مقالات نرم افزار آموزش مجازی

ادغام نرم افزار adobe connect و نرم افزار moodle

ادغام نرم افزار adobe connect و نرم افزار moodle

برای اتصال مودل به ادوبی کانکت چه باید کرد؟ در این مقاله به دلایل مهم برای ادغام نرم افزار ادوب کانکت با نرم افزار moodle، به عنوان بهترین روش برای ارائه آموزش از راه دور پرداخته می شود.

اگر شما در حال انتقال نیروی کار خود به کار از راه دور هستید و این شرایط جدید، مشکلاتی را برای شما ایجاد کرده است، به راه اندازی آموزش از راه دور نیاز دارید.


با کمترین هزینه آموزشگاه مجازی خودتان را راه‌اندازی کنید. برای اطلاع از شرایط به صفحه اجاره کلاس مجازی پافکو مراجعه نمایید.
سرویس ادوبی کانکت و مودل


مطمئنا شما از نرم افزار ادوبی کانکت یا نرم افزار های وب کنفرانس یا ویدئو کنفرانس تحت وب رایگان یا غیر رایگان برای میزبانی این آموزش ها استفاده خواهید کرد. اما آیا تنها این کافی است؟

با ادغام نرم افزار برگزاری وبینار با یک سیستم مدیریت یادگیری LMS، می توانید اموزش از راه دور اثربخشی را طراحی کنید.

در اینجا 5 دلیل مهم برای ادغام نرم افزار ادوب کانکت با نرم افزار moodle، به عنوان بهترین روش برای ارائه آموزش از راه دور بیان می شود.


5 دلیل برای : ادوبی کانکت + مودل = آموزش از راه دور موفق

برای ارائه یک آموزش آنلاین موفق باید مواردی اساسی را رعایت کنید.

برگزاری کلاس مجازی به سادگی برقراری یک تماس تصویری با استفاده از ادوبی کانکت نیست. شما باید جلسه مجازی را برنامه ریزی کنید، همه را برای حضور در کلاس آنلاین آماده کنید، آموزش را برگزار کنید و سپس هر آنچه که انجام شده است را ارزیابی کنید. در ادامه، 5 دلیل مهم برای ادغام نرم افزار آموزش مجازی پافکو با سیستم وب کنفرانس ادوبی کانکت برای پیاده سازی هر کدام از مراحل ذکر شده آورده شده است.

دموی ادوبی کانکت 10.6


یک – ادغام ادوبی کانکت و سامانه مودل، یک پارچه است.

برای ادغام نرم افزار مودل و ادوبی کانکت از ماژول Remote Learner Adobe Connect Pro، استفاده می شود. این ماژول برای استفاده و مدیریت آسان رویداد ها و جلسات مجازی در نرم افزار ال ام اس مودل، بسیار کاربرد دارد. هر کاربری که یک جلسه ایجاد کند یا در یک جلسه آنلاین که در سرور ادوبی کانکت برگزار شده است، شرکت کرده باشد، با استفاده از تایید هویت سر صفحه HTTP، به طور خودکار وارد سیستم می شود. بنابراین، تا زمانی که کاربر به مودل وارد شده باشد، دیگر نیازی به وارد شدن در سامانه adobe connect ندارد.

این ماژول سه نقش در سیستم مودل ایجاد می کند: میزبانAdobe Connect ، ارائه دهنده و شرکت کننده در نرم افزار Moodle. از طریق مودل می توان به کاربران این نقش ها را اختصاص داد و آن ها هنگام پیوستن به کلاس مجازی، نقش های مربوطه را در سرور Adobe Connect خواهند داشت.


دو – می توانید جلسات اموزش مجازی مربی محور را در خود سیستم lms، برنامه ریزی کنید

وقتی کارکنان شما از راه دور کار می کنند، برنامه ریزی برای هر نوع جلسه ای چالش برانگیزتر می شود. کارمندان دیگر به فاصله چند متر از هم پشت میزشان ننشسته اند. اما اگر با استفاده از یک سیستم lms، برای آموزش آن ها و کمک به اجرای روند کار استفاه کنید، دیگر مشکلی نخواهید داشت.

هنگامی که یک مربی وارد سیستم ال ام اس پافکو شود، می تواند فقط در چند مرحله یک جلسه مجازی تنظیم کند و تاریخ و زمان برگزاری آن را انتخاب کند. او می تواند تعیین کند که جلسه برای چه مدت ادامه داشته باشد و همچنین می تواند حداکثر ظرفیتی برای تعداد شرکت کننده ها در نظر بگیرد.

کاربران می توانند خود ثبت نام کنند یا توسط مربی ثبت نام شوند. صرف نظر از نحوه ثبت نام کاربر، این پلتفرم به شما امکان می دهد که اعلان هایی را تنظیم کنید تا برای شرکت کننده ها، قبل از جلسه، یک پیام یادآوری ارسال شود.


سه – می توانید به سرعت پیگیری کنید که چه کسی ثبت نام کرده و در جلسات شرکت می کند

وقتی یک جلسه آموزشی به صورت حضوری برگزار می شود، می توان به راحتی افراد غایب را متوجه شد. اما وقتی 20 نفر در یک تماس وب کنفرانس قرار دارند، پیگیری حضور مداوم آن ها به یک چالش تبدیل می شود.

با ادغام مودل و ادوبی، پیگیری این که چه کسی واقعا در جلسه مجازی شرکت کرده است و چه مدت در آن حضور داشته است، به صورت خودکار انجام می شود. پیگیری حضور و غیاب، یک گام اساسی است برای اطمینان از اینکه آموزش از راه دور شما به همان اندازه آموزش حضوری موثر بوده است.


چهار – می توانید مطالب و محتوای آموزش الکترونیکی را قبل از جلسه ایجاد کنید و تخصیص دهید

فرض می کنیم که شما ال ام اس و ادوبی کانکت را با هم ادغام کرده اید، جلسه آموزشی خود را تنظیم کرده اید و شرکت کننده ها را برای حضور در آن ثبت نام کرده اید. اما چگونه می توانید مطمئن شوید که این جلسه آموزشی واقعا موثر است؟

یک راه این است که مطالب قبل از جلسه اصلی در اختیار شرکت کننده ها قرار بگیرد. به اشتراک گذاشتن دانش پیش زمینه در مورد مباحث کلاس، احتمالا بسیار مفید خواهد بود. این دانش می تواند در قالب یک اینفوگرافیک، لیستی از مطالب جلسه، مقاله ای مقدماتی در مورد موضوع و یا هر چیزی که به یادگیری مخاطب کمک کند، باشد.

اگر شما، محتوای آموزشی از پیش آماده دارید، نرم افزار ال ام اس مودل، به شما این امکان را می دهد که پی دی اف ها، پاورپوینت ها، فایل های صوتی و تصویری بارگزاری کنید.

اگر مطالب از پیش آماده شده ندارید، می توانید مستقیما در بستر نرم افزار moodle، و با استفاده از افزونه های بیشمار آن، به تولید محتوای آموزش الکترونیکی بپردازید. پس از آماده شدن محتوا، می توانید آن را قبل از موعد جلسه مجازی، به شرکت کننده ها تخصیص دهید.

به اشتراک گذاشتن مواد آموزشی مدتی قبل از جلسه از اصلی، مزایای بسیاری دارد. به عنوان مثال، ارائه مطالب قبل از جلسه مجازی اصلی، می تواند باعث صرفه جویی در زمان استاد در زمان تدریس شود. همچنین به دانش پذیران و مخاطبان دوره، این دید را می دهد که در طول دوره منتظر چه باشند و می توانند پیش از جلسه سوالات یا نکات مد نظر خودشان را آماده کنند.


پنج – می توانید بعد از جلسه آموزش، کوئیز و آزمون آنلاین تخصیص دهید

بعد از برگزاری کلاس آنلاین، احتمالا می خواهید که میزات تاثیر جلسه را ارزیابی کنید. خب، با نرم افزار آموزش مجازی پافکو به راحتی می توانید این کار را انجام دهید. می توانید برای همه کاربرانی که شرکت کرده اند، آزمون الکترونیکی تخصیص دهید. سامانه ال ام اس به شما این امکان را می دهد که انواع مختلفی از سوالات، از جمله سوالات چند گزینه ای، جای خالی، تطبیق، مرتب کردن و همچنین سوالات تشریحی طرح ریزی کنید.

دموی نرم افزار مودل

بررسی عملکرد گروه در این آزمون الکترونیکی، درباره موفقیت و یا عدم موفقیت جلسه آموزش مجازی، بینشی ارزشمند ارائه می دهد. سپس مربیان می توانند آموزش های آینده را بهبود بخشند و نقاط ضعف و مشکلات دوره آموزش مجازی را پیگیری و برطرف نمایند.


در آخر اینکه، به استرس و نگرانی خود در مورد آموزش از راه دور و همچنین دورکاری پایان دهید

بدیهیست که انتقال عملیات روزانه شرکت از محل کار به منازل کارکنان و دورکاری، با چالش های زیادی همراه باشد. برقراری ارتباط، برنامه ریزی، ورود به سیستم، و بسیاری از کارها، دیگر به همان راحتی که در دفتر شرکت اتفاق می افتاد، نیستند.

اما، استفاده همزمان از ادوبی کانکت و ال ام اس مودل، شاه کلیدی برای از بین بردن این موانع دورکاری می باشد. مسئولیت شرکت پافکو این می باشد که شما را از این بابت که همه کارهای مربوط به آموزش های شما، از هر نظر به طور روان اجرا خواهد شد، مطمئن سازد.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
عابدی

سلام چجوری این ادغام رو به هم انجام بدیم ؟

0 0

Jafari

نرم افزار بدون ادوبی کاکنت کاربردی نداره

0 0

زارعی

من سرویس ادوبی کانکت رو از شما اجاره کردم چجوری به lms modle وصل کنم

0 0

شفیعی

مطلب بسیار مفیدی بود سپاس

0 0

نصیرپور

ایول، ادغام ادوبی کانکت و مودل دو تا از غول های آموزش آنلاین می‌تونه یکی از بهترین راهکارهای بهتر شدن آموزش مجازی باشه.

0 0

خسرونژاد

سلام
من مسئول آموزش هستم. ما بعد از کرونا برای پیشبرد برنامه های آموزشی سازمان از نرم افزارهای ال ام اس مودل و ادوبی کانکت به صورت ادغام شده استفاده می کنیم. با تهیه این دو سیستم تونستیم آموزش مجازی را تا حد قابل قبولی پیاده سازی کنیم. بعد از گذشت چند ماه، روال دستمان آمده و همه چیز بسیار عالی پیش می رود.

1 1

احمدی

سلام و روز بخیر
جناب مهندس یک سوال دارم ازتون. ما ادوبی کانکت رو تو دانشگاه راه اندازی کردیم و درسها دارند برگزار میشند...اما وقتی خواستیم از موودل بچه ها وارد ادوبی بشوند... دوباره ازشون یوزر و پسورد میخواد.چطور میتونم کاری کنم وقتی دانشجو وارد کلاسش در موودل شد و پیوستن به کلاس زد کلاس براش بدون پنجره لاگ این ادوبی باز بشه؟
ممنون میشم راهنمایی بفرمایید.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید