مقالات نرم افزار آموزش مجازی

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

بهترین نرم افزار وب کنفرانس کدام است؟ آیا به نظر شما هم پیدا کردن یک نرم افزار مناسب وب کنفرانس و وبینار مانند تلاش برای پیدا کردن سوزن در انبار کاه است؟ در این مقاله، برترین ابزار های نرم افزار وب کنفرانس که می توانید برای استفاده در آموزش مجازی خود استفاده کنید، معرفی خواهد شد.

ادوبی کانکت یکی از بهترین ابزارهای برگزاری کلاس آنلاین است.  ادوبی کانکت رایگان پافکو را امتحان کنید.


ادوبی کانکت

همراه با تست رایگان


فهرست مطالب

وب کنفرانس چیست

یک – AnyMeeting

دو- Onstream Meeting

سه- Zoho Meeting

چهار- InterCall

پنج- ClickMeeting

شش- Join.me

هفت- نرم افزار وب کنفرانس adobe connect

هشت- Cicco WebEx Meeting Center

نه- Citrix GoToMeeting

ده- eVoice

وب کنفرانس چیست

وب کنفرانس یک سرویس آنلاین می باشد که با استفاده از آن می توانید جلسات زنده،وبینار ، کنفرانس ، انواع ارائه و آموزش مجازی را از طریق اینترنت بویژه در بستر اتصالات TCP / IP برگزار کنید. می توانید از طریق اتصال VoIP به تلفن کنفرانس یا از طریق تلفن یا با استفاده از بلندگوهای رایانه و میکروفون به رایانه خود متصل شوید.

سیستم وب کنفرانس به شرکت کننده ها امکان به اشتراک گذاری آنلاین اسناد، ارائه سخنرانی ها، سوالات، شرکت در چت نواری کناری، پاسخ به پرسش های رای گیری و امکان به اشتراک گذاری اطلاعات در لحظه را می دهد. نرم افزار وب کنفرانس، برقراری ارتباط و همکاری بین مرزهای جغرافیایی و فرهنگی مختلف را برای افراد آسان می کند. اما با پیشرفت تکنولوژی، نرم افزار وب کنفرانس پا را فراتر از صرفاً همکاری گذاشته است. در حال حاضر سازمان ها برای استفاده های بی شمار دیگر، از جمله آموزش از راه دور (داخلی و خارجی)، فروش و بازاریابی و حتی تولید درآمد، از وب کنفرانس استفاده می کنند. یکی از این نرم افزار ها، وب کنفرانس adobe connect می باشد. 

ده نرم افزار برتر سیستم وب کنفرانس که صاحبان مشاغل آموزش الکترونیکی باید بشناسند:

همکاری اعضای تیم ارائه اموزش مجازی، ارائه برنامه های آموزش و یادگیری زنده و فراهم کردن شرایط برقراری ارتباط بین دانش پذیران و یادگیری تعاملی تنها معدودی از کاربردهای نرم افزار وب کنفرانس و کنفرانس مجازی است. با در دسترس بودن تعداد زیادی نرم افزار مدیریت جلسات و وب کنفرانس، یافتن یک سیستم متناسب با نیازها و بودجه شما می تواند چالش برانگیز باشد. برای کمک به شما در فرآیند انتخاب نرم افزار وب کنفرانس، در ادامه لیستی از بهترین نرم افزار های ویدیو کنفرانس تحت وب ارائه شده است.


یک – AnyMeeting

AnMeeting یک نرم افزار وبینار و وب کنفرانس برای سازمان های کوچک است. بهترین توصیفی که می توان برای این سیستم کرد، ارائه همه ویژگی ها در یک ابزار است، از پشتیبانی ویدئویی و پشتیبانی کنفرانس تلفنی گرفته تا میزبانی وبینار. از حدود سال 2011 منتشر شده و به سرعت به یکی از محبوب ترین گزینه های موجود تبدیل شد. در حال حاضر تعداد 800000 میزبان در آن ثبت شده اند. می توان یک جلسه به صورت رایگان در این نرم افزار وب کنفرانس وارد شد، پس از آن فقط با پرداخت 18 دلار می توان جلسات گروه های کوچک را با کمک آن برگزار کرد.


دو- Onstream Meeting

نرم افزار وبینار Onstream Meeting برای متخصصان آموزش آنلاین که می خواهند یک پلتفرم شخصی وب کنفرانس داشته باشند، بسیار عالی است. زیرا این امکان را به شما می دهد که همه ویژگی های صفحه وب کنفرانس خود را شخصی سازی کنید. رابط کاربری آن بسیار آسان است و طیف گسترده ای از برنامه ها را ارائه می دهد و می تواند برای همه سازمان ها با هر اندازه ای مناسب باشد. برخی از ویژگی های اصلی آن عبارتند از: گزارش های فوری، اپلیکیشن های تلفن همراه و امکان برگزاری جلسات در محل.


سه- Zoho Meeting

Zoho یک ابزار وب کنفرانس کاربر پسند است که به شما امکان برگزاری جلسات مجازی و میزبانی وبینارهای زنده را طی چند دقیقه می دهد. حتی می توانید بستر وب کنفرانس را مستقیما در وبلاگ یا وب سایت آموزش آنلاین خود قرار دهید، که این کار می تواند نرخ حضور در جلسه وبینار را به میزان قابل توجهی افزایش دهد. این سیستم یک ابزار عالی برای متخصصان حوزه اموزش الکترونیکی است، به خصوص برای آن هایی که می خواهند در آموزش online خود، پشتیبانی آنلاین به دانش پذیرها ارائه دهند، بدون آن که به سیستم های پیام رسانی دیگری نیاز داشته باشند.


چهار- InterCall

نرم افزار ویدئوکنفرانس تحت وب InterCall، پشتیبانی صوتی و تصویری ارائه می دهد، و با انواع مختللف سیستم های ثانویه از جمله: Adobe Connect, Google Hangouts, Cisco WebEx, Microsoft Live Meeting و Microsoft Lync سازگار است. طرح های پرداختی آن ها با هزینه 25 دلار در هر ماه شروع می شود، که شامل 10 شرکت کننده می شود. این طرح نرم افزار وبینار InterCall را به یکی از مقرون به صرفه ترین گزینه های وب کنفرانس آنلاین تبدیل کرده است.


پنج- ClickMeeting

clickMeeting، رابط کاربر پسند و قیمت بسیار مناسبی دارد. شما می توانید حتی بدون وارد کردن اطلاعات مربوط به پرداخت، یک بار به صورت آزمایشی وارد این نرم افزار وبینار شوید و بعد از بررسی ویژگی های مختلف آن، یکی از بسته ها را انتخاب کنید. بسته اصلی آن ها با 30 دلار در ماه شروع می شود و تا 25 شرکت کننده را پوشش می دهد. اگر قصد دارید میزبان جلسات وبینار در مقیاس های بزرگ تر باشید، می توانید بسته ماهانه این نرم افزار را که شامل 1000 کاربر است را انتخاب کنید. قیمت این بسته 280 دلار در ماه می باشد. نسخه 30 روزه آزمایشی این سیستم وب کنفرانس، 3 ارائه کننده، 5 شرکت کننده و دو ساعت زمان ضبط را پشتیبانی می کند.


شش- Join.me

اگر بخواهیم نرم افزار وب کنفراس Join.me را در یک کلمه توصیف کنیم، آن "مدرن" است. رابط کاربری آن راحت و روان است و بدون نیاز به تغییر عملکرد ها و دکمه های مختلف، میزبانی رویداد ها را آسان می کند. آزمایش آن رایگان است و برای برنامه Pro، آن ها یک آزمایش 14 روزه ارائه می دهند که برای آن نیازی به اطلاعات پرداخت ندارید. یکی دیگر از ویژگی های آن قابلیت ادغام وایت برد آن است، که از طریق یک برنامه iPad در دسترس قرار می گیرد.


هفت- نرم افزار وب کنفرانس adobe connect

10 ابزار برتر نرم افزار وب کنفرانس

نرم افزار وب کتفرانس ادوبی کانکت adobe connect


نرم افزار ادوبی کانکت adobe connect، یکی دیگر از ابزارهای وب کنفرانس مبتنی بر وب است که در برتری آن نسبت به سایر نرم افزار های وبینار قابلیت شخصی سازی آن می باشد. در حقیقت، با نرم افزار ادوب کانکت می توانید فضای جلسات خود را به طور کامل سفارشی سازی کنید به طوری که تصویر برند شما در آن ها منعکس شود. برای اجزای صوتی باید از VoIP یا سایر خدمات شخص ثالث استفاده کنید. برای استفاده از نسخه آزمایشی 30 روزه آن ها، نیازی به ارائه اطلاعات پرداخت ندارید، و پس از آن طرح ها و بسته های پولی مختلفی بر اساس نیاز های سازمان های مختلف ارائه شده است. کف قیمت این بسته ها با 45 دلار در ماه شروع می شود. ادوب کانکت Adobe connect دسترسی از طریق موبایل و رایانه را به رویداد های مجازی و همچنین ضبط، ذخیره سازی و URL سفارشی شده را فراهم می کند. حتی می توانید ضبط های خود را مستقیما در ابزار ویرایش کنید.

لازم به ذکر است که ادوبی کانکت محبوب ترین نرم افزار برگزاری کلاس مجازی و وبینار در ایران می باشد. شرکت های مختلفی این نرم افزار را ارائه می دهند و تقریبا به راحتی در دسترس قرار دارد. شرکت پافکو نیز به عنوان یکی از پیشگامان صنعت آموزش مجازی خدمات مربوط به نرم افزار ادوب کانکت را به دو صورت ارائه می دهد:

مشتریان با توجه به شرایط، بودجه، نیازها و انتظارات خود می توانند از بین این دو انتخاب کنند. هر کدام از این روش ها نیز چندین پکیج مختلف دارد تا مشتریان بتوانند بهترین و بهینه ترین بسته را تهیه کنند.


هشت- Cicco WebEx Meeting Center

WebEx Meeting Center از تعداد مخاطب بالایی برخوردار است. اول اینکه، این نرم افزار برگزاری جلسات مجازی از ویژگی های چشم گیری برخوردار است. ثانیا، این یک نرم افزار وبینار رایگان است. یک طرح 14 روزه رایگان نیز برای نسخه پرمیوم این نرم افزار ارائه شده است. با این حال، نسخه رایگان آن نیز ویژگی های قابل قبولی دارد. این ویژگی ها شامل: مجوز میزبان، اتصال صوتی VoIP، اشتراک اسناد و صفحه، ادغام تخته سفید، فیلم SD و 250 مگابایت فضای ذخیره سازی در ابر است. اگر می خواهید از نسخه رایگان پریمیوم آن استفاده کنید، می توانید حداکثر 25 شرکت کننده را با کیفیت ویدئوی HD را میزبانی کنید.


نه- Citrix GoToMeeting

Critix GoMeeting یکی از سیستم عامل های بصری و کاربر پسند است. این نرم افزار وب کنفرانس یک نسخه رایگان ارائه می دهد که حداکثر از 3 شرکت کننده پشتیبانی می کند. یکی از نکات برجسته و قابل توجهی که GoToMeeting ارائه می دهد این است که یک سیاست بازگشت هزینه ارائه می دهد، و تنها اگر از این سیستم ناراضی باشید می توانید از آن استفاده کنید.


ده- eVoice

eVoice یک ابزار عالی برای کارشناسان آموزش الکترونیکی است که برای ترکیب با ویدئو کنفرانس به VoIP نیاز دارد. این نرم افزار قابلیت به اشتراک گذاری صفحه نمایش با 2000 نفر از کاربران را به شما می دهد و یک آزمایش رایگان دارد که با آن می توانید از تمام ویژگی های آن استفاده کنید. تنها نکته منفی این نرم افزار، عدم ارائه ادغام تخته سفید است.

اکثر ابزار های وب کنفرانس یک فرصت آزمایشی رایگان ارائه می دهند که به شما امکان می دهد قبل از خرید آن را امتحان کنید. بنابراین از این فرصت استفاده کنید و ببینید کدام سیستم عامل با نیاز و بودجه آموزش سازمانی شما متناسب است.

در حال حاضر، شرکت پافکو، یکی از بهترین نرم افزار های وب کنفرانس و برگزاری کلاس مجازی در سطح جهان را ارائه و پشتیبانی می کند. نرم افزار ادوبی کانکت نسخه 10.6، با امکانات و قابلیت های عالی می تواند به شما در برگزاری انواع جلسات آنلاین، اعم از کلاس آنلاین و آموزش از راه دور، آموزش کارکنان، جلسات کاری، جلسات مشاوره از راه دور و غیره کمک کند. همچنین این نرم افزار قابلیت ادغام و سینک با نرم افزار ال ام اس مودل را دارد که این گزینه کار مدیریت جلسات را برای آموزشگاه ها و سازمان هایی که از نرم افزار آموزش مجازی LMS استفاده می کنند، بسیار آسان می کند.

دموی نرم افزار adobe connect 10.6
نظرات کاربران
ناصر

سلام
برگزاری جلسات آنلاین بالاخره با کدوم روش بهتره به نظر شما؟

0 0

راوی

از ابزار های وب کنفرانس فقط ادوبی کانکت و لاغیر

0 0

طالبی

سلام
نرم افزار وبینار رایگان را از کجا میتونم دانلود کنم و لیست وبینارهها(همایش آنلاین) را از کجا میتونم بدست بیارم من پروژه دانشجویی دارم و در حال تحقیق هستم ممنون میشم راهنمایی کنید

1 1

امید

سلام
برگزاری همایش آنلاین برای ۷۰۰ نفر برای ۵ ساعت را شما انجام می دهید؟

0 0

شرکت پافکو

سلام آقای امید عزیز
بله، پافکو تجربه برگزاری جلسات مجازی با تعداد شرکت کننده بالای 700 نفر را نیز داشته است. در خدمت شما هستیم.

0 0

مبینا

سلام
از معرفی نرم افزارهای برگزاری جلسات آنلاین تشکر می کنم

1 1

حمید

کاش چیزایی معرفی کرده بودین که تو ایران قابل استفاده باشه

12 1

پویا

آداب کانکت رو تو ایران میشه استفاده کرد

4 1

سلیمی

در ایران هم الان وبینارهای خوبی داریم مثل وب کنفرانس علمانه- اسکای رووم- ادوبی کانکت
برای اطلاعات بیشتر درباره علمانه می تونید به سایت elmane.ir مراجعه کنید

2 1

مدير سیستم

سلام
کلاس انلاین ادوبی کانکت در ایران وجود داره و قابل نصب روی سرورهای ایرانی می باشد البته برخی از موارد بالا نیز در ایران قابل بهره برداری می باشد

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید

مرکز آموزش ادوبی کانکت