مقالات نرم افزار آموزش مجازی

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس
کاربرد وب کنفرانس در صنعت آموزش مجازی چیست؟ چه نرم افزار های وب کنفرانسی برای آموزش آنلاین وجود دارد؟ در این مقاله به مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس خواهیم پرداخت.

تاکنون کلاس آنلاین برگزار کردید؟ با نرم افزار ادوب کانکت آشنا هستید؟ دوست دارید آن را به رایگان امتحان کنید؟

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


فهرست مطالب

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

تعریف یادگیری مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

آموزش مجازی: یک رویکرد مدرن در آموزش

یادگیری مجازی آنلاین در مقایسه با یادگیری مجازی آفلاین

چرا آموزش مجازی موثر است؟

مزایای دوره های آنلاین شامل موارد زیر است:

قابلیت ایجاد فرصت های یادگیری متنوع دارد

امکان اجرای آموزش در جریان کار را فراهم می کند

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

نتایج آموزش و یادگیری را اندازه گیری می کند

در یک دوره آنلاین دنبال چه چه باشید؟

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس

ابزارهای آموزش الکترونیکی، همگی در جهت تسهیل فرآیند یادگیری سازمانی می توانند کمک کننده باشند. ال ام اس سازمانی، زمانی مطرح شد که سازمان ها با چالش هزینه آموزش، کمبود زمان کارمندان برای آموزش حضوری و تداخل زمان آموزش با زمان بهینه کاری کارکنان مواجه شدند. در واقع استفاده از نرم افزار آموزش مجازی lms و پیاده سازی سیستم مدیریت آموزش الکترونیکی، به صرفه جویی در زمان و هزینه سازمان برای آموزش کارکنان کمک زیادی کرده است.

یک جلسه آموزش وبینار و استفاده از نرم افزار ویدئو کنفرانس (نرم افزار ادوب کانکت adobe-connect) هم می تواند به نوعی بستر آموزش مجازی را به درستی برای مشاوران تامین کند. به عبارتی، در برگزاری جلسات آنلاین مشاوره ای و آموزش هم به نوعی از این سیستم ها استفاده می شود.


تعریف یادگیری مجازی چیست و چه مزایایی دارد؟

ضعف در حوزه فناوری یکی از رایج ترین شکاف های مهارتی حال حاضر است که به سرعت هم در حال گسترش است. این شکاف عمدتا مربوط به فناوری اطلاعات و مواردی است که اتوماسیون و هوش مصنوعی (AI) اولویت دارند و مدام در تغییر و تحول هستند. با این حال، سنجش و ارزیابی نوع مهارت هایی که برای پر کردن این شکاف ها لازم است، هم ضرورت دارد و هم دشوار است. و همین امر جذب و نگه داشتن کارمندان با استعدادی را که بتوانند در چنین فناوری های جدید مهارت کسب کنند را سخت تر می کند. علاوه بر این، در صورت عدم صدور گواهینامه، سازمان ها اغلب برای شناسایی افراد ماهر و مناسب باید تلاش بیشتری کنند.

به همین ترتیب، کارکنان، به احتمال زیاد سازمانی را انتخاب می کنند که روی آموزش کارکنان خود سرمایه گذاری می کند تا شانس خود را برای رشد شغلی به حداکثر برسانند. بنابراین، شناسایی و اندازه گیری شکاف مهارت ها به این معناست که سازمان ها باید برای نیروی کار فعلی و آینده خود، بستر و فرصت های آموزش و یادگیری را فراهم کنند. در حالی که پیشرفت و گسترش فناوری سبب ایجاد شکاف مهارتی شده است، با ارائه راه حل های نوآورانه فن آوری یادگیری، به ویژه سیستم مدیریت یادگیری (سیستم lms)، به سازمان ها در پر کردن شکاف های مهارتی کمک می کند.

آموزش مجازی: یک رویکرد مدرن در آموزش


علاوه بر افزایش پیشرفت های فناوری و تغییر و تحول در مهارت های مورد نیاز، کوتاهی سازمان ها نسبت به سرمایه گذاری در آموزش کارکنان عامل اصلی گسترش شکاف مهارت ها شده است. آموزش سازمانی کارکنان که با برنامه های مرتبط و جذاب آموزش آنلاین تلفیق شده باشد، بهترین راه برای به حداقل رساندن یا حل کامل شکاف مهارتی در بین کارکنان یک سازمان است. با استفاده از فن آوری های یادگیری مجازی مانند LMS، متخصصان طراحی و توسعه (L&D)، می توانند برنامه های آموزش الکترونیکی مناسبی را به نیروی کار سازمانی ارائه دهند.


یادگیری مجازی آنلاین در مقایسه با یادگیری مجازی آفلاین

ناکافی بودن یا عدم دسترسی به مطالب آموزشی، یکی از موانع اساسی است که در راه آموزش نیروی کار وجود دارد و موجب شکاف مهارتی می شود. نرم افزار ال ام اس، یک مخزن مرکزی برای ارائه کلیه محتوای آموزش سازمانی فراهم می کند که کارکنان در هر زمان و هر مکان و از هر دستگاهی که راحت باشند می توانند به آن دسترسی داشته باشند. علاوه بر این، با سامانه LMS با ارائه تجارب یادگیری منحصر به فرد و بی نظیر به کارکنان در کسب راحت و حفظ اطلاعات به صورت موثر کمک می کند.


چرا آموزش مجازی موثر است؟

نرم افزار آموزش مجازی LMS ثابت کرده است که می تواند یک ابزار کارآمد در مدیریت شایستگی های نیروی کار و کمک به رشد استعداد ها باشد. سیستم های ال ام اس با ماژول های اختصاصی برای مدیریت استعداد ها و مهارت، به متخصصان آموزش و توسعه کمک می کند تا فرآیند پیشرفت مهارت های کارمندان را بهتر مدیریت کنند. با داشتن یک ماژول مدیریت صلاحیت، سازمان ها می توانند صلاحیت های رهبری و یا یک جایگاه شغلی خاص را تعریف کنند.


مزایای دوره های آنلاین شامل موارد زیر است:

  • شخصی سازی 

دوره های آنلاین به شما این امکان را می دهند که تجربه یادگیری را با نیازهای خود تنظیم کنید (یعنی با سرعت خود بیاموزید ، موضوعات انتخاب شده را تکرار کنید ، و آنچه را که قبلاً با آن آشنا بوده اید ، و غیره پرش کنید).

  • عملی بودن

دوره های آنلاین بسیار عملی تر از دوره های ثابت هستند زیرا معمولاً تمریناتی را انجام می دهند (از نظر فنی ، آسان تر کردن آنها در یک eCourse). علاوه بر این ، سکوهای یادگیری را انتخاب کنید که به مطالب قابل چاپ و برگه های تقلب مفید کمک می کند.

  • دسترسی به تقاضا

در eLearning ، شما به برنامه مدرس وابسته نیستید - می توانید دوره را شروع کنید و وقتی احساس می کنید (مانند یک سری Netflix) دوره خود را شروع کنید و یادگیری خود را ادامه دهید!

  • راحتی

شما می توانید در هر نقطه آنلاین بیاموزید ، بنابراین لازم نیست در هر نقطه خاصی شرکت کنید - کافی شاپ به اندازه میز شما مناسب خواهد بود.

  • کاهش هزینه ها

به عبارت ساده ، آموزش الکترونیکی به طور قابل توجهی ارزان تر از دوره های لوازم التحریر است. توزیع منابع آنلاین هزینه کمتری نسبت به استخدام مربی ، رزرو اتاق کنفرانس ، چاپ مواد و غیره ایجاد می کند.

یک سرویس LMS ِ خلاقانه از روش های متنوع تحویل محتوا، کلاس مجازی، یادگیری ترکیبی، یادگیری اجتماعی و غیره برای جذب و درگیر کردن کارکنان استفاده می کند و سناریوهایی که پیاده سازی عملی آموزش ها را در دنیای واقعی و در جریان کار ارائه می دهد. سیستم های مدیریت یادگیری پیشرو امروزه از راه حل های میکرولرنینگ استفاده می کنند تا انعطاف پذیری و آموزش های آنلاین متنوع و متفاوتی را ارائه دهند. علاوه بر این، یادگیری موبایلی ویژگی و مزیت دیگر LMS است که دنیایی از فرصت های یادگیری را باز می کند، به این ترتیب فرآیند یادگیری جامع تر و شایسته تری ارائه می شود.


قابلیت ایجاد فرصت های یادگیری متنوع دارد

تخمین زده می شود که بازار جهانی آموزش الکترونیکی با افزایش 5.08% به 243.8 میلیارد دلار در سال 2022 برسد و بازارهای محتوای پیشرو مانند لیندا(Lynda)، آموزش لینکدین(Linkedln Learning) و Udemy، فرصت های جدیدی در صنعت آموزش باز می کنند. و علت اصلی رشد این بازار، انعطاف پذیری، افزایش دسترسی و کاهش هزینه ها است که همه این ویژگی ها مزایای سیستم LMS است.


امکان اجرای آموزش در جریان کار را فراهم می کند

فن آوری های نو ظهور با هوش مصنوعی و اتوماسیون، مشاغل را تغییر داده اند و در نتیجه آن یادگیری مداوم از دیدگاه اقتصادی به عنوان یک ضرورت مورد توجه قرار گرفته است. 80% درصد از رهبران امروز مشاغل، از ضرورت مهارت های جدید به عنوان یک چالش بزرگ تجاری یاد می کنند. مطالبات جاری در کار، به طور مرتب آنچه که باید آموزش داده شود را تغییر می دهد. اجرای آموزش در حین کار، بر این مشکل فائق می آید و آموزش و یادگیری را با آنچه که در کار واقعی باید انجام شود، هماهنگ می کند.یک LMS سازمانی یکپارچه با ادغام پلتفرم هایی که همه روزه استفاده می شوند، مانند چت، ایمیل، نرم افزارهیا آنالیز داده ها و شبکه های اجتماعی امکان دسترسی به همه این موارد را به صورت SSO فراهم می کند.

مزایای آموزش مجازی در برگزاری کنفرانس


گزارش های اخیر حاکی از آن است که تنها 15% از نیروی کار کل جهان درگیر شغل خود و جذب کاری که انجام می دهند می شوند، سالانه بیش از 500 میلیارد دلار به دلیل اخراج کارکنان از دست می رود. این یک بحران قدیمی و گسترده در رابطه با محیط کار است که پیش بینی می شود شکاف مهارتی را به صورت تدریجی افزایش می دهد. با کمک LMS، سازمان ها می توانند با ارائه پشتیبانیِ در لحظه از عملکرد، میزان درگیری و علاقه کارکنان را به طور موثری افزایش دهند و به این ترتیب عملکرد آن ها را بهبود دهند. با افزایش درگیری و تعامل، کارکنان موظفند اطلاعات بیشتری کسب کنند و مهارت های لازم را کسب کنند که به رشد آن ها کمک می کند و به پیشرفت سازمان ها کمک می کند.


نتایج آموزش و یادگیری را اندازه گیری می کند

یکی از مهم ترین مزایای LMS سازمانی، امکان ردیابی و ارائه گزارش از نتایج یادگیری کارکنان است. سیستم ال ام اس با گزارش دهی و ارائه تجزیه تحلیل، به متخصصان L&D کمک می کند تا الگوی رفتار ی یادگیرنده ها را تجزیه و تحلیل کنند تا بینش بهتری برای به حداکثر رساندن تاثیر برنامه های آموزشی داشته باشند. تحلیل نتایج، سازمان ها را قادر می سازد تا برنامه های آموزشی و آموزش انلاین خود را با الهام گرفتن از نیازها و اولویت های یادگیرندگان، به گونه موثرتری تولید کنند و ارائه دهند. در واقع با این گزارش ها و تجزیه و تحلیل نتایج، سازمان ها می توانند شکاف مهارتی را به طور مرتب و موثر ارزیابی کنند.


در یک دوره آنلاین دنبال چه چه باشید؟

همانطور که آنالیز شکاف های مهارتی می تواند به سازمان ها کمک کند تا از فناوری آموزشی و اموزش مجازی استفاده کنند، چنین راه حل هایی به نوبه خود می توانند به سازمان ها کمک کنند تا با ارزیابی مرتب نیاز به پیشرفت و کسب مهارت جدید در نیروی کار و تهیه محتوای مناسب، فرهنگ یادگیری مداوم ایجاد کنند. در کنار آن، بخش بزرگی از مسئولیت ایجاد این فرهنگ بر عهده متخصصان، مدیران و کارمندان آموزش و توسعه است. با نهادینه شدن چنین فرهنگی، می توان اطمینان داشت که سازمان در هر زمان، مهارت های مورد نیازش را خواهد داشت.

نرم افزار آموزشگاه مجازی پافکو با ارائه راهکارهای مهم مدیریت سایت آموزشی در قالب سامانه مدیریت آموزشگاه توانسته است خدمات مفیدی در رابطه با برگزاری کلاس آنلاین، دوره های مجازی رایگان و سیستم مدیریت آموزش ارائه دهد. این موضوع با توجه به افزایش تقاضا برای خرید نرم افزار lms و سامانه ال ام اس مورد استقبال بسیاری از متقاضیان آموزش از راه دور قرار گرفته است.

برای کسب اطلاعات بیشتر کافی است فرم زیر را تکمیل نمایید تا کارشناسان ما در پافکو با شما تماس بگیرند.

مشاوره رایگان بگیرید
نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید