مقالات نرم افزار آموزش مجازی

20 پیش بینی آماری هیجان انگیز در مورد سیستم های lms

20 پیش بینی آماری هیجان انگیز در مورد سیستم های lms
آمار و پیش بینی های مربوط به سیستم های مدیریت یادگیری ثابت می کند که چرا یک نرم افزار مدیریت آموزشی برای هر شرکت و موسسه آموزشی مهم می باشد. وقتی می خواهید سیستم ال ام اس خریداری کنید، باید به دنبال فاکتور های و معیار های خاصی باشید. به ویژگی هایی نظیر نحوه و کیفیت انتقال داده، امکانات توسعه گیمیفیکیشن و ابزار های یادگیری اجتماعی و مشارکتی توجه کنید. مسئله ای که مهم است این است که در نظر بگیرید کدام یک از این ابزار ها را بیشتر می خواهید و هزینه های مربوط به هر کدام از ویژگی های سیستم lms را بدانید. 

با ادوبی کانکت، کلاس مجازی برگزار کنید!

همراه با تست رایگان


ایده بسیار خوبی است که قبل از سرمایه گذاری روی یک سیستم جدید آموزش مجازی، از آمار های مهم در مورد سیستم مدیریت یادگیری اطلاع یابید. این اطلاعات و آگاهی می تواند بر تصمیم و انتخاب شما تاثیر بگذارد. تکنولوژی به طور مداوم در حال تحول است، به همان ترتیب تکنولوژی آموزشی و سیستم های lms نیز به سرعت توسعه می یابند تا بتوانند بهترین ویژگی ها را برای دنیای مدرن ارائه دهند.

در این راستا، فقط باید به دنبال آمار مطمئن از منابع معتبر باشید. در این مقاله، ما برترین آمار مربوط به سیستم های lms و پیش بینی هایی که در زمینه نرم افزار آموزش مجازی می شود را بیان خواهیم کرد، مطالبی که هر فرد حرفه ای در زمینه اموزش الکترونیکی برای سال 2020 باید بداند. شما چه یک مدیر ارشد در یک موسسه آموزشی باشید، چه مدیر منابع انسانی باشید، چه مدیر lms، این آمار مربوط به یادگیری الکترونیکی  به شما بینش ارزشمندی در مورد حرفه تان و صنعت آموزش در سال پیش رو خواهد داد.

یک - بازار جهانی eLearning تا پایان سال 2020 به 31 میلیارد دلار خواهد رسید.

شاید شنیده باشید که بازار جهانی آموزش مجازی در پایان سال 2015 تقریباً 107 میلیون دلار ارزش داشته است. اما محققان و بازاریابان معتقدند که این بازار  تا پایان سال 2020، به 31 میلیارد دلار خواهد رسید و این رشدی بسیار شگرف محسوب می شود. دلایل این رشد بسیار ساده است، نه تنها مدیران منابع انسانی و مدیران آموزشی به دنبال راهی برای آموزش کارمندان و دانش آموزان خود به روشی انعطاف پذیر و کم هزینه هستند، بلکه مربیان نیز مزایای یک سیستم مدیریت یادگیری LMS را تجربه کرده اند.

دو - انتظار می رود رشد جهانی بازار یادگیری موبایلی در سال 2020، 37 میلیارد دلار باشد.

یادگیری موبایلی در سراسر دنیا در حال رشد است. اجازه دانشجویان برای گذراندن دوره هایی از طریق تلفن و کارمندان خود برای دسترسی به منابع مرتبط با کار در آسایش منزل خود ، روندی است که به دلیل پیشرفت فناوری تلفن همراه رو به افزایش است. امروزه ، تقریباً 3.3 میلیارد تلفن همراه در جهان وجود دارد، به این معنی که 42.78٪ از جمعیت جهان در حال حاضر دارای تلفن هوشمند هستند. با هدف افزایش تجربه افراد مختلف در آموزش الکترونیکی و تطبیق افراد با فناوری جدید، کاربرد یادگیری تلفن همراه همچنان رو به رشد خواهد بود.

سه - آمار های مربوط به سیستم های مدیریت یادگیری نشان می دهد که 30٪ از حرفه های L&D قصد دارند تا از شبیه سازی ها و بازی ها را در سال 2020 استفاده کنند.

یکی از تأثیرگذارترین روندهای سال 2020 این است که 30٪ از متخصصان یادگیری و توسعه قصد دارند تا پایان سال 2020 هر دو شبیه سازی و گیمیفیکیشن را در برنامه آموزش الکترونیکی خود بگنجانند. اجرای بازی ها و شبیه سازی ها مزایای زیادی دارند، از جمله اینکه مفاهیم تجاری تئوری را به روشی که درکشان راحت تر شود ارائه می دهند. همچنین میزان تعامل و لذت بردن از فرآیند یادگیری را افزایش می دهد. بازی سازی و گیمیفیکیشن نوعی یادگیری فعال است، ذهن افراد را تحریک می کند و شکاف بین دانش و مهارت را پر می کند.

چهار - مدیران اجرایی، شرکت کنندگان اصلی در سیستم های مدیریت یادگیری هستند.

از آنجا که بسیاری از مشاغل شرکتی از سیستم عامل های LMS استفاده می کنند، جای تعجب ندارد که شرکت کنندگان اصلی آن ها، مدیران اجرایی سطح شرکتی(65٪) و مدیران (35٪) باشند. از آنجا که مشاغل شرکتی بیشتر شروع به افزایش پذیرش یادگیری دیجیتال می کنند، واضح است که این رقم تا چند سال آینده به رشد خود ادامه خواهد داد. 

دو دلیل اصلی وجود دارد که چرا مدیران، شرکت کنندگان اصلی هستند. اول این که آنها معمولاً مسئول ایجاد آموزش برای کارکنان خود هستند. دلیل دوم این است که آنها می خواهند دانش خود را بیشتر کرده و اطمینان حاصل کنند که به روز هستند و با دانش روز پیش می روند.

پنج - 58٪ از مشاغل قصد دارند تا سال 2020 شبکه های اجتماعی سازمانی را به تصویب برسانند. 

آمار مهم دیگری که وجود دارد این است که 58٪ از مشاغل قصد دارند تا سال 2020 شبکه های اجتماعی سازمانی برای خود اتخاذ کنند. با برقراری ارتباط داخلی از طریق رسانه های اجتماعی، سطح بهره وری مشاغل به میزان زیادی افزایش می یابد، زیرا ارتباط کارکنان و اعضا با همدیگر بیشتر می شود. ابزاری که سیستم های LMS ارائه می دهند می تواند در دراز مدت این مزایا را ایجاد کند. 

شش - 68٪ مردم ترجیح می دهند در محیط کار به یادگیری بپردازند و چیز های جدیدی بیاموزند. 

جالب است بدانید که 68٪ از مردم از یادگیری در محل کار خود لذت می برند. احتمالا این آمار چیز غیر منتظره ای نباشد. بسیاری از افراد ترجیح می دهند که در شغل خود بیاموزند. با این حال، انعطاف پذیری ناشی از eLearning مستقیماً سبب رشد بازار می شود، زیرا به طور کلی توانایی یادگیری و میزان راحتی آن را بیشتر از هر چیز دیگری بهبود می بخشد. اموزش مجازی به مردم توانایی تصمیم گیری در مورد زمان و چگونگی یادگیری را می دهد، در کنار اینکه می توانند اهداف شخصی سازی شده ای را برقرار کنند، که به پر کردن شکاف بین فناوری و آموزش کمک می کند.

هفت - 58% از کارکنان به یادگیری خود گام علاقه مند هستند. 

آمار نشان می دهد که این رقم به سرعت در حال نزول است. پیش بینی می شود که این بازار در کل آمریکای شمالی از 18.36 میلیارد دلار در سال 2020 به 16.97 میلیارد دلار در سال 2021 سقوط کند. تئوری های بسیاری وجود دارد که به دلیل کاهش این بخش از بازار می پردازد. دلیل اصلی این است که بسیاری از افراد دریافتند که دانش آموزان دوره های آموزش مجازی خود را به موقع نمی گذرانند، زیرا در وسط کار انگیزه خود را از دست می دهند. به همین دلیل، بسیاری به دنبال روشهای جدیدی هستند که اطمینان حاصل کنند که دانش پذیران به آنچه می آموزند علاقه مند باشند.

هشت - 37٪ از دانش پذیران سیستم های lms بزرگسال هستند و 28٪ افراد جوان هستند.

مطالعات نشان می دهد که 37٪ از یادگیرندگان آنلاین را بزرگسالان تشکیل می دهند، در حالی که 28٪ افراد جوان تر هستند. این روند که با پیشرفت صنعت آموزش در حال تغییر است، تأثیر eLearning بر آموزش را نشان می دهد. با افزایش تعداد یادگیرندگان آنلاین، به همان میزان افزایش تعداد کارکنانی که از سیستم های مدیریت یادگیری استفاده می کنند را شاهد هستیم. 

نه - 30٪ از خریداران سیستم مدیریت یادگیری شرکت های فنی هستند. 

گفته می شود سازمان های مشهور و قدیمی که در کل هزینه های زیادی را صرف فناوری می کنند، 30٪ از کل بازار جهانی LMS را تشکیل می دهند. فراهم آوردن محیط آموزش قابل دسترس تر و انعطاف پذیر تر، اهمیت پیشرفت و توسعه کارکنان با اجرای چنین فناوری هایی را نشان می دهد.

ده - پیش بینی می شود که بین سال های 2016 و 2020 بازار جهانی سیستم های ال ام اس، 24٪ رشد کند.

تحقیقات نشان می دهد که پیش بینی می شود بازار جهانی سیستم های LMS،بین سال های 2016 و 2020، با رشد سالانه 24٪ افزایش یابد. این نرخ که همواره در حال تحول است، بار دیگر تأثیر LMS ها در محل کار را نشان می دهد و صاحبان مشاغل در حال فهم مزایایی هستند که می توانند از آن استفاده کنند. اگر شما از قبل LMS ندارید اما در صدد اجرای یکی از آن ها هستید، لازم است که روی اهداف تجارت خود تمرکز کنید. انجام تحقیقات بازار LMS به شما کمک می کند تا تعریف کنید که کدام LMS برای نیازهای تجاری شما بهترین است.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
علی بیات

همانطور که گفته بودین خیلی از شرکت ها و دانشگاه هم اکنون دارن از سیستم های lms ای استفاده میکنند

0 0

زارعی

سلام بقیه 20 پیش بینی آماری هیجان انگیز در مورد سیستم های lms کجاست ؟

0 0

غلامی

سلام واقعا مشخص هست که سیستم های lms هر روز پیشرفت میکنه

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید