مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مدیریت آموزش از راه دور با استفاده از سیستم lms

مدیریت آموزش از راه دور با استفاده از سیستم lms
بحرانی که ویروس کرونا، سرتاسر جهان را با آن درگیر کرده است، همگان اعم از کارکنان، نهاد ها و سازمان ها را به اهمیت مجهز بودن برای شرایط مشابه و آمادگی همیشگی برای فاصله گذاری اجتماعی آگاه کرده است. فراهم کردن شرایط آموزش از راه دور و همچنین دورکاری کارکنان و آمادگی برای آن، جز مهمترین و اصلی ترین مسائل در این زمینه هستند.

با ادوبی کانکت، تدریس کن!


در این مقاله، قصد دارم به روش های مختلفی که یک نرم افزار ال ام اس می تواند در زمینه های دورکاری و یادگیری از راه دور را تسهیل کند، بپردازم.


استفاده از یک سیستم lms، برای تسهیل یادگیری از راه دور


یک – کامل کردن بسیار سریع دوره ها توسط دانش پذیران را ممکن می کند

آموزش مجازی (eLearning)، بر خلاف یادگیری سنتی در کلاس درس حضوری، زمان آموزش و یادگیری را تا حد زیادی کاهش می دهد. زیرا دانش پذیران نیازی ندارند برای رسیدن به کلاس درس، جابه جا شوند، در ترافیک بمانند، لباس عوض کنند و ... . این ویژگی به ویژه برای افراد شاغلی که در دوره های آموزشی شرکت می کنند یا تحصیل می کنند بسیار مناسب است، زیرا با آموزش آنلاین، نیازی به ترک محل کار خود برای رسیدن به کلاس ندارند. طبق تحقیقات انجام شده توسط براندون هال، آموزش الکترونیکی با کاهش آموزش به میزان 40 درصد تا 60  درصد، بازده یک دوره را بهبود می بخشد. از آنجا که با استفاده از یک سیستم مدیریت یادگیری، کل فرآیند آموزش به صورت خودکار انجام می شود، دوره ها می توانند به سرعت تمام شوند.


دو – به افراد اجازه می دهد تا به هر جوری که برایشان راحت تر است، به یادگیری بپردازند

اموزش آنلاین، انعطاف بیشتری برای دانش پذیران خود فراهم می کند، زیرا آن ها می توانند هر جور که خود راحتند، یاد بگیرند و دوره های آموزشی را بگذرانند. فراگیران می توانند مطالب یادگیری را به فرمتی که برای آن ها مناسب تر می باشد، انتخاب کنند و این انعطاف پذیری بیشتری برای تجربه یادگیری شخصی فراهم می کند.


سه – میزان و کیفیت دسترسی به مطالب دوره آموزش مجازی را بهبود می بخشد

با استفاده از سامانه ال ام اس، می توان به کاربران و فراگیران اجازه داد تا هر چند بار که می خواهند به محتوای الکترونیکی مربوط به دوره خود دسترسی پیدا کنند. بیشتر اوقات، آموزش سنتی در کلاس درس برای یادگیری دانش پذیران، مواد یادگیری ارائه نمی دهد. با این حال، eLearning به مدیران دوره اجازه می دهد تا پرونده ها، نشانی های اینترنتی، ویدئوهای آموزشی و موارد دیگر را بارگزاری کنند و این مسئله، روند خودآموز را نیز تسهیل می کند.


چهار – هزینه های یادگیری را کاهش می دهد

بسیاری از کارکنان انتظار دارند که کارفرما های آن ها فرصت های یادگیری و توسعه فردی و حرفه ای را برای بهبود مهارت های آن ها فراهم کند. در حقیقت، عدم وجود فرصت های یادگیری و توسعه یکی از اصلی ترین دلایلی است که باعث می شود کارمندان شغل خود را ترک می کنند. آموزش مجازی، یک تجربه یادگیری راحت را برای کارکنان خود فراهم می کند و به آن ها کمک می کند مهارت های خود را بهبود بخشند و این مسئله به نوبه خود باعث افزیش بهره وری آن ها و بهتر کار کردنشان می شود.

با توجه به این مزایا، پر واضح است که فرصت های آموزش و یادگیری الکترونیکی، فرآیند یادگیری را برای کارکنان ساده می کنند و جایگزین بسیار مناسب تری برای آموزش های کلاسی و حضوری هستند. زمانی که کارکنان شما از راه دور کار می کنند، تعامل جسمی و فیزیکی تقریبا غیر ممکن می شود و این باعث می شود، آموزش کارکنان به چالش کشیده شود. اما، با استفاده از سیستم lms، کارمندان شما می توانند صرف نظر از اینکه از نظر مکانی در کجا قرار دارند، با همکاران خود و مربیان دوره آموزش مجازی ارتباط برقرار کنند. در این جا روش های مختلفی را که سامانه مدیریت یادگیری LMS، به واسطه آن ها، اموزش از راه دور را تسهیل می کند را ذکر کرده ایم.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986000 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان


پنج – از جلسات آنلاین و یادگیری تعاملی پشتیبانی می کند

نرم افزار ال ام اس، به دانش پذیران کمک می کند تا فورا برای جلسات زنده جمع شوند. حتی دوره های آسان را می توان بدون نظارت مربیان فراگرفت. با این حال، اگر درک چند دوره دشوار باشد، این امر به تعامل زنده با مدرسین نیاز دارد. وقتی کارمندان شما از راه دور کار می کنند، داشتن تعامل زنده با مربیان می تواند مشکل باشد. با داشتن یک نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس و ادغام آن با یک نرم افزار برگزاری جلسه مجازی مانند ادوبی کانکت، می توان جلسات زنده تعاملی ایجاد کرد. در طول جلسات، دانش پذیران می توانند یادداشت های خود را در سایت lms، یادداشت کنند.


شش – اجازه می دهد تا دانش پذیران به گفت و گو و تبادل نظر بپردازند

برای روشن شدن شبهات مربوط به آموزش و درک بهتر دوره های آموزش مجازی، دانش پذیران باید با معلم ها و هم دوره ای های خود، درباره مباحث مربوط به دوره به بحث و گفت و گو بپردازند. وقتی دروس مربوط مورد بحث قرار می گیرد، دیدگاه های مختلفی ایجاد می شود و در نتیجه کارایی دوره ها افزایش می یابد. یک انجمن آنلاین و تالار گفت و گو در سامانه ال ام اس به دانش پذیران امکان می دهد تا به صورت آنلاین و همزمان مباحثه کنند و این مباحث را می توانند ذخیره بکنند. به این نوع روش آموزش، یادگیری اجتماعی نیز گفته می شود.


هفت – فرآیند ارزیابی را آسان می کند

انرژی، زمان و هزینه قابل توجهی صرف یک دوره می شود. بنابراین، حصول اطمینان از اینکه دانش پذیران، بهره ی لازم از این دوره را برده اند، ضروری است. با داشتن سیستم ال ام اس، تست ها و تکالیف به صورت آنلاین بارگزاری می شوند. با برگزاری آزمون آنلاین، مربیان دوره می توانند به راحتی دانش آموزانی را که مطالب دوره را خوب فهمیده اند را شناسایی کنند.


هشت – ارائه بازخورد دوطرفه را تسهیل می کند

ارائه بازخورد نقش به سزایی در بهبود کارآیی برنامه یادگیری آنلاین دارد. دانش پذیران برای پیشرفت بهتر مهارت های خود نیاز به بازخورد سازنده ای از مربیان و مدیران خود دارند. همچنین دانش پذیران می توانند نظرات خود را در مورد دوره آموزش الکترونیکی و مربی آن ارائه دهند و این مسئله باعث افزایش کارآیی برنامه می شود. از بازخورد یادگیرنده ها می توان برای شخصی سازی یک دوره با توجه به اولویت آن ها استفاده کرد.

با استفاده از یک سیستم آموزش الکترونیکی، آموزش از راه دور سازمان شما قابل بهبود و افزایش است. این نرم افزار، برنامه آموزشی را دسترس تر می کند و امکان یادگیری تعاملی به صورت مجازی را فراهم می کند، که به آن ها کمک می کند عملکرد بهتری داشته باشند. طبق تحقیقات، اکثر کارکنان نسل جدید، فکر می کنند که بهبود مهارت ها و به روز کردن عالم در نیروی کار امروزی یک امر ضروری می باشد. همچنین، وجود یک فرهنگ یادگیری مداوم باعث افزایش رضایت و روحیه کارکنان می شود.  

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
غفاری

مدیریت آموزش از راه دور یا وب کنفرانس برای جلسات و کلاس ها خوب و به صرفه هست
سوال من اینه ایا این امکان وجود داره خارج از کشور هم متصل بشم ؟

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید