مقالات نرم افزار آموزش مجازی

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

بهترین نرم افزار وب کنفرانس کدام است؟ نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین چه ویژگی هایی می بایست داشته باشد؟ آیا به نظر شما هم پیدا کردن یک نرم افزار مناسب وب کنفرانس و وبینار مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؟ در این مقاله، برترین ابزار های نرم افزار وب کنفرانس که می توانید برای استفاده در آموزش مجازی خود استفاده کنید، معرفی خواهد شد.

بسیاری از دانشگاه‌های معتبر داخلی و خارجی از ادوبی کانکت استفاده می‌کنند. با پافکو سرویس ادوبی کانکت را رایگان تست کنید:

ادوبی کانکت

وب کنفرانس چیست

اگر با ادوب کانکت پافکو آشنایی ندارید، در ادامه مطلب همراه ما باشید.

وب کنفرانس یک نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین و در حقیقت یک برنامه برای کنفرانس مجازی می باشد که با استفاده از آن می توانید جلسات زنده، وبینار، کنفرانس، انواع ارائه و آموزش آنلاین را از طریق اینترنت بویژه در بستر اتصالات TCP / IP برگزار کنید. می توانید از طریق اتصال VoIP به تلفن کنفرانس یا از طریق تلفن یا با استفاده از بلندگوهای رایانه و میکروفون به رایانه خود متصل شوید.

ابزارهای کنفرانس و جلسات آنلاین و ویدئویی برای تعداد زیادی از سازمان ها که تجارت انجام می دهند، تبدیل به یک پلتفرم جلسه آنلاین اساسی شده است. این برنامه برای کنفرانس مجازی کارمندان، مشتریان و شرکای راه دور را قادر می سازد به راحتی به هم متصل شوند. موارد استفاده ویژه از این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین و میتینگ عبارتند از:

 • ارائه یا وبینار
 • تماس های کنفرانس
 • جلسات آن ویدئویی با چندین شرکت کننده
 • اجرای دموی محصولات و آموزش
 • جلسات 1 به 1 با کارکنان راه دور
 • پشتیبانی فیس تو فیس مشتری

سیستم وب کنفرانس به شرکت کننده ها امکان به اشتراک گذاری آنلاین اسناد، ارائه سخنرانی ها، سوالات، شرکت در چت نواری کناری، پاسخ به پرسش های رای گیری و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات در لحظه را می دهد. پلتفرم وب کنفرانس آنلاین، برقراری ارتباط و همکاری بین مرزهای جغرافیایی و فرهنگی مختلف را برای افراد آسان می کند. اما با پیشرفت تکنولوژی، پلتفرم وب کنفرانس آنلاین پا را فراتر از صرفاً همکاری گذاشته است. در حال حاضر سازمان ها برای استفاده های بی شمار دیگر، از جمله آموزش از راه دور (داخلی و خارجی)، فروش و بازاریابی و حتی تولید درآمد، از وب کنفرانس آنلاین استفاده می کنند. یکی از انواع نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین، وب کنفرانس adobe connect می باشد. 

چند ویژگی های پلتفرم وب کنفرانس آنلاین برای آموزش:

 1. به اشتراک گذاری صفحه نمایش
 2. ابزارهای پیام رسانی
 3. ارائه های همگام سازی
 4. ابزارهای ضبط داخلی
 5. خدمات پشتیبانی
 6. چند دوربینه بودن
 7. تخته سفید

سه مزیت اصلی استفاده از نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس عبارتند از:

 • ارتباطات پیشرفته
 • کاهش هزینه های سفر
 • افزایش کارایی

ویژگی ها و قابلیت های وب کنفرانس و ویدئو کنفرانس

کیفیت صدا و تصویر

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین، تماس های صوتی و ویدئو کنفرانس را تسهیل می کند. کیفیت صدا و تصویر یک فاکتور کلیدی است که باید مورد توجه قرار گیرد. در خرید سامانه آموزش مجازی باید به این مورد توجه فرمایید.کیفیت صدا و تصویر برای نرم افزار کنفرانس تحت وب از اهمیت بالایی برخوردار است. کاربران می‌خواهند احساس کنند که مکالمات رو در رو معتبری با سایر شرکت‌کنندگان دارند، و ویدیوی باکیفیت جزء اصلی آن است. فراتر از کیفیت وب‌کم یا میکروفون شما، خود نرم‌افزار می‌تواند دارای ابزارهایی باشد که کیفیت کلی تجربه شما را بهبود می‌بخشد، مانند حذف نویز، قطع کردن خودکار برای شرکت‌کنندگانی که صحبت نمی‌کنند، و تنظیمات ویژه برای کاربران با پهنای باند کم.

اشتراک گذاری صفحه نمایش

مجریان جلسه باید بتوانند صفحه نمایش خود را با شرکت کنندگان به اشتراک بگذارند.

اشتراک‌گذاری صفحه به کاربران اجازه می‌دهد تا صفحه نمایش خود را به سایر شرکت‌کنندگان در جلسه نمایش دهند. از آنجایی که جلسات آنلاین مشارکتی تر می شوند، این ویژگی برای اکثر خریداران ضروری است. اشتراک‌گذاری صفحه نه تنها باید با کیفیت بالا باشد، بلکه باید به راحتی روشن و خاموش شود.

اما همه ابزارهای موجود در بازار ویژگی گزینه اشتراک صفحه چند شرکت کننده به طور همزمان را ارائه نمی دهند. اگر این برای تیم شما مهم است، مطمئن شوید که ابزار مورد نظر شما این ویژگی را قبل از مشترک شدن دارد.

جلسات آنلاین

نرم افزار نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین ووب کنفرانس به کاربران امکان می دهد تا جلسات را برنامه ریزی کرده یا جلسات بداهه را آغاز کنند. شرکت کنندگان باید بتوانند به راحتی با باین رنامه برای کنفرانس مجازی، به جلسات بپیوندند. قابلیت ضبط جلسات (و ذخیره یا دانلود ویدئو های ضبط شده) توسط برخی(نه همه فروشندگان) ارائه می شود. خریداران باید تحقیق کنند تا اطمینان حاصل شود که نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین مورد نظر این امکان را ارائه دهد. نرم افزار مودل پافکو یک پکیج کامل از امکانات بوده و بهترین سیستم را جهت آموزش در اختیار شما می گذارد.

تعامل

بسیاری از محصولات نرم افزاری وب کنفرانس شامل ویژگی های تعامل مانند چت زنده، نظرسنجی از مخاطبان، پرسش و پاسخ و قابلیت اشتراک فایل است.

امنیت

کمپانی ها و شرکتهایی که در صنایع دارای نظارت قوی هستند به امنیت بیشتری نیاز خواهند داشت. ویژگی های امنیتی شامل احراز هویت کاربر، مجوزها و لیست محرمانه شرکت کنندگان است.

پویایی

برخی از محصولات نرم افزاری وب کنفرانس یک برنامه تلفن همراه ارائه می دهند. این برنامه ها امکان دسترسی آسان به جلسات ویدئویی را از طریق دستگاه تلفن همراه یا رایانه لوحی فراهم می کند و به کاربران اجازه می دهند از دستگاه های تلفن همراه (فقط صوتی) تماس بگیرند یا از طریق پیوند وب سازگار با تلفن همراه به جلسات بپیوندند.

سایر ویژگی ها عبارتند از:

 • ارائه اسلایدهای نمایشی
 • برنامه ریزی و ضبط جلسات
 • چت زنده
 • ویژگی های تعامل با مخاطب
 • اشتراک گذاری فایل

ده نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین برتر سیستم وب کنفرانس آنلاین که صاحبان مشاغل آموزش الکترونیکی باید بشناسند:

همکاری اعضای تیم ارائه اموزش مجازی، ارائه برنامه های آموزش و یادگیری زنده و فراهم کردن شرایط برقراری ارتباط بین دانش پذیران و یادگیری تعاملی تنها معدودی از کاربردهای نرم افزار وب کنفرانس و کنفرانس مجازی است. با در دسترس بودن تعداد زیادی نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین و وب کنفرانس، یافتن یک سیستم متناسب با نیازها و بودجه شما می تواند چالش برانگیز باشد. برای کمک به شما در فرآیند انتخاب پلتفرم وب کنفرانس آنلاین، در ادامه لیستی از بهترین نرم افزار های ویدیو کنفرانس آنلاین تحت وب ارائه شده است.

سایر ویژگی ها عبارتند از:

 • برنامه ریزی و ضبط جلسات
 • چت زنده
 • ویژگی های تعامل با مخاطب
 • اشتراک گذاری فایل


یک – AnyMeeting

AnMeeting یک نرم افزار میتینگ و وب کنفرانس آنلاین برای سازمان های کوچک است. بهترین توصیفی که می توان برای این سیستم کرد، ارائه همه ویژگی ها در یک ابزار است، از پشتیبانی ویدئویی و پشتیبانی کنفرانس آنلاین تلفنی گرفته تا میزبانی وبینار. این برنامه برای کنفرانس مجازی از حدود سال 2011 منتشر شده و به سرعت به یکی از محبوب ترین گزینه های موجود تبدیل شد. در حال حاضر تعداد 800000 میزبان در آن ثبت شده اند. می توان برای برگزاری یک جلسه به صورت رایگان در این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین وب کنفرانس وارد شد، پس از آن فقط با پرداخت 18 دلار می توان جلسات گروه های کوچک را با کمک آن برگزار کرد.


دو- Onstream Meeting

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین Onstream Meeting برای متخصصان آموزش آنلاین که می خواهند یک پلتفرم شخصی وب کنفرانس آنلاین داشته باشند، بسیار عالی است. زیرا این امکان را به شما می دهد که همه ویژگی های صفحه وب کنفرانس آنلاین خود را شخصی سازی کنید. رابط کاربری آن بسیار آسان است و طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد و می تواند برای همه سازمان ها با هر اندازه ای مناسب باشد. برخی از ویژگی های اصلی آن عبارتند از: گزارش های فوری، اپلیکیشن های تلفن همراه و امکان برگزاری جلسات در محل.


سه- Zoho Meeting

Zoho یک ابزار وب کنفرانس آنلاین کاربر پسند است که به شما امکاناین برگزاری جلسات آنلاین و میزبانی وبینارهای زنده را طی چند دقیقه می دهد. حتی می توانید بستر آموزش آنلاین وب کنفرانس را مستقیما در وبلاگ یا وب سایت آموزش آنلاین خود قرار دهید، که این کار می تواند نرخ حضور در جلسه وبینار را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این سیستم یک ابزار عالی برای متخصصان حوزه اموزش الکترونیکی است، به خصوص برای آن هایی که می خواهند در آموزش online خود، پشتیبانی آنلاین به دانش پذیرها ارائه دهند، بدون آن که به سیستم های پیام رسانی دیگری نیاز داشته باشند.


چهار- InterCall

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین تحت وب InterCall، پشتیبانی صوتی و تصویری ارائه می دهد، و با انواع مختللف سیستم های ثانویه از جمله: Adobe Connect, Google Hangouts, Cisco WebEx, Microsoft Live Meeting و Microsoft Lync سازگار است. طرح های پرداختی آن ها با هزینه 25 دلار در هر ماه شروع می شود، که شامل 10 شرکت کننده می شود. این طرح پلتفرم وبینار InterCall را به یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های وب کنفرانس آنلاین تبدیل کرده است.


پنج- ClickMeeting

clickMeeting، رابط کاربر پسند و قیمت بسیار مناسبی دارد. شما می توانید حتی بدون وارد کردن اطلاعات مربوط به پرداخت، یک بار به صورت آزمایشی وارد این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین شوید و بعد از بررسی ویژگی های مختلف آن، یکی از بسته ها را انتخاب کنید. بسته اصلی آن ها با 30 دلار در ماه شروع می شود و تا 25 شرکت کننده را پوشش می دهد. اگر قصد دارید میزبان جلسات وبینار در مقیاس های بزرگ تر باشید یا از این برنامه برای کنفرانس مجازی های گسترده تر استفاده نمایید، می توانید بسته ماهانه این نرم افزار جلسات آنلاین را که شامل 1000 کاربر است را انتخاب کنید. قیمت این بسته 280 دلار در ماه می باشد. نسخه 30 روزه آزمایشی این سیستم وب کنفرانس آنلاین، 3 ارائه کننده، 5 شرکت کننده و دو ساعت زمان ضبط را پشتیبانی می کند.


شش- Join.me

اگر بخواهیم نرم افزار وب کنفراس آنلاین Join.me را در یک کلمه توصیف کنیم، آن "مدرن" است. رابط کاربری آن راحت و روان است و بدون نیاز به تغییر عملکرد ها و دکمه های مختلف، میزبانی رویداد ها را آسان می کند. آزمایش آن رایگان است و برای برنامه Pro، آن ها یک آزمایش 14 روزه ارائه می دهند که برای آن نیازی به اطلاعات پرداخت ندارید. یکی دیگر از ویژگی های آن قابلیت ادغام وایت برد آن است، که از طریق یک برنامه iPad در دسترس قرار می گیرد.


هفت- نرم افزار وب کنفرانس آنلاین adobe connect

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین وب کتفرانس ادوبی کانکت adobe connect


نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین ادوبی کانکت adobe connect، یکی دیگر از ابزارهای وب کنفرانس آنلاین مبتنی بر وب است که در برتری آن نسبت به سایر پلتفرم های وبینار قابلیت شخصی سازی آن می باشد. در حقیقت، با نرم افزار کنفرانس آنلاین ادوب کانکت می توانید فضای جلسات خود را به طور کامل سفارشی سازی کنید به طوری که تصویر برند شما در آن ها منعکس شود. برای اجزای صوتی باید از VoIP یا سایر خدمات شخص ثالث استفاده کنید. برای استفاده از نسخه آزمایشی 30 روزه آن ها، نیازی به ارائه اطلاعات پرداخت ندارید، و پس از آن طرح ها و بسته های پولی مختلفی بر اساس نیاز های سازمان های مختلف ارائه شده است. کف قیمت این بسته ها با 45 دلار در ماه شروع می شود. ادوب کانکت Adobe connect دسترسی از طریق موبایل و رایانه را به رویداد های مجازی و همچنین ضبط، ذخیره سازی و URL سفارشی شده را فراهم می کند. حتی می توانید ضبط های خود را مستقیما در ابزار ویرایش کنید.

لازم به ذکر است که ادوبی کانکت محبوب ترین نرم افزار میتینگ و برگزاری کلاس مجازی در ایران می باشد. شرکت های مختلفی این نرم افزار جلسه آنلاین را ارائه می دهند و تقریبا به راحتی در دسترس قرار دارد. شرکت پافکو نیز به عنوان یکی از پیشگامان صنعت آموزش مجازی خدمات مربوط به نرم افزار ادوب کانکت را به دو صورت ارائه می دهد:

مشتریان با توجه به شرایط، بودجه، نیازها و انتظارات خود می توانند از بین این دو انتخاب کنند. هر کدام از این روش ها نیز چندین پکیج مختلف دارد تا مشتریان بتوانند بهترین و بهینه ترین بسته را تهیه کنند.


هشت- Cicco WebEx Meeting Center

WebEx Meeting Center یک برنامه برای کنفرانس مجازی بوده و از تعداد مخاطب بالایی برخوردار است. اول اینکه، این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین از ویژگی های چشم گیری برخوردار است. ثانیا، این یک نرم افزار میتینگ رایگان است. یک طرح 14 روزه رایگان نیز برای نسخه پرمیوم این نرم افزار جلسات آنلاین ارائه شده است. با این حال، نسخه رایگان آن نیز ویژگی های قابل قبولی دارد. این ویژگی ها شامل: مجوز میزبان، اتصال صوتی VoIP، اشتراک اسناد و صفحه، ادغام تخته سفید، فیلم SD و 250 مگابایت فضای ذخیره سازی در ابر است. اگر می خواهید از نسخه رایگان پریمیوم آن استفاده کنید، می توانید حداکثر 25 شرکت کننده را با کیفیت ویدئوی HD را میزبانی کنید.


نه- Citrix GoToMeeting

Critix GoMeeting یکی از سیستم عامل های بصری و کاربر پسند است. این برنامه برای کنفرانس مجازی یک نسخه رایگان ارائه می دهد که حداکثر از 3 شرکت کننده پشتیبانی می کند. یکی از نکات برجسته و قابل توجهی که GoToMeeting ارائه می دهد این است که یک سیاست بازگشت هزینه ارائه می دهد، و تنها اگر از این سیستم ناراضی باشید می توانید از آن استفاده کنید.


ده- eVoice

eVoice یک ابزار عالی و یک برنامه برای کنفرانس مجازی برای کارشناسان آموزش الکترونیکی است که برای ترکیب با ویدئو کنفرانس به VoIP نیاز دارد. این نرم افزار قابلیت به اشتراک گذاری صفحه نمایش با 2000 نفر از کاربران را به شما می دهد و یک آزمایش رایگان دارد که با آن می توانید از تمام ویژگی های آن استفاده کنید. تنها نکته منفی این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین، عدم ارائه ادغام تخته سفید است.

اکثر ابزار های وب کنفرانس آنلاین یک فرصت آزمایشی رایگان ارائه می دهند که به شما امکان می دهد قبل از خرید آن را امتحان کنید. بنابراین از این فرصت استفاده کنید و ببینید کدام سیستم عامل با نیاز و بودجه آموزش سازمانی شما متناسب است.

در حال حاضر، شرکت پافکو، یکی از بهترین نرم افزار های وب کنفرانس آنلاین و برگزاری کلاس مجازی در سطح جهان را ارائه و پشتیبانی می کند. نرم افزار کنفرانس آنلاین ادوبی کانکت نسخه 10.6، با امکانات و قابلیت های عالی می تواند به شما در برگزاری انواع جلسات آنلاین، اعم از کلاس آنلاین و آموزش از راه دور، آموزش کارکنان، جلسات کاری، جلسات مشاوره از راه دور و غیره کمک کند. همچنین این نرم افزار قابلیت ادغام و سینک با نرم افزار ال ام اس مودل را دارد که این گزینه کار مدیریت جلسات را برای آموزشگاه ها و سازمان هایی که از نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند، بسیار آسان می کند.

دموی نرم افزار adobe connect 10.6
نظرات کاربران
شیوا شکیبایی

این پلتفرم های جلسه آنلاین امکان ضبط جلسه رو دارن؟

0 0

پوریا نصیری

با سلام
برگزاری جلسات آنلاین پولی با برگزاری جلسه آنلاین رایگان تفاوتی دارن ؟

1 0

مدیر سیستم

درود
در برگزاری جلسات انلاین که هزینه میدهید از سرورهای اختصاصی جهت نصب و راه اندازی استفاده می گردد و کیفیت جلسه بالا خواهد بود

0 0

مقدم

نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین واقعا شرکت ها رو از سختی برگزاری جلسات حضوری راحت کرده

0 0

نوژان

با سلام میخواستم بدونم هر 10 نرم افزار میتینگ که معرفی کردید آیا در ایران قابل استفاده هست یا نه؟

1 0

ناشناس

آیا نرم فزار مدیریت جلسات آنلاین بدرد چند دانش آموز یا دانشجو که میخوان با هم رفع اشکال و تبادل نظر کنن هم میخوره یا نرم افزار دیگه ای پیشنهاد میکنین؟

0 0

صدف

آیا این نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین رو میشه روی گوشی موبایل هم استفاده کرد ؟

0 0

مصطفی

پلتفرم جلسه آنلاینی خوبه که پشتیبانی کامل داشته باشه

0 0

فرزین

کنفرانس آنلاین خیلی رو مخه همش وسط جلسه به خاطر نت ضعیف قطع و وصل میشه

0 0

حیدری

پلتفرم جلسه آنلاین مودل در هزینه های مشاغل خیلی صرفه جویی میکنه

0 0

مریم

نوع نرم افزار برگزاری جلسات آنلاینی که استفاده میشه تاثیر زیادی در یادگیری داره

1 0

هانیه

تو شرکت ما خیلی وقته جلسات با نرم افزار برگزاری جلسات آنلاین تشکیل میشه

0 0

همتی

لطفا چند نرم افزار برگزاری وبینار رایگان معرفی کنید

3 0

الناز حکیمی

من تجربه کار کردن با ادب کانکت و زوم رو داشتم هر دو خوب بودن

1 0

علیمحمدی

اداب کانکت برای برگزاری جلسات آنلاین بهتر از بقیه است،و اینکه نسخه آزمایشی سی روزه داره خیلی عالیه، ممنون از معرفی تون 🌹

1 0

پدرام

نرم افزار برگزاری وبینار رایگان غیر از زوم چی هست؟ کاش ادوبی کانکت رایگان بود

1 0

ناصر

سلام
برگزاری جلسات آنلاین بالاخره با کدوم روش بهتره به نظر شما؟

0 0

فریبا محمدی

با برنامه بیگ بلو باتن به نظرم خیلی مناسب تر و یوزر فریندلی تر هست

0 0

راوی

از ابزار های وب کنفرانس فقط ادوبی کانکت و لاغیر

1 1

طالبی

سلام
نرم افزار وبینار رایگان را از کجا میتونم دانلود کنم و لیست وبینارهها(همایش آنلاین) را از کجا میتونم بدست بیارم من پروژه دانشجویی دارم و در حال تحقیق هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

3 1

امید

سلام
برگزاری همایش آنلاین برای ۷۰۰ نفر برای ۵ ساعت را شما انجام می دهید؟

1 0

شرکت پافکو

سلام آقای امید عزیز
بله، پافکو تجربه برگزاری جلسات مجازی با تعداد شرکت کننده بالای 700 نفر را نیز داشته است. در خدمت شما هستیم.

1 0

مبینا

سلام
از معرفی نرم افزارهای برگزاری جلسات آنلاین تشکر می کنم

2 1

حمید

کاش چیزایی معرفی کرده بودین که تو ایران قابل استفاده باشه

12 1

پویا

آداب کانکت رو تو ایران میشه استفاده کرد

4 1

مدير سیستم

سلام
کلاس انلاین ادوبی کانکت در ایران وجود داره و قابل نصب روی سرورهای ایرانی می باشد البته برخی از موارد بالا نیز در ایران قابل بهره برداری می باشد

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید