مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مزایای آموزش مجازی با نرم افزار ال ام اس

مزایای-آموزش-مجازی-با-نرم-افزار-ال-ام-اس
توسعه نرم افزار ال ام اس (سیستم مدیریت یادگیری)، نفسی تازه در زمینه آموزش مجازی و اموزش از راه دور دمید. سیستمی که قابلیت انتقال و ارائه مواد آموزشی و نظارت بر پیشرفت را در هم می آمیزد.


امروزه، موسسات و شرکت های آموزشی بیشتر و بیشتری از آموزش از راه دور استفاده می کنند تا به دانش آموزان و کارکنان خود، اطلاعات آموزشی ارائه دهند و پیشرفت آن ها را کنترل کنند.


ابزارهای لازم برای آموزش مجازی

معیارهای اصلی برای انتخاب ابزار آموزش آنلاین شامل موارد زیر است:

یک – عملکرد

حضور در سیستم، مجموعه ای از توابع در سطوح مختلف از جمله انجمن ها ، اتاق های گفتگو ، تجزیه و تحلیل فعالیت کارآموز ، دوره و مدیریت دانشجویی و موارد دیگر را نشان می دهد.

دو – قابلیت اطمینان

این پارامتر سهولت مدیریت و سهولت به روزرسانی محتوا را بر اساس قالب های موجود مشخص می کند. سهولت مدیریت و محافظت در برابر تأثیرات خارجی بر نگرش کاربران به سیستم و اثربخشی استفاده از آن تأثیر چشمگیری دارد.

نرم افزار ادوبی کانکت

سه – ثبات

به معنی درجه پایداری سیستم در رابطه با حالتهای مختلف کارکرد و میزان فعالیت کاربر است.

چهار – هزینه

این شامل هزینه های خود سیستم و همچنین هزینه های اجرای آن ، توسعه دوره ها و نگهداری ، وجود یا عدم وجود محدودیت در تعداد لایسنس ها برای دانشجویان است.

پنج – در دسترس بودن ابزار های تولید محتوا

ویرایش گر داخلی محتوای آموزشی نه تنها پیشرفت دوره ها را تسهیل می کند بلکه امکان ادغام مطالب آموزشی را برای اهداف مختلف در یک ارائه واحد فراهم می کند.

شش – پشتیبانی اسکورم (SCORM)

استاندارد اسکورم، یک مبنای بین المللی برای تبدیل دوره های الکترونیکی است و عدم پشتیبانی از آن، پویایی سیستم را کاهش می دهد و اجازه ایجاد دوره های به اصطلاح پورتابل را نمی دهد.

هفت – سیستم تست دانش

امکان ارزیابی آنلاین دانش فراگیران را فراهم کند. به طور معمول، چنین سیستمی، شامل آزمون مجازی، تکالیف و نظارت بر فعالیت دانش پذیران در انجمن ها است.

هشت – کاربری راحت

هنگام انتخاب یک سیستم جدید، باید از کاربری راحت آن اطمینان حاصل کنید. این یک پارامتر واقعا مهم است، زیرا دانشجویان هرگز از فناوری هایی که به نظر می رسد دست و پا گیر یا دشوار باشند، استفاده نخواهند کرد. فناوری آموزشی باید بصری و به سادگی قابل فهم باشد. در دوره های آموزش مجازی، یافتن منوی راهنمایی باید آسان باشد، حرکت از یک بخش به بخش دیگر و ارتباط برقرار کردن با مربی نیز به راحتی قابل انجام باشد.

نه – مدولار بودن

در سیستم های آموزشی مدرن، یک دوره جامع را می توان در قالب مجموعه ای از میکروماژول ها یا بلوک های مواد آموزشی ارائه داد. این استراتژی با نام میکرولرنینگ شناخته می شود. این بلوک های آموزشی در دوره های دیگر هم می توانند مورد استفاده قرار بگیرند.

ده – فراهم بودن دسترسی

دانش پذیران نباید موانعی برای دسترسی به برنامه درسی، موانعی چون محدودیت های مکانی و زمانی و همچنین عوامل احتمالی محدود کننده از جهت توانایی های دانش پذیران، مانند عملکرد های محدود کننده بدن، کم بینایی و امثالهم، داشته باشند. همچنین، استفاده از فناوری های ناآشنا، که توسط بعضی نرم افزار ها استفاده می شود، تعداد کاربران بالقوه را به میزان قابل توجهی کاهش می دهد.

یازده – چند رسانه ای بودن

امکان استفاده از فرمت های مختلف محتوا، اعم از محتوای آموزش الکترونیکی متنی، فایل های هایپرتکست و گرافیکی، همچنین فایل های صوتی، آموزش های ویدئویی، گیف، فلش و انیمیشن ها، گرافیک های سه بعدی با فرمت های مختلف مانند کاربرد واقعیت مجازی در آموزش الکترونیکی وجود داشته باشد.

دوازده – مقیاس پذیری و توسعه پذیری

امکان گسترش حلقه دانش پذیران و کاربران نرم افزار آموزش مجازی و اضافه شدن برنامه ها و دوره های آموزش الکترونیکی جدید.

سیزده – چشم انداز توسعه این پلتفرم

سیستم باید در حال تحول باشد، باید نسخه های جدید و بهبود یافته سیستم با پشتیبانی از فناوری ها، استاندارد ها و ابزار های جدید ارائه شود.

چهارده – سیستم مدیریت یادگیری کراس - پلتفرم

در حالت ایده آل، یک سیستم مدیریت یادگیری نباید به سیستم عامل یا محیط اجرا متکی باشد، هم در سمت سرور و هم در سمت کلاینت یا دستگاه مشتری. کاربران باید بدون نیاز به دانلود هیچ ماژول و برنامه ای از ابزارهای استاندارد استفاده کنند.

پانزده – پشتیبانی فنی با کیفیت

امکان پشتیبانی از عملکرد و پایداری، رفع خطاها و آسیب پذیری ها، توسط کارشناسان خدمات پشتیبانی خود سازمان وجود داشته باشد.

شانزده – وجود یا عدم وجود ویژگی های محلی سازی

نسخه بومی شده محصول برای مدیریت، توسعه دوره و کاربران نهایی خدمات آموزشی، بسیار کاربر پسند تر است.


مزایای آموزش از راه دور با استفاده از سیستم lms

امروزه، هر روز بر تعداد مؤسسات و شرکتهای آموزشی که از آموزش از راه دور استفاده می کنند، افزوده می شود. آن ها به سمت آموزش الکترونیکی و آموزش از راه دور می آیند تا دانش آموزان و کارمندان خود را به اطلاعات آموزشی ارائه دهند و پیشرفت آن ها را کنترل کنند.

توسعه و معرفی سامانه LMS (سیستم مدیریت یادگیری)، نفسی تازه در زمینه آموزش مجازی و اموزش از راه دور دمید. سیستمی که قابلیت انتقال و ارائه مواد آموزشی و نظارت بر پیشرفت را در هم می آمیزد.

سیستم مدیریت آموزشی (LMS) یک نرم افزار برای مدیریت، ثبت اسناد، پیگیری، گزارش دهی و تحویل دوره ها یا برنامه های آموزشی است. این کمک می کند تا مربی مطالب را به دانشجویان تحویل دهد، تست ها و سایر کارها را اجرا کند، عملکرد دانش آموزان را ردیابی کند و سوابق آن ها را نگه داری. نرم افزار آموزش مجازی LMS بر یادگیری آنلاین تمرکز دارد، اما ویژگی های بسیار دیگری نیز دارد، به عنوان یک بستر برای دوره های آنلاین از چندین فرم و روش آموزشی دیگر، مانند یادگیری ترکیبی، یادگیری اجتماعی، میکرو لرنینگ و کاربرد گیمیفیکیشن در آموزش مجازی نیز پشتیبانی می کند.

آمار هم نشان می دهد که، eLearning روش کسب دانش و مهارت را متحول کرده و تغییر داده است. در نتیجه، تمایلی جدی به سیستم های مدیریت یادگیری (LMS) برای پیاده سازی و مدیریت سیستماتیک اموزش مجازی وجود دارد. با این وجود تعداد زیادی ارائه دهنده LMS و تعداد زیادی سیستم مدیریت یادگیری برای انتخاب وجود دارد.

در هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت یادگیری صحیح، موارد بسیاری وجود دارد که باید در نظر بگیرید. مدل های ارزشیابی، پشتیبانی از مشخصات، نوع مشتری و عملکردهای اضافی، از جمله عواملی هستند که باید در انتخاب صحیح سیستم مدیریت یادگیری آن ها را بررسی کنید.

در صورت نیاز به کسب اطلاعات بیشتر، کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید

نظرات کاربران
علی گودرزی

یکی از موارد های مهم اموزش مجازی پشتیبانی سریع و قوی هست که مورد نیاز هست

0 0

حسینی

ال ام اس مودل پافکو آموزش مجازی رو بسیار ساده کرده، ممنونم از پافکو

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید