مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آینده آموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها

آینده آموزش مجازی با چت بات ها: در این مقاله به کاربرد چت بات ها در آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی خواهیم پرداخت.


شما هم قصد راه‌اندازی بخش آموزشگاه مجازی  مرکزتان را دارید؟ شرایط تست رایگان ادوبی کانکت را برای شما مهیا کرده‌ایم. روی دکمه زیر کلیک کنید!

سرویس Adobe Connect


تا به حال به این موضوع فک کرده اید که چت بات ها چطور می توانند به صنعت آموزش کمک کنند؟ چت بات ها اکنون دیگر خیلی پیشرفت کرده اند و گاهی تشخیص تمایز بین این ربات ها و انسان ها بسیار دشوار است. در اینجا برای ما نحوه کارکرد چت بات ها اهمیت چندانی ندارد، در این مقاله به کاربرد چت بات ها در آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی خواهیم پرداخت.


فهرست مطالب

ربات معلم

چت بات چیست؟

استفاده از چت بات ها در آموزش و آموزش مجازی

استفاده از چت بات ها در آموزش آنلاین

کاربرد چت بات ها در آموزش آنلاین سازمانی

فناوری چت بات از فرآیند های آموزش مجازی پشتیبانی می کند

مزایای چت بات ها برای دانش پذیران دوره های آموزش مجازی


ربات معلم

ما دائما در جست و جوی روش های بهتر، سریع تر و عمیق تر برای یادگیری هستیم. در عصری هستیم که آموزش و پرورش از هر زمان دیگری در دسترس است. فرا گیران بزرگسال، افراد مشغول و درگیری هستند و به ندرت می توانند برای یادگیری وقت بگذراند. چگونه می توانید روی این وضعیت تغییری ایجاد کنید؟ شاید بهتر است از تکنولوژی های جدیدی چون چت بات ها که می توانند روی توسعه یادگیری مجازی شما تاثیر مثبتی بگذارند، استفاده کنید.

تصور کنید یک دستیار آموزشی دانا و شخصی برای هر دانش آموز، وجود داشته باشد، بدون نیاز به هیچ هزینه اضافه ای. تصور کنید کارآیی و تاثیر گذاری آموزش ها تا چه اندازه بهتر می شود. با توسعه و گسترش استفاده زیاد از چت بات ها، این دیگر خیال و رویایی نیست که تنها در داستان های علمی تخیلی بتوانیم ببنیم. چت بات ها در همه جای صنعت آموزش الکترونیکی کاربرد و رواج دارند.

چت بات های مدرن یک تغییر خوشایند ایجاد خواهند کرد، زیرا راهی برای متوقف کردن آموزش ها و تدریس های یک طرفه با منابعی رایج مانند اسناد، فیلم ها و دکمه های "بعدی" در اپلیکیشن های آموزشی، هستند. چت بات ها به عنوان یک عنصر آموزش تعاملی می توانند به حفظ دانش بالا تر در یاد گیرنده ها شوند و کنترل سفر یادگیری آن ها را به خودشان بسپارند.

هوش مصنوعی (AI) به سرعت در حال تغییر L&D شرکت ها توسط چت بات ها می باشد، چت بات هایی که می توانند ابزارهای یادگیری فوق العاده مفیدی را باشند. این مقاله با نشان دادن اینکه چرا چت بات ها منطقی ترین و مقرون به صرفه ترین گزینه برای توسعه استعداد و یادگیری است، صحبت خواهیم کرد.


آیا تاکنون با یک Chatbot برخورد کرده اید؟

برخی اوقات در هنگام بازدید از وب سایت ، یک پنجره چت شما را با یک گفتگوی زنده (با یک شخص واقعی) متصل می کند تا به شما کمک کند. بعضی اوقات سازمان ها از چت بات برای این مورد استفاده می کنند که امیدوارم به اندازه کافی پیشرفته باشد و وانمود کند که یک انسان است. اغلب این چت بات ها برای پشتیبانی مشتریان از سوالات کلی و کاهش تماس ها به میز کمک آنها بکار می روند. با این حال ، chatbot ها نقش مهمی در آینده ابزار آموزش الکترونیکی و eLearning دارند زیرا به پشتیبانی از راهبردهای آموزش دیجیتال جامع کمک می کنند.


 چت بات چیست؟

Chatbots می تواند از مربیان فعلی شما پشتیبانی کند و محدودیت های انسانی مانند فراموش کردن ، به یاد آوردن ، تعصب شناختی ، اضافه بار شناختی ، بیمار شدن ، خوابیدن 8 ساعت در روز ، بازنشستگی ، مردن و غیره را ندارد. یک تجربه آموزشی درست مثل گپ زدن با همکار است. یک رویداد آموزشی می تواند مانند مکالمه طبیعی بین خود و یک همکار به نظر برسد و احساس شود - بنابراین ، می تواند بسیار شخصی ، مستقیم و به یک نکته جالب و سرگرم کننده باشد.

چت باتها با طراحی هوشمندانه به یک مؤلفه اصلی در تحویل L&D شرکت تبدیل می شوند زیرا فن آوری های مدرن قدرت چت روبات ها را به وجود می آورد تا با زبان آموزان درگیر شوند و به آموزش نیازهای خود بپردازند. Chatbots از تعامل در زمان واقعی و دسترسی سریع به اطلاعات مربوطه پشتیبانی می کند — ارائه پاسخ فوری به سوالات و ارائه سؤالات مربوط به پیگیری یا پیام های مربوطه.

chatbot یک عامل مکالمه است (یک برنامه هوش مصنوعی (AI)) که با استفاده از زبان طبیعی با کاربران ارتباط برقرار می کند و بر اساس قوانین از پیش تعیین شده تصمیم گیری می کند. سیستم های تشخیص بهتر گفتار ، چت کردن با روبات ها را به روشی طبیعی تر آسان تر می کنند.

Chatbots فقط ممکن است قول تعامل واقعی برای یادگیری شرکتی را برآورده سازد - این امکانات می تواند تحول آمیز باشد!

Chatbots از طریق پیام فوری در تعامل است ، و مصنوعی الگوهای تعامل انسان را تکرار می کند. بنابراین ، chatbot یک برنامه رایانه ای است که مکالمات انسانی را شبیه سازی می کند و به سؤالات مطرح شده با آن با زبان طبیعی پاسخ می دهد و به عنوان یک فرد واقعی پاسخ می دهد. سیستم های تشخیص بهتر گفتار ، چت کردن با روبات ها را به روشی طبیعی تر آسان تر می کنند.


استفاده از چت بات ها در آموزش و آموزش مجازی

از چت بات های هوش مصنوعی می توان برای شخصی سازی تجربه یادگیری و ارائه راهنمایی به دانش پذیر ها استفاده کرد. همچنین، این ربات ها می توانند در پاسخ به سوالات فراگیران بسیار مفید باشند. در زمینه یادگیری و توسعه، چت بات ها می توانند یک تجربه یادگیری یک به یک را ایجاد کنند، منتهی یادگیری الکترونیکی. چت بات ها می توانند اجرای یادگیری اجتماعی و یادگیری تعاملی نیز را متحول کنند. در زمینه L&D، یک چت بات می تواند به عنوان دستیار آموزش مجازی (VTA) عمل می کند، و می تواند با ارائه محتوا از جمله لینک ها، تصاویر، فیلم ها و غیره پشتیبانی آموزشی مورد نیاز را ارائه دهد.


استفاده از چت بات ها در آموزش آنلاین:

 • مورد خاص هدف را انتخاب کنید
 • یک خدمت برای ارائه انتخاب کنید
 • برای انجام این کار از زبان طبیعی استفاده کنید
 • روی پاسخ دادن به انواع مختلف سوالات متمرکز شوید
 • چت بات هایی که در زمینه کاری شما توسعه داده شده اند، می دانند شما چه کسی هستید، می دانند که می خواهید چه کاری انجام دهید و می توانند پاسخ های هوشمندانه ای برای ابهامات و سوالات شما ارائه دهند.
 • برنامه های مبتنی بر چت بات ها، ساده تر و بصری تر از برنامه هایی که قبلا استفاده کرده اید هستند و بین صفحه ها/زبانه ها/منوها و غیره حرکت می کنند.
 • اگر مکالمه به جایی برسد که چت بات نداند چه کاری انجام دهد، حالت مکالمه را به صحبت با یک شخص واقعی تغییر خواهد داد.

کاربرد چت بات ها در آموزش آنلاین سازمانی

ادغام فن آوری چت بات با سیستم مدیریت یادگیری (سیستم lms) می تواند اطلاعاتی اضافی درباره دانش پذیر ها را ارائه دهد و  به طور قابل توجهی در فرآیند یادگیری نقش دارد زیرا در مقایسه با سیستم های سنتی آموزش الکترونیکی به یک مکانیزم تعاملی مجهز است. L&D می تواند از این داده ها برای بهبود برنامه های آموزشی خود استفاده کند و نتایج را به چت بات برگرداند تا استراتژی آموزشی دانش پذیران و اطلاعات تزریقی به آن ها به روز باشد.

چت بات ها می توانند به صورت هوشمندانه ای در آموزش الکترونیکی برای بهبود و تقویت آموزش از راه دور استفاده شوند. همچنین چت بات ها با اضافه کردن قابلیت تعاملی بیشتر به سیستم های ال ام اس، دسترس پذیری دوره های آموزش مجازی را افزایش می دهند. فراگیران می توانند از طریق چت بات ها، دسترسی مستقیم و کنترل اطلاعات و یادگیریهای ذخیره شده در LMS را می توانند از طریق رابط های پیچیده یا مراحل ثبت نام مورد نیاز یک دوره، کنترل کنند. این باعث می شود یادگیری به صورت شخصی تر و مؤثرتری انجام شود.


فناوری چت بات از فرآیند های آموزشی پشتیبانی می کند

می توان چت بات را به عنوان مربی برای راهنمایی دانش پذیر در هنگام آموزش، بررسی و رفع اشتباهات دانش پذیران به کار گیرد. ربات های مربی می توانند سوال بپرسند و دانش پذیران را تشویق کنند و آن ها را به سوی استفاده از دانش یا مطالبی که باید یاد بگیرند، سوق دهد.

چت بات ها امکان دسترسی سریع و آسان به اطلاعات را می دهند و اغلب بسیار ارزان تر و سریع تر از مربیان هستند. از آن جا که چت بات ها به صورت خودکار عمل می کنند، اجازه ارائه آموزش همزمان به تعداد زیادی از دانش پذیران را به موسسات می دهد. آن ها دسترسی فوری و تمام وقت را به دانش و مشاوره تخصصی را ارائه می دهند. همچنین چت بات ها می توانند با مهیا کردن بستر یادگیری در دنیای واقعی، بخش فراموشی در چرخه یادگیری را بشکنند.

از چت بات ها می توان برای ایجاد سیستم های تدریس هوشمند استفاده کرد که به طور معمول دو روش را پشتیبانی می کنند:

یک – به عنوان مربی محصولات: ارزیابی کردن نتایج نهایی

دو – به عنوان مربی فرآیند: دادن نکات و بازخورد


مزایای چت بات ها برای دانش پذیران دوره های آموزش مجازی

 • چت بات ها نحوه تعامل افراد در آموزش الکترونیکی و کمیت و کیفیت درگیری آن ها را تغییر خواهد داد.
 • با به کار بردن چت بات ها در فرآیندهای اموزش مجازی می توانیم به توقف آموزش های یک طرفه و خسته کننده با محتواهای عمومی امیدوار باشیم.
 • چت بات ها می توانند نکات جدیدی یاد بگیرند و در صورت لزوم یک مشکل را حل کنند.
 • آن ها شخصی و سرگرم کننده هستند و می توانند مستقیم سر اصل مطلب بروند.
 • دانش پذیران بدون هیچ خجالتی می توانند تمام مشکلات خود در فهم مطالب را بپرسند.
 • دانش آموزان دیگر نمی ترسند که کسی از آن ها سوالی بپرسد.
 • آن ها بازخورد های جامعی را برای مربیان آماده می کنند.
 • مربیان عملکرد چت بات ها و مکالمه های آن ها با دانش پذیر ها را مانیتور می کنند تا از درستی و مناسب بودن مکالمه ها مطمئن شوند.
 • آن ها کاربر پسند هستند، برای دانش پذیران با هر سنی جذاب هستند و برای سوالات متداول پاسخ های بصری ارائه می دهند.
 • به گونه ای طراحی شده اند که مانند یک انسان در تعامل باشند. آن ها توانایی درگیری با شعور و طنز را نیز داشتند.
 • چت بات ها بر روی دستگاه های تلفن همراه که از آموزش مداوم و یادگیری موبایلی نیز پشتیبانی می کنند، کار می کنند.

گسترش چت بات ها در صنعت آموزش مجازی، احتمالا در بستر پلتفرم های موجود این صنعت، از جمله سیستم های مدیریت یادگیری ال ام اس (LMS) صورت خواهند گرفت. تکنولوژی ها و علم مدرن نظیر چت بات ها و کاربرد هوش مصنوعی در آموزش الکترونیکی، دنیای آموزش و پرورش را دگرگون خواهد کرد. فلذا نهاد ها و آموزشگاه هایی موفق عمل خواهند کرد که خود را با فناوری آموزشی جدید تطبیق دهند.

در حال حاضر، شرکت پافکو، یکی از بهترین نرم افزار های مدیریت یادگیری الکترونیکی، نرم افزار ال ام اس مودل، را ارائه و پشتیبانی می کند. برای دریافت مشاوره رایگان و خرید نرم افزار آموزش مجازی LMS، روی دکمه مشاوره رایگان بگیرید، کلیک کنید و فرم درخواست دمو را پر نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
کشانی

تو چه برنامه های هست من فقط تو تلگرام دیدم

0 0

دهقان

مگه چت بات ها فقط برای شبکه اجتماعی نبود اونم برای تلگرام ؟؟!

0 0

سهیل

اوووووووووووو چه حرفا
اموزش مجازی با چت بات ها چی میگه
بریم بنویسیم؟ چت بات :))))))))))

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید