مقالات نرم افزار آموزش مجازی

8 نکته ساخت آموزش مجازی

ساخت آموزش مجازی فراگیر

آیا همه دانش پذیران آنلاین شما از پشتیبانی لازم برای موفقیت برخوردار هستند؟ آیا آن ها راحت می توانند افکار و عقاید خود را با همسالان خود به اشتراک بگذارند؟ در این مقاله ، ما 8 نکته در جهت برگزاری آموزش مجازی فراگیر به اشتراک می گذاریم تا با کمک آن ها همه افراد بتوانند با ایجاد یک محیط فراگیرتر آموزش الکترونیکی درگیر شوند.

ادوبی کانکت


فهرست مطالب

نحوه ایجاد یک محیط آموزشی فراگیر

یک - عنصر بازی را به محیط آموزش مجازی خود اظافه کنید

دو -همکاری و فعالیت های گروهی را اضافه کنید

سه - یک گروه رسانه های اجتماعی، ترجیحا بسته، راه اندازی کنید

چهار - یک برنامه آموزش آنلاین منتورشیپ ایجاد کنید

پنج - ابزارهای پشتیبانی خودمحور تهیه کنید

شش - دسترسی را برای دانش پذیرانی با شرایط ویژه بهبود دهید

هفت - مسیر های یادگیری شخصی سازی شده ایجاد کنید

هشت - قوانین اساسی را ایجاد کنید که بر تنوع یادگیرنده متمرکز شوند

نتیجه گیری


نحوه ایجاد یک محیط آموزشی فراگیر

شما هرگز نمی دانید چه کسی ممکن است برای دوره های eLearning شما ثبت نام کند. همه آماده نیستند که وارد کانون آموزشی مشترک با همسالان مجازی خود شوند. در حقیقت ، ممکن است عده ای باشند که ترجیح می دهند به تنهایی این کار را انجام دهند و به هر قیمتی از مشارکت آنلاین اجتناب کنند. در اینجا 8 راهنمایی برای یادگیری درونگرا یا دورتر از یسایر یادگیرندگان آنلاین ارائه می شود و محیط آموزش مجازی فراگیر را تقویت می کند.


یک - عنصر بازی را به محیط آموزش مجازی خود اظافه کنید

خاصیت گیمیفیکیشن و مکانیک بازی به گونه ای است که انگیزه اضافه ای را ارائه می دهد، و همین مسئله می تواند برای ورود درون گراها به فعالیت و فرآیند آموزش و یادگیری کافی باشد. آنها می توانند با شرکت در فعالیتهای اموزش مجازی و همچنین درگیر شدن در مباحث کلاس آنلاین و به اشتراک گذاشتن نظرات خود، مدالها ، امتیازها و کلکسیون هایی را بدست آورند. راز این است که قانون پاداش تاثیر خود را خواهد گذشات. به عنوان مثال، تابلوهای رهبری و دادن جایگاه به دانش پذیر ها ممکن است گزینه مناسبی برای یادگیرندگان آنلاین باشد، زیرا این ترفند به طبیعت رقابتی تری منجر می شود.

علاوه بر این، به دانش پذیر های آنلاین تأکید کنید که چگونه می توانند از این مشوق ها بهره مند شوند و چرا باید در آن ها شرکت کنند. به عنوان مثال، آنها هر بار که در یک جلسه مجازی و گفتگوی آنلاین شرکت می کنند یا یک فعالیت همکاری گروهی را انجام می دهند، 5 امتیاز کسب می کنند، و این به بهبود کار گروهی و مهارت های بین فردی مورد نیاز در محل کار کمک خواهد کرد.


دو -همکاری و فعالیت های گروهی را اضافه کنید

صحبت از همکاری و فعالیت های گروهی، تعامل با همسالان می تواند باعث شود فراگیران آنلاین از پوسته خود خارج شوند. آنها فرصتی برای تبادل اطلاعات و همکاری برای حل چالش های مشترک دارند. نکته اصلی این است که اندازه های گروه را کوچک نگه دارید تا راحت بتوانند در روند همکاری آنلاین شرکت داشته باشند. به هر تیم یک مسئله یا تکلیف اختصاص دهید، مانند یک ارائه آنلاین یا یک گزارش پیشرفت کار. لیستی از ابزارها یا منابع مناسب، از جمله یک پلت فرم مدیریت پروژه یا سیستم مدیریت یادگیری ال ام اس یا ابزار ویدئو کنفرانس یا وب کنفرانس را برای آنها فراهم کنید تا بتواند از نقاط مختلف و دور دنیا با همدیگر ارتباط برقرار کند.


سه - یک گروه رسانه های اجتماعی، ترجیحا بسته، راه اندازی کنید

یک گروه بسته در رسانه های اجتماعی راه اندازی کنید و فقط تعدادی از یادگیرندگان آنلاین را که باهم وجه اشتراک دارند انتخاب و در آن کنید. به عنوان مثال، یک گروه تلگرامی منحصراً برای دوره آنلاین بازاریابی دیجیتال شما، یا حتی دانش آموزان آنلاینی که دارای اهداف مشابه یا علایق شخصی هستند. این به اعضای درونگرا مخاطبان شما اجازه می دهد تا درباره ایده ها بحث کنند و نظرات خود را بیان کنند. به این ترتیب ، آنها احتمالاً در ارتباط با هم نوعان خود مهارت و احساس راحتی پیدا می کنند. همچنین می توانید بحث و گفتگوی آنلاین محافظت شده با رمز عبور یا وبلاگ eLearning را ارائه دهید. در صورت داشتن نرم افزار آموزش مجازی LMS می توانید به راحتی این روش را استفاده کنید.


چهار - یک برنامه آموزش آنلاین منتورشیپ ایجاد کنید

برنامه آموزش آنلاین منتورشیپ، یک رویکرد شخصی سازی شده تر است که فراگیران آنلاین را با افرادی که سطح بالاتری در زمینه مربوط دارند با تجربه تر هستند، کنار هم قرار می دهد. به یان ترتیب آنها این شانس را دارند که بدون وجود قضاوت کل گروه، در زمینه های مربوط رشد کنند. به عنوان مثال ، مربی می تواند به دانش پذیر خود کمک کند تا شکاف مهارتی خود را رفع کند. مربیان حتی می توانند برخی از نگرانی ها و ترس های دانش پذیر ها و کار آموزان را کاهش دهند تا آن ها بتوانند مشارکت فعال تر و تاثیرگذار تری داشته باشند. سعی کنید یادگیرندگان آنلاینی که علایق مشترکی دارند یا اهداف مشترک دارند را جفت کنید. این علایق مشترک می تواند هر چیزی باشد. به عنوان مثال، هر دوی آنها به بیرون از منزل اشتیاق دارند یا در زمینه های مربوط به خود برای ارتقاء تلاش می کنند.


پنج - ابزارهای پشتیبانی خودمحور تهیه کنید

یكی از مؤثرترین ابزارهای پشتیبانی خودمحور، كتابخانه آموزش آنلاین میکروآموزش است. این مخزن آموزش آنلاین دارای ماژول های مختلف، آزمون آنلاین و فعالیت های آموزش آنلاین مختلف می باشد که کاربرد آن ها آسان و متناسب با نیازهای یادگیرندگان آنلاین است. همچنین می توانید سؤالات متداول و مباحث آنلاینی را ارائه دهید که جنبه راهنمایی فوری دارند. به عنوان مثال، یک  صفحه بحث و گفتگو که شامل نکاتیست که دانش آموزان گذشته انجام داده اند. علاوه بر ابزارهای پشتیبانی خود-راهنما، باید روش های تماس مستقیم مانند آدرس ایمیل برای مربیان آنلاین یا تسهیل کنندگان نیز ارائه دهید. که در صورت نیاز بیشتر می توانند به یادگیرندگان درونگرا بیشتر کمک کنند. مهمتر اینکه، آن ها دیگر مجبور نیستند از کمک مدرسان آنلاین برای رفع شکاف ها استفاده کنند و این به کاهش اضطراب کمک می کند.


شش - دسترسی را برای دانش پذیرانی با شرایط ویژه بهبود دهید

گروه دیگری که باید مورد توجه قرار گیرد ، فراگیران آنلاین با نیازهای ویژه است. این افراد ممکن است درونگرا نباشند. با این حال، برخی از اختلالات آنها را از درگیر شدن کامل با محتوای eLearning باز می دارد. با بهبود دسترسی، محیط آموزش مجازی فراگیری را ایجاد کنید که برای همه اعضای مخاطب شما جالب توجه و مهم تر از آن قابل استفاده باشد، حتی افرادی که نمی توانند متن را بخوانند یا به روایت شما گوش دهند. زیرنویس ها و زیرنویس های صوتی را درج کنید تا فرصت یادگیری یکسانی را به آن ها بدهید.


هفت - مسیر های یادگیری شخصی سازی شده ایجاد کنید

به دانش آموزان آنلاین این توانایی را می دهد که اهداف مخصوص به خود را یاد بگیرند که قطعا این برای آنها مناسب تر از یادگیری بی هدف یا با هدف های عمومی تر است. مسیرهای یادگیری شخصی سازی شده برای افراد درونگرا  ایده آل هستند، زیرا آن ها می توانند برای دستیابی به اهداف یادگیری بطور مستقل کار کنند. آن ها همچنین می توانند فعالیت های الکترونیکی و منابعی را انتخاب کنند که متناسب با ترجیحات شخصی آن ها باشد. روش های مختلفی برای ترکیب مسیرهای یادگیری فردی وجود دارد که شامل قراردادهای آموزش آنلاین و نقشه های دوره الکترونیکی قابل کلیک است. از قبل یادگیرندگان آنلاین خود را بررسی کنید تا تعیین کنید که کدام استراتژی برای نیاز های آنها بهتر عمل می کند. سپس می توانید طیف گسترده ای از مطالب eLearning را در آن ها بگنجانید، مطالبی که جذابیت های مختلف یادگیری را داشته باشند.


هشت - قوانین اساسی را ایجاد کنید که بر تنوع یادگیرنده متمرکز شوند

یكی از اصلی ترین دلایلی كه فراگیران آنلاین، دوره های یادگیری مجازی خود رها می كنند این است كه از قضاوت یا تمسخر می ترسند. به خصوص آنهایی که در گذشته تجربیات منفی یادگیری داشته اند. برای ایجاد یک محیط فراگیر یادگیری، تعیین قوانین اساسی در مورد احترام به تنوع یادگیرنده ضروری است. به عنوان مثال ، احترام به همه نظرات و عقاید. این دستورالعمل ها در مورد همه جنبه های دوره آموزش الکترونیکی، از بحث های آنلاین تا پروژه های آموزش همکاری گروهی، کاربرد دارند. در واقع، شما باید قوانین را به صفحه اصلی دوره آموزش الکترونیکی و کلیه گروه های مربوط به رسانه های اجتماعی الصاق کنید، تا همیشه در دسترس و توجه مخاطبان قرار بگیرد. 


نتیجه گیری 

یک محیط آموزش مجازی فراگیر با استقبال گرم همه روبرو می شود و باعث می شود آن ها با احساس راحتی ایده ها و نظرات خود را به اشتراک بگذارند. در نتیجه، آنها مزایای کامل دوره آموزش الکترونیکی شما را دریافت می کنند، همچنین بینش ها و تجربیات بی نظیری و ارزشمندی را از ارتباط با هم دوره های خود کسب می کنند.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
سمیه

لطفا نکات بیشتری برای ساخت آموزش مجازی بی نقص بفرمایید

0 0

هدایتی

حالا که کلاس های حضوری کمرنگ شدن باید کلاس های آموزش مجازی به قدری خلاقانه باشن تا دانش پذیر رو جذب کنه

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید