مقالات نرم افزار آموزش مجازی

6 دلیل لزوم ترکیب دوره های آموزش آنلاین با آموزش های کلاسی

نکته کسب آمادگی تدریس آنلاین
آموزش مجازی، بهترین مزایا و برنامه های آموزشی را در اختیار شما قرار می دهد. این مقاله دلایلی کافی برای ادغام برنامه های آموزشی سنتی شما با آموزش های آنلاین ارائه می دهد.

با ادوبی کانکت، درس دادی؟

بزن رو لینک و رایگان امتحانش کن!

فهرست مطالب

دلایل یادگیری ترکیبی، به عبارت دیگر ترکیب آموزش های کلاسی با برنامه های آموزش آنلاین چیست؟

یک – افزایش کیفیت آموزش

دو – صرفه جویی در زمان متخصصان موضوعی

سه – یادگیری شخصی سازی شده

چهار – تکرار آموزش ها موجب افزایش نرخ نگهداری می شود

پنج – تکمیل آموزش و اثربخشی

شش – ترویج یک فرهنگ یادگیری


دیگه وقتشه بعضی از کلاس‌هاتو به صورت مجازی برگزار کنی! روی لینک زیر کلیک کن.

نرم‌افزار برگزاری آموزش آنلاین


دلایل یادگیری ترکیبی، به عبارت دیگر ترکیب آموزش های کلاسی با برنامه های آموزش آنلاین چیست؟

آموزش های حضوری همچنان محبوب ترین روش آموزشی در فضای یادگیری و صنعت آموزش محسوب می شود. با این وجود، آیا می توان کاری برای بهبود آموزش در کلاس انجام داد تا متناسب با نیاز های دائما در حال تغییر افراد و سازمان ها تغییر کند؟ آیا راهی برای ارائه آموزش های کلیدی در کنار یک برنامه آموزش حضوری وجود دارد؟ قطعا بله! و پاسخ استفاده از فناوری آموزشی و یادگیری با استفاده از قابلیت هاییست که فن آوری برای ما به ارمغان آورده است. به همین دلیل، بسیاری از سازمان ها تصمیم آگاهانه ای برای تلفیق برنامه های آموزش معمولی با یادگیری آنلاین اتخاذ می کنند.

اخیرا، یک از مشتری های ما اقدام به خرید سامانه آموزش مجازی جهت ارائه آموزش به کارکنان خود نموده است. پس از اجرای یک برنامه آموزش انلاین اجباری که اصول اولیه استفاده از نرم افزار آموزش مجازی LMS را شامل می شد، دانش پذیران حق انتخاب داشتند که در برنامه های مربی محور و حضوری شرکت کنند یا مسیر یادگیری الکترونیکی و آموزش مجازی را طی کنند. این مورد به اندازه کافی اثبات می کند که مشتریان ما چقدر به اهمیت برنامه های آموزش آنلاین واقف هستند. در ادامه این مطلب، به دلایل اهمیت آموزش ترکیبی و ترکیب کلاس های حضوری سنتی با برنامه های اموزش انلاین خواهیم پرداخت.


یک – افزایش کیفیت آموزش

برنامه های آموزش حضوری دارای ساختاری سفت و سخت هستند و پیروی از آن برای کارکنان اجباری است. در حالی که برنامه های آموزش آنلاین انعطاف پذیری بیشتری را ارائه می دهند. این آموزش ها می تواند به صورت خود خوان انجام شود، به این معنی که دانش پذیران می توانند برنامه آموزشی خود را به راحتی و بر اساس زمان های خود تنظیم کنند و انجام دهند.

به عنوان مثال، یک شرکت دارویی، می خواست کارکنان خود را در زمینه مراحل تهیه گزارش از طریق پورتال آنلاین آموزش دهد. طی یک آموزش حضوری و مربی محور، یک دموی سریع از مراحل پر کردن فرم به آن ها داده شد. سپس از آن ها خواسته شد که برای آموزش دقیق تر، هر یک از افراد یک دوره آموزش الکترونیکی را بر اساس نقش خود در سازمان، بگذارنند. به این ترتیب، هر کدام از آن ها می توانند آموزش های مربوط به نقش و شغل خود را بدون اطلاعات اضافه تری دریافت کنند.

تکمیل آموزش های حضوری با برنامه های اموزش انلاین، مطمئنا کیفیت آموزش را افزایش می دهد. آموزش مجازی، فرصتی را برای دانش پذیران فراهم می کند که فارغ از زمان و مکان، هر تعداد دفعه ای که بخواهند آموزش ها را ببینند.


دو – صرفه جویی در زمان متخصصان موضوعی

آموزش های حضوری و مبتنی بر کلاس درس، به زمان بندی های برنامه ریزی شده نیاز دارد. برای آموزش های مبتنی بر مهارت یا فرآیند، متخصصان موضوعی یا همان SME ها، معمولا وظیفه ارائه آموزش را نیز بر عهده دارند. به همین دلیل، یک متخصص موضوعی نقش بسیار مهمی در توسعه یک دوره آموزش مجازی دارد.

اجازه دهید به عنوان مثال، یک آموزش فرآیندی در مورد مدیریت حوادث، که به صورت آموزش حضوری ارائه می شود را در نظر بگیریم. وقوع برخی از تغییرات جزئی در فرآیند آموزش، امری اجتناب ناپذیر است، یا اگر پس از انجام آموزش، چند نفر کارمند جدید در شرکت استخدام شوند، باید کل فرآیند آموزش دوباره تکرار شود! منطقی نیست که برای آگاه کردن کارکنان از هر تغییر جدیدی، دوباره برای آن ها کلاس درس ترتیب دهیم. به سادگی می توانید با ایجاد یک دوره آموزش مجازی در یک سامانه آموزش الکترونیکی، در زمانی که متخصصان موضوعی و مربی ها باید صرف کنند و همچنین زمان لازم برای به روز رسانی های مربوط به آموزش ها صرفه جویی کنید.


سه – یادگیری شخصی سازی شده

هیچ چیز خسته کننده تر از گذراندن آموزش بی ربط نیست. کارشناس ها متوجه شده اند که هیچ نوع آموزش یک اندازه ای که برای همه افراد مناسب باشد، به خصوص آموزش های مربوط به افراد شاغل و بزرگسال، وجود ندارد. دوره های آموزشی شخصی سازی شده، به شرایط و نیاز های افراد مرتبط تر هستند. اما سوالی که مطرح است این است که چگونه برنامه های آموزشی شخصی سازی شده و خصوصی ارائه دهیم؟ بر خلاف آموزش های حضوری و کلاسی، آموزش های آنلاین می توانند شخصی سازی شود تا نیاز های خاص هر یک از دانش پذیران را برطرف می سازد.

همچنین می توانیم از ویژگی ها و کاربرد های گیمیفیکیشن در آموزش مجازی، در راستای شخصی سازی دوره های آموزش الکترونیکی استفاده کنیم. نرم افزار moodle، با افزونه های متعدد و مفیدی که در این زمینه دارد، می تواند در این زمینه به شما کمک های شایانی بکند.

شرکت پافکو، با ارائه و پشتیبانی نرم افزار مودل فارسی، گام مهمی در راستای پیشرفت تکنولوژی آموزشی و آموزش مجازی در کشور عزیزمان برداشته است. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید از طریق دکمه مشاوره رایگان، با ما در ارتباط باشید.


چهار – تکرار آموزش ها موجب افزایش نرخ نگهداری می شود

حفظ یادگیری با تکرار و تمرین افزایش می یابد. تقویت یادگیری فقط ارسال یادآوری به دانش پذیران نیست. مثلا یکی از شرکت های استفاده کننده از آموزش مجازی، از ماژول های یادگیری کوتاه در آموزش محصول خود استفاده می کنند، که دانش پذیران می توانند از طریق iPad و تلفن های هوشمند به آن ها دسترسی پیدا می کنند. تبدیل آموزش محصول به ماژول های eLearning، به سازمان کمک کرد تا مدت آموزش ها را از 8 هفته به 2 هفته کاهش دهد.


پنج – تکمیل آموزش و اثربخشی

پیگیری و اطمینان از تکمیل آموزش های کلاسی کارکنان غیر ممکن نیست، اما کار ساده ای نیست. در دوره های آموزش حضوری، مربی ملزم است که از حضور شرکت کننده ها در همه جلسات اطمینان حاصل کند. حتی اگر برنامه های آموزش کلاس از طریق یک سیستم مدیریت یادگیری (LMS) مدیریت شود، مربی موظف است از حضور دانش پذیران در آن مطمئن شود.

از طرف دیگر، با یک برنامه آموزشی آنلاین، هر بخش یا ماژول آموزشی که دانش پذیر انجام می دهد، در سیستم lms به صورت خودکار ردیابی می شود. با استفاده از تجزیه و تحلیل یادگیری از طریق سایت lms، پیگیری اثربخشی یک دوره آموزش الکترونیکی برای آموزشگاه و سازمان ها آسان تر شده است.


شش – ترویج یک فرهنگ یادگیری

اگر بخواهیم فرهنگ یادگیری را ارتقا دهیم. باید از وجود فرصت هایی برای یادگیری مستمر و مداوم که در اختیار دانش پذیران باشد، مطمئن شویم. طراحی یک برنامه درسی آنلاین و آموزش الکترونیکی یکی از راه های رسیدن به این مهم است. به عنوان مثال، برنامه آموزش کلاسی شما در مورد مهارت های فروش می تواند با یک دوره آموزشی یادگیری آنلاین که جنبه های مختلف آموزش فروش را شامل می شود، از نکات مبتدی و مقدماتس فروش تا مهارت های فروش پیشرفته، تکمیل شود. این امر باعث می شود دانش پذیران بدون نیاز به مداخله بیرونی، شکاف مهارتی خود را بر طرف نمایند.

ترکیب کردن آموزش های کلاسی با برنامه های آموزش آنلاین، با افزایش مشارکت یادگیرنده ها، بهره وری و میزان حفظ یادگیری، شما را در مسیر ارائه موثرتر آموزش قرار می دهد. یادگیری ترکیبی و ترکیب کلاس های آموزش حضوری و آموزش آنلاین، برای مربیان، یک استراتژی عالی برای به دست آوردن بهترین نتیجه در آموزش است.

پافکو ارائه دهنده نرم افزار های آموزش مجازی، آماده ارائه مشاوره رایگان به شما می باشد. کافی است همین حالا فرم زیر را تکمیل نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
قربانی

دقیقا کامل و مختصر عالی بود

0 0

مهتاب

ترکیب دوره های آموزش آنلاین با آموزش های کلاسی یک ترقی زیاد برای سیستم آموزشیه

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید