مقالات نرم افزار آموزش مجازی

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی: lms با 7 روش آموزش را متحول می‌کند

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی

سیستم یادگیری الکترونیکی چیست و چه تاثیری بر یادگیری دارد؟ همه گیری ویروس کرونا تقریباً در همه زمینه های وجودی انسان تغییر ایجاد کرده است. تغییر در یادگیری جمله این موارد است. این مقاله در مورد این است که، یک سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی چگونه به مدارس در مسئله آموزش آنلاین و تدریس آنلاین کمک می کند. نمی توان تأثیر ویروس کرونا بر آموزش در محل کار را نادیده گرفت. بیش از یک سال از افت درآمد مشاغل در سراسر جهان می گذرد. ثابت شده است که هر روزی که ما مایل به تغییر یا پذیرفتن ریسک های بیشتر نیستیم، منجر به ضرر می شود. اذعان به این واقعیت بر هر تصمیمی که یک کسب و کار می تواند در شرایط رقابتی شدید کسب کند، تأثیر خواهد گذاشت. نیاز به تغییر رویکرد آموزشی محل کار صرفاً روشی برای عبور ما از بیماری همه گیر کرونا نیست بلکه باید راهی برای آینده ما شود. در حالی که این درست است که همه گیری جهانی COVID-19 همه چیز را در فرهنگ آموزش تغییر نداده است، اما می توانیم مشاهده کنیم که چه مواردی به دلیل همه گیری تغییر کرده است تا حرکت به سمت موفقیت ادامه یابد.

با اجاره ادوبی کانکت، کلاس مجازی برگزار کن.

همراه با تست رایگان

سیستم یادگیری الکترونیکی

در سال‌های اخیر، به خصوص ماه‌های اخیر که بحران کرونا گریبانگیر جوامع بشری شد، بسیاری از موسسات بین المللی آموزشی متوسطه و عالی در حال آزمایش سیستم یادگیری الکترونیکی (LMS) هستند که در ساختار، عملکرد و کارآیی آن ها تغییرات اساسی ایجاد کرده است. فناوری LMS، مدارس را در ایجاد، اجرا، توزیع و مدیریت همه فعالیت هایی که با آموزش آنلاین همراه است، یاری می‌دهد.

با این حال، اولین قدم برای پذیرش تغییر جدید، درک وضعیت موجود و شرایط کنونی می باشد. تعطیل شدن طولانی مدارس به دلیل بیماری همه گیر کرونا، COVID 19، محدودیت های بسیاری در روش های تدریس سنتی ایجاد کرده است و مدارس را مجبور به مقابله با کاستی های روش ها و فناوری موجود می کند. فروپاشی اقتصادی به دلیل تعطیلی های طولانی در کشورهای مختلف، مدارس را نیز، مانند سایر نهادهای اقتصادی، به بازنگری در بودجه سالانه خود کرده است. در واقع مدارس به طور ناگهانی خود را در معرض چالش هایی یافتند که در طی آن ها باید بتوانند آموزش آنلاین بی وقفه با هزینه ای منطقی ارائه دهند.


چرا داشتن سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، در زمان کنونی یک امر حیاتی است؟

با اجرای فناوری سیستم یادگیری الکترونیکی ال ام اس، می توان تجربه کلاسی قدرتمندتر، ساده تر، شخصی سازی شده تر و تعاملی را ایجاد کرد.


1. راه اندازی سیستم یادگیری الکترونیکی، آسان و متمرکز می‌باشد.

نرم افزار سیستم یادگیری الکترونیکی LMS، از دسته فناوری هایی با کاربری آسان محسوب می شود، که اجرای آن در مدارس و موسسات مختلف بسیار راحت است.  LMS ها کلیه برنامه های دانشگاهی، راهنمای مطالعات موضوعی مختلف و ماژول های آموزشی را در کنار هم قرار می دهد. همه محتوای آموزش الکترونیکی شما به جای اینکه در هاردها و دستگاه های مختلف ذخیره شود، در یک محل مرکزی ذخیره می شوند. این ویژگی، خطر از دست دادن داده ها را به حداقل می رساند و رسیدگی به محتواها را آسان تر می کند.


2. سیستم یادگیری الکترونیکی lms، دسترسی به محتوای آموزش الکترونیکی را آسان می‌کند.

پس از تولید محتوا آنلاین و افزودن آن به سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی، فراگیران به داده‌های نامحدودی دسترسی خواهند داشت. دانش پذیران می توانند به راحتی با هر وسیله ای که دارند به اینترنت دسترسی پیدا کنند و از محتواهای آموزشی سیستم یادگیری الکترونیکی استفاده کنند. برنامه های کلاس محدود به زمان‌های معمول مدارس نیستند. حتی بعد از مدرسه، کلاس های اضافی را می توان به راحتی برنامه ریزی کرد، و این کار را، هم برای معلمان و هم برای دانش‌آموزان راحت می کند.


3. دنبال کردن مسیرهای یادگیری دانشپذیران را ممکن می کند

یک ال ام اس یا سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی مبتنی بر ابر، به شما کمک می کند تا پیشرفت دانش آموزان را ردیابی کنید و اطمینان حاصل کنید که آن ها در مسیر یادگیری خود به درستی حرکت می کنند. یک نرم افزار LMS، می تواند با دسترسی به گزارش یک فراگیر، بهبودی که برای محتوای eLearning او نیاز است را ایجاد کند، حتی می تواند بر اساس عملکرد آنها یک مسیر یادگیری الکترونیکی مناسب برای دانشپذیر تولید کند.


4. یک سیستم یادگیری الکترونیکی lms، در هزینه و زمان صرفه‌جویی می‌کند

استفاده از سیستم یادگیری الکترونیکی LMS، هزینه چاپ مواد آموزشی و جزوه، خرید کتاب، استفاده ابزار ویدئوکنفرانس جداگانه که بعضا ملزومات نسبتا گرانی دارند را از بین می برد. سیستم یادگیری الکترونیکی LMS به مدیریت کامل برنامه ها و مطالب آموزشی کمک می کند، در نتیجه در وقت و هزینه آموزشگاه ها و همچنین دانشپذیران صرفه جویی می کند.


5. امکان آپدیت و گسترش ماژول های یادگیری را می‌دهد

سیستم یادگیری الکترونیکی، به شما امکان می دهد ماژول های به روز شده را به یک دوره آموزش الکترونیکی قدیمی تر اضافه کنید. همچنین می توان مواد یادگیری را با مسیرهای یادگیری شخصی ترکیب کرد(تعریف مسیر یادگیری مجازی: دنباله ای از مراحل که دانش آموز برای گذراندن یک دوره مجای باید انجام دهد)، و این امکان را برای معلم فراهم می کند که بتواند بر اساس عملکرد خود، فید محتوا را برای دانش آموزان مختلف کنترل کند.


6. سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی lms ، قابل اطمینان و ایمن است

پس از هک نرم افزار زوم و افشای اطلاعات آن، بسیاری از افراد نگران نقص امنیتی در این برنامه کنفرانس ویدئویی بودند. باید بگوییم که سیستم های مدیریت یادگیری الکترونیکی LMS، بسیار امن تر هستند، زیرا دسترسی بیشتری به این سیستم و ادغام توابع و عملکردهای آن وجود دارد. آنتی ویروس ها و مسدود کننده های IP نیز به این مسئله کمک می کنند.


7. به آموزش کمتری احتیاج دارد

بیشتر ال ام اس های مدارس آنلاین، با توجه به توانایی های فنی دانش آموزان و معلمان طراحی شده اند. از این رو، رابط کاربری ساده ای دارند. معلم ها غالبا با یک جلسه کوتاه، می توانند آموزش مورد نیاز را ببینند و دوره های آموزش مجازی خود را در سیستم مدیریت یادگیری LMS، ایجاد، مدیریت و هدایت کنند.

سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی


چه ویژگی هایی از سیستم یادگیری الکترونیکی (LMS) در حال پیشرفت هستند؟

با پیشرفت هوش مصنوعی، کلان داده ها یا همان بیگ دیتا و واقعیت افزوده، سیستم یادگیری LMS روز به روز بهتر و بهتر می شود. با حرکت به سمت آینده، درک ما از واقعیت، هر روز در حال تغییر است.

تفکر خلاقانه

از زمان شروع همه‌گیری، رهبران کسب‌وکار برانگیخته شده‌اند تا روال‌های یادگیری را تطبیق دهند. دستورالعمل‌های فاصله‌گذاری ایمن تعامل شخصی را کاهش داده و راه‌حل‌هایی را برای درگیر نگه‌داشتن کارمندان و علاقه‌مند نگه‌داشتن آنها به همراه دارد. آگاهی از تغییرات در شیوه آموزش کارکنان به ایجاد محیطی سالم و رشد و رفاه کلی کمک می کند. برای این منظور، تدبیر در اجرای تغییرات لازم اکنون بیش از هر زمان دیگری اهمیت دارد.

اینکه چگونه همه‌گیری ویروس کرونا یادگیری در محل کار را تغییر داده است، بی‌سابقه است. انطباق با این سیستم جدید مستلزم انعطاف پذیری برای تغییر برنامه های آموزشی ما است. می بایست یک محیط آموزشی بسیار متفاوت با محیطی که شرکت ها قبل از همه گیری با آن آشنا بودند، راه اندازی کنید. در دراز مدت، تمایل به انطباق برنامه آموزشی شما هم به نفع فرد و هم به نفع شرکت خواهد بود.


آنالیز سیستم یادگیری الکترونیکی در سطح کلان داده (Big Data)

غالبا سطح مختلف افراد شرکت کننده در یک دوره، خیلی دیر شناسایی می شود. راه اندازی آموزش مجازی با سیستم LMS با استفاده از فن آوری های پیشرفته مانند Big Data Analytics، این کار را بسیار سریع تر انجام می دهد. میزان و نحوه تعامل یک کاربر با اجزای مختلف ال ام اس، مانند پنجره دوره، فرم ها، آزمایش ها و غیره، همانند اثر انگشتی رو داده ها باقی می ماند. می توان معیار های خاصی مانند میزان فعالیت، زمان مشاهده و سطح احتمالی کاربر را از این داده ها استخراج کرد. اساتید و طراحان دوره می توانند با دسترسی به این معیارها، تغییرات لازم را ایجاد کرده و دانش آموزان را در راه رسیدن به موفقیت یاری دهند.


سیستم یادگیری الکترونیکی با هوش مصنوعی

با فناوری الکترونیکی مبتنی بر هوش مصنوعی، دانش آموزان دیگر مجبور نیستند برای پرسیدن سوالات خود و رفع اشکال، منتظر رسیدن ساعت مدرسه باشند. کاربرد هوش مصنوعی در آموزش مجازی، به دانش آموزان در حل مشکلات درسی کمک می کند. در واقع هوش مصنوعی با فعالیت، به عنوان یک مدرس مجازی می تواند به برخی از سوالات از پیش تعریف شده پاسخ دهد و به دانش آموزان کمک می کند تا در زمانی که سردرگمی باعث اتلافش می شود، صرفه جویی کنند.

واقعیت افزوده و سیستم های آموزش مجازی LMS

واقعیت افزوده با شبیه های 3 بعدی، که یکی از انواع تکنولوژی آموزشی می باشند، دوره های آموزش الکترونیکی را فوق العاده می کند. معمولا برای تعریف یک مدل 3 بعدی، از تصاویر استاتیک، دیاگرام های دو بعدی و نمودارها استفاده می شود. واقعیت افزوده به دانش پذیران، امکان دستکاری در تجسم های سه بعدی را می دهد تا بتوانند آن را از زوایای مختلف مشاهده کنند. به عنوان مثال، مدلی که جغرافیای یک منطقه یا ساختار یک اتم را نشان می دهد. واقعیت مجازی فرآیند یادگیری را مهیج و جذاب می کند.

         تقویت کار تیمی و جامعه

شرکت‌ها اکنون بر ایجاد منابع آموزشی تمرکز می‌کنند که سطح محتوای کیفی و مهارت مربیان را با نرخی بالاتر از آنچه در محیط قبل از همه‌گیری تصور می‌شد افزایش می‌دهند. همانطور که با جلسات حضوری کمتر سازگار می شویم، بر تضمین محیطی از تنوع و برابری در میان تیم هایمان تمرکز می کنیم. صرف نظر از پلتفرم یادگیری ما، دنیای امروزی از رهبران شرکت ها می خواهد که تلاش های شدیدتری را روی کار تیمی و جامعه برای حفظ سطح ارتباط سالم انجام دهند.


نتیجه گیری

با پیشرفت های جدید در سیستم های مدیریت یادگیری، جهان آماده است تا بیش از هر زمان دیگری آن را بپذیرد. پتانسیل سفارشی سازی در فناوری آموزشی آینده بی پایان خواهد بود و در نهایت می تواند در خدمت هر مرکز آموزشی که مایل به رشد سریع است قرار گیرد. نتیجه آموزش با کمک سیستم مدیریت یادگیری LMS، سطح دانش و اعتماد به نفس دانشجویان را تضمین می کند.

دریافت مشاوره رایگان

نظرات کاربران
مختاری

با سلام میخواستم برای مدرسه که تو ایلام هستیم فعال کنیم یه جقدر سرور نیاز داریم و چقدر هزینه داره

0 0

رمضانی

سیستم مدیریت یادگیری یکی از مزاهاش اینه قابلیت سیو کردن ویدیو ها رو داره که میشه بعدا استفاده کرد

0 0

سامان نور محمدی

با افزایش سرعت تکنولوژی سیستم مدیریت یادگیری الکترونیکی یکی از بهترین گزینه ها هست برای آموزش از راه دور

0 0

سیاوشانی

کار کردن با سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی خیلی راحت است و نیاز به آموزش کمی برای معلم ها دارد

0 0

سلطانی

کاملا با سیاوشانی موافق هستم خیلی بهتر شده و راحت تر شده

0 0

آرش

سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی lms از نظر امنیتی و حفظ اطلاعات بسیار قوی و قابل اطمینانه

0 0

محمد رضا

دلیل انتخاب ال ام اس برای من سادگی در آموزش و کار کردن باهاش بود

0 0

فرزاد

نرم افزار ال ام اس از نظر تنوع ماژول ها و قابلیت های محتوا گذاری بی نظیره

0 0

دانیال

سلام
سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی (lms) در سال 1400 یکی از ترندهای روی به پیشرفته است من در حال تحقیق و آینده پژوهی در مورد آموزش مجازی بود که سایت شما را پیدا گردم از محتوای خوب این سایت قدردانی می کنم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید