مقالات نرم افزار آموزش مجازی

تکنولوژی آموزشی چیست؟ و مزایای آن کدام است؟

تکنولوژی آموزشی چیست؟ و مزایای آن کدام است؟
به وضوح مشخص است که فناوری قصد دارد که چهره صنعت آموزش و یادگیری را تغییر دهد. امروزه فناوری آموزشی به معلم­ ها کمک می­کند تا آموزش های خود را از یادگیری های مبتنی بر متن و روش­های سنتی ببرند و دانش آموزان را با شیوه های عملی یادگیری درگیر کنند. در این مقاله خواهید دید که فناوری و دنیای مدرن برای پیشرفت دانش پذیران از چه راه حل های جذاب و حیرت انگیزی در چنته دارد.

یکی از بزرگترین کمک های فن آوری برای بهبود اثربخشی آمزش، داده های تولید شده است. البته فناوری از راه های بیشماری می تواند به صنعت آموزش و یادگیری کمک کند.

با ادوب کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


فهرست مطالب:

برای درک بهتر نقش فناوری روی اثربخشی آموزش: فناوری چگونه به صنعت آموزش کمک می کند؟

تکنولوژی و صنعت آموزش

کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت مجازی در آموزش مجازی

کاربرد فناوری داده و ابر در آموزش الکترونیکی

با پافکو همراه باشید: دیگر ترندهای برتر تکنولوژی آموزشی


برای درک بهتر نقش فناوری روی اثربخشی آموزش: فناوری چگونه به صنعت آموزش کمک می کند؟

فناوری دنیای ما را جالب تر می سازد، دیدگاه های ما را به تدریج تغییر می دهد و مفاهیم قبلی را دوباره از نو تعریف میکند. بدیهی است که در دنیای امروزی، فناوری به یک عامل بزرگ تبدیل شده است، چوب جادویی که به ما قدرت می دهد کارهایی را انجام دهیم که پیش از این غیرقابل تصور بودند. فناوری روش انجام کارهای مختلف و نحوه تعامل را تغییر داده است. امروزه دیگر زندگی بدون فناوری غیر قابل تصور و غیر قابل درک است، تا جایی که نسل جدید، فناوری به عنوان فرمت طبیعی زندگی خود می دانند. بنابراین، اقتضا می کند که باید به هر آنچه که به آن ها مربوط است، از زاویه دید فناوری نگاه کنیم. به گفته الیور هولمز، نویسنده و پزشک آمریکایی، "ذهن انسان، زمانی که با ایده جدیدی به چالش کشیده می شود، هرگز ابعاد اصلی و قبلی خود را بازیابی نمی کند"


تکنولوژی و صنعت آموزش

در واقع رسالت فناوری در زندگی ما جامع عمل پوشاندن به این ایده است که به ما فرصتی می دهد تا بهتر و بهتر عمل کنیم. فناوری نحوه عملکرد ما و درک ما را تغییر داده است، از این رو روی نحوه یادگیری ما نیز تاثیر گذاشته است و آن را تغییر داده است. صنعت یادگیری و آموزش چند سالیست که دچار سحر تکنولوژی شده است و این ماجرا موجب شکوفایی آن شده است. فناوری آموزشی با خارج کردن فرآیند آموزش و یادگیری از قالب کلاس های درس فیزیکی، کنترل روال یادگیری را به دست دانش پذیر سپرد. با توجه به اینکه در حال حاضر، تعداد تلفن های همراه از تعداد آدم های ساکن در این سیاره بیشتر است، و بیش از 45 درصد از جهان به اینترنت متصل هستند، ارائه دهنده های آموزش از راه دور، امکان زیادی برای استفاده موثرتر از فناوری در یادگیری و آموزش دارند.

در حالی که تاکید و تلاش اصلی ارائه دهنده های آموزش های مجازی، روی تولید محتوای آموزش الکترونیکی با کیفیت است. یک سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی LMS، می تواند به ارائه دهنده اجازه دهد تا محتوای بهتری ایجاد کنند، آن را به شکل شایسته تری مدیریت و ارائه کنند، و همچنین به کمک ابزارهای ردیابی و گزارش دهی، روی عملکرد دانش پذیران نظارت کنند. همچنین، این فناوری کمک می کند با ارزیابی توانایی های فراگیران مختلف و شخصی سازی و تنظیم سرعت یادگیری آن ها، فرآیند آموزش را موثرتر ساخته و به ارائه دهندگان یادگیری الکترونیکی فرصتی می دهد تا به راحتی و با کمک داده های قوی، دوره های آموزش مجازی یا ماژول های میکرولرنینگ خود را ارتقا دهند.

سیاست های شرکت پافکو، پیشرو در تکنولوژی آموزشی و اولین شرکت دانش بنیان در زمینه نرم افزارهای آموزش مجازی، در راستای این است که جامعه آموزشی کشور از ابزارهای آموزشی مدرن جا نماند. از این رو نرم افزار LMS مودل و نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین ادوب کانکت را به صورت ادغام شده ارائه می دهد. همچنین برای مدیریت آموزشگاه ها و دانشگاه نرم افزار TMS پافکو را توسعه داده است. در صورت داشتن هر گونه سوال در این حوزه تکنولوژی آموزشی، از طریق دکمه زیر با پافکو در تماس باشید.

تماس با پافکو


کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت مجازی در آموزش مجازی

فناوری، برقراری تعامل بیشتر برای کلاس های به خصوص کلاس های مجازی را به ارمغان آورده است. فناوری هایی از قبیل واقعیت مجازی، واقعیت افزوده و گیمیفیکیشن راه خود را در سیستم آموزش مدرن باز کرده اند. امروزه، مدارس زیادی را می توانیم بشماریم که از کیت گوگل اکسپدیشنز استفاده می کنند تا دانش آموزان خود را به سفرهای میدانی مجازی در سرتاسر جهان و مناطق مختلف ببرند. تلفن هوشمند با کمک Mattel View یا Google Cardboard به یک دستگاه واقعیت مجازی تبدیل می شود. شاهد آن هستیم که با این تکنولوژی، بازی ها همه جانبه تر شده اند. با استفاده از گرافیک پیشرفته بازی، بازی سازی یا گمیفیکیشن به عنوان بخش جدایی ناپذیر از طراحی آموزشی تبدیل شده است، زیرا باعث می شود محتوا قانع کننده تر و جذاب تر شود و در نتیجه یادگیری را تقویت می کند. فناوری گیمیفیکیشن این امکان را به طراحان آموزشی می دهد تا محتوای خسته کننده را جالب تر جلوه دهند و با اهدای پاداش به ازای عملکرد، به مخاطب انگیزه بیشتری برای تکمیل یک ماژول آموزشی خاص دهند.

تکنولوژی آموزشی چیست؟ و مزایای آن کدام است؟


گجت ها و فناوری های پوشیدنی نیز با ارائه تجربه های یادگیری همه جانبه تر و ارائه پشتیبانی از آموزش در زمان واقعی، تاثیر ویژه ای روی آموزش های محصول گذاشته اند.  


کاربرد فناوری داده و ابر در آموزش الکترونیکی

یکی از بزرگترین روش هایی که فناوری از طریق آن به صنعت آموزش خدمت می کند، داده هایی است که به لطف آن تولید می شود. این داده های بزرگ و کوچک، در هنگام شناسایی راه هایی برای ایجاد برنامه های یادگیری جذاب تر و موثرتر، از اهمیتی حیاتی برخوردار هستند. کلان داده ها یا Big Data، برای شناسایی افرادی که به آموزش نیاز دارند، فراوانی آموزش، ارزیابی چگونگی تعامل دانش آموزان با دوره و تعیین فرصت های مناسب برای درخواست بازخورد بلادرنگ از این دانش آموزان کاربرد دارند. با ظهور دوره شخصی سازی، علم کلان داده، بینش مورد نیاز خود را برای ارائه مطالب بهتر و مناسب تر به فراگیران در اختیار آن ها قرار می دهد.

با توجه به موضوع بحث ما در مورد نقش فناوری در اثربخش تر کردن یادگیری، نمی توان در مورد فناوری ابر سخن نگفت. با ظهور فناوری ابر در صنعت آموزش الکترونیکی، جهان کلاس ماست. رابطه مکملی که بین تلفن های همراه هوشمند و فناوری ابر وجود دارد، کنترل فرآیند یادگیری را در اختیار فرد دانش پذیر قرار می دهد. با استفاده از فناوری ابری، یادگیری مجازی واقعا در هر زمان و هر مکانی امکان پذیر است. چرا که ماژول های یادگیری، داکیومنت ها، ویدئوهای آموزشی و دیگر منابع یادگیری می توانند در ابر قرار بگیرند و از طریق دستگاه های مختلف در دسترس از جمله موبایل، تبلت یا لپ تاپ  به آنها دسترسی پیدا کرد.


با پافکو همراه باشید: دیگر ترندهای برتر تکنولوژی آموزشی

آموزش و پرورش در حال تبدیل شدن به یک فناوری پیشرفته است. در حال حاضر، تمام اتفاقاتی که در دنیای فناوری رخ می­دهد، مستقیما روی سیستم های آموزش و یادگیری تاثیر می گذارد. چرا این اتفاق می­افتد؟ چگونه معلم ها، دانش پذیران و سیستم های آموزش و پرورش می خواهند خود را با این روند سریع تکنولوژی همراه کنند؟ این مسئله می­تواند یک نگرانی بزرگ باشد. در ادامه این مقاله چند مورد دیگر از برترین روش های نوین در عرصه آموزش را خدمت دسته ای از مخاطبان محترم پافکو که در حوزه آموزش و آموزش سازمانی فعال هستند، نام می بریم:  

  • تجربه های یادگیری شخصی سازی شده
  • گزینه های تبدیل گفتار به متن
  • کاربردهای آموزشی پرینتر سه بعدی
  • آنالیتیکس یادگیری


سخن نهایی

فراگیران امروزی، از یک دریافت کننده غیرفعال اطلاعات و محتوای آموزشی به شرکت کننده هایی فعال در فرآیند تبدیل شده اند. به عبارت دیگر، یادگیری به یک پروسه دانش آموز محور تبدیل شده است. آینده آموزش به سمتی می رود که با بهبود دسترسی و افزایش همکاری، چه در سطح محلی و چه در سطح جهانی، یادگیری را در هر جایی امکان پذیر کند.

جهت خرید سامانه lms یا دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید.

دریافت مشاوره رایگان

نظرات کاربران
میرزایی

ارع تو تکنولوژی اموزش اگه اموزش به صورت عینک های vr بیاد اون که دیگه عااالیه

0 0

فتحی

چجوری میتونم اموزش مجازیی ای با این تکنولوژی داشته باشم

0 0

کرمی

تکنولوژی تو آموزش یعنی از به روز ترین استفاده کنی

0 0

کرمی

الان کاربردی نداره با واقعیت مجازی کلاس و اموزش انلاین ببینیم

0 0

محمد ایمانی

بالاترین تکنولوژی تو اموزش اموزش به صورت مجازی هست بعدش به صورت مجازی میشه

0 0

سارا

تکنولوژی آموزشی این روزا خیلی خوب به کمک همه اومده که با استفاده از نرم افزار های اموزش مجازی همه در هر جایی میتونن از اون استفاده کنن.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید