مقالات نرم افزار آموزش مجازی

ترند های تکنولوژی آموزشی و آموزش مجازی در 2020

تکنولوژی آموزشی و آموزش مجازی
در این مقاله، به شش مورد از فناوری های آموزشی برتر و ترند های یادگیری تعاملی و آموزش الکترونیکیدر سال 2020 که آموزشگاه های مجازی و همچنین سازمان های برای تقویت طرح های تحقیق و توسعه خود استفاده کنند را اشاره خواهیم کرد.

با ادوبی کانکت، کلاس برگزار کن!

همراه با تست رایگان


با توجه به پیشرفت تکنولوژی و تغییر و تحولات سرسام آوری که سبب می شود، نیاز به آموزش و یادگیری برای همه بیشتر از قبل احساس می شود. اکنون نه تنها به آموزش در مدارس و دانشگاه ها احتیاج داریم، بلکه همه انسان ها در همه جنبه ها و همه ادوار زندگی خود نیاز به یادگیری مداوم دارند. این نیاز برای مشاغل نیز وجود دارد، بنابراین سازمان ها باید به واحد آموزش و L &D خود توجه کنند.

ترند های برتر تکنولوژی آموزشی و یادگیری الکتونیکی در سال 2020

سال 2020 نیز مطابق سال های قبل از نظر توسعه تکنولوژی، سال پر شوری خواهد بود. ما نیز به عنوان فعالین حوزه صنعت آموزش و آموزش مجازی، و همچنین به عنوان بخش آموزش سازمان های بزرگ و کوچک باید برای آموزش و توسعه برنامه ریزی کنیم. برای این کار لازم است که با روند های به روز دنیا در زمینه تکنولوژی های آموزشی را آشنا شویم. می توان با اطمینان گفت که فناوری های آموزشی نوظهور، دنیای آموزش و دنیای کار را دگرگون خواهد کرد و از این جهت مشاغل باید نسبت به رویکرد خود نسبت به L & D خود جدی باشند.

یکی از مهم ترین تغییراتی که در سال 2019 مشاهده کردیم، یادگیری در جریان کار و اتفاقات  واقعی زندگی بود. به گونه ای که دانش پذیران اتصال و ارتباط آموزش به زندگی واقعی را بیشتر و بیشتر حس می کنند. همچنین، هوش مصنوعی در حال شکل دهی مجدد به فعالیت ها و تعاملات انسانی و مدیریت عملیات آن ها در سازمان ها مختلف است. در نتیجه، در حال حاضردست یابی غالب سازمان های مختلف به مزیت رقابتی مطلوب به توجه و استفاده آن ها از فن آوری های نوظهور بستگی دارد. البته غالبا تحولات دنیای تکنولوژی آنقدر سریع اتفاق می افتند که هم گام شدن با آن ها به سادگی امکان پذیر نیستند. به عنوان مثال، 65٪ از مدیران کسب و کار های مختلف متوجه شده اند که هوش مصنوعی یكی از جنبه های مهم است، اما تنها 26٪ از شركت های مورد بررسی عنوان کرده اند که آماده چنین تغییر و استفاده از آن هستند.

اجازه دهید،5 فناوری برتر یادگیری و ترند های تکنولوژی آموزشی در سال 2020 بررسی کنیم: 

یک - کاربرد هوش مصنوعی (AI): 

بنابر گزارش های گارتنر، تا سال 2020، ربات های هوش مصنوعی، 85 درصد از تعاملات مربوط به خدمات مشتری ها را پوشش می دهند. در حالی که، تنها 20 درصد از محتوای آموزشی توسط هوش مصنوعی تنظیم می شود. قدرت بی پایانی که هوش مصنوعی در زمینه تجزیه و تحلیل داده های آموزشی و سپس ترسیم بینش های عملی در این زمینه، سازمان های بزرگ جهانی را به استفاده از این فناوری ترغیب کرده است که نشان داده است که می تواند تاثیرات عظیمی در زمینه تحقیق و توسعه بگذارد. امروزه، هوش مصنوعی به مدیران تحقیق و توسعه کمک می کند تا آموزش های کارکنان را به روش های خلاقانه تر و پر بازده تری ارائه دهند. هوش مصنوعی به ارائه دهنده های خدمات آموزشی و همچنین مدارس آنلاین کمک می کند تا محتوای آموزشی و محتوای آموزش الکترونیکی متناسب با نیاز های دانش پذیران را از طریق توصیه های مبتنی بر داده ها، استخراج الگو های یادگیری، سبک رفتار ها، یادگیری مبتنی بر نقش و همچنین ارائه محتوای یادگیری در زمان واقعی ایجاد کنند. یادگیری شخصی سازی شده و تطبیقی با قابلیت هوش مصنوعی همچنین می تواند در ایجاد و برقراری تعامل با فراگیران بسیار موفق ظاهر شود. با این حال، اعتقاد بر این است که کاربرد هوش مصنوعی در زمینه آموزشی، هنوز در مراحل اولیه خود قرار دارد و برای بسیاری از خدمات، هنوز ابزار و راه حلی که در دسترس باشد نداده است. در شرایطی که، شرکت های جهانی فعال در حوزه تکنولوژی سخت کار می کنند تا بتوانند پلتفرم هایی برای استفاده از راه حل های هوش مصنوعی به کار گیرند. با این حال هنوز، داده های و تحلیل آن ها در اولویت اصلی از نظر هوش مصنوعی قرار دارند.

دو - بیگ دیتا و آنالیز یادگیری

محاسبه یا مهم تر از آن، نشان دادن ROI در زمینه یادگیری، دشوار است. هر روزه تقریبا حدود 2.5 کوئین تیلیون (عدد یک با 18 صفر جلوی آن) داده تولید می شود. اما تا زمانی که این داده ها سازماندهی و تجزیه و تحلیل نشوند، ارزش زیادی نخواهند داشت. اینجا جایی است که اهمیت تجزیه و تحلیل شروع می شود و به سرعت در حال تبدیل شدن به یک روش مسلم برای هر صنعت است. یکی از صنایعی که آنالیزداده می تواند تغییرات بزرگی در آن ایجاد کند، صنعت یادگیری است که در آن کلان داده های خام از فعالیت های آموزشی جمع آوری می شود ،و سپس توسط متحصصان L&D تجزیه و تحلیل می شود و با روش های مختلف از آن استنتاج و بینش های عملی استخراج می شود. قابل ذکر است که هدف از بهبود مهارت های کارکنان توسط بخش L&D مانند هر فعالیت دیگری در یک سازمان، برای تقویت کلی عملکرد سازمان و رشد کسب و کار می باشد. توسعه و اجرای آموزش و یادگیری یک راه حل ضروری برای بهبهود عملکرد هر سازمانی است.  

سه - یادگیری خود محور - پلتفرم تجربه یادگیری (LXP)

متخصصان حوزه آموزش و به خصوص اموزش مجازی، در سال های اخیر، امید بیشتری نسبت به یادگیری خود – هدایت نسبت به یادگیری اجباری و با رویکرد از بالا به پایین داشته اند. سازمان های آینده نگر به سمت رویکرد یادگیرنده محور پیش می رود. سیستم LXP، یک نسخه پیشرفته، بصری تر و انعطاف پذیر از سیستم مدیریت یادگیری LMS است، که به منظور ایجاد یادگیری تعاملی از طریق ارائه محتوای جذاب و آسان (مرتبط و سفارشی) طراحی شده است. اگر چه هنوز هم سیستم lms به عنوان راه حل پیش رو برای ارائه آموزش آنلاین می باشد، اما یک سیستم LXP، تجربه ای جدید و راحت تر را برای دانش آموزان امروزی ارائه می دهد. دانش آموزان مدرن انتظار محیط های یادگیری ساده و جذاب دارند. سیستم LXP، از طریق یادگیری مطالب، توصیه مهارت ها و توسعه و ارائه سفر های یادگیری، روش های یادگیری خودمحور را افزایش می دهد.

چهار - کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده

استفاده و کاربرد واقعیت مجازی و واقعیت افزوده (VR / AR) در صنعت اموزش الکترونیکی و آموزش ترکیبی در حال افزایش است و نوید یک راه حل واقع گرایانه برای همه افراد، همه آموزشگاه ها و همه صنایع را می دهد. واقعیت افزوده و واقعیت مجازی مدتی است که به دنیا معرفی شده است و در آموزش های سازمانی محدود به صنایع خاصی مانند صنعت حمل و نقل هوایی (آموزش خلبانی)، ساخت (شبیه سازی و آزمایش)، صنایع نظامی و صنایع مشابه است. اما امروزه، واقعیت مجازی، آرام آرام راه خود را در قالب شبیه سازی های جذاب و موثر برای انجام تمرینی کار ها قبل از اجرای واقعی آن ها، در صنایع دیگر نیز پیدا می کند. همچنین، واقعیت افزوده و واقعیت مجازی به افراد تازه کار یا بی تجربه در یک حیطه خاص، این فرصت را می دهد که مهارت هایی را که به تازگی آموخته اند در یک محیط امن تمرین کنند.

پنج - آموزش های مجازی غیر سفارشی: بازار های محتوای آموزشی آنلاین 

سازمان ها در سرتاسر جهان وقتی با چالش های کلیدی در کسب و کار خود روبرو می شوند، مجبور هستند در اسرع وقت، مهارت های کارکنان خود را ارتقا دهند، و در چنین زمانی به L&D روی می آورند. در نتیجه، متخصصان تحقیق و توسعه به یک راه حل فوری برای آموزش سریع کارمندان خود نیاز دارند. در چنین سناریوهایی، مدیران آموزش وقت یا منابع لازم برای تهیه محتوای سفارشی ندارند و از یک کتابخانه محتوای آموزش آنلاین به عنوان منابع استفاده می کنند. یک کتابخانه محتوای آنلاین مزایای متنوعی را ارائه می دهد، مانند دوره های آماده استفاده در موضوعات متنوع ، از جمله مهارت های مدیریت، فناوری اطلاعات ، فروش و بازاریابی ، امور مالی و موارد دیگر. کتابخانه های محتوای آنلاین می توانند راه حلی سریع و مقرون به صرفه برای یادگیری و با یک ROI عالی ارائه دهند.

نتبجه گیری 

در اوایل سال 2020 هستیم، آشکار است که انسان های امروزی طرفدار فناوری هستند و بدون توجه به اینکه در چه مسیر و حوزه ای فعالیت می کنند، انتظار دارند در آینده پیشرفت کنند. برای موفقیت برنامه ریزی کنند و در زمینه فناوری اطلاعات و مهارت بالایی داشته باشند. تکنولوژی یک ابزار توانمند است که پذیرش آن در کنار استراتژی های موثر آموزشی، می تواند فرهنگ یادگیری موثرتری را ایجاد کند. به خصوص برای آموزش مهارت های نرم به افراد و ارتقای دانش پذیران در این مهارت ها، مانند ارتباطات، خدمات به مشتری در آموزش به کارکنان و غیره می تواند کاربرد بسیاری داشته باشد. نرم افزار آموزش مجازی ال ام اس برای سازمان ها و شرکت هایی که به دنبال یک بخش تحقیق و توسعه ی هدفمند هستند، جز اولویت اصلی محسوب می شود.

مشاوره رایگان بگیرید.
نظرات کاربران
الهام حمیدی

فکر کن از سال 2020 آموزش مجازی تا الان جز ترند ها هست بهترین تغییر در تکنولوژی آموزشی هست

0 0

امیری

با این که مقاله قدیمی بود ولی در مورد اموزش مجازی واقعا اطلاعات زیادی کسب کردم

0 0

قنبری

راهنمایی تکنولوژی آموزش مجازی برای سال 2022 هم مقاله دارید؟

0 0

بهمنی

هوش مصنوعی حوزه آموزش و آموزش مجازی رو زیر و رو می‌کنه، شک نکنید.

1 0

سیامک

سلام
یادگیری خود محور - پلتفرم تجربه یادگیری (LXP) در آموزش مجازی بسیار جذاب بود ممنون از مطالب کاربردی شما

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید