مقالات نرم افزار آموزش مجازی

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز
آموزش مناسب نیروی کار می‌تواند به یک نیروی کار شادتر، راضی‌تر و علاقه‌مندتر منجر شود، که به نوبه خود باعث کاهش گردش مالی و هزینه‌های استخدام و معارفه کارکنان جدید می‌شود. در نتیجه می‌توان گفت که آموزش کارکنان مزایای زیادی را به دنبال دارد.

نرم افزار ادوبی کانکت

همراه با تست رایگان


اما تولید یک آموزش موثر و طراحی برنامه آموزشی، کار آسانی نیست. پاره ای از مشکلات رایج عبارتند از ایجاد آموزش هایی که یک هدف واقعیِ کسب و کار پشت آنها نیست، یا ممکن است برای مشکلی باشند که کلا آموزش قادر به رفع آن نباشد، یا بدون شناسایی هدف واقعی آموزش باشد، و یا شامل اطلاعات بیش از حد باشند. یا شاید همه این موارد.

خب، چگونه می توان برای آموزش کارکنان، مواد آموزشی موثری ایجاد کرد؟ طراحی برنامه آموزشی برای نیروی کار چگونه است؟

در ادامه یک برنامه 8 مرحله ای برای کمک به ایجاد مواد آموزشی موثر تر برا کارکنان آماده کرده ایم. در مورد هر کدام از این مراحل کتاب های کاملی نوشته شده است، بنابراین در مورد آن ها بیشتر از چیزی که در این جا نوشته شده است می توان گفت. این مقاله را به عنوان یک راهنمای جمع و جور برای شروع کار شما برای ایجاد مواد آموزشی نیروی کار آماده کردیم تا در هر زمانی در دسترس شما باشد.

در قسمت نتیجه گیری این مطلب، بخشی به نام "قدم بعدی چیست؟" اضافه شده است. این بخش سعی دارد بگوید که هیچ دستورالعمل شسته و رفته ای در مورد طراحی، توسعه، تحویل و ارزیابی انواع آموزش وجود ندارد و بهترین راه این است که خودتان یک یاد گیرنده مادام العمر باشید. بله! فردی که همیشه اطلاعاتش را به روز نگه می دارد.


مرحله 1 طراحی برنامه آموزشی : نیاز های آموزشی را ارزیابی کنید.

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز
8 گام برای طراحی برنامه آموزشی موفق


کسی را تصور کنید که در انجام کاری یا فهمیدن مسئله ای مشکل دارد، و فکر می کند یک برنامه آموزشی جدید ممکن است آن را حل کند. به عنوان مثال، مدیر تولید می گوید که لازم می داند که کارکنانش کارآمدتر شوند و واحد های بیشتری از یک محصول را تولید کنند. پیش از آن صدای کسی دربیاید، مواد آموزشی را ایجاد می کند و آموزش می دهد، در این مرحله ایده خوبی است به عقب برگردیم و وضعیت را ارزیابی کنیم. این همان چیزی است که نیازهای آموزشی برای ارزیابی لازم دارد.

ارزیابی نیازهای آموزشی پایه یک فرآیند چهار مرحله ای است. این مراحل عبارتند از:

 • تعریف یک هدف کسب و کاریِ روشن، که آموزش شما از آن پشتیبانی خواهد کرد.
 • تعیین کارهایی که نیاز است کارکنان انجام دهند تا بتوان گفت که شرکت به آن هدف دست یافته است.
 • مشخص کردن فعالیت های آموزشی که به کارگران در انجام وظایف کمک می کند.
 • تعیین خصوصیات یادگیری خاص کارگران که سبب موثرتر شدن آموزش خواهد شد.

آسان به نظر می رسد، اما اجازه دهید این چهار مرحله را کمی بیشتر باز کنیم.

تعیین هدف کسب و کار آموزش:

اگر دلیل انجام یک آموزش مشخص نیست، یا اگر مستقیما از یک هدف کسب و کاری پشتیبانی نمی کند، آن آموزش را انجام ندهید. اهداف کسب و کار شامل مواردی مانند افزایش درآمد و کارآیی، کاهش هزینه ها و هدر رفت، حمایت از یک محصول جدید، تدریس یک فرآیند جدید تولید یا فرآیند تغییر یافته و تطابق با مقررات است. به عنوان مثال، یک هدف کسب و کاری می تواند آموزش کارکنان برای ایجاد یک محصول جدید باشد.

تعیین کارهایی که نیاز است کارکنان انجام دهند:

پس از اینکه اهداف آموزش را تعیین کردید، بپرسید که برای رسیدن شرکت به این هدف کارکنان باید چه کاری انجام دهند. در طول این مرحله، "شکاف عملکردی" بین آنچه کارکنان در حال حاضر انجام می دهند و آن چه که باید انجام دهند را شناسایی می کنند. برای مثالِ محصول جدید، ممکن است نیاز باشد که کارکنان محصول جدید را بشناسند، از چگونگی تولید آن و (مهم تر از همه) کارهایی که باید در روند کار خودشان برای محصول جدید انجام دهند آگاه شوند.

تعریف فعالیت های آموزشی که به کارگران کمک می کند تا انجام کارها را یاد بگیرند:

تا الان مشخص کرده اید که کارکنان با آموزش های شما برای چه کاری آماده خواهند شد، اکنون باید فعالیت های جهت دار آموزشی را تعریف کنید که بتوانید آن ها را برای انجام این کارها آموزش دهید. در ادامه مثال خودمان، این فعالیت آموزشی می تواند ترکیبی از یک توضیح سریع و کوتاه از محصول، یک مرور سریع و کوتاه از روند تولید و آموزش و تمرینی عملی از آن چه که لازم است در کار خودشان انجام دهند باشد.

شناخت مشخصات کارکنان که سبب موثرتر شدن آموزش ها می شود:

در نهایت، ویژگی های کارکنان خود را در نظر بگیرید تا قادر باشید نوع آموزش هایی را که برای آن ها مفید است را بفهمید. شاید در یک دنیای کامل، شما بتوانید به هر نفری آموزش شخصی دهید، اما این همیشه امکان پذیر نیست و ممکن است در مواقعی لازم باشد که ویژگی های گروه را به صورت متوسط در نظر بگیرید. این قبیل مسائل را در نظر بگیرید: آن ها با اموزش مجازی و آموزش مبتنی بر کامپیوتر راحت تر هستند یا آموزش مدرس محور؛ آموزش خود راهبر را ترجیح می دهند یا آموزش گام به گام و یا اینکه دوست دارند در محیط یاد بگیرند؛ آن ها جوان هستند یا مسن؛ آن ها از طریق گوش دادن بهتر یاد می گیرند یا خواندن یا انجام دادن؟ و موارد مشابه دیگر. به دلیل اینکه ایجاد آموزشی یکنواخت و مناسب برای همه سخت است، آموزشی را در نظر بگیرید که جنبه های مختلف را ترکیب می کند، این موضوع به شما فرصت رسیدگی بهتر به همه دانشپذیران را خواهد داد.  

سامانه آموزش مجازی LMS ال ام اس، با ویژگی هایی که دارد می تواند به شما در اجرا و پیاده سازی مراحل گفته شده کمک کند. با استفاده از سیستم lms به راحتی می توانید انواع مختلفی از دوره های اموزش مجازی و آزمون مجازی را  برای طیف گسترده ای از کارکنان طراحی و اجرا کنید. نرم افزار ال ام اس این قابلیت را در اختیار شما قرار می دهد که به راحتی آموزش ها را برای تک تک افراد شخصی سازی کنید. علاوه بر این، انعطاف پذیری سامانه LMS این امکان را می دهد که هر کدام از کارکنان شما مطابق با سرعت یادگیری خود، دوره آموزشی را دنبال کند، در هر مکانی که برایش راحتتر است و در هر زمانی که مشغله کمتری دارد به یادگیری بپردازد. همچنین ال ام اس با ذخیره و آرشیو اطلاعات فرد دانشپذیر به شما در شناخت وی و ایجاد دوره های آموزشی بعدی برای او یاری می کند. 


مرحله 2 طراحی برنامه آموزشی: اصول یادگیری بزرگسالان را در نظر داشته باشید


بله! قدم آخری که در مرحله اول بیان شد، شامل این مسئله نیز می باشد. حق با شماست! اما این مسئله آن قدر اهمیت دارد که به تنهایی مورد توجه و بررسی قرار بگیرد.

کارکنانی که می خواهید آموزش دهید، بزرگسال هستند و بزرگسالان ویژگی های خاصی دارند که برای موثر بودن آموزش باید مورد توجه قرار گیرند. اگر در دوره آموزشی شما این اصول رعایت نشوند، سرمایه ای که برای آن خرج می کنید  هدر می رود و فایده ای نخواهد داشت.

خب اصول آموزش بزرگسالان چه هستند؟ یاد گیرنده های بزرگسال :

 • خود گردان هستند
 • با تمام عقاید و دانش و تجربه ای که تاکنون در زندگی کسب کرده اند در آموزش شرکت می کنند.
 • هدف گرا هستند
 • آموزش هایی را می خواهند که به آن ها مرتبط باشد
 • آموزش هایی را می خواهند که فعالیت محور باشند
 • زمانی یاد می گیرند که ببینند "چیزی در آن برای آن ها وجود دارد"
 • می خواهند احساس خوبی داشته باشند

شما در ارزیابی نیازهای آموزشی خود می توانید ببینید که چگونه این اصول به ویژگی های یاد گیرنده شما مربوط است. و تصور کنید که آن ها تا چه میزان می توانند بر آموزش شما در طول طراحی و تحویل تاثیر گذارند.

خوشبختانه اموزش الکترونیک با استفاده از یک سیستم آموزش مجازی LMS، به همه اصول آموزش به بزرگسال ها پاسخ مناسبی دارد. آموزش هایی که با سیستم مدیریت یادگیری ارائه می شوند، اجازه مطالعه و یادگیری خودگردان را به دانشپذیران می دهند، می توانند بر اساس دانش و تجربه ی شخص فراگیر شخصی سازی شوند، با اضافه کردن فاکتورهایی مانند استفاده از گیمیفیکیشن در دوره های آموزشی و همچنین ارائه گواهی های تکمیل دوره می تواند حس خوب و انگیزه ادامه دادن به دانش پذیر ها بدهد. 


مرحله 3 طراحی برنامه آموزشی: اهداف یادگیری را تعیین کنید


قبل از شروع هر گونه آموزشی، خیلی مهم است که لیستی از اهداف یادگیری ایجاد کنید.

اهداف یادگیری لیستی از کارهایی است که کارکنان بعد از اتمام آموزش، باید بتوانند انجام دهند. این اهداف همان نقشی را دارند که ستاره قطبی در جهت یابی دارند و همه جنبه های آموزش شما را جهت دهی خواهد کرد. هنگامی که اهداف یادگیری را ایجاد می کنید، محتوایی ایجاد کنید که تنها اهداف را پوشش می دهد و غیر از آن شامل چیز دیگری نباشد. علاوه بر آن، هر آزمونی، آزمایشی، مطالعات موردی و یا تمرینات عملی که در طول آموزش انجام می شود باید درک و مهارت کارکنان در این اهداف را ارزیابی کند. و در نهایت، برای ارزیابی اثربخشی آموزش باید بر رصد عملکرد کارکنان هنگام بازگشت آن ها به کار تمرکز کند.

اگر بخواهم به صورت مبالغه آمیز بگویم، آموزش شما باید همه این اهداف یادگیری را شامل شود و از طرف دیگر همه آموزش شما باید این اهداف باشند و چیز اضافه تری نداشته باشد.

در مورد اهداف یادگیری می توان تا فردا حرف زد؛ ما به طور خلاصه چند راهنمایی در زیر آورده ایم.

 این اهداف می توانند در مورد دانش، مهارت ها و یا نگرش ها سخن بگویند:

یک هدف یادگیری می تواند مواردی را که یاد گیرنده های شما باید بفهمند باشد، به طور مثال جریان کاری یک ماشین؛ یا مهارت هایی که آن ها باید کسب کنند، مثلا ریختن مواد در آن ماشین؛ و نگرش هایی که کارکنان شما می توانند داشته باشند، مثلا میزان اهمیتی که آن ها به تحویل کامل مواد در دستگاه می دهند تا بهترین محصول ممکن تولید شود.

آن ها را طبق معیارهای اسمارت (SMART) انتخاب کنید:

هدفی که می نویسید باید 5 ویژگی داشته باشد که به طور اختصار با کلمه SMART شناخته می شود. هدف باید مشخص (Specific) باشد، به این معنی که بسیار واضح است و معنای آن برای همه روشن باشد. قابل اندازه گیری (Measurable) باشد، به این بتوان رضایت و قانع شدن یاد گیرنده را اندازه گرفت. باید قابل واگذاری() باشد، به این معنی که مشخص شود که چه کسی مسئول اجرای آن است. واقع گرایانه (Realistic) باشد، به این معنی که مشخص شود با منابع موجود، چه نتیجه ای را به طور واقع گرایانه می توان انتظار داشت. و باید زمان مند(Time-related) باشد، به این معنی که یاد گیرنده بداند که چه زمانی باید انتظار رسیدن به هدف را داشته باشد.

برای اهداف آموزش چهار بخش قائل شوید (ABCD):

یک هدف یادگیری باید شامل چهار بخش باشد که می توان آن ها را با حروف ABCD به خاطر سپرد. باید یک بازیگر برای انجام هدف داشته باشد (کارکنانی که آموزش می گیند). باید شامل رفتارهایی باشد که بازیگر انجام می دهد (این رفتار باید به عنوان فعلی بیان شود که رفتار کارمند را تعریف می کند). باید شامل شرایطی باشد که کارکنان باید در آن شرایط، رفتار مورد نظر را انجام دهند(به عنوان مثال، "با توجه به فلان موضوع، کارمند باید ..."). و باید شامل مرتبه ای که کارمند باید رفتار را انجام دهد باشد (مثلا "90 بار در ساعت").

سامانه آموزش الکترونیکی و آموزشگاه تحت وب به شما کمک می کند که فرآیند آموزش کارکنان را منطبق با اهدافی که معیارهای اسمارت انتخاب کرده اید، پیاده سازی کنید. 


مرحله 4 طراحی برنامه آموزشی: مواد آموزشی را طراحی کنید


طراحی مواد و محتوای آموزشی مانند برنامه ریزی یک مهمانی شام است که با یک منو شروع می شود و دستور العمل ها را می نویسد. این "طرح قبل از انجام" فاز ایجاد آموزش است.

در طراحی مواد و محتوای آموزشی خود، نکات ذیل را در نظر بگیرید:

 • به یاد داشته باشید قبل از اینکه برای رفتن به مرحله بعدی (توسعه) عجله کنید، توجه کنید که طراحی برنامه یادگیری اهمیت زیادی دارد
 • همیشه اولویتتان تمرکز بر نیازهای یادگیری کارکنان خود باشد و نه آنچه برای مربیان شما آسان باشد
 • فقط مطالب آموزشی و ارزیابی هایی را که به طور مستقیم به اهداف یادگیری شما مربوط می شود را ایجاد کنید
 • اصول یادگیری بزرگسالان را به یاد داشته باشید
 • تمرین عملی و یا شبیه سازی تا جای ممکن در برنامه گنجانده شود: این اصل آموزشی را به یاد داشته باشید که انسان ها با انجام دادن یاد می گیرند.
 • تا جای ممکن، کارکنان و دانشپذیران تحت کنترل فرایند یادگیری قرار داشته باشند(به جای مربی).
 • هر کاری که از دستتان بر می آید انجام دهید تا کارکنان بتوانند با مربی و با یکدیگر در طول تمرین صحبت و ارتباط برقرار کنند
 • مطمئن شوید که به اندازه کافی فرصت برای دادن بازخورد در طول دوره آموزش وجود داشته باشد
 • مواد آموزشی خود را به "بخش های" کوچکی تقسیم کنید که راحت تر در دریافت و درک شوند
 • سعی کنید از روشی "یادگیری ترکیبی" استفاده کنید که شامل آموزش در چندین فرمت مختلف (مبتنی بر کامپیوتر، مدرس و غیره) است.
 • سعی کنید داستان گویی و سناریوها را به تمرین خود اضافه کنید
 • سعی کنید در طول تمرین از انواع حس های کارکنان مثل دیدن، شنیدن، لمس کردن، بوییدن و مزه کردن (در صورت مناسب و بی خطر بودن) استفاده کنید. دیدن برای یادگیری مهم ترین است، اما استفاده از بقیه حس ها هم در صورت امکان کمک کننده هستند.

استفاده از نرم افزار و سایت lms، امکان طراحی و ارائه محتوای آموزشی در قالب  های متنوع و مختلفی از قبیل محتوای آموزشی متنی، محتوای آموزشی صوتی، ویدئوی آموزشی، آزمون مجازی در قالب بازی و همراه با فاکتور گیمیفیکیشن را می دهد. با نرم افزار LMS می توانید برای انواع آموزش به راحتی یادگیری ترکیبی پیاده سازی کنید. با استفاده از ماژول انجمن در سیستم LMS پافکو، کارکنان می توانند با مربی و با یکدیگر صحبت کنند و ارتباط داشته باشند. 


مرحله 5 طراحی برنامه آموزشی: مواد آموزشی را توسعه دهید

ساخت دوره های آموزش مجازی متمرکز
طراحی برنامه آموزشی - طراحی مواد آموزشی


حال که مواد و محتوای اموزش الکترونیک خود را طراحی کرده اید، اکنون وقت آن رسیده تا آستین های خود را بالا بزنید و شروع به توسعه آن ها کنید. مانند اینکه دستور العمل را نوشته اید و آماده پختن غذا می شوید.

در این مرحله می توانید انواع مواد آموزشی را با استفاده از ابزارهای مختلف ایجاد کنید. چند گزینه زیر را هم می توانید در نظر داشته باشید:

 • ورد، اکسل و دیگر برنامه های "آفیس" برای ایجاد بخشنامه برای کارکنان و ایجاد طرح های آموزشی و یادداشت برای مربی
 • مواد برای عناصر عملی و / یا عناصری که در آموزش نقش بازی می کنند
 • پاور پوینت برای ارائه های کلاسی و / یا به عنوان جزوات برای ارائه به کارکنان
 • استفاده از نمودار فلیپ، پوستر، شفافیت و / یا گرافیک های کامپیوتری برای ارائه مواد بصری در طول آموزش
 • ابزار نوشتن آموزش الکترونیکی مانند Articulate Studio و Storyline یا Adobe Captivate برای ایجاد ماژول های آموزش الکترونیک مبتنی بر کامپیوتر

این موارد گفته شده تنها چند ایده هستند و تکنولوژی هر روز امکان های جدیدی را می آورد، از جمله واقعیت مجازی و واقعیت افزوده. خلاق باشید و ابزارهای مختلفی را که در دسترس دارید باهم ترکیب کنید و آن ها را با نیازهای آموزشی کارکنان مطابقت دهید. هنگام ایجاد مواد آموزشی، همیشه دو نکته اصلی را در نظر داشته باشید : (1) مواردی که به کارکنان شما کمک می کنند تا به طور موثرتر یاد بگیرند و (2) اهداف یادگیری .


مرحله 6 طراحی برنامه آموزشی: آموزش را اجرا کنید


اگر طراحی را مانند نوشتن یک دستورالعمل تهیه غذا در نظر بگیرید و توسعه را مانند پختن غذا، این مرحله چیدن میز، زدن زنگ شام و خوردن غذا است.

ممکن است این مرحله به نظر خیلی واضح برسد، اما نکات مهمی وجود دارد که باید رعایت شوند، مثلا یکی از مهم ترین مواردی که باید در این مرحله انجام دهید، اطلاع رسانی به کارمندانی است که در این آموزش شرکت خواهند کرد. ترجیحا وقت زیادی به آن ها بدهید تا به برنامه های خود برسند و شرایط و آمادگی لازم پیش از آموزش را فراهم کنند.

یکی از مواردی که باید در نظر داشته باشید این است که یک سامانه مدیریت یادگیری الکترونیکی (LMS) می تواند در این مرحله کمک زیادی به شما بکند. یک سیستم lms، یک برنامه نرم افزاری است که به منظور ارسال، تحویل، پیگیری و گزارش در امر آموزش آنلاین به کار گرفته می شود. اگر در محل کار از نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده کنید، کارکنان شما به راحتی می توانند در آن وارد شوند و لیست آموزش هایی که به آن ها اختصاص داده شده است را مشاهده کنند. بسیاری از سیستم های مدیریت یادگیری شامل سیستم های اطلاع رسانی هم هستند که با ارسال ایمیل به کارکنان، رویداد های نزدیک دوره های آموزشی و قرار گرفتن فایل های جدید را یادآوری می کند. به طور خلاصه می توان گفت که سامانه LMS می تواند بسیاری از روش ها، برنامه ها و اعلانات را به صورت خودکار انجام دهد.


مرحله 7 : آموزش را ارزیابی کنید


 اگر هدف شما ارائه آموزش های موثری است که با کمک آن رفتار کارمند خود را تغییر دهید- و این باید هدف شما باشد! – پس باید موثر بودن آموزش را تایید کنید. یک روش استاندارد برای انجام این کار، استفاده از چهار سطح ارزیابی krikpatrick است.

همان گونه احتمالا متوجه شده اید، این روش اثربخشی آموزش شما را در چهار سطح ارزیابی می کند. این چهار ارزیابی عبارتند از :

واکنش کارکنان به آموزش

یادگیری واقعی کارکنان

رفتار شغلی پس از آموزش کارکنان

نتایج قابل سنجش کسب و کار

به جرات می توان گفت نرم افزار ال ام اس بهترین بستر برای ارزیابی همه جانبه یک برنامه آموزشی است. این سنجش ها شامل ارزیابی آنلاین دانشپذیران، دادن بازخورد فوری هم به دانش پذیرها هم به مربیان، استخراج گزارشات و آمارهای مفید از دوره های آموزشی می باشد. همچنین سیستم LMS امکان برگزاری آزمون الکترونیکی (آزمون مجازی) را فراهم می کند. 


مرحله 8 طراحی برنامه آموزشی: هر کدام از مراحل را هر موقع که لازم بود تکرار کنید


اگر طبق آنچه در بالا ذکر شد مشخص شود که آموزش شما در هر یک از چهار سطح ارزیابی بی فایده بوده است، ممکن است مجبور شوید در آینده به مراحل مختلف این فرآیند 8 مرحله ای باز گردید. یا اگر کارکنان جدیدی استخدام کنید و یا روند کاری شما تغییر کند، ممکن است مجبور شوید دوباره آن را انجام دهید.

یکی از مزایای برگزاری دوره های آموزش به صورت آنلاین و تولید محتوای آموزشی الکترونیکی این است که با کمترین هزینه و تلاش قابلیت به روز رسانی دارند. همه آموزش هایی که در سیستم آموزش مجازی ال ام اس پیاده سازی می شوند، قابل تصحیح و به روز رسانی چندین باره و استفاده دویاره دارند. 


نتیجه گیری : برنامه های آموزش کارکنان موثر در بطن کار قابل دست یابی هستند

خب! آیا آموزش نقش مهمی در محل کار دارد؟ کاملا. اما نمی تواند هر مشکلی را حل کند و اثربخشی آن به چگونگی طراحی، توسعه و اجرا بستگی دارد. اگر هشت گامی که در بالا ذکر شد دنبال کنید، مطمئن باشید که برنامه های آموزشی شما  بسیار موثر خواهد بود، که منجر به افزایش بازده آموزش، کارمندان شاد تر و دستیابی به اهداف کلیدی کسب و کار خواهد شد.

نرم افزار ویدیو کنفرانس تحت وب، نرم افزار ویدئو کنفرانس تحت شبکه داخلی و سامانه ویدیو کنفرانس همگی کلماتی است که توسط اکثر افراد دارای سایت آموزشی و متقاضیان  استفاده از مزایای آموزش آنلاین و برگزاری کلاس مجازی آنلاین به کار بره می شود. بهترین نرم افزار ویدئو کنفرانس می تواند جدا از بحث قیمت تا حدودی انتظارات آموزشی یک سازمان یا یک مشاور حرفه ای را برآورده کند. با توجه به هزینه های سنگین برگزاری کلاس های حضوری و جلسات مشاوره ای ای، برگزاری کنفرانس مجازی و راه اندازی کلاس مجازی آنلاین می تواند بهره وری نیروی انسانی را بیشتر کرده و انعطاف پذیری را در زمان و مکان برگزاری مشاوره افزایش دهد.

چه موارد دیگری می توانید اضافه کنید؟ یادآوری می کنم که در این مطلب به میکرولرنینگ یا یادگیری اجتماعی و یا بسیاری از روش های دیگر اشاره ای نکرده ایم. و شما می توانید آن ها را نیز مورد بررسی قرار دهید.  پیشنهاد می کنیم برای دریافت اطلاعات بیشتر و در صورت تمایل در رابطه با طراحی برنامه آموزشی و نقش نرم افزار ال ام اس در آن، به سایر مقالات ما در خصوص اموزش الکترونیک، اموزش مجازی، آزمون مجازی و سیستم مدیریت آموزش ال ام اس مراجعه فرمایید. 

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
فلاح

با سلام من چجوری میتونم روی سیستم لپتاپ خودم اموزش مجازی راه اندازی کنم ؟

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید