مقالات نرم افزار آموزش مجازی

8 وب سایت آموزشی پیشنهادی پافکو برای روزهای کرونایی و قرنطینه

وب سایت آموزشی پیشنهادی پافکو برای روزهای کرونایی و قرنطینه
شما هم از خانه نشینی و محدودیت های کرونایی خسته شده اید؟ در این روز های کرونایی و قرنطینه، غالبا خانه نشین شده ایم. از زندگی قبل از کرونا فاصله گرفته ایم و خواه و ناخواه با سبک زندگی جدید و غریبی مواجه شده ایم. با وجود همه بدی ها، این سبک زندگی وقت نسبتا زیادی را برای ما به ارمغان آورده است. می دانم که بسیاری از شما برای این زمان برنامه ریزی کرده اید و قصد دارید که از آن به نحو احسن استفاده کنید و اگر تاکنون این کار را انجام نداده اید، دیر نشده است. چه خوشمان بیاید و چه خوشمان نیاید این وضعیت ممکن است ماه ها به طول بینجامد.

با ادوب کانکت، کلاس آنلاین برگزار کنید!

همراه با تست رایگان


علاوه بر شرایط خاص قرنطینه و تاثیرات زیاد آن بر زندگی کنونی همه، نرخ بالای شهریه و عدم سفارشی سازی در آموزش های سنتی، بسیاری از دانشجویان را به سمت گزینه های دیگری برای دستیابی به تحصیلات دانشگاهی غیر از حضور فیزیکی در کالج ها و دانشگاه های سنتی سوق می دهد. در این مقاله، قصد دارم 8 وب سایت آموزش الکترونیکی بسیار عالی را به شما معرفی کنم. پس چه به دنبال تحصیلات دانشگاهی آنلاین هستید، چه در شرایط قرنطینه به دنیال ارتقای خود و کسب مهارت های جدید و استفاده مفید از زمان قرنطینه هستید، این مقاله را به هیچ عنوان از دست ندهید.

فهرست مطالب

معرفی

وب سایت آموزش آنلاین آکادمی خان (khan Academy)

وب سایت کورسرا (Coursera)

وب سایت آموزش آنلاین مدرسه ما ()

وب سایت تد ()

وب سایت کد آکادمی ()

وب سایت Open Culture

وب سایت Open Yale Courses

Academic Earth


معرفی 8 وب سایت آموزش مجازی و کارکرد آن ها

وقتی عبارت آموزش سنتی را عنوان می کنم، ممکن است شما احساس کنید که به موضوعی در دوران باستان یا نهایتا دوران قاجار اشاره می کنم، اما باید بدانید که آموزش سنتی هنوز که هنوز است اجرا می شود. اما مسئله این است که دانش آموزان چرا باید در مدرسه ای که کلاس هایی برگزار می کند که به اهداف آن ها ربطی ندارد شرکت کنند یا برای آن هزینه کنند؟ به همین ترتیب این برای دانشجویان نیز صدق می کند.

متاسفانه، وقتی این مسئله با مسائلی مانند نرخ شهریه گزاف، پایین بودن اعتبار و همچنین نبود نظم باعث می شود که جذابیت مدارس و دانشگاه های غیرانتفاعی روز به روز کمتر و کمتر شود. این مسئله سبب می شود که آموزش الکترونیکی به عنوان مناسب ترین گزینه برای بسیاری از دانش جویان تبدیل شود. خب! کدام سایت آموزشی جز بهترین هاست؟ و چه چیزی باعث شده است که جز بهترین ها باشد؟

اجازه دهید به 8 وب سایت eLearning نگاهی بیاندازیم


وب سایت آموزش آنلاین آکادمی خان (Khan Academy)

آکادمی خان به دلیل محبوبیت بسیار زیادش، هزینه های بالایی دریافت نمی کند. سال خان و تیمش با ایجاد منبع آموزش رایگان، آنلاین و گام به گام جایگاه خود را پیدا کرده اند و به یک استاندارد در صنعت آموزش مجازی تبدیل شده اند. آکادمی خان، راهی آسان برای دانش آموزان و دانش جویان فراهم می کند تا بتوانند به موضوع مورد علاقه خود بپردازند و شروع به یادگیری کنند.

آکادمی خان قطعا برای جوان هایی که آرزوی داشتن مهارت ها و مدارک زیادی را در سر می پرورانند، جذابیت بسیاری دارد، اما برای بزرگسالانی که مایل به ارتقاء مهارت های فنی خود هستند و یا به موضوعاتی مانند کارآفرینی علاقه مند هستند نیز، یک گزینه بسیار مناسب است.


وب سایت کورسرا (Coursera)

سایت کورسرا با موزه ها، دانشگاه ها و موسسات دیگر همکاری کرده است تا کلاس های آنلاین رایگان را در زمینه موضوعات متنوعی به دانشجویان ارائه دهد. دانش پذیران می توانند لیست دوره های آموزش مجازی این سایت را جست و جو کنند یا به سادگی به سوال "دوست دارید در چه زمینه ای بیاموزید" پاسخ دهند تا بلافاصله لیستی از دوره های مربوط به حوزه علاقه شما ظاهر شود. نحوه برگزاری دوره های آموزش مجازی در این وب سایت، مشابه سامانه مودل می باشد.

سایت آموزشی Coursera ، اطلاعات زیادی در مورد هر کلاس ارائه می دهد. شامل :

 • برنامه درسی
 • قالب دوره
 • پیش زمینه و تجربیاتی که بهتر است داشته باشید
 • مواد مورد نیاز
 • توضیحات دوره در یک نگاه
 • دانشجویانی که دوره را تمام می کنند می توانند حکمی مبنی برای اتمام موفقیت آمیز آن دوره از مربی دریافت کنند.


سایت آموزش آنلاین مدارس ما (W3 Schools)

مدارس ما یک وب سایت رایگان آموزش الکترونیکی است که به آموزش طراحی وب و جنبه های مختلف آن اختصاص دارد. دانش پذیران می توانند آن چه را که مایل به یادگیری هستند از بین دوره های متنوع انتخاب کنند:

 • آموزش آنلاین HTML
 • آموزش آنلاین PHP
 • آموزش آنلاین SQL
 • آموزش آنلاین جی کوئری
 • و غیره

برای هر مفهومی که دانش پذیران می خواهند به آن مسلط شوند، انواع مختلفی از آموزش های آنلاین را می بینند، تکالیف انجام می دهند، آزمون های آنلاین می دهند و در نهایت دوره را کامل می کنند. دانش پذیران می توانند برای اثبات میزان تسلط خود در آزمون مجازی نهایی آن شرکت کنند و در صورت پرداخت هزینه اضافی، گواهی پایان دوره دریافت کنند.


سایت تِد (TedEd)

چه کسی است که تاکنون اسم تد به گوشش نخورده باشد یا یکی از سخنرانی های تد را که در شبکه های اجتماعی مختلف  مانند فیس بوک، اینستاگرام، تلگرام و غیره به اشتراک گذاشته می شود گوش نکرده باشد؟ Ted-Ed، پر از فیلم های آموزشی در موضوعات مختلف آموزش عمومی است که به صورت رایگان قابل دسترس است. علاوه بر سخنران ها و سخنرانی های انگیزشی بی شمار، تعداد زیادی فیلم های موضوعی نیز در Ted وجود دارد. زمان اغلب آن ها کمتر از ده دقیقه می باشد که پر از اطلاعات مهم است.


سایت آموزش مجازی Codecademy

یکی از هیجان انگیزترین تحولات در دنیای فناوری، تعداد افرادی است که در حال یادگیری کدنویسی و برنامه نویسی هستند. Codecademy  از دانش آموزانش می خواهد تا هدف یا موضوع یادگیری الکترونیکی را خود انتخاب کنند و سپس دوره مناسب را به آن ها پیشنهاد می کند.

Codeacademy به این دلیل توانسته است جایگاه خود را پیدا کند که برای هر دانش آموز علاقه مند کارایی دارد و توصیه هایی عملی برای دانشجویانی که می خواهند کدنویسی یاد بگیرند، اما نمی دانند این مهارت جدید را چگونه در شغل فعلی خود اعمال کنند، ارائه می دهد.


Open Culture

Open Culture، یک وب سایت آموزشی است که در آن فرصت های رایگان آموزش آنلاین سازمان دهی شده است. دانش پذیران می توانند برای شرکت در کلاس مجازی دروس مختلفی که توسط انواع کالج ها و دانشگاه ها ارائه می شود ثبت نام کنند. این وب سایت به گونه ای طراحی شده است که به دانشجویان در هر سنی امکان دسترسی به یادگیری آنلاین و حتی امکان و شرایط صدور گواهینامه الکترونیکی تکمیل دوره آموزش مجازی را فراهم می کند.


Open Yale Courses

گرفتن کلاس های آنلاین رایگان از سایت آموزشی ییل، جذابیت خاص خودش را دارد. دوره های Open Yale، بسیار محبوب شده اند، چرا که تقریبا به هر فرد کنجکاو این امکان را می دهد که دوره هایی را تحت هدایت و راهنمایی مربیان ییل بگذارند.


Academic Earth

به جرات می توان گفت که سایت آموزش انلاین Academic Earth، بی نظیرترین مفهوم آموزش را به ارمغان آورده است. این ایده که آموزش باید در سراسر جهان قابل دسترس باشد. این سطح از دسترسی برای همه دانش آموزان مناسب و مفید است، اما به طور بالقوه برای نجات دانش آموزان در مناطق محروم است.

سایت lms

ما دانش و بستر لازم را برای افزایش کیفیت آموزش های شما داریم.برای مشاوره رایگان، همین الان با ما تماس بگیرید.

021-41986 داخلی 116

دریافت مشاوره رایگان

نظرات کاربران
نگار مرتضوی

یکی از اموزش های خاص زبان duolingo هست

0 0

رهام

این وبسایت ها بسیار کارآمد و مفید هستن ممنونم از پافکو

0 0

سلیمی

مطلب فوق العاده ای در خصوص سایت های آموزش از راه دور بود

0 0

باقری

ممنون از پافکو بابت معرفی وبسایت های آموزشی

0 0

حسام

سایت های آموزش انلاین ایرانی چی پس

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید