مقالات نرم افزار آموزش مجازی

با آموزش آنلاین کسب درآمد کن!

کسب درآمد از آموزش آنلاین
با شیوع گسترده کرونا، آموزش آنلاین رواج بیشتری یافت به طوری که  آمروزه شاهد کسب درآمد های بالای افراد به واسطه آموزش آنلاین هستیم. اما، آیا همه افرادی که به تدریس آنلاین می پردازند درآمد های آنچنانی دارند؟ برای کسب درآمد با آموزش آنلاین چه اصول و پارامتر هایی را باید رعایت کنید؟ ایجاد و فروش دوره های آنلاین برای کسب درآمد یکی از بخش هایی است که اخیراً رشد چشمگیری داشته است. تقاضا برای دوره های آنلاین معتبر بسیار زیاد است و تا سال 2026 انتظار می رود بازار جهانی آموزش الکترونیکی از کمتر از 200 میلیارد دلار در سال 2019 به 375 میلیارد دلار برسد.
در ادامه پافکو به بررسی نکاتی برای کسب درآمد از آموزش آنلاین می پردازد.

دوره آنلاین کسب و کار در مقابل کسب و کار آنلاین

راه اندازی یک کسب و کار دوره های آنلاین بسیار شبیه هر کسب و کار آنلاین دیگری است. این دو شباهت‌های مستقیمی با مدل کسب‌وکار دارند، نه تنها از نظر جزئیات تنظیم طرح کسب‌وکار و عملیات، بلکه از نظر حفظ موفقیت از طریق تمرین مداوم تبلیغات و بازاریابی.

دلایل زیادی وجود دارد که به شما می گوید چرا می بایست یک کسب و کار آموزش آنلاین را راه اندازی کنید. رایج ترین آنها این واقعیت است که همانطور که شواهد نشان می دهد، به دلیل محبوبیت روزافزون و تقاضا برای فروش دوره های آنلاین، آینده بسیار روشنی برای آن وجود دارد.

آخرین داده ها نشان می دهد که بازار یادگیری الکترونیکی در چند سال آینده بیش از دو برابر خواهد شد و تا سال 2026 از 400 میلیارد دلار (دلار آمریکا) فراتر خواهد رفت. تقاضای فزاینده هم از سوی سازندگان دوره های فردی و هم از سوی شرکت هایی است که به دنبال دوره ها و آموزش آنلاین هستند.

دوره های آنلاین هزینه کمتری دارند، انعطاف پذیری تر اند و برای تعداد زیادی از کاربران اینترنت و تلفن های هوشمند قابل دسترسی هستند. مردم اکنون در کمال آسایش از خانه یا هر کجا که هستند و بدون نیاز به رفتن به مکانی دیگر، یاد می گیرند.

در عین حال، کسب‌وکارها روی آموزش حرفه‌ای مستمر سرمایه‌گذاری می‌کنند، فریلنسرها و افراد به دنبال دوره‌هایی جهت توسعه خود هستند یا قصد دارند مهارت‌های جدید را به صورت آنلاین بیاموزند.

7 نکته برای شروع یک کسب و کار موفق در حوزه آموزش انلاین

ناامنی شغلی ناشی از همه‌گیری کووید-19 یک مزیت دارد آن هم اینکه مردم در می‌یابند که کسب درآمد آنلاین در خانه امکان‌پذیر است. اما این بدان معنا نیست که آسان است. مثلا، شما باید مهارت‌های مناسبی برای برگزاری یک کنسرت آنلاین داشته باشید، به یک شرکت از راه دور کمک کنید تا مشکلات مبرم خود را حل کند، یا ایده‌ای بزرگ داشته باشید که در اینترنت به فروش برسد.

برای پیوستن به صنعت آموزش مجازی و کسب درآمد از آموزش آنلاین، هیچ زمانی بهتر از اکنون نبوده است. با توجه به اینکه بازار مربوط به صنعت آموزش آنلاین در سال 2016، تنها در ایالات متحده از مرز 150 میلیارد دلار عبور کرده است - که نزدیک به 65 میلیارد دلار آن توسط شرکت ها به ارائه دهندگان آموزش شخص ثالث واگذار شده است - مطمئناً دیگر صنعت امتحان خود را پس داده و به دوران شکوفایی خود رسیده است.

کلاس آنلاینتو رایگان برگزار کن! با ادوب کانکت


این صنعت آماده رشد هر چه بیشتر است و درآمد آموزش آنلاین روز به روز در حال افزایش است. چرا که کانال ها و موسسه های آموزش سنتی با موج قدرتمند آموزش آنلاین و امکان آموزش انعطاف پذیر و یادگیری مبتنی بر تقاضا و در دسترس مختل می شوند. و همه این حرف ها حتی برای قبل از کاربرد واقعیت مجازی در آموزش است. با آمدن واقعیت مجازی قطعا شاهد تحول گسترده تری را در صنعت آموزش و کسب و کارهای مبتنی بر آموزش آنلاین خواهیم بود. 

الان زمانی عالی برای پیوستن به صنعت آموزش آنلاین و راه اندازی یک کسب و کار مبتنی بر آموزش آنلاین است. البته که شروع کسب و کار آموزشی آسان نیست و مانند شروع هر تجارت دیگر، مشکلات و دلهره های خاص خود را دارد. خبر خوب این است که بازار آموزش الکترونیکی و اموزش مجازی در حال رونق گرفتن است. ابزار هایی که اکنون در اختیار شما قرار دارد، هیچ وقت به خوبی الان نبوده است. تنها با کمی اشتیاق و شور و استعداد می تواند راه طولانی موفقیت را برای شما را کوتاه کند. 

علاوه بر این، شما به راهنماهای سازنده ای مثل همین مقاله درباره کسب درآمد از آموزش آنلاین دسترسی دارید، که می توانند بسیار کمک کننده باشند. این مقاله به شما نکاتی را که برای راه اندازی یک کسب و کار مبتنی بر آموزش آنلاین نیاز دارید را بیان می کند. بدون هیچ حرف اضافه ای سراغ 7 نکته در مورد راه اندازی یک شرکت آموزشی و موفقیت آن می رویم. 


یک - یک کار درست، کار می برد!

می دانیم که شما به تدریس یا نوشتن مطالب آموزشی علاقه مند هستید، اما این به تنهایی برای کسب درآمد از آموزش آنلاین کافی نیست. برای اداره یک کسب و کار آموزشی موفق، باید برای اداره یک تجارت نیز اشتیاق داشته باشید. به این معنی که شما باید مایل باشید تمام کارهای مرتبط با تجارت را انجام دهید که ممکن است هیچ ارتباطی با مأموریت اصلی شما- یعنی آموزش افراد-  نداشته باشد. مواردی مانند توجه به کتاب های بیزینسی، انجام امور مالیاتی، خرید لوازم اداری، مدیریت مردم ، مواجهه و انجام کار های طاقت فرسای اداری، و از همه مهمتر - ایجاد هدایت و تبلیغ محصول خود. 
گوشواره: شروع و راه اندازی یک کسب و کار مبتنی بر آموزش آنلاین، مانند راه اندازی هر کسب و کار دیگری، نیازمند انجام کارهایی غیر مرتبط با امر دوره های آموزشی آنلاین است. کارهایی از قبیل کارهای اداری، اجرای تبلیغات محصول و غیره. 

شما نباید به انجام این کار ها با رویکردی منفی نگاه کنید و باید برای اجرای آن ها نیز شور و اشتیاق داشته باشید. به خصوص اگر در شروع کار تیم شما کوچک باشد، انجام این مسئولیت ها به عهده شما خواهد بود. با رشد کسب و کارتان، می توانید افراد دیگری را برای آن نقش ها (دبیران ، تیم فروش و غیره) استخدام کنید تا خودتان روی کارهایی در آموزش آنلاین که بیشتر علاقه دارید، متمرکز شوید. 


دو - ارزش و اعتبار خود را ابلاغ کنید

هیچ کس سراغ محصولات و دوره های آموزش انلاین شما نخواهد آمد، مگر اینکه آن ها از خدمات شما اطلاع داشته باشند. چرا که همیشه رقبایی وجود دارند که اگر دیر بجنبید، مردم سمت محصولات آن ها خواهند رفت. در واقع، سوالی که دائما باید از خود بپرسید چگونگی راه اندازی شرکت آموزشی نیست بلکه نحوه تبلیغ و ارتقا آن است. حتی اگر معتقد باشید که محصول شما خودش سخن می گوید و نیازی به تعریف ندارد، باز هم باید برای آن تبلیغ کنید. با طراحی یک وب سایت زیبا شروع کنید، محصول و برند خود را از طریق وبلاگ ها، شبکه های اجتماعی و انواع دیجیتال مارکتینگ پخش کنید. برای برخی از تبلیغات هزینه کنید و مهم تر از همه این ها بازار هدف خود را بشناسید و روی آن مطالعه کنید. سه - به نیاز ها و سلیقه هایی پاسخ دهید که بزرگ های این صنعت نداده اند.


سه - به نیاز ها و سلیقه هایی پاسخ دهید که بزرگان صنعت آموزش آنلاین جوابی به آنها نداده اند

در ابتدای کار که شما یک استارت آپ نوپا در بستر آموزش انلاین هستید، به مقابله با غول های این عرصه نروید. حتی اگه سرمایه قابل توجهی دارید. در عوض سعی کنید شکافی را پر کنید که آن ها پوشش دهی نکرده اند یا حداقل کار خوبی در آن زمینه ارائه نداده اند. همچنین می توانید یک رویکرد آموزشی جدید ارائه دهید یا مخاطبانی را پیدا کنید که مورد توجه بزرگان صنعت قرار نگرفته اند. مزیت رقابتی شما به عنوان یک بازیکن کوچکتر در صنعت آموزش چابکی شماست. یعنی رفتن به سمت مسیر هایی که شرکت های بزرگتر با بازار های انبوه نمی توانند یا نمی خواهند در آن ها سرمایه گذاری کنند. استفاده از یک نرم افزار ال ام اس کاستومایز این امکان را به شما می دهد که خدمات خود را بر اساس نیاز های مشتریان خود شکل دهید، نه اینکه آن ها را توانایی های محدود خود تطبیق کنید. 


چهار - مخاطبان و مشتری های کسب و کار اموزش انلاین خود را بشناسید

چیز دیگری که بازیکنان بزرگ عرصه های مختلف تجارت برای کسب درآمد از آموزش نمی توانند به خوبی انجام دهند، و مزیت رقابتی شما در هنگام شروع کسب و کار خودتان محسوب می شود، شناختن مشتری ها و مخاطبان هدف است. گرچه هیچ راه و رازی برای چگونگی فروش آموزش ها وجود ندارد، اما درک نیاز های خاص و واقعی مشتری ها و تمایل به برآورده کردن آن ها قدم بزرگی است و می تواند تاثیر زیادی داشته باشد. با این حساب، در حالی که شرکت های آموزش انلاین بزرگ، از مواد و ابزار های بازاریابی عمومی استفاده می کنند، شما باید با مشتریان ملاقات و بحث کنید و برای مشتری های خود راه حل های شخصی سازی شده ارائه دهید. در جایی که آن ها پشتیبانی از مشتری های خود را بروسن سپاری می کنند شما باید سعی کنید با برقراری یک تماس شخصی، یک پاسخگویی عالی به آن ها ارائه دهید. به تماس ها و ایمیل های مشتریان خودتان پاسخ دهید. داشتن یک خط مستقیم برای ارتباط با مشتریان می تواند بینش زیادی در مورد نیاز های آن ها به شما دهد. 


پنج - همیشه برای گام بعدی رشد خود آماده باشید

شما ممکن است امروز کوچک باشید، اما با رشد شرکت، تجارت شما رشد خواهد کرد. وظیفه شما به عنوان بنیانگذار سیستم آموزش آنلاین این است که شرکت خود را برای مرحله بعدی رشد آن آماده کنید. اگر امروز یک تیم دو نفره هستید که کارهایتان را در خانه انجام می دهید، باید برای اجاره فضای دفتر خود و استخدام 2-3 نفر دیگر برنامه ریزی کنید. اگر در حال حاضر ده ها نفر هستید، فکر افتتاح دفتر در یک شهر دیگر یا شروع کار با همکاران جدید منطقی به نظر می رسد. در هر مرحله از رشد نیز باید ارزیابی مجدد انجام دهید و استراتژی های سرمایه گذاری خود را بر اساس آن ها بازبینی کنید. به عنوان مثال، باید به این نکته توجه کنید که کدام یک از جنبه های ارائه شما در بستر آموزش اینترنتی تاکنون بیشترین موفقیت را به ارمغان آورده است یا اینکه کدام روند صنعت آموزش آنلاین امیدوار کننده تر به نظر می رسند و در راستای آن ها سرمایه گذاری کنید.

کسب درآمد از آموزش آنلاین
شش - شرکایی پیدا کنید که ارزش کسب و کار شما را چند برابر کنند

به عنوان یک شرکت کوچک، شما نمی توانید همه کارها را خودتان انجام دهید و به هیچ وجه هم نباید انجام دهید. به عنوان مثال، به عنوان یک تجارت کوچک، دیگر نیازی نیست مانند شرکت هایی مانند Apple یا Google به ایجاد بخش بازاریابی مخصوص به خود بپردازید. شما همیشه می توانید یک شرکت بازاریابی را استخدام کنید تا در زمینه تبلیغ محصولات و آموزش انلاین به شما کمک کند. بعداً با افزایش درآمد، ممکن است تصمیم بگیرید که روی یک یا دو استخدام تخصصی سرمایه گذاری کنید، که آن ها بر فعالیت های بازاریابی شما نظارت داشته باشند.

به همین ترتیب، شمانیازی ندارید که خودتان بستر آموزش آنلاین خود را بسازید- که می تواند یک تلاش بزرگ، پرهزینه و چند ساله باشد. به جای آن می توانید از محصولات شرکت هایی که سیستم های LMS ارائه می دهند استفاده کنید. نرم افزار هایی که قابلیت برچسب زدن سفید آن ها به شما این امکان را می دهند که برند کسب و کار آموزشی خودتان را روی آن پروموت کنید. در نهایت شما با کاهش چنین هزینه هایی و عدم صرف انرژی اضافی روی زمینه های غیر مربوط به تخصصتان، نه تنها در هزینه ها صرفه جویی می کنید بلکه خواهید توانست انرژی بیشتری روی تجارت اصلی خود بگذارید.


هفت - ارزش خود را ثابت کنید

برای کسب درآمد از آموزش انلاین، شما باید در آموزش آنلاین افراد اشتیاق داشته باشید، و همچنین باید محصول خوبی داشته باشید. البته این توصیه فقط برای کسانی که می خواهند یک کار آموزشی را شروع کنند نیست بلکه برای هر کارآفرینی صدق می کند. اگرچه صنعت آموزش در مقایسه با سایر صنایع، نسبت به محصولات بد و خدمات بد حساس تر است. شما همیشه باید برای توجیه و اثبات ارزش خود برای مشتریان موجود و آینده آماده باشید و همیشه باید در جهت ارائه آموزش های مؤثر تر تلاش کنید. به عبارت دیگر ، همه چیز را اندازه بگیرید (یک سیستم lms با قابلیت گزارش دهی خوب کمک کننده خواهد بود). همچنین از ویژگی هایی که باعث افزایش تعامل می شود (مواردی مانند بازی سازی ، تعامل ، میکروآموز و غیره) استفاده کنید.

نکته مثبت این است که اگر پرشور باشید، و اگر از یک سرویس آموزش آنلاین (سرویس ال ام اس) کارآمد استفاده کنید، صنعت آموزش آنلاین نه تنها یک صنعت بزرگ برای حضور در است بلکه بستری است که در حال حاضر، تمام پتانسیل های خود را نمایش می دهد و فرصتی بی بدیل برای سرمایه گذاری است.

پافکو مفتخر است تا چنانچه نیاز به دریافت مشاوره و کسب اطلاعات بیشتری درباره کسب درامد از آموزش آنلاین دارید و یا چنانچه قصد خرید lms را دارید، به شما مشاوره رایگان ارائه دهد. 

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
علیزاده

من چجوری میتونم داخل اموزش انلاین ام دانشجو جذب کنم

0 0

سلطانی

سلام من چجوری میتونم با اموزش انلاین دانشجو جذب کنم و دانشجو هام رو بیشتر کنم

0 0

عسگری

برای مورد اخری به نظرم به جای شرکای بهتره مدرس های خوبی باید داشته باشیم

0 0

مریم تهرانی

اموزش انلاین خیلی خوبه من خودم برای کلاس هام به صورت اانلاین میرم

0 0

امیر محمدی

برای آموزش آنلاین نیاز به هزینه ی اجاره ی اموزشگاه نیست و خیلی به صرفه س

0 0

شهاب نوری

بهترین راه کسب درآمد از راه دور راه اندازی آموزش آنلاین هست

0 0

محمد امینی

یکی از بهترین راه های کسب درآمد برای مدرسان و استادها آموزش بصورت مجازی و آنلاین هست

0 0

لیلی

از مطالبتون درمورد کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین متشکرم برای من مفید بود

0 0

رویا

به نظر من کسب درامد از آموزش آنلاین هم خیلی ساده ست هم خیلی به صرفه نه اجاره مکان داری نه هزینه های اضافی واقعا عالیه مرسی پافکو

0 0

رزیتا

کسب درآمد از آموزش آنلاین بر خلاف تصور عموم مردم، خیلی راحته فقط کافیه روش های اون رو بلد باشیم و سرور مناسب داشته باشیم

0 0

حیدرزاده

درآمد آموزش آنلاین چندین برابر آموزش سنتیه

0 0

تینا

شناسایی صحیح مخاطب هدف برای کسب درآمد از آموزش آنلاین ضروریه

0 0

آرین

با شیوع کرونا بساری از آموزشگاه ها به فکر کسب درآمد از طریق آموزش آنلاین افتادن

0 0

شهابی

این روزا افراد زیادی با آموزش آنلاین درآمد های خوبی کسب میکنن

0 0

اویسی

به نظر من اگر کسی تدریس خصوصی داره از طریق آموزش آنلاین به خوبی میتونه کسب درآمد کنه

1 0

جواهرزاده

سلام

کسب درآمد از آموزش آنلاین برای من یک رویا بود الان یک آموزشگاه انلاین دارم و از یک طرف استاد را انلاین دارم از طرفی دانشجویان را و جالب اینکه هیچ فضای فیزیکی ندارم از پافکو هم ممنونم برای پیاده سازی کسب و کار من ،و به دوستانی که اعلام میکنند کار نیست از روش انلاین میتونید کلی کسب درامد و سود داشته باشن!!

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید