مقالات نرم افزار آموزش مجازی

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار
بازار آموزش آنلاین به شما کمک می کند تا دوره های آموزشی خود را بهترین شکل تبلیغ کنید و محتوای بسیار مفیدی ارائه دهید اما انتخاب بازار اشتباه به سابقه و برند ما لطمه وارد می کند. بنابراین ما با توجه به معیارهای درست می توانیم بازاری را انتخاب کنیم که ما را به مخاطبان مورد نظرمان را می رساند و با ارائه خدمات مفید در طراحی و پیاده سازی دوره ها باعث می شود که هم طراحان و هم مخاطبان به راحتی با آن کار کنند. با استفاده از بازار آموزش آنلاین مناسب شما به میزان زیادی سود می کنید و دوره های خود را توسعه می دهید.

ادوب کانکت را، رایگان تست کن

چگونه می توان بازار آموزش آنلاین مناسب را برای دوره آموزش الکترونیکی خود انتخاب کرد؟

یک بازار آموزش آنلاین به شما این امکان را می دهد که دوره آموزش الکترونیکی خود را ارتقا دهید و به مخاطبان هدف خود برسید. اما تنها در صورتی که بهترین سایت را با توجه به بودجه و نیاز خود انتخاب نمایید. برای تضمین سرمایه گذاری، این سایت باید چند شرط اساسی را برآورده کند. همچنین باید برای یادگیرندگان بالقوه، ثبت نام در دوره آموزش الکترونیکی شما و پرداخت آسان شود. در اینجا 8 نکته مهم وجود دارد که می تواند به شما در انتخاب بازار آموزش آنلاین مناسب برای دوره آموزشی آنلاین شما کمک کند.

آیا eLearning Marketplace برای مخاطبان هدف شما مناسب است؟

هدف از قرار دادن دوره آموزش الکترونیکی خود در بازار آموزش آنلاین افزایش نرخ ثبت نام و فروش است. برای دستیابی به این هدف، باید به مخاطبان موردنظر خود برسید، افرادی که به موضوع علاقه مند هستند و می خواهند دانش خود را گسترش دهند.

آیا قادر به ادغام برند خود هستید؟

بازارهای یادگیری الکترونیکی موثر به شما این فرصت را می دهند تا برند تجاری خود را با آن تلفیق نمایید. این شامل لوگوی شما، تصاویر مربوطه و رسانه های اجتماعی یا پیوندهای تماس است. در حقیقت، برخی حتی به شما امکان می دهند همه جنبه های صفحه فروش خود را سفارشی کنید. از تغییر رنگ و طرح گرفته تا نوع فونت. به خاطر داشته باشید که صفحه توضیحات دوره آموزش الکترونیکی شما اولین تصویری است که برای یادگیرندگان ایجاد می شود. و می دانید که برداشت اولیه تا چه میزان اهمیت دارد. بنابراین، باید پیام های شما را منعکس کند و به آنها حس واقعی بودن شرکت شما را بدهد.

8 نکته برای انتخاب بازار آموزش آنلاین درست برای خرید دوره های آموزشی 

آیا شما به دنبال یک پلتفرم فروش قابل اعتماد هستید که بتواند تولید محتوای الکترونیکی شما را با کیفیت بالا به نمایش بگذارد؟ در این مقاله من 8 نکته برای چگونگی انتخاب بهترین سامانه آموزش الکترونیکی برای خرید دوره های اموزشی الکترونیکی تان را با شما به اشتراک می گذاریم.

بازار آموزش آنلاین به شما این امکان  را می دهد تا دوره ی اموزشی آنلاین خود را ارتقاء دهید و به مخاطبان هدف خود دست پیدا کنید. انتخاب این بازار آموزش آنلاین با توجه به بودجه و نیازهای شماست. سایت باید عضویت در دوره های آنلاین و فرایند پرداخت را برای شاگردان بالقوه ی آنلاین شما، آسان کند. اینجا 8 سوال مهم وجود دارد که می تواند به شما کمک کند تا بازار آموزش آنلاین مناسب را برای دوره های آموزشی آنلاین خود انتخاب کنید.


یک- آیا دوره ی آموزش آنلاین شما بیشترین بازدید آنلاین دارد؟

مهم ترین شاخص رونق آموزش الکترونیک شما ، تعداد بازدید کننده های دوره های آموزش الکترونیک شماست.

طیف گسترده ای از معیارها برای اینکه ی دوره آموزشی شما بیشترین بازدید آنلاین را داشته باشد وجود دارد. اول و مهمتر از همه ، بازار آموزش آنلاین باید در لحظه حضور آنلاین مثبت داشته باشد به این معنی که میزان قابل توجهی ترافیک به سایت خود داشته و بالاترین نرخ تغییر را دریافت کند. دومین فاکتور افزایش بازدید دوره انلاین یکپارچگی سئو می باشد. آیا مطالب شامل برچسب ها یا داده های مرتبط هستند و شما می توانید کلمات کلیدی به هم پیوسته در صفحه شرح دوره ی آموزش آنلاین خود وارد کنید؟ شما باید نسبت به دیگر دوره های اموزشی آنلاین نقاط قوت بیشتری داشته باشید و بازار آموزش آنلاین باید به شما در هر فرصتی هزینه و کمیسیون ماهیانه بدهد.


دو- آیا بازار آموزش آنلاین مطابق میل مخاطبان هدف شما هست؟

هدف از لیست کردن دوره های آموزش آنلاین در بازار آموزش آنلاین افزایش نرخ ثبت نام و فروش می باشد. برای رسیدن به این هدف شما باید به مخاطبان هدف خود برسید، کسانی که هم اکنون به این موضوعات علاقه مند هستند و می خواهند اطلاعات خود را در این حوزه گسترش دهند. آیا پلتفرم فروش مطابق با بازار آموزش الکترونیکی شماست؟ یا آیا آنها شبکه را به قدری گسترش می دهند که تنها بازدید کننده های پراکنده ای دارد که خیلی از آنها به محتوای آموزش آنلاین نگاه نمی کنند؟

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار

بازار آموزش آنلاین و مخاطب هدف


سه- ایا شما قادر به ترکیب المان های برندسازی خود هستید؟

بازارهای آموزش آنلاین موثر به شما این فرصت را می دهد تا المانهای برند خود را ترکیب کنید که شامل لوگو، تصاویر مرتبط و رسانه های اجتماعی یا لینک های تماس می باشد. در حقیقت، برخی حتی به شما اجازه می دهند تا هر صفحه ی فروش خود را سفارشی سازی کنید و از نقشه ی رنگ و نوع فونت های متفاوت استفاده کنید. به خاطر داشته باشید صفحه ی شرح دوره ی آموزش مجازی شما اولین اثر را روی شاگردان می گذارد و شما می دانید آنها درباره اولین احساسشان چه می گویند. بنابراین باید پیام شما را منعکس کند و احساس درستی از آن که چرا شرکت شما پا بر جاست به آنها بدهد.


چهار- هزینه های ماهانه یا کمیسیون ها چیست؟

اکثر بازارهای آموزش آنلاین رایگان نیستند به این معنی که شما نیاز دارید تا یک پلتفرم که سرمایه گذاری را ضمانت می کند پیدا کنید. ابتدا، بودجه خود را محاسبه کنید، سپس تخمین بزنید آیا این ویژگی ها ارزش هزینه دارند. برای مثال، آیا دوره آموزش الکترونیک شما در صفحه اصلی نمایش داده خواهد شد اگر شما بسته ی به روز رسانی را خریداری کنید؟ اگر این چنین هست، آیا بالا بردن ترافیک ارزش هزینه دارد؟ از ارائه دهنده ی سرویس درباره ی تمام هزینه های مربوطه و آنچه که شامل بسته ها می شود سوال کنید. برخی از بازارهای آموزش مجازی نیازمند هزینه ثابت هستند اما بعضی دیگر برای هر دوره آموزش آنلاین هزینه دریافت می کنند.


پنج- آنها کدام روش پرداخت را انتخاب می کنند ؟

شما باید به شاگردان بالقوه ی آنلاین خود تا جایی که ممکن است گزینه های پرداخت بسیاری پیشنهاد بدهید. شما باید هزینه های مربوط به هر روش پرداخت را بررسی کنید. برای مثال پردازش استفاده از کارت اعتباری پرهزینه تر از از روش پرداخت از طریق peypal باشد. همچنین، چه مقدار از این هزینه را بازار آموزش آنلاین در هر معامله دریافت می کند و آیا هزینه ماهانه شما را پوشش می دهد؟ مطمئن شوید که درگاه پرداخت به طور کامل امن و رمز گذاری شده است.


شش- آیا آنها حضور آنلاین مثبت دارند ؟

حتی مشهورترین پلتفرم های بازار اموزش آنلاینی ممکن است سابقه ی منفی پیدا کنند و دسترسی به بازار آنها ممکنه گسترده باشد اما آنها درصد بالایی از نظرات و امتیازات نامطلوب دارند. به همین علت ضروری است تا در مورد گزینه هایتان تحقیق و سابقه ی شرکت را بررسی کنید. برای مثال، شما متوجه شدید به مشتریان خدمات ضعیف ارائه می کنند. شما می توانید از دیگر متخصصان آموزش الکترونیکی درباره ی بازار آموزش آنلاین اطلاعات بیشتری کسب کنید.


هفت- آیا آنها در رسانه های اجتماعی قرار دارند؟

رسانه های اجتماعی ابزار بازاریابی قدرتمندی هستند که به شما اجازه می دهند تا با مخاطبان ارتباط برقرار کنید و گزارش خود را منتشر کنید. بازار آموزش آنلاین شما باید فرصت جذب شاگردان جدید و نشان دادن توانمندی شما در دوره آموزش الکترونیک از طریق رسانه های اجتماعی داشته باشد. برای مثال، هر روز در صفحه فیس بوک یک دوره جدید آموزش آنلاین نمایش داده می شود. علاوه بر این آنها باید در رسانه های اجتماعی حضور مثبت داشته باشند و برنامه ارسال آگهی به صورت مداوم داشته باشند. به عنوان مثال، آنها حساب فیس بوک، توییتر و لینکدین با هزاران فالوور داشته باشند.

فروش دوره های آموزش الکترونیکی و 8 نکته برای انتخاب بازار

بازار آموزش آنلاین و رسانه های اجتماعی


هشت- آیا آنها خدمات پشتیبانی را ارائه می دهند؟

این جزو عواملی است که در هنگام انتخاب یک بازار آموزش آنلاینی نادیده گرفته شده است. آنها باید خدماتی ارائه کنند که نه تنها سازمان شما بلکه خودشان را به خوبی به شاگردان آنلاین نمایش دهند. آیا شماره تلفن یا آدرس ایمیل واضح روی سایت نمایش داده شده است؟ آیا شاگردان آنلاین شما هنگامی که با سیستم پرداخت مشکل دارند تماس می گیرند؟ سطح خدماتی که می گیرید بررسی کنید قبل از اینکه جای آن خالی باشد. در حالت ایده آل، باید یک انجمن آنلاین یا حداقل یک بخش پرسش و پاسخی داشته باشد که در آن اطلاعات بیشتری کسب کنید. برای مثال، در مورد تکنیک های بازاریابی با سازندگان دوره های آموزش آنلاین در انجمن آنلاین آنها بحث کنید. در برخی موارد، تهیه کننده ی سرویس یک هزینه اضافی برای پشتیبانی دریافت می کند.

انتخاب کردن بازار آموزش آنلاین مناسب به شما کمک می کند تا سود خود را افزایش دهید و پایگاه مشتریان وفادار بسازید. اما پلتفرم فروش اشتباه باعث به هدر رفتن منابع شده و حتی به تصویر برند شما آسیب می رساند. از این 8 نکته استفاده کنید تا بهترین بازار آموزش آنلاین برای فروش دوره آموزش الکترونیکی خود پیدا کنید.

آیا با فروش دوره های آموزش الکترونیکی حداکثر بازدهی آنلاین را به دست خواهید آورد؟

طیف گسترده ای از معیارها در رابطه با انتخاب بازار آموزش آنلاین وجود دارد. قبل از هر چیز، بازار آموزش آنلاین باید از قبل در فضای آنلاین جاپیدا کرده باشد. به این معنی که آنها میزان قابل توجهی ترافیک به سایت را موجب شده و نرخ تبدیل بالا دریافت کنند. عامل دوم ادغام SEO است. آیا آنها متا داده ها/برچسب های مربوطه را شامل می شوند و آیا می توانید کلمات کلیدی را در صفحه توضیحات دوره آموزش الکترونیکی خود قرار دهید؟ یا آیا فهرست شما فقط یک خط است که به سختی مزایای آن را برجسته می کند؟ شما باید از بقیه دوره های آموزش الکترونیکی متمایز باشید و بازار آموزش الکترونیکی باید هر فرصتی را برای انجام این کار در ازای هزینه یا کمیسیون های ماهانه به شما ارائه دهد.

پافکو مفتخر است تا چنانچه درباره بازار آموزش آنلاین و انواع پلتفرم آنلاین سوالی دارید، به شما مشاوره رایگان ارائه دهد.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
نظری

لایسنس هست و نیاز هست هر سال تمدید کنیم؟

0 0

اسماعیلی

من آموزش هام رو میخوام بفروشم چیککار باید انجام بدم

0 0

محسن زاهدی

سلام و درود برای فروش دوره های آموزش الکترونیکی میتونین از سیستم آموزشگاهی استفاده کنین

0 0

رنجبر

چجوری و از کجا میشه تهیه کرد

0 0

D

الان که بازار آموزش آنلاین داغ هست کسب و کار ها باید ازش نهایت استفاده را ببرن

0 0

صالح

بیشتر حجم بازار آموزش آنلاین در کشور مربوط به چه نرم افزاری است؟

0 0

رشیدی نیا

این روزا بازار آموزش آنلاین خیلی داغه

0 0

محمدی

دیگه کلا فکر کنم آموزش الکترونیکی همیشه داغ و ترند باشه

0 0

آرش نجفی

بیشتر حجم بازار آموزش آنلاین به واسطه سیستم lms هست

0 0

alireza

برگزاری دوره و آموزش مجازی میتونه درآمد خوبی برای افرادی که شرایطش رو دارن داشته باشه

0 0

سیما

میخوام در مورد تخصص خودم دوره آموزشی بسازم و ازش کسب درآمد کنم
نیاز به راهنمایی دارم.
دوره های اموزش مجازی و اموزش انلاین خیلی مخاطب داره

1 0

حسن

بحث جالبی هست. دوست دارم امارهای بازار اموزش الکترونیکی داخل کشور را بدانم.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید