مقالات نرم افزار آموزش مجازی

4 روش سامانه LMS، برای حل چالش های یادگیری در دورکاری

 حل چالش های یادگیری در دورکاری

آموزش مجازی نیز چالش‌های خود را دارد. یکی از مهم‌ترین چالش ها این است که تعامل حضوری و مستقیم بین دانشجویان و اساتید کاهش می‌یابد. این موضوع می‌تواند در فهم درست مفاهیم و یادگیری عمیق تأثیر منفی داشته باشد. همچنین، برخی افراد ممکن است به دلیل نداشتن تنظیم و انضباط کافی، در این نوع آموزش از دست بروند.

با این حال، با پیشرفت فناوری و تکنولوژی، آموزش مجازی به شکلی پیشرفته‌تر و بهتر در دسترس است. از طریق نرم افزارها و پلتفرم‌های آموزشی آنلاین، دانشجویان می‌توانند با استفاده از ویدیوها، تمرینات تعاملی و ارتباط با اساتید، تجربه آموزشی مفیدی را کسب کنند.

چالش های یادگیری چیست و چه راه هایی برای حل آن وجود دارد؟ نرم افزار آموزش مجازی LMS، ابزاری برای یادگیری است که جهت حل چالش های یادگیری و پیشرفت در دورکاری، تکامل یافته است. تعهد اعضای تیم به یادگیری مستلزم غلبه بر مقاومت است و صبر زیادی می خواهد. چه می شود اگر نیروی کار شما در مکان های دور از همی در  سراسر کشور یا حتی جهان پراکنده باشد؟ در این مقاله یاد خواهیم گرفت که چگونه چالش ها و موانع یادگیری و رشد کارکنان دورکار را حل کنیم.


دورکارهای عزیز! از مدیران خود درخواست کنید برایتان کلاس‌های آموزشی آنلاین برگزار کنند!

نرم افزار ادوبی کانکت

همراه با تست رایگان


یک سیستم مدیریت یادگیری LMS، چگونه می تواند چالش های یادگیری در دورکاری را حل کند؟

نیروی کار خود را در خانه اش تصور کنید، در حالی که در لباس خواب در حال نوشتن گزارش کاری است. مثل یک کابوس به نظر می رسد، اینطور نیست؟ خب باید بگویم که، نه واقعاً گزارش ها حاکی از افزایش مداوم تعداد افرادی است که از راه دور کار می کنند. آنچه این معامله را شیرین می کند این است که سازمان ها شروع به پذیرش مفهوم کارمندان شاغل از خانه و دور کار کرده اند.

دورکاری به هزاران نفر کمک می کند تا مواردی از جمله رفت و آمدهای کلان، ساعت شلوغی، شرایط نامساعد آب و هوا را دور بزنند و تمام نقش ها و مسئولیت های خود را درست از میان آسایش خانه های خود با حداقل اختلال در گردش کار انجام دهند. برای هر چالش دورکاری، گزینه های تکنولوژیکی مختلفی توسعه یافته است، و گزینه های مختلفی برای انتخاب وجود دارد.

یادگیری در دورکاری

هنگامی که تیم شما در مناطق مختلف پراکنده می شود و بندرت پیش می آید که همدیگر را در یک مکان متمرکز ببینند، چگونه سازمان می تواند از شیوه های یادگیری و توسعه آن ها اطمینان حاصل کند؟ در این مقاله ، ما 4 روش مشترک سامانه های ال ام اس، برای حل چالش های یادگیری در دورکاری را با هم بررسی می کنیم.

یک – شفافیت

اعتماد یک خیابان دو طرفه است. هنگامی که سازمان ها جهش و تغییر بزرگی را در پیش می گیرند و به کارمندان اجازه می دهند از خانه کار کنند، باید زمان صرف شده از طرف کارمندان برای یادگیری و توسعه را بتوان حساب کرد. سیستم های مدیریت یادگیری دارای ویژگی هایی هستند که اطمینان حاصل می کنند توجه کارکنان صرفاً روی این دوره متمرکز می شود. به عنوان مثال، دارای ساختار هایی هستند که به طور خودکار هنگام رفتن به یک تب دیگر، پخش ویدیوی آموزشی را متوقف می کنند، و گزینه ای برای ادغام با ابزار همکاری تیم برای ارسال فیدبکها پس از گذراندن یک دوره را دارد.

دو – ارتباطات موثر

تصور کنید که یک بازی تلفنی با گروه چهار نفره بازی می کنید. این کار با یک نفر آغاز می شود که یک پیام را به گوش شخص بعدی می رساند و این روند تکرار می شود. سپس آخرین نفر پیام را با صدای بلند، به کل گروه می گوید. گاهی اوقات پیام نهایی دارای حداقل تغییرات خواهد بود و بعضی اوقات نسخه نهایی پیام کاملاً از پیام اصلی تحریف می شود. به روزرسانی در نیروی کار دورکار مانند این بازی تلفنی می باشد است و گاهی پیام در کانال تیم به سادگی از بین می رود. آمارها نشان می دهد که آموزش مجازی میزان نگهداری بیشتری دارد.

سه – سرگرم کنندگی و engagement

آموزش الکترونیکی می تواند راه حل آموزش و توسعه در سال های آینده باشد. با این حال، یکی از دشوارترین چالش هایی که یادگیری آنلاین دارد، میزان بالای ترک تحصیل دوره های مجازی است. تنها تأکید کلامی بر یادگیری به عنوان یک ارزش، انگیزش لازم را به همراه نمی آورد و چیزی نیست که نیروی دورکار شما به دنبال آن باشد. با این وجود، ویژگی های بازی سازی به مخاطبان شما کمک می کند تا از دستاوردهای خود احساس گرفتن پاداش کنند و احساس رقابت سالم در تیم را غنی سازند. گیمیفیکیشن تاکنون باعث افزایش مشارکت افراد و میزان تکمیل دوره در آموزش های مجازی مختلفی شده است.

چهار – onboarding

این اصطلاح، مکانیزمی است که بر اساس آن کارمندان جدید به دانش مهارت و رفتار های لازم دست می یابند تا به عضو موثری در سازمان تبدیل شوند. می توان به آن اصطلاح "معارفه و معاشرت سازمانی" را اطلاق کرد.

به لطف فناوری، جهان می تواند به مقیاس کامپیوتر و تلفن همراه شما درآید و در آن ها جای گیرد. امروزه سازمان ها دیگر فعالیت خود را به چندین مکان تجاری در سراسر کشور و حتی در قاره های مختلف توسعه داده اند. این امر باعث می شود که هر بار که یک کارمند جدید استخدام می شود، جمع کردن و احضار همه کارمندان در یک محل بسیار دشوار باشد. برای آسانتر شدن این موضوع، امروز نرم افزار ال ام اس، گزینه هایی را برای انجام روال معارفه سازمانی بی دردسر ارائه می دهد. یک محتوای معارفه جذاب ایجاد کنید و آنها را در سایت lms، برای استخدامی های جدید تخصیص دهید. در یک بسته جامع آموزشی، در مورد زمینه های مختلف کار در سازمان خود صحبت کنید. همه این موارد به رایانه های نیروی دورکار شما منتقل می شود.

سخن آخر

نرم افزار آموزش مجازی LMS، ابزاری برای یادگیری است که جهت حل چالش های یادگیری و پیشرفت در دورکاری، تکامل یافته است. سیستم مدیریت یادگیری و ایجاد دوره هایی که دارای تأثیر باشند نیرو های دورکار شما را با یک هدف مشترک متحد می کند. ما در عصر تغییر و تحول قرار داریم که چشم اندازهای ما را به چالش می کشد. ایده ها به سن محدود نمی شوند، رویاها تنها به خواب و خیال شما تعلق ندارند و یادگیری با مکانی مشخص محدود نمی شود.

شرکت پافکو مفتخر است که با ارائه به روزترین ابزارها و فناوری آموزشی، از جمله سامانه lms (نرم افزار مودل)، نرم افزار برگزاری وبینار ( نرم افزار adobe connect) و همچنین ارائه تولید محتوای الکترونیکی در راستای کمک به سازمان های مختلف گام بر می دارد. برای دریافت مشاوره رایگان در حوزه های مختلف آموزش مجازی و نرم افزار های مدیریت آموزشگاه ها رو دکمه زیر کلیک کرده و فرم درخواست دمو را پر نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
جلالی

چه شغل های هست که میشه به دورکاری یاد گرفت و انجام داد

0 0

افشار

اموزش دور کاری خوبی داره معایب ای هم داره یکیش اینه که نیاز به اینترنت خوب هست دوم اینه محیط باید اروم باشه و...

0 0

محسن

اگرچه یادگیری در دورکاری چالش هایی در پی داره اما مزیت هاش بسیار بیشتر از معایبشه برای من که کار رو خیلی حیلی راحت تر کرده

0 0

یاری

در کل این روزها آموزش مجازی و نرم افزار هایی مثل ال ام اس فاصله ها رو در آموزش و دور کاری کم کرده و این خیلی خوبه

0 0

جعفرزاده

سامانه lms فقط برای مدرسه ها و دانشگاه ها نیست، سازمان ها هم برای آموزش پرسنلی و یا آموزش های برون سازمانی ازش استفاده می‌کنند
ولی نمیدونستم تو دورکاری هم مفیده

0 0

معلم

از چه ابزارهایی برای خلاقیت در اموزش مجازی میشود استفاده کرد ؟

1 0

رعنا فعال

سلام
کلا در امر آموزش مجازی به دلیل ماهیت آن، راه‌های خلاقیت بسیار زیادی جلوی شما وجود دارد. از نرم افزارهای مختلف تولید محتوای الکترونیکی گرفته تا استفاده از مفاهیمی چون گیمیفیکیشن در اموزش مجازی، میکرولرنینگ، یادگیری با اسلایدهای تعاملی چون h5p و موارد متعدد دیگر استفاده کنید. در صورت نیاز به راهنمایی بیشتر با شماره تلفن‌های شرکت تماس بگیرید یا فرم دریافت مشاوره رایگان را پر نمایید تا کارشناس‌های ما با شما تماس بگیرند.

0 0

السا علی بلندی

چگونه میشه در ازمون لینکی جواب ها را همه را از قبل بدونیم ؟؟؟؟ چه سوالی میده فردا

0 1

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید