداگانه که بعضا ملزومات نسبتا گرانی دارند را از بین می برد. سیستم های LMS به مدیریت کامل برنامه ها و مطالب آموزشی کمک می کند، در نتیجه در وقت و هزینه آموزشگاه ها و همچنین دانشپذیران صرفه جویی می کند.


5. امکان آپدیت و گسترش ماژول های یادگیری را می‌دهد

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، به شما امکان می دهد ماژول های به روز شده را به یک دوره آموزش الکترونیکی قدیمی تر اضافه کنید. همچنین می توان مواد یادگیری را با مسیرهای یادگیری شخصی ترکیب کرد(تعریف مسیر یادگیری مجازی: دنباله ای از مراحل که دانش آموز برای گذراندن یک دوره مجای باید انجام دهد)، و این امکان را برای معلم فراهم می کند که بتواند بر اساس عملکرد خود، فید محتوا را برای دانش آموزان مختلف کنترل کند.


6. سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، قابل اطمینان و ایمن است

پس از هک نرم افزار زوم و افشای اطلاعات آن، بسیاری از افراد نگران نقص امنیتی در این برنامه کنفرانس ویدئویی بودند. باید بگوییم که سیستم های LMS، بسیار امن تر هستند، زیرا دسترسی بیشتری به این سیستم و ادغام توابع و عملکردهای آن وجود دارد. آنتی ویروس ها و مسدود کننده های IP نیز به این مسئله کمک می کنند.


7. به آموزش کمتری احتیاج دارد

بیشتر ال ام اس های مدارس آنلاین، با توجه به توانایی های فنی دانش آموزان و معلمان طراحی شده اند. از این رو، رابط کاربری ساده ای دارند. معلم ها غالبا با یک جلسه کوتاه، می توانند آموزش مورد نیاز را ببینند و دوره های آموزش مجازی خود را در سیستم های مدیریت یادگیری LMS، ایجاد، مدیریت و هدایت کنند.

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی


چه ویژگی هایی از سیستم مدیریت یادگیری (LMS) در حال پیشرفت هستند؟

با پیشرفت هوش مصنوعی، کلان داده ها یا همان بیگ دیتا و واقعیت افزوده، سیستم های LMS روز به روز بهتر و بهتر می شوند. با حرکت به سمت آینده، درک ما از واقعیت، هر روز در حال تغییر است.


آنالیز یادگیری در سطح کلان داده (Big Data)

غالبا سطح مختلف افراد شرکت کننده در یک دوره، خیلی دیر شناسایی می شود. نرم افزار LMS با استفاده از فن آوری های پیشرفته مانند Big Data Analytics، این کار را بسیار سریع تر انجام می دهد. میزان و نحوه تعامل یک کاربر با اجزای مختلف ال ام اس، مانند پنجره دوره، فرم ها، آزمایش ها و غیره، همانند اثر انگشتی رو داده ها باقی می ماند. می توان معیار های خاصی مانند میزان فعالیت، زمان مشاهده و سطح احتمالی کاربر را از این داده ها استخراج کرد. اساتید و طراحان دوره می توانند با دسترسی به این معیارها، تغییرات لازم را ایجاد کرده و دانش آموزان را در راه رسیدن به موفقیت یاری دهند.


آموزش الکترونیکی با هوش مصنوعی

با فناوری الکترونیکی مبتنی بر هوش مصنوعی، دانش آموزان دیگر مجبور نیستند برای پرسیدن سوالات خود و رفع اشکال، منتظر رسیدن ساعت مدرسه باشند. کاربرد هوش مصنوعی در آموزش مجازی، به دانش آموزان در حل مشکلات درسی کمک می کند. در واقع هوش مصنوعی با فعالیت، به عنوان یک مدرس مجازی می تواند به برخی از سوالات از پیش تعریف شده پاسخ دهد و به دانش آموزان کمک می کند تا در زمانی که سردرگمی باعث اتلافش می شود، صرفه جویی کنند.


واقعیت افزوده و سیستم های آموزش مجازی LMS

واقعیت افزوده با شبیه های 3 بعدی، دوره های آموزش الکترونیکی را فوق العاده می کند. معمولا برای تعریف یک مدل 3 بعدی، از تصاویر استاتیک، دیاگرام های دو بعدی و نمودارها استفاده می شود. واقعیت افزوده به دانش پذیران، امکان دستکاری در تجسم های سه بعدی را می دهد تا بتوانند آن را از زوایای مختلف مشاهده کنند. به عنوان مثال، مدلی که جغرافیای یک منطقه یا ساختار یک اتم را نشان می دهد. واقعیت مجازی فرآیند یادگیری را مهیج و جذاب می کند.


نتیجه گیری

با پیشرفت های جدید در سیستم های مدیریت یادگیری، جهان آماده است تا بیش از هر زمان دیگری آن را بپذیرد. پتانسیل سفارشی سازی در فناوری آموزشی آینده بی پایان خواهد بود و در نهایت می تواند در خدمت هر مرکز آموزشی که مایل به رشد سریع است قرار گیرد. نتیجه آموزش با کمک سیستم مدیریت یادگیری LMS، سطح دانش و اعتماد به نفس دانشجویان را تضمین می کند.

دریافت مشاوره رایگان

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید