مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آموزش مجازی زبان

آموزش مجازی زبان
استفاده از کامپیوتر ها و فناوری به جزء مهم و حیاتی زمینه آموزش و یادگیری تبدیل شده است. امروزه آموزش مجازی به یک فاکتور حیاتی در  صنعت های مختلف تبدیل شده است و آموزش و پرورش یکی از آن ها می باشد؛ به خصوص آموزش زبان. این مقاله به آموزش مجازی زبان انگلیسی می پردازد.

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


استفاده از فناوری های eLearning برای بهبود کیفیت آموزش زبان

کاربرد فناوری در آموزش، به عنوان مثال استفاده نرم افزار آموزش مجازی LMS ،به یک امر  حیاتی برای آموزش و یادگیری زبان انگلیسی تبدیل شده است. یک فرد مطمئنا می تواند انگلیسی را بدون کمک این فناوری ها یاد بگیرد، اما نمی توان مطمئن بود که به اندازه استفاده از فناوری کلاس آنلاین در طول آن موثر باشد.


آموزش مجازی اصطلاحی است که شامل برخی مفاهیم و استراتژی هایی از آموزش است که آموزش عمومی با کیفیت بهتر را ممکن می کند. مقاله زیر درباره نقش آموزش الکترونیکی در یادگیری و این که دوره های آموزش الکترونیکی چه تاثیری در آموزش زبان می گذارد، صحبت می کند و روش های آن را از نو تعریف می کند.

آموزش مجازی زبان
آموزش مجازی زبان انگلیسی


چگونگی استفاده از فناوری های یادگیری الکترونیکی برای بهبود کیفیت آموزشی آموزش زبان

بحث آموزش الکترونیکی یا به عبارت دیگر استفاده از تکنولوژی در یادگیری در صنعت آموزش و پرورش جنجالی شده است و در حال حاضر توانسته است به خواسته های مدرن امروزی کمک کند. نفوذ فناوری در کلاس های آموزشی درصدد افزایش و تحریک تعامل یادگیرنده ها با کلاس درس می باشد. eLearning تقریبا در همه زمینه ها حضور دارد. آموزش زبان یکی از زمینه هایی است که فناوری در آن به کار گرفته شده و روش های یادگیری آن را بهبود بخشیده است.

به عنوان نمونه، آموزش زبان انگلیسی را در نظر بگیرید. امروزه معلم ها از تکنیک های مختلفی مانند برداشتن فیلم، تبلیغ، تفسیر، نمایشنامه و موارد دیگر استفاده می کنند. این تکنیک ها نه تنها باعث می شود جلسه بسیار جالب تر از آموزش های سبک های قدیمی و کتابی باشد، بلکه یادگیرنده را در طول کلاس در جریان بحث نگه می دارد و به حفظ تمرکز او کمک می کند.


سبک آموزش تا قبل از آموزش انلاین (روند گذشته)

آموزش زبان در طول قرن ها تکامل یافته است. تا قبل از این زبان به عنوان یک موضوع تدریس می شد، نه به عنوان یک مهارت. سپس روش های استفاده شده، توسعه مهارت های شنوایی زبان آموزان را نادیده گرفت. چند روشی که یک بخش از فرآیندهای یادگیری زبان در گذشته بودند، عبارتند از:

  • گرامر-روش ترجمه
  • روش دو زبانه
  • روش مستقیم
  • روش صوتی-زبانی
  • رویکرد ساختاری
  • آموزش زبان ارتباطی

معلم ها همواره و به صورت مداوم در جست و جوی روش های موثرتر و بهتر آموزش زبان هستند.


شناخت روند فعلی آموزش زبان

امروزه معلمان متوجه شده اند که در روش قدیمی، معلم ها کلاس را کنترل می کردند، در حالی که دانش آموزان غیرفعال هستند. امروزه با توجه به ارزشمندی و کم بودن زمان، معلمان زبان امروزی، تعدادی کنفرانس ها و سمینارها را برای ساخت پلتفرمی را سازمان دهی کرده اند که می توانند خود را در مورد ایدئولوژی های آینده در تکنیک های آموزش زبان به روز کنند، به روند فعلی مجهز شوند و از نظر حرفه ای به روز باشند.

روند فعلی ترکیب مناسبی از آموزش و ابزارهای یادگیری الکترونیکی است.


ابزارهای یادگیری الکترونیکی و استفاده از آنها در آموزش زبان

طیف متنوعی از ابزارهای تکنولوژیک وجو دارد که می تواند توسط معلمان توانا برای بهبود شرایط یادگیری و تدریس استفاده شود. این ابزار یادگیری جالب، تعاملی برای دانش آموزان، معنی دار و تحریک کننده است. این ابزار ها به دلیل این که قادر به ایجاد تغییر و اصلاح الگوهای سنتی یادگیری هستند، قدرتمند می باشند.

اینترنت، یوتیوب، اسکایپ، توییتر، صفحات هوشمند، وبلاگ ها و پادکست، برخی از این ابزارهای موفق هستند که آموزش زبان را تغییر داده اند.


بخش شغلی آموزش؛ آموزش الکترونیکی چه سودی برای مشاغل آموزشی دارد؟

آموزش یکی از بهترین شغل ها در نظر گرفته می شود و با پیشرفت تکنولوژی، به یکی از جذاب ترین شغل ها نیز تبدیل شده است. امروزه شغل های آموزش آنلاین شهرت می گیرند و آن هایی که گواهینامه صادر می کنند و  گواهینامه های آن ها مزایای بیشتری دارد یک گام از بقیه جلوتر هستند. همچنین اگر مایل هستید آموزش آنلاین ارائه دهید، اما سر کار منظم هم می روید، می توانید در یک دوره آموزشی آنلاین زبان انگلیسی ثبت نام کنید که در آن تعدادی که نیاز است شما کلاس ارائه دهید هفته ای یک یا دوبار است.

آموزش مجازی زبان انگلیسی اجازه داده است هیچ محدودیت جغرافیایی مانع آموزش دادن یا آموزش گرفتن نباشد. در این دوران، برای گرفتن یک آموزش تدریس یادگیری الکترونیکی، علاوه بر تخصص داشتن در زمینه موضوع مورد نظر باید کار با نت را نیز بلد باشید.

با تحلیل بازار کار در صنعت آموزش آنلاین، امروزه تعدادی از مشاغل وجود دارند که نیاز به دانش آموزش الکترونیکی دارند. دانشگاه های از راه دور، حتی شرکت ها و ادارات برای آموزش کارکنان خود، ماژول های یادگیری الکترونیکی دارند.


همچنین  ابداع آموزش آنلاین به کیفیت و غنی سازی یادگیری زبان خارجی می افزاید. به طور کلی آموزش مجازی زبان انگلیسی مزایای زیادی دارد. اما از طرف دیگر، برخی از نقایص نیز وجود دارند که می تواند روش سنتی جایگاهش را تا جایی حفظ کند. تولید، آماده سازی و آپلود مواد آموزشی  ممکن است بسیار زمان بر باشند و به مربی هایی نیاز  داشته باشد که کمی تلاش بیشتری نسبت به آن چه در روش های سنتی تدریس انجام دهند، داشته باشند.


آموزش آنلاین زبان انگلیسی چه مزایایی دارد؟

اینکه چگونه آموزش می تواند در با کمک سامانه آموزش مجازی متحول شود، هیجان انگیز است.

در عین حال، فقدان استفاده از آموزش مجازی زبان انگلیسی برای دانش آموزان مدارس ناراحت کننده است. در این بخش به مزایایی که یادگیری الکترونیکی می تواند در آموزش زبان به خصوص در سطح مدارس داشته باشد پرداخته می شود.


یادگیری زبان در مدارس- نیاز به یک رویکرد متفاوت

با توجه به این که فراگیری یک زبان جدید فرآیند پیچیده ای می باشد، نه نقش کلاس و نه نقش خود شخص نمی تواند کم اهمیت تلقی شود. با این حال، اگر به روش های آموزشی که در مدارس برای یادگیری زبان استفاده شده است نگاهی بیندازیم، متوجه می شویم که تجربه کلاسی می تواند به عنوان نقش مهم تر شناخته شود. متاسفانه، اغلب اوقات به آموزش زبان از جنبه تجربه فردی پرداخته می شود.

همه موافق این موضوع هستند که آموزش زبان با سایر موضوعاتی که در مدارس آموزش داده می شود متفاوت است. در اینجا، ابزار و سیستم های یادگیری الکترونیکی می تواند برای یک معلم مفید باشد. اگر شما یک مدرس زبان هستید، زمان آن فرا رسیده است که در مورد بسیاری از تکنیک های آموزشی سنتی و قدیمی را تجدید نظر کرده و ابزار و تکنیک هایی را در آغوش بگیرید که به دانش آموزان یاد می دهند مهارت های زبان را از طریق شیوه های کارآمد و خودگام کسب کنند.

آموزش مجازی زبان
کاربرد آموزش آنلاین زبان انگلیسی در مدارس


آموزش آنلاین زبان انگلیسی ( و به طور کلی هر زبانی) باید روی چه چیزی تمرکز کند؟

هیچ دو دانش آموز  زبان به روش مشابه یا در چارچوب زمانی مشخصی زبان یاد نمی گیرند. اجازه دادن به هر دانش آموز  که خودش مهارت های زبان خود را به طور موثر و موفق بهتر کند، ضروری است.

با این حال، تا چه حد این امکان در یک سناریوی کلاس درس وجود دارد؟ یک کلاس معمولی هندی را در نظر بگیرید که مربی مسئول 40 تا 50 دانش آموز است، هر کدام از آن ها با سرعت خودشان به اهداف آموزشی می رسند. با وجود تمام تلاش های کلاس درس و خارج از کلاس، مربی، جنبه های فردی تجربه یادگیری احتمالا به طور گسترده ای کنار گذاشته می شود.


ایجاد انگیزه اضافی برای یادگیری زبان

البته، یادگیری زبان نه تنها در داخل کلاس اتفاق می افتد، بلکه دانش آموزان باید از طریق تعاملات و ارتباطات برخی از مهارت های ارتباطی اولیه را از خارج از کلاس نیز یاد بگیرند.

درباره دانش آموزانی که هم زمان چند زبان را یاد می گیرند، چه؟ چگونه زبان را به یک خارجی آموزش دهیم؟ یا مثلا، مربی های زبان انگلیسی نمی توانند کورکورانه تصور کنند که دانش آموزان هندی زبان، انگیزه اضافی برای یاد گرفتن انگلیسی را به اندازه کافی از خانه یا منابع دیگر دریافت می کنند. بلکه انگیزه اضافی نیز باید به عنوان یک راه حل آموزشی ارائه شود.


فکر کردن با زبان جدید

یادگیری زبان نه تنها تسلط دهانی و شنوایی روی کلمات، عبارات، اصطلاحات و ساختارها است، یا یک دانش گرامری کامل و بی عیب و نقص و انباری از واژگان نیست؛ جادویی که در آن زبان آموزان قادر به صحبت کردن با یک زبان در 90 روز شوند نیست.

یادگیری زبان ها یک فرآیند ذهنی و شناختی پیچیده است که دانش آموزان چندین جنبه از زبان را درونی می کنند. به عبارت دیگر، هنگامی که فرد می آموزد چطور با یک زبان "فکر" کند، می توان گفت که او به آن زبان تسلط پیدا کرده است.


راه حل های آموزش مجازی زبان انگلیسی (به طور کلی زبان)

این جایی است که ابزار و تکنیکهای یادگیری الکترونیکی اهمیت پیدا می کنند، به ویژه در قالب راه حل های تلفیقی الکترونیکی. اگر آموزش در کلاس با ابزار یادگیری الکترونیکی می تواند به دانش آموزان در یادگیری راحت، تمرین و درک زبان کمک کند، مشکل به میزان قابل توجهی برطرف می شود. این یک عرصه بسیار قدرتمند برای کشورهایی مانند هند است که در آن آموزش الکترونیکی تلفیقی شاید تنها شکل آموزش الکترونیکی در سطح مدرسه است.

این موضوع، همانطور که قبلاً ذکر شد، نیازمند فعالیت هایی بیش از آموزش های کلاس محور و دستورالعمل محور است. با وجود جنبه همکاری و مشارکت در آن، کسب و تسلط بر زبان فرایندی فردی است.


در پایان سخن

تلاش های معلم ها و فن آوری در جهت بهبود کیفیت آموزش و یادگیری می باشد و بر تعدادی از مزایای مهم تاکید دارند. با وجود این که استفاده از آموزش آنلاین در آموزش زبان ها و به خصوص آموزش مجازی زبان انگلیسی در حال رشد است، هنوز نقاط ضعفی نیز در آن وجود دارد. پیشرفت در یادگیری الکترونیکی فرصت های بیشتری نسبت به روش سنتی تدریس گسترش می دهد.

دسترسی آسان به مواد آموزشی، فضای انعطاف پذیر، زمان و سرعت مطالعه و بازخورد فوری، برخی از مزایای استفاده از آموزش آنلاین زبان انگلیسی است که یادگیری زبان را به یک چیز سرگرم کننده تبدیل می کند.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
نوروزی

کلاس مجازی که اموزش زبان خوب باشه چه جاهای هست ؟
مدرک هم میخوام داشته باشه

0 0

پارمیس

آموزش مجازی خیلی بهتر از آموزش حضوریه بعد میتونی ذخیره کنی چند بار گوش بدی

0 0

کلاس مجازی زبان انگلیسی

ممنون از شما

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید