مقالات نرم افزار آموزش مجازی

بهترین ابزار آموزش الکترونیکی در سال 2020

بهترین ابزارهای آموزش الکترونیکی

دوره های عالی آموزش الکترونیکی با آموزش اصول اولیه شروع می شود. این بدان معناست که می بایست روی بهترین ابزارهای آموزش آنلاین برای کسب و کار خود سرمایه گذاری کنید. یک فرد حرفه ای در زمینه آموزش الکترنیکی کسی است که بهترین ابزارهای آموزش آنلاین را می شناسد و از آن ها استفاده می کند. اگر می خواهید که در مورد ابزارهای تالیف و انتشار عالی برای آموزش الکترونیکی بیشتر بدانید، با مولف های خود ارتباط موثرتری برقرار کنید یا بتوانید زمان بیشتری را سازمان دهی کنید، لیست ابزارهای مفید آموزش الکترونیکی که ما به شما معرفی خواهیم کرد، مطمئناً کمک خواهد کرد.

تاکنون از نرم افزارهای برگزاری کلاس آنلاین یا جلسه مجازی، مانند ادوب کانکت استفاده کرده‌اید؟

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان

 ابتدا، یک سیستم مدیریت یادگیری قدرتمند (LMS) باید انتخاب شود. سپس، اگر از محتوای دوره SCORM یا xAPI استفاده می کنید، یک ابزار تألیف درجه یک ضروری است.

اگر شما در دنیای ابزارهای آموزش آنلاین تازه کار هستید یا به دنبال ارتقای سطح آموزش الکترونیکی خود می باشید، کافی است در ادامه با پافکو همراه باشید. ما لیستی از بهترین ابزارهای آموش آنلاین موجود را جمع آوری کرده ایم. در ادامه با مزایا، معایب، ویژگی ها و موارد دیگر هر کدام به طور عمیق آشنا می شویم تا به شما کمک کنیم بهترین ابزار آموزش الکترونیکی را برای خود پیدا کنید.

ابزارهای تالیف آموزش الکترونیکی چیست؟

ابزار تالیف نرم افزاری است که به شما امکان می دهد محتوا را در یک ساختار دوره استاندارد ایجاد کرده و ترتیب دهید. این ساختار سپس می تواند در چندین نوع چند رسانه ای مختلف صادر شود.

برای کسانی که در آموزش الکترونیکی هستند، رایج ترین خروجی فرمت SCORM است. LMS ها، مانند moodle، با SCORM1.2 (چندین نسخه وجود دارد) سازگار هستند. با ابزارهای تألیف LMS، یک فایل زیپ شده مفید دریافت می کنید که به راحتی در LMS سازگار با SCORM شما آپلود می شود.

بهترین ابزارهای آموزش آنلاین حال حاضر که می توانند دوره های شما را متحول کنند

تاکنون موضوعات مختلفی درباره آموزش آنلاین و تعریف مفهومی آموزش آنلاین شنیده باشید اما قطعا مزایای آموزش مجازی و ارزش افزوده حاصل از بکارگیری نرم افزار برگزاری کلاس آنلاین، بیش از هر موضوع دیگری برای علاقمندان به صنعت آموزش جذابیت دارد. از آنجا که معنا و تعریف آموزش مجازی و همچنین مزایای آموزش مجازی امروزه بر هیچ کسی پوشیده نیست، خرید lms  به یکی از پرطرفدارترین موضوعات در صنعت مدیریت آموزشی تبدیل شده است.

قبول دارم که یک نرم افزار آموزش مجازی LMS مهمترین ابزار آموزش آنلاین eLearning است که شما به آن نیاز دارید، اما بسیاری از برنامه های نرم افزاری و سیستم های آنلاین دیگر وجود دارند که طراحی شده اند تا تجربه آموزش الکترونیک شما را ساده تر کنند.

اگر می خواهید که در مورد ابزارهای تالیف و انتشار عالی برای آموزش الکترونیکی بیشتر بدانید، با مولف های خود ارتباط موثرتری برقرار کنید یا بتوانید زمان بیشتری را سازمان دهی کنید، لیست ابزارهای آموزش آنلاین مفیدی را که ما به شما معرفی خواهید کرد، مطمئناً کمک خواهد کرد. با توجه به نقشی که شما دارید، حتما در این لیست چیزی برای شما وجود دارد که بتواند در هموار کردن فعالیت های شما در زمینه آموزش مجازی به شما کمک کند.


بهترین ابزارهای آموزش آنلاین برای بهره وری بیشتر

791

Trello

امروزه تعریف آموزش مجازی و سامانه مدیریت آموزش مجازی، به دو موضوع پرکاربرد در صنعت آموزش تبدیل شده اند. تروللو یک ابزار آموزش آنلاین مدیریت پروژه است که کار با آن آسان است و به راحتی آب خوردن شما را سازماندهی می کند. تروللو بر اساس تکنیک kanban کار می کند که از روشی برای مدیریت فرآیندهای تولید استفاده می کند که از نظر بصری واضح باشد. حالا چرا این نرم افزار یک از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است؟ چون پروژه های آموزش الکترونیک معمولاً نیاز دارند که از طیف وسیعی از افراد ورودی بگیرند. تروللو هماهنگ کردن ورودی های افراد و روشن کردن وضعیت وظایف و کارهای مختلف را ساده تر می کند.

Trello روش های بسیاری برای مدیریت پروژه ارائه می دهد، از قبیل کارت، لیست، تخته ها و رنگ بندی. اعضای تیم مربوطه می توانند به کارت اضافه شوند و تنها کسانی که در آن پروژه خاص شرکت می کنند، اطلاعیه های مربوط به آن را دریافت خواهند کرد.


گوگل درایو (Google Drive)

گوگل درایو یکی از محل های ذخیره ابری محبوب است. برای تیم هایی که از نقاط مکانی مختلف روی پروژه کار می کنند، گوگل درایو یک محل امن و مرکزی فراهم می کند که در آن همه اعضای تیم می توانند به فایل هایی که نیاز دارند دسترسی داشته باشند. حال چرا گوگل درایو یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی است: بسیاری از تیم های آموزش الکترونیک دارای اعضایی هستند که از راه دور کار می کنند، در دفاتر مختلف مستقر هستند یا بیشتر مواقع در سفر هستند. برای اطمینان از اینکه اعضای تیم به آخرین نسخه یک فایل دسترسی سریع دارند، برای جلوگیری از تاخیر و اختلال احتمالی زنجیره های ایمیل گوگل درایو یک ابزار تدریس آنلاین بسیار مفید است.

گوگل درایو همچنین برای ذخیره سازی بروشورها و اسناد آموزشی ایده آل است، اسنادی که ممکن است مدیران نیاز داشته باشند که از کنفرانس های الکترونیک و مشابه آن دسترسی داشته باشند.


مومنتوم (Momentum)

Momentum یک افزونه لیست کاری است که می تواند با مرورگر Google Chrome مورد استفاده قرار گیرد. قدرت اصلی این ابزار آموزش آنلاین این است که استفاده از آن بسیار آسان است. هنگامی که شما برای اولین بار افزونه Momentum را نصب می کنید، از شما نام، موقعیت مکانی و تمرکز روزانه شما خواسته می شود که آن ها بعدا برای شخصی سازی لیست کارهای شما مورد استفاده قرار می گیرند.

چرا مومنتوم یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: یک لیست انجام کار آنلاین ابزاری ضروری برای یادگیری الکترونیکی است. مزایای آموزش الکترونیکی و سهولت استفاده Momentum باعث می شود که مورد علاقه ما باشد! سادگی آن باعث می شود که هرچه بیشتر شما کارهای خود را اضافه کرده و پیگیری کنید و بهره وری خود را افزایش دهید.


تقویم گوگل (Google Calendar)

تقویم گوگل می تواند یکی از ابزارهای یادگیری آنلاین محبوب و مفید برای استفاده در جلسات تیم و ادامه دادن با کارکنان، مشتریان، شرکا و غیره است. تقویم گوگل ویژگی های مفید بسیاری مانند توانایی اضافه کردن یادداشت ها، ارسال اعلان های متن و یادآوری های برنامه ها را فراهم می کند. چرا این ابزار یکی از ابزارهای آموزش آنلاین عالی برای یادگیری الکترونیکی است: مهم است که روزهای متخصصان eLearning به طور کامل سازماندهی شوند. پس از همه، داشتن نظم و سازمان کلید طلایی برای بهره وری است!

یکی از مزایای استفاده از تقویم Google این است که قابلیت کاربرد گسترده آن است، بنابراین لازم نیست نگران سازگاری آن در دستگاه ها یا سازمان های مختلف باشید. همچنین شما می توانید رویدادهای تکراری را تنظیم کنید، جایی که جلسات آموزشی می تواند هر هفته، سالانه و غیره برنامه ریزی شود.


مورال (Mural)

پروژه های eLearning، مانند تولید محتوای الکترونیکی درس، به ورود افراد مختلفی نیاز دارد. مورال یک برنامه ایده آل برای استفاده از افراد برای سازماندهی، به اشتراک گذاری و ایجاد ایده های خود است. اساساً، Mural یک همکاری و طوفان مغزی است که تیم ها می توانند توسط آن با یکدیگر همکاری کنند. و سوای از این که کجا هستند، ایده های خود را با کسب و کارهای و دفاتر جهانی و یا کارکنان از راه دور به اشتراک بگذارند. مورال از لحاظ بصری برای پیگیری وظایف و پروژه ها و ایجاد داستان و غیره جذاب و رضایت بخش است.

چرا مورال یکی از ابزارهای آموزش آنلاین عالی برای است: اجازه می دهد تا اعضای تیم به صورت بصری ایده های خود را به یک پروژه آموزش الکترونیک اعمال کنند در حالی که تمام اطلاعات آن در یک مکان واحد جمع آوری می شود، این ابزار تدریس آنلاین برای برای کارکنان آموزش الکترونیکی که همیشه نمی توانند در دفتر باشند، یا نیاز دارند مدت زیادی در سفر باشند، ایده آل است.

از آن جایی که مورال اعضای تیم را قادر می سازد که ایده های خود را در یک محل واحد باهم به اشتراک بگذارند و از این طریق با هم همکاری کنند، از ایمیل های گیج کننده جلوگیری می کند و بهره وری را افزایش می دهد.


Just Press Record

Just Press Record یک برنامه بسیار مفید به عنوان ابزارهای آموزش آنلاین عالی است. این برنامه یک ضبط کننده صوتی تلفن همراه است که به شما امکان ضبط، رونویسی، اشتراک گذاری و سازماندهی صدا را می دهد. محتوای صوتی ضبط شده نیز می تواند از طریق iCloud بین دستگاه ها (از جمله آیواچ) همگام سازی شود.

اما چرا این اپلیکیشن یکی از ابزارهای آموزش آنلاین عالی برای یادگیری الکترونیکی است: ایده هایی که در ارائه سخنرانی های کنفرانس eLearning و Webinars بحث شده است، اغلب مطالب مهمی را در بر می گیرد. به جای اینکه تند تند یادداشت برداری کنید و بعد از جلسه آن ها را بخوانید، Just Press Record این کار را برای شما انجام می دهد. این علاوه بر پر بار بودن، موجب صرفه جویی در وقت شما هم می شود! اگر از یادگیری ترکیبی استفاده کنید، Just Press Record برای ضبط و به اشتراک گذاری جلسات آموزش شخصی و یا وبینارها مناسب است.


Tomato Timer

تومیتو تایمر یا زمان سنج گوجه فرنگی یک وب سایت و اپلیکیشن مختص مبارزه با تاخیر است، که در نتیجه روی مدیریت زمان تاثیر می گذارد. این زمان سنج بر اساس تکنینک Pomodoro کار می کند. این تکنیک با استفاده از یک زمان سنج برای شکستن کار به فواصل، به طور معول 25 دقیقه است که این فواصل با دقائق کوتاهی از هم جدا می شوند. این زمان سنج سهولت کاربرد دارد و شما حتی می توانید زمان سنج خود را سفارشی کنید.

چرا از نظر ما، زمان سنج گوجه ای جز بهترین ابزارهای آموزش آنلاین محسوب می شود: مراحل برنامه ریزی، پیگیری و ثبت برای این تکنیک، اساس هستند. Tomato Timer یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی برای افزایش بهره وری است. علاوه بر این، زمان یادگیری، یک زمان استراحت کوتاه و سپس مرور یک روش موثر برای مقابله با منحنی فراموشی است.


بهترین ابزار برای تولید محتوای eLearning

کامتازیا (Camtasia)

کامتازیا یک ضبط صفحه نمایش و ویرایش مجموعه نرم افزار است که به آسانی آنچه در کامپیوتر شما اتفاق می افتد را ضبط می کند. در طول فرآیند ویرایش، شما می توانید "hotspots" را به ویدیو اضافه کنید که هر عنصر روی صفحه قابل کلیک است. چرا کامتازیا یک ابزار آموزش مجازی عالی برای یادگیری الکترونیکی است: کامتازیا می تواند با روش های مختلفی  برای آموزش الکترونیک کاربرد داشته باشد. مدرسان آن را برای ضبط فیلم هایی که یادگیرندگان می توانند در راحتی خود تماشا کنند مفید خواهد بود، در حالی که مدیران حساب می توانند از آن برای نشان دادن مشتریان آینده استفاده کنند.

مدرسان از آن برای ضبط فیلم های آموزشی برای یادگیرنده ها استفاده می کنند، در حالی که مدیران فروش می توانند از آن برای نشان دادن نحوه کار کردن سیستم آموزش مجازی LMS به مشتریان آینده استفاده می کنند. کامتازیا یک ابزار تولید عالی برای eLearning است؛ شما همچنین می توانید در آن دوره های اسکورم را ایجاد کنید، انیمیشن ها، آزمون ها و ... را به دوره ها اضافه کنید.

کامتازیا، ابزار آموزش الکترونیکی
کامتازیا به عنوان یک ابزار آموزش الکترونیکی


ابزارهای آموزش آنلاین تولید و نوشتن eLearning بی شماری در بازار وجود دارد. با این حال، Elucidat به ویژه در ایجاد محتوای ریسپانسیو آنلاین و محتوای آموزش الکترونیکی سازگار با موبایل که با HTML5 سازگار باشد بسیار قوی است. Elucidat از فن آوری ابر استفاده می کند که از آن یک ابزار همکاری عالی می سازد.

چرا Elucidat یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: ویژگی های بازبینی و نظردهی ایجاد شده در Elucidat باعث می شود که اعضای تیم آموزش بتوانند به نحو بهتری از راه دور با هم کار کنند. همچنین برای طراحان دوره و طراحان آموزشی که نیاز به توسعه محتوای آموزشی آنلاین دارند، بسیار مفید است. محتوایی که به سرعت بارگیری شود و برای طیف وسیعی از مرورگرها و دستگاه ها قابل اجرا باشد.


Articulate Storyline

این برنامه یک ابزار نوشتن eLearning است که محتوای درس تعاملی را ایجاد می کند. کار با آن با وجود یک رابط کاربری شبیه به پاورپوینت آسان است، کارهایی مانند وارد کردن ارائه های موجود در آن و افزودن جذابیت بر آن ها با اضافه کردن ویژگی های مانند triggers، متغیرها و لایه ها. چرا این برنامه یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: شباهت آن به پاورپوینت، آن را مخصوصاً برای طراحان و توسعه دهنده هایی که در ایجاد آموزش الکترونیک تازه کار هستند مفید است. Storyline می تواند به شما در جذب فراگیران کمک کند و به شما امکان اضافه کردن اثرات را پس از وارد کردن محتوای پاورپوینت خود به Storyline نیز می دهد.


یوتیوب (YouTube)

YouTube برای افرادی که به دنبال همه انواع محتوای ویدیوی هستند، تبدیل به یک مکان عالی شده است. این میزبان یک مخزن بزرگ است، جایی که کاربران می توانند ویدیو ها را آپلود کنند یا لیست های پخش را ایجاد کنند تا محتوا را به گونه ای متناسب با علایق آن ها در اختیار قرار دهند.

چرا یوتیوب یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی است: محتوای ویدئویی یک ترند بزرگ در آموزش الکترونیک است و ابزاریست که همه متخصصان آموزش الکترونیکی باید از آن استفاده کنند. اضافه کردن محتوای ویدئویی به دوره های آموزش الکترونیکی باعث می شود آن ها بیشتر تعاملی و سرگرم کننده شوند. یوتیوب قصد دارد که به اولین محلی تبدیل شود که وقتی مردم می خواهند در مورد چیزی سریعاً یاد بگیرند به آن مراجعه کنند، و این باعث می شود که مربیان با علاقه خود ویدیوهای آموزش الکترونیک خود را به آن اضافه کنند. به علاوه، محتوای ویدئوی آپلود شده در YouTube را می توان به راحتی در بسیاری از مطالب آموزشی الکترونیکی تعبیه کرد.


مجموعه ماکروسفت آفیس (Microsoft Office Suite)

هیچ لیستی از ابزارهای آموزش آنلاین بدون مایکروسافت آفیس، یکی از محبوب ترین مجموعه برنامه های نرم افزاری کامل نیست. پاورپوینت، ورد و اکسل در سازمان های سراسر جهان برای ایجاد اسناد، ارائه ها و مدیریت فرآیندهای گزارش استفاده می شود. و این که چرا مجموعه مایکروسافت آفیس یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی است: مایکروسافت آفیس یکی از محبوب ترین ابزارهای نوشتن و تهیه آموزش الکترونیکی است. پاورپوینت و ورد اساس بسیاری از برنامه های آموزشی هستند. این مجموعه به راحتی با انواع سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی LMS ادغام می شود.


ادوب کپتیویت (Adobe Captivate)

مزایای اصلی نرم افزار ادوب کپتیویت Adobe Captivate به عنوان یک ابزار نوشتن سریع در آموزش الکترونیکی، طراحی ریسپانسیو با هزینه مقرون به صرفه می باشد. کتابخانه Adobe Captivate از بیش از 25،000 قالب محبوب با توسعه دهندگان دوره و طراحان آموزشی است. چرا ادوب کپتیویت یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: کپتیویت یک ابزار نوشتن عالی برای آموزش الکترونیک است، چرا که در آن طراحان و طراحان الکترونیک می توانند پروژه ها را از طریق storyboarding به صورت یک دوره کاملا ریسپانسیو استخراج کنند.

دوره های ایجاد شده در Captivate در طیف وسیعی از دستگاه ها ریسپانسیو هستند. بازی ها، تعاملات، طرح بندی ها، و برش های موجود در کتابخانه می تواند به تولید محتوا ی بسیار جذاب برای کلاس مجازی کمک کند.

ابزار آموزش الکترونیکی ادوبی کپتیویت
ابزار آموزش الکترونیکی ادوب کپتیویت


گوگل داکس (Google Docs)

Google Docs یک جایگزین برای مایکروسافت آفیس به شمار می آید. مزیت اصلی آن این است که دارای مجموعه ابزارهای eLearning رایگان می باشد. صفحات گسترده، سخنرانی ها و اسلایدها در اینترنت ایجاد و ذخیره می شوند و انجام همکاری در میان تیم ها بسیار راحت است. چرا گوگل داکس یکی از بهترین ابزارهای آموزش آموزش آنلاین است: گوگل داکس امکان ایجاد و ویرایش اسناد را برای اعضای تیم های مختلف فراهم می کند. با تمام فایل های ذخیره شده در ابر، اعضای تیم می توانند نسبت به آن ها بازخورد ارائه دهند و به صورت آنلاین و بلا-درنگ آن ها را ویرایش کنند.


ویستیا (Wistia)

Wistia یک پلتفرم میزبانی ویدئو فوق العاده مفید است. این پلتفرم برای سازمان ها یک پخش کننده ویدئوی قابل تنظیم که با نیازهای آن ها متناسب باشد، فراهم می کند. فیلم ها می توانند به طور ایمن به اشتراک گذاشته شوند و برای مدیریت و پیگیری آن ها آسان است. چرا ویسیتا یکی از بهترین ابزارهای آموزش آموزش آنلاین است: Wistia یک ابزار کامل آموزش الکترونیک برای میزبانی محتوای آموزشی است. شما می توانید فیلم هایی برای استخدام های جدید در سازمان یا آموزش های محصول برای مشتریان خود ایجاد کنید. این نرم افزار همچنین دارای تجزیه و تحلیل عالی است، بنابراین شما خواهید فهمید که مخاطبان شما در حال تماشای فیلم های شما هستند.


کَنوا (Canva)

اگر به تازگی وارد عرصه طراحی شده اید یا به دنبال یک روش سریع برای ساخت یک اینفوگرافیک، هدر یا اسلاید هستید، کنوا ابزار eLearning کاملی برای شما محسوب می شود. کار کردن با این ابزار آسان است، و برای نیازهای طراحی شما عالی است. چرا کنوا یک ابزار آموزشی الکترونیکی مفید است؟ Canva دارای تعداد بسیار زیادی قالب قابل تنظیم برای انواع مختلفی از انواع محتوا است که می تواند به سرعت و به راحتی به محتوای آموزش الکترونیکی شما افزوده شود. کنوا این امکان را به شما می دهد که محتوای الکترونیکی دوره خود را بصری و جذاب کنید تا بتوانید دانش آموزان خود را با تلاشی اندک جذب کنید.


گرامرلی (Grammarly)

نگران ایجاد غلط املایی و اشتباهات گرامری در محتوای آموزشی خود هستید؟ پس Grammarly برای شما عالی است! این یک ابزار است که گرامر نوشته های شما را بررسی میکند. برای زبان فارسی نیز ابزار ویراستیار همین کاربرد را دارد. ویراستیار روی مایکروسافت ورد نصب می شود و متن شما را از نظر نگارشی بررسی و اصلاح می کند. چرا این یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی است: گرامر بد و املای نادرست در محتوای آموزش الکترونیکی نشان دهنده غیر حرفه ای بودن شماست، بنابراین به حداقل رساندن غلط های نگارشی و اشتباهات املایی در محتوای آموزش الکترونیکی ضروری است. Grammarly و ویراستیار تضمین می کنند که یادگیرنده شما می تواند به راحتی آموزش های خود را درک کند.


زوم (Zoom)

وقتی کلمه زوم را می شنوید احتمال زیاد فانکشنی که در ابزارهای آموزش آنلاین ویدئویی وجود دارد و تصاویر را بزرگنمایی می کند به ذهنتان خطور می کند. زوم به شما توانایی برقراری ارتباط از طریق ویدئو برای جلسات، سخنرانی ها، وبینارها و موارد دیگر را می دهد. اما از آن می تواند به عنوان یک ابزار عالی ایجاد دوره اموزش الکترونیک نیز استفاده کرد.

با ضبط جلسات زوم، می توانید مطالب فوق العاده ای از دوره های آموزش را همیشه در دسترس خود داشته باشید. چرا این برنامه یکی از  ابزارهای آموزش آموزش آنلاین فوق العاده است: دانش و یادگیری ارزشمندی در جلسات تیم، جلسات محصول و سخنرانی ها رد و بدل و حتی ایجاد می شود. اگر این وقایع را از طریق زوم ضبط کنید، می توانید از آنها به عنوان محتوای درس در آموزش الکترونیکی خود استفاده کنید.


پِکسلز (Pexels)

تعداد زیادی وب سایت که انباری از عکس های رایگان هستند، وجود دارد. اما ما فکر می کنیم که پکسلز بهترین آن هاست. پکسلز تصاویری با کیفیت بالا و رایگان ارائه می دهد که همه آن ها برچسب گذاری شده اند و به راحتی قابل جست و جو هستند. چرا این وب سایت، یکی از ابزارهای آموزش آموزش آنلاین عالی برای یادگیری الکترونیکی محسوب می شود: استفاده از تصاویر در محتوای دوره ی آموزش الکترونیک شما مزایای بسیاری دارد. آنها باعث حفظ حافظه، کمک به شکستن موضوعات پیچیده می شود، همچنین محتوای بصری قطعا جذاب تر است. پکسلز یک سایت مناسب برای استفاده در هنگام اضافه کردن تصاویر به دوره های eLearning شماست.


بهترین ابزار تحقیق و جست و جوی آموزش الکترونیکی

رددیت (Reddit)

Reddit خانه شلوغ ترین انجمن ها در اینترنت است که به عنوان subreddits شناخته می شود. Subreddit ها تعداد قابل ملاحظه ای از موضوعات مختلف و داستان های زیادی را که در ابتدا در پلتفرم ظاهر می شود، پوشش می دهد. به همین دلیل است که reddit به عنوان "صفحه اول اینترنت" نامیده می شود. چرا رددیت یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است؟ چون در آن چندین زیرمجموعه مربوط به آموزش eLearning وجود دارد که در آن متخصصان آموزش الکترونیک از سراسر جهان به بحث و گفتگو می پردازند. برخی از این زیرمجموعه ها عبارتند از r / training، r / instructionaldesign و r / elearning.


کوئرا (Quora)

در کوئرا، کاربران در مورد موضوعات مختلف در زمینه های وسیعی سوال می پرسند، در حالی که این سوالات توسط یک انجمن با حدود 300 میلیون کاربر ماهانه پاسخ داده می شوند. پاسخ های ارسال شده بالا و پایین می آیند، و پاسخ هایی که اتفاق نظر بیشتری روی آن هاست بالاتر قرار می گیرند.

چرا کوئرا یکی از ابزارهای آموزش آنلاین عالی محسوب می شود؟ کوئرا می تواند با سه راه اصلی در آموزش الکترونیک مورد استفاده قرار گیرد. اولین تحقیق است. اگر موضوعات مرتبط مانند سیستم های مدیریت آموزش و یادگیری را دنبال کنید، به روز رسانی های آن موضوعات و سوالات جدید آن ها را از طریق ایمیل دریافت خواهید کرد.

دومین کاربرد آن این است که اگر شما نیاز به مشاوره در مورد یک موضوع دارید، سوال خود را مطرح کنید و بدین ترتیب از جامعه می خواهید که بهترین پاسخ را به آن بدهند. و در نهایت، کوئرا را می توان برای شبکه سازی استفاده کرد. اگر شما در مورد یک موضوع تخصص دارید، ارسال پاسخ ها به شما کمک می کند شهرت خود را در میان هم صنف های خود افزایش دهید.


Scoop.it

Scoop.it یک ابزار است که توسط حرفه ای ها و سازمان ها برای پیدا کردن، گزینش و به اشتراک گذاری محتوا استفاده می شود. Scoop.it قصد دارد از طریق نرم افزار و فن آوری خود، محتوای چاپ و نشر را از لحاظ زمانی کارآمد تر و تاثیر گذارتر کند. چرا Scoop.it یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: سازمان ها اگر می خواهند در صحنه رقابت حضور داشته باشند و از جهان تجاری فوق سریع امروز جا نمانند، باید مطالب خود را بنویسند و منتشر کنند. Scoop.it یک ابزار عالی برای آموزش الکترونیکی است زیرا به شما کمک می کند محتوای موثرتری داشته باشید. Scoop.it برای جستجو، گزینش و به اشتراک گذاری مطالب مرتبط با یادگیرندگان و همکاران مفید است. آخرین اخبار مربوط به کلمات کلیدی eLearning انتخابی با شما به اشتراک گذاشته خواهد شد.


فیدلی (Feedly)

Feedly یک ابزار آموزش آنلاین رایگان است که به شما کمک می کند تا منابع و مطالب را از وبسایت های مورد علاقه، وبلاگ ها، RSS ها و کانال های YouTube مورد علاقه خود جمع آوری کنید. جریان Feedly شما یک مکان واحد را فراهم می کند که در آن می توانید اخبار مربوط به موضوعات مورد نظرتان را بخوانید و ذخیره کنید.

چرا فیدلی یک ابزار عالی برای آموزش آنلاین است؟ زمانی که موضوعات یا نشریات الکترونیکی مورد نظر خود را به RSS Feedly اضافه می کنید، فهرستی از اخبار دریافت خواهید کرد که هر چند ساعت یک بار به روز می شود. طرح واضح و جذاب Feedly توجه شما را به سرعت جلب می کند.


BuzzSumo

BuzzSumo پلت فرم بازاریابی محتوا یی است که برای تحقیق محتوا و انجام تجزیه و تحلیل رقیب عالی است. این ابزار با کاوش در مورد محتوایی که بر اساس موضوع یا وبسایت محبوب است، به شما کمک می کند که محتوایی را که مخاطبان شما می خواهند ارائه دهید. به طور خلاصه، BuzzSumo می تواند با بینش محتوا، شناسایی تأثیرگذار، هشدارها و تجزیه و تحلیل رقبا به شما کمک کند.

چرا این یک ابزار آموزشی الکترونیکی عالی محسوب می شود؟ BuzzSumo یک ابزار عالی برای یادگیری الکترونیکی است که با ترندها و موضوعات محبوب در صنعت ارتباط برقرار می کند. شما چه در حال نوشتن محتوای الکترونیکی (Electronic Content) باشید، چه در حال ایجاد یک دوره آموزشی جدید باشی و یا اگر می خواهید به تجزیه و تحلیل اینکه چرا محتوای رقیبتان نتیجه خوبی داده است بپردازید، BuzzSumo به شما اطلاعات خوبی خواهد داد.


بهترین ابزارهای شبکه ای آموزش الکترونیکی برای یادگیری الکترونیکی

لینکدین (LinkdIn)

لینکدین شبکه اجتماعی مخصوص حرفه ها است. لینکدین با استفاده از پروفایل های اعضا، گروه های تخصصی و جریان های خبری، توسط تعداد زیادی از کارفرمایان و متخصصان برای شبکه سازی، ارتقاء خدمات و پیدا کردن شغل استفاده می شود. اما چرا لینکدین یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: لینکدین به عنوان یک ابزار آموزش آنلاین، برنامه های کاربردی بسیاری دارد. در سطح ابتدایی، برای حرفه ای ها، داشتن پروفایل لینکدین یک ضرورت است تا حرفه ای بودن و شهرت آن ها را نشان دهد.

لینکدین همچنین یک پلتفرم برای همکاری با همتایان و رهبران فکری فراهم می کند که می تواند به برقراری ارتباطات در دنیای واقعی منجر شود. بسیاری از گروه های مربوط به آموزش الکترونیکی لینکدین برای به روز ماندن در رابطه با اخبار این صنعت و پرسش هایی که توسط متخصصین پاسخ داده می شوند، مفید هستند.


توئییتر (Twitter)

توییتر یک شبکه اجتماعی است که برای گفت و گو ساخته شده است. جاییست که می توانید به روز رسانی های مهم ترین و تاثیرگذارترین افرادی که در صنعت خود را دنبال کنید.  چرا توئیتر یک ابزار آموزش آنلاین محسوب می شود: توئیتر نسبت به لینکدین فرصت های شبکه ای را فراهم می کند که کمتر رسمی هستند. شما می توانید رهبران تفکر eLearning را پیگیری کنید و به راحتی با آن ها ارتباط داشته باشید.

توییتر،همچنین، برای پیگیری و کمک به کنفرانس های بزرگ آموزش الکترونیک ضروری است. با دنبال کردن یک هشتگ، به همه حساب هایی که در مورد آن محتوایی گذاشته اند برای شما نمایش داده می شود.


بهترین ابزار های ارتباطی برای آموزش الکترونیکی

میل چیمپ (Mailchimp)

Mailchimp یک پلت فرم اتوماسیون بازاریابی و سرویس بازاریابی ایمیل است. استفاده از این ابزار فوق العاده اسان است. که ایجاد خبرنامه و ایمیل های کمپین را برای شما ممکن می کند، و برقراری ارتباط با یادگیرنده ها را برای شما آسان تر می کند. چرا میل چیمپ یکی از بهترین ابزارهای آموزش آنلاین است: Mailchimp یکی از بهترین ابزارهای eLearning است که برای برقراری ارتباط با دانش پذیرها است. اگر شما در حال راه اندازی یک دوره جدید هستید و یا می خواهید اخبار سازمان را به اشتراک بگذارید، استفاده از میل چیمپ آسان است که این ویژگی آن را به یک گزینه عالی تبدیل می کند.

همچنین میل چیمپ برای ایجاد صفحات لندینگ، فرم های ثبت نام و تبلیغات بازاریابی عالی است. علاوه بر این، ابزارهای آموزش آنلاین تحلیلی ساخته شده در میل چیمپ به شما در تجزیه و تحلیل داده ها کمک می کند تا در مورد اینکه چه چیزی کار می کند و چه چیزی نمی کند، درک بهتری داشته باشید.


اسلک (Slack)

اسلک به یک پدیده در محل کار تبدیل شده است. اغلب از آن به عنوان یک جایگزین برای ایمیل طولانی استفاده می شود، اسلک پیام های بلادرنگ را در سراسر تیم و ابزارها منتقل می کند. چرا اسلک یک ابزار عالی برای آموزش الکترونیکی محسوب می شود: اسلک برای ارتباط بین ورودی ها و ارتباط های بین پروژه های مختلف آموزش الکترونیک عالی است.

همچنین می توانید از اسلک برای اشتراک گذاری فایل ها و برقراری تماس های تلفنی VoIP استفاده کنید. طیف وسیعی از شکلک ها و اسلک بات های سرگرم کننده ارتباطات کاری را که ممکن است خسته کننده باشند را  سرگرم کننده می سازد.


Tiny Letter

Tiny Letter یا نامه کوچک کمک می کند که هر کسی یک خبرنامه شخصی ایجاد کند. این ابزار که توسط تیم وابسته به میل چیمپ ایجاد شده است، یک روش رایگان برای به اشتراک گذاری محتوا از طریق ایمیل است. Tiny Letter به شما اجازه می دهد که به روز رسانی ها، خلاصه ها و پیام ها را از طریق خبرنامه به یادگیرندگان ارسال کنید. این برای افرادی مناسب است که به تمام ویژگی های تجاری که میل چیمپ ارائه می دهد نیاز ندارند.

چرا Tiny Letter یک ابزار عالی eLearning است: اگر شما به یک سرویس ایمیل حرفه ای نیازی ندارید، اما می خواهید که به روزرسانی ها را با دانش پذیرها یا شبکه ها به اشتراک بگذارید، TinyLetter برای شما ایده آل است. شما می توانید یک فرم را در وب سایت خود بگذارید یا از فالوئر های توییتر خود بخواهید که در آن مشترک شوند. TinyLetter به شما راهی آسان برای ارسال بهترین مطالب الکترونیکی خودتان به صندوق های پستی مخاطبانتان را ارائه می دهد.

ابزار آموزش الکترونیکی: Tiny Letter
Tiny Letter به عنوان یک ابزار آموزش الکترونیکی


Paper.li

Paper.li یکی از ساده ترین راه های گزینش محتوا از طریق ایمیل است. این برنامه مقالات، فیلم ها و عکس ها را از توییتر، یوتیوب و RSS بر مبنای کلمات کلیدی که شما انتخاب می کنید، جمع آوری می کند و یک سندی مشابه روزنامه منتشر می کند تا آن را با جامعه خود به اشتراک بگذارید. چرا Paper.Ii یک ابزار آموزشی آنلاین خوب است: Paper.li می تواند به عنوان یک ابزار الکترونیکی برای شبکه سازی و ایجاد رهبری فکری استفاده شود. شما همچنین می توانید روزنامه شخصی خود را در Facebook و LinkedIn به اشتراک بگذارید یا آن را به مخاطبین خود ایمیل کنید.


IFTTT

IFTTT مخفف "If This Then That" می باشد. این ابزار ارتباطی دستی است که باعث ارتباط بین برنامه هایی مانند Gmail، Facebook، Instagram و Reddit می شود. اگر اتفاقی در یک برنامه رخ دهد (مثلا نام شرکت شما توئیت)، یک واکنش مرتبط با آن، مثلا یک صدای هشدار به شما ارسال می شود. IFTTT این دستورات را "دستور العمل ها" می نامد.

چرا IFTTT یکی از بهترین ابزارهای آموزش الکترونیکی محسوب می شود: روش های زیادی وجود دارد که متخصصان eLearning می توانند از این دستورالعمل ها در کار خود استفاده کنند. به عنوان مثال، مربیان می توانند دستورالعمل هایی برای اطلاع دادن به دانش پذیران از طریق رسانه های اجتماعی ایجاد کنند که مثلا یک کلاس لغو شده یا به تعویق افتاده است. IFTTT همچنین می تواند به شما کمک کند که شبکه خود را با ارسال یک پیام تشکر خودکار به فالوئرهای جدید گسترش دهید.


سیستم نرم افزار مجازی LMS پافکو

سامانه آموزش الکترونیکی ال ام اس پافکو به شرکت ها کمک می کند تا کارمندان، شرکا و مشتریان خود را آموزش دهند. ال ام اس پافکو موجب صرفه جویی در زمان، خودکار سازی و مدیریت آموزش ها در مقیاس سیستم می شود و از این طریق باعث رشد شما می شود. این پلتفرم همچنین توسط یک تیم به صورت 24/7 پشتیبانی می شود که به شما کمک می کنند تا دانش آموزان خود را بیشتر درگیر کنید و به موفقیت های آموزشی برسید.

چرا سیستم lms یک ابزار آموزش آنلاین عالی و البته ضروری است : LMS قدرتمند پافکو باعث می شود که مدیریت، پیگیری و دستیابی به اهداف یادگیری شرکتی یا آموزشگاه مجازی شما ساده شود. با بهینه سازی و خودکار کردن فرآیند های آموزش مجازی، زمان زیادی به شما بر می گردد. همچنین می توانید از گزارش ها برای ردیابی و تجزیه و تحلیل عملکرد آموزش استفاده کنید. برای گرفتن مشاوره رایگان و نسخه دموی رایگان روی دکمه زیر کلیک کنید!


مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
shahrzad

با سلام و وقت بخیر
گوگل خیلی پیشرفت کرده ابزار های برای اموزش الکترونیک داره که واقعا کاربردیه نه فقط برای آموزش های از راه دور بلکه باهاش میتونین کارها و .. رو مدیریت کنین

0 0

هادی

گوگل درایو یکی از بهترین ابزارهای آموزش الکترونیکیه

0 0

سامان

لینکدین یکی از بهترین ابزارها برای یادگیری الکترونیکیه

0 0

امین راد

تعداد خیلی زیادی ابزار رایگان آموزش آنلاین وجود داره که میتونه در بهبود کیفیت آموزش تاثیر گذار باشه

0 0

رویا

وسایل کمک آموزشی الکترونیکی چیست؟ لطفا راهنمایی بفرمایید.

0 0

گودرزی

ال ام اس مودل برای آموزش مجازی بهترینه
در کنار ادوبی کانکت برای برگزاری آنلاین دوره و کلاس

0 0

مریم شعبانی

واقعا ممنونم
مطالب تون عالی،فوق العاده و بسیار سودمند بود
دستتون درد نکنه

0 0

طاها

سلام
نرم افزار نسخه جدید ادوبی 10.6 را فراموش کردید در مقاله خوبتون بیارید واقعا این ورژن ادوبی یک شاهکار است چون دیگه نیاز به پلاگین برای نصب روی بروزر نداره و درچت هم فونت فارسی را پشتیبانی میکنه من خیلی نرم افزار مختلف را تست کردم واقعا به خوبی ادوبی نتونستم جلسات آنلاین را اجرا کنم از سایت پر بار شما نهایت تشکر را دارم

4 0

شرکت پافکو

سلام دوست عزیز
بله بله حق با شماست. نسخه جدید ادوبی کانکت یعنی ادوبی کانکت 10.6 قابلیت های بسیار عالی دارد و یکی از بهترین گزینه های برگزاری جلسه مجازی می باشد

3 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید