مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم LMS

مهم ترین نکات در گزارش های سیستم lms
سیستم های LMS در بخش آموزش موثر هستند، زیرا بینش هایی مبتنی بر داده ها را در اختیار معلمان می گذراند که به آن ها کمک می کنند.

اگر قرار است یک LMS به شما در اجرای آموزش آنلاین کمک کند، گزارش LMS نشان می دهد که آیا در تلاش های آموزشی خود موفق هستید یا خیر. به لطف گزارش‌های LMS، معیارهای کلیدی برای اندازه‌گیری یادگیری الکترونیکی و ارزیابی فراگیران به دست می‌آورید.

با adobe connect، تدریس کن!

همراه با تست رایگان

  • می توانید با داده های سیستم های LMS، دانش آموزانی را که ممکن است در معرض شکست تحصیلی قرار داشته باشد شناسایی کنید.
  • استفاده از یادگیری ترکیبی را وارد کلاس کنید.
  • محدوده ها و نقاط ضعف و نقاط قدرت را برای هر دانش آموز مشخص کنید.

با همان روش هایی که یک سیستم مدیریت یادگیری به معلمان کمک می کند تا در کنار دانش آموزان خود مؤثرتر باشند، گزارش های LMS می تواند به مشاغل کمک کند تا در توسعه کارکنان موثرتر باشند - که البته این مسئله می تواند بر حفظ و بهره وری آن ها تأثیر مثبت بگذارد.

میزان علاقه مندی و درگیری نسبت به کار در میان کارکنان در سراسر دنیا کم است. یکی از عواملی که روی میزان این تعامل و درگیری تاثیر می گذارد این است که آیا این کارمند احساس می کند که "فرصتی برای رشد" داشته است؟ و آیا "شخصی در محل کار وجود دارد که پیشرفت شما را ترغیب کند؟".

سیستم های LMS، نه تنها آموزش و توسعه دانش آموزان و دانش جویان و کارمندان را خودکار و دیجیتالی می کند. گزارش هایی نیز تولید می کند که می توانند ابزار های ارزشمندی برای محک زدن پیشرفت و عملکرد آن ها باشند. این گزارش به مدیران آموزش و رهبران مشاغل این امکان را می دهد تا دسترسی و بینش بیشترس نسبت به وضعیت توسعه دانش آموزان، دانش جویان و کارمندان داشته باشند.

البته به این نکته توجه داشته باشید که ابزار های گزارش دهی سیستم lms فقط برای افرادی که می دانند از آن ها چگونه استفاده کنند، موثر هستند. مدیران باید بدانند که در گزارش های LMS خود به دنبال چه کاری باشند تا بتوانند اقدامات مناسب را انجام دهند. وقتی مدیران می دانند که به دنبال چه چیزی هستند و چگونه می توانند از داده ها استفاده کنند، می بینند که توسعه مبتنی بر نقاط قوت تأثیر آماری بر همه چیز از گردش مالی آموزشگاه و سازمان گرفته تا سود شرکت ها دارد.

اگر مطمئن نیستید که در گزارش های LMS خود به دنبال چه چیزی باشید، در این مقاله سه مورد برای شروع به شما معرفی می کنیم:

یک - داده های ارزیابی

مطمئنا آمار مربوط به نرخ تکمیل دوره مفید است. اما بیشتر ِ ما احتمالا یک دوره و یک آموزش مجازی را تکمیل کنیم بدون آن که از آن استفاده زیادی کنیم یا چیز زیادی از آن یاد بگیریم. مثلا ممکن است آموزش را روشن کنیم و در عین حال مشغول کار دیگری بوده و به مباحث و محتوای آموزش بی توجه باشیم.

هدف از ارزیابی داده ها فقط برای شناسایی دانش پذیرانی نیست که عقب می افتند، بلکه ارزیابی داده ها همچنین فرصتی برای بهبود بخشیدن و پیشرفت دپارتمان های آموزشی است. اگر دانش پژوهان در ارزیابی یک آموزش و دوره خاص، نتایج پایینی بگیرند. ممکن است نشانه این باشد که آموزش ها خیلی دشوار است یا محتوای آن ها خیلی جذاب نیست. شاید وقت آن رسیده است که دوباره محتوای آموزش را مرور کنید یا رویکرد جدیدی مانند بازی سازی و گیمیفیکیشن را امتحان کنید. پس از اجرای این تغییرات، می توانید از همان گزارشهای LMS استفاده کنید تا ببینید کدام روش ها بیشترین تأثیر را در یادگیری دارند.

دو - جذابیت و ایجاد درگیری شخصی

سیستم های ال ام اس برای ردیابی آموزش های مورد نیاز بسیار عالی هستند، اما در عین حال در شناسایی افرادی که برای رشد شخصی خود در تلاش هستند، فراتر از آن عمل می کنند. با استفاده از داده های مربوط به مشاغل دوره، مدیران می توانند تعیین کنند که کدام یک از کارمندان علاقه مندی بیشتری به محتوای توسعه حرفه ای اختیاری دارد. چه دوره هایی را می گذرانند؟ آیا آن ها به موضوع خاصی علاقه دارند؟ آیا آن ها خارج از نیازهای رشته تحصیلی و یا شغل عادی خود، به دنبال مهارت دیگری هستند؟

سه - بازخورد دوره

داده های سیستم های LMS، تنها بازتاب دهنده کیفیت و کمیت توسعه دانش پذیران نیستند، لکه نشان دهنده اثر بخشی مدیریت آموزش و مربی دوره آموزش مجازی نیز هستند. این بسیار مهم است که شما در تمام آموزش های خود بخشی را برای نظرسنجی ها و فرصت هایی برای بازخورد در نظر بگیرید – و بسیار مهم است که به این بازخورد توجه داشته باشید. گزارش های LMS با تجزیه و تحلیل داده ها و تهیه راه های آماده سازی عملی این امر را آسان تر می کنند.

شما می توانید از بازخورد های مربوط به دوره های آموزش الکترونیکی برای تعیین فرصت های جدید یادگیری و پیشرفت در دوره های موجود و همچنین فرصت هایی برای آموزش جدید استفاده کنید. زمانی که دانش پذیران از یک طراح دوره راضی هستند، می توانید از آن طراح در ایجاد دورهای یادگیری و یادگیری تعاملی دیگر نیز استفاده کنید. و همچنین با استفاده از بازخورد ها می توانید تلاش های آینده آموزشی خود را اولویت بندی و جهت دهی کنید. نه اینکه تنها بر اساس حدس و گمان پیش روید.

برای کسب کردن حداکثر استفاده از آموزش الکترونیکی، دانش پذیران شما باید با هر چه بیشتر با سیستم درگیر شوند و درگیر شوند. گزارش های صحیح LMS، به مدیران کمک می کند تا اطمینان حاصل کنند که دانش پذیران در حال رشد هستند و مباحث مناسب، مربیان و فرصت های درستی به هر یک از آن ها ارائه می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید.
نظرات کاربران
طاهری

ایا تو lms این امکان وجود داره که بتونم از ورود خروج دانشجوهام گزارش بگیرم

0 0

میری

گزارش گیری از عملکرد افراد چه اساتید و چه دانش آموزان یکی از بزرگترین مزایای نرم افزار ال ام اس برای ما بود.

0 0

خالدی

سلام
برای استفاده از امکانات گزارش سازی پیشرفته lms مودل دنبال آموزش هستم
لطفا راهنماییم کنید
ممنون

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید