مقالات نرم افزار آموزش مجازی

۶ استفاده غیر منتظره از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری

آموزش غیر حضوری
آموزش غیر حضوری به شیوه‌های متفاوتی انجام می‌شود. صرف نظر از استفاده از نرم افزار آموزشی الکترونیکی با نرم افزار آموزش از راه دور یا هر نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس دیگری، یک نکته همواره ثابت است و آن اینکه؛ مطالعه موردی یکی از بهترین شیوه‌های آموزشی در این روزها است. در ادامه با پافکو همراه باشید تا به بررسی این موضوع بپردازیم.

با ادوبی کانکت، کلاس برگزار کن!

همراه با تست رایگان


مطالعه موردی یا Case Study به مطالعاتی اطلاق می‌شود که با جمع‌آوری، ارائه و به اشتراک‌گذاری اطلاعات و آمار به دست آمده انجام می‌شود. اما چگونه می‌توانید در آموزش آنلاین از مطالعه موردی بهره ببرید؟

 در ادامه با پافکو همراه باشید تا پاسخ سوالات خود را در زمینه آموزش از راه دور و استفاده از تکنیک مطالعه موردی بیابید. تیم پژوهش افزار فردا، نرم افزارهای آموزش مجازی lms را در اختیار مدرسان، آموزشگاه‌ها و اساتید مختلف قرارمی‌دهد.

نحوه استفاده از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری

مطالعه موردی از جمله روش‌هایی است که برقراری یک تعامل سازنده را میزان مدرس و دانش‌آموزان فراهم می‌کند. شما با استفاده از نرم‌افزار آموزش الکترونیکی می‌توانید لینک‌هایی را در محتوای آموزشی قرار دهید که اطلاعات کامل‌تری را در اختیار آنها قرار می‌دهد. در این لینک‌ها اطلاعات را به شیوه‌های موردنظر خود در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

 به این ترتیب، مطالب آموزشی برای دانش‌آموزان خسته‌کننده نخواهد بود. چرا که این اطلاعات به صورت متن‌های خشک که در پاراگراف‌های سنتی گردآوری شده‌اند، عرضه می‌شوند.

در نرم افزار آموزش الکترونیکی می‌توانید از رنگ‌ها و افکت‌های متنوعی برای بهبود محتوای آموزشی بهره ببرید. از این گذشته شما می‌توانید با استفاده از پنجره‌های پاپ آپ اطلاعات را به شیوه هیجان‌انگیزتری در اختیار دانش‌آموزان قرار دهید.

به همین دلیل مدرسان خلاق شیفته استفاده از آموزش مجازی lms هستند؛ چرا که نرم‌افزار آموزش از راه دور امکانات متنوعی را در اختیار مدرس قرار می‌دهد.

 مدرسان با استفاده از نرم‌افزار آموزش مجازی ال ام اس، به سادگی روش‌های آموزشی خود را پیاده‌سازی می‌کنند.

اما چگونه می‌توانید از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری بهره ببرید؟! در ادامه ۶ راه غیر معمول را به شما معرفی می‌کنیم.

۱.   تولید ویدئو‌های آموزشی در شبکه‌های اجتماعی

این روزها به ندرت کسی را خواهید یافت که در شبکه‌های اجتماعی حساب کاربری نداشته باشد. کسانی که با رویکردهای علمی وارد این شبکه‌ها می‌شوند، به سادگی نمی‌توانند آموزش‌های لازم را در اختیار دانش‌آموزان یا کارکنان قرار دهند. متأسفانه مدرسان آنلاین غالباً اهمیت بسیاری از نکات را نادیده می‌گیرند و تصور می‌کنند، افراد عموماً این اطلاعات را می‌دانند! این اطلاعات در بسیاری از موارد شالوده آموزش را تشکیل می‌دهند.

 از سوی دیگر نیز با مدرسانی روبرو هستیم که تمام تمرکز خود را روی بنیادین‌ترین بخش‌های آموزش منعطف کرده‌اند، غالباً افراد پای سخن این مدرسان نیز نخواهد نشست؛ چرا که اطلاعات آنها به هیچ عنوان تازگی ندارد.

از این رو مطالعه موردی راهکار بسیار مناسبی در راستای دستیابی به یک تعادل است. به دانش‌آموزان خود نشان دهید که می‌توانند سوالات خود را آزادانه مطرح کنند.

 در واقع زمانی که صحبت از آموزش غیر حضوری یا برگزاری کلاس‌ها با استفاده از نرم افزار آموزش از راه دور به میان می‌آید، افراد تصور می‌کنند؛ قرار است با دنیایی از اطلاعات مواجه شوند و هیچ مدرسی نیز در صحنه وجود ندارد.

 بنابراین کسی سوالات آنها را پاسخ نخواهد داد! زمانی که از نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس استفاده می‌کنید، می‌توانید از قابلیت مکالمه یا تماس صوتی نیز بهره ببرید. به این ترتیب با افرادی که از آموزش غیر حضوری شما استفاده می‌کنند، می‌توانند به سادگی سوالات خود را با شما مطرح کنند.

۲.   رفتارهای مورد پسند را تشویق کنید.

مطالعه موردی در شیوه‌های متفاوتی مورد استفاده قرار می‌گیرد. این مطالعه می‌تواند در قالب نمودار، منحنی‌ها، فایل‌های پاورپوینت، متن نوشتار ویدئو یا ویدئو در اختیار دانش‌آموزان قرار گیرد. نکته مشترک در استفاده از این منابع در آموزش غیر حضوری استفاده از آموزش تصویری است، این شیوه آموزشی به درک بهتر مفاهیم کمک می‌کند.

در این راستا نمونه‌های مناسبی را برای دانش‌آموزان در نظر بگیرید. پژوهش افزار فردا به شما پیشنهاد می‌کند، از سوالات بلی / خیر استفاده کنید تا به موارد مورد پسند کاربران پی ببرید.

آنها در ادامه نظرات ارزشمند را در اختیار شما قرار می‌دهند که کیفیت آموزش غیر حضوری شما را به مراتب افزایش خواهد داد. دانش‌آموزان با شناسایی خطاهای موجود در آموزش، اشتباهات خود را نیز تصحیح می‌کنند و بازخوردهای ارزشمندی را در اختیار شما قرار می‌دهند.

۳.   آمادگی برای مواقع ضروری

با استفاده از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری کارکنان و دانش‌آموزان را جهت رویارویی با اتفاقات غیر قابل پیش‌بینی یاری خواهید کرد. با استفاده از مطالعه موردی می‌توانید موضوعات متفاوتی را در زمینه‌های ایمنی، امنیت تجهیزات و رفتار مناسب در مواقع اضطراری را از طریق آموزش غیر حضوری آموزش دهید.

به این ترتیب کارکنان در تجارت‌ها و موقعیت‌های متفاوت به اهمیت مدیریت بحران پی می‌برند و از همه مهم‌تر واکنش‌های حیاتی در هنگام مواجه با مشکلاتی از این دست را نیز می‌آموزند. همین موضوع نشان‌دهنده اهمیت استفاده از مطالعه موردی در آآموزش آنلاین است.

۴.   آگاهی از برند را بهبود ببخشید

آگاهی از برند غالباً در تجارت‌ها و مشاغل بسیار بزرگ مطرح می‌شود و افرادی که از آموزش غیر حضوری شما استفاده می‌کنند، غالباً نمی‌دانند چگونه می‌توانند این آگهی را در مشاغل خود پیاده‌سازی کنند.

شما باید شرایطی را برای آنها به وجود بیاورید که بتوانند خود را بخشی از یک تجارت بزرگ تصور کنند و به اهمیت آگاهی از برند پی ببرند.

۵.    استفاده از ادبیات مناسب در فروش

با استفاده از یک مطالعه موردی مؤثر در آموزش غیر حضوری به کارکنان بیاموزید که چگونه باید زبان مناسبی را برای معرفی محصولات خود به کار ببرند. به این ترتیب آنها متوجه می‌شوند که مزایای حقیقی یک پیشنهاد فروش محصول چیست و مشتریان حقیقی محصول یا خدمات موردنظر چه کسانی هستند.

۶.   سنجش واکنش‌های کارکنان در موقعیت‌های روزمره

مطالعه موردی روش بسیار خوبی جهت آموزش واکنش‌های عاطفی مناسب در آموزش غیر حضوری است. به عنوان مثال نحوه برخورد با یک مشتری که پس از گذشت بازه زمانی مقرر، کالای خریداری شده را مرجوع می‌کند.

 از کارکنان بخواهید که پیش از اینکه بخش پایانی ویدئو را تماشا کنند، واکنش خود را با شما در میان بگذارند. آنها چگونه این شرایط را مدیریت می‌کنند. به این ترتیب آنها نتیجه رفتارهای مناسب را در یک آموزش غیر حضوری کارآمد مشاهده می‌کنند.

در آخر

آموزش مجازی lms ازجمله شیوه‌های آموزشی است که این روزها به شدت مورد استقبال قرار گرفته است. مدرسان و اساتید آموزشگاه‌ها و دانشگاه به خوبی از مزایای آموزش غیر حضوری بهره مند شده‌اند.

 اما بسیاری از مدرسان همچنان به اهمیت استفاده از مطالعه موردی در آموزش غیر حضوری پی نبرده‌اند. زمانی که از مطالعه موردی در نرم‌افزار آموزش از راه دور بهره می‌برید، مفاهیم را به بهترین شکل ممکن به دانش‌آموزان و کارمندان خود بیاموزید. به این ترتیب آنها درک بهتری از محتوای آموزشی خواهند داشت.

استفاده از نرم‌افزارهای آموزشی در کنار آموزش در شبکه‌های مجازی مفاهیم را به شیوه‌ای متفاوت آموزش می‌دهد. نرم‌افزارهای آموزشی، خلاقیت اساتید را گرامی می‌دارند و اسباب و امکانات موردنیاز را نیز در اختیار آنها قرار می‌دهند.

 ما در پژوهش افزار فردا، تجربه و دانش خود را در خصوص ارائه بهترین نرم‌افزارهای آموزش آنلاین به کار گرفته‌ایم و در این راه پاسخگوی تمام نیازها و پرسش‌های مطرح شده اساتید و مدرسان گرامی هستیم.

 منبع:

https://www.efrontlearning.com

نظرات کاربران
ناشناس

مبحث تولید ویدئوهای آموزشی جالب بود

0 0

Arezoo

سلام
ابتدای کرونا شاید آموزش غیر حضوری یک چالش بزرگ بود اما به تدریج و کار با نرم افزار های آموزش مجازی کم کم همه تونستن آموزش از راه دور رو تجربه کنن.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید