مقالات نرم افزار آموزش مجازی

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی
ابزارهای آموزشی را می شناسید؟ فناوری آموزشی چه کمکی به مربیان و مدیران مدارس و به خصوص مدارس آموزش از راه دور می کند؟ برای کار با این ابزار آموزشی چه مهارت هایی نیاز است؟

با ادوبی کانکت، کلاس آنلاین برگزار کن!

همراه با تست رایگان


آیا در حال حاضر فردی را برای آماده کردن و سازماندهی برنامه های آموزش مجازی برای سازمان خود استخدام کرده اید؟ شاید هم خودتان برنامه های آموزش آنلاین را ایجاد می کنید و تمایل داشته باشید که در این زمینه مهارت های خود را بهبود بخشید. اما در تولید آموزش الکترونیکی کدام مهارت ها ضروری هستند؟ آیا ابزاری برای آموزش و توسعه وجود دارد که باید کار با آن ابزار را یاد بگیرید؟

در این مقاله، پاسخ تمام این سوالات را دریافت خواهید کرد. به تعدادی از مهارت های لازم برای کار با ابزار آموزشی خواهیم پرداخت که مربیان برای انتقال دانش و موفق شدن در مشاغل آموزشی باید کسب کنند.

فهرست مطالب

مهارت های اساسی برای مربیان:

ابزار لازم برای مربیان

فناوری آموزشی و ابزار لازم برای مربیان

یک. ابزار تولید محتوای الکترونیکی

دو. نرم افزار ویرایش ویدئو

سه. رسانه های اجتماعی

چهار. سامانه مدیریت یادگیری

مهارت های اساسی برای مربیان:

مهارت های تحقیق پیشرفته

مهارت های ارتباطی قوی

مهارت های سازمانی انعطاف پذیر

داشتن اشتیاق مادام العمر برای یادگیری

بعد از این، به معرفی برترین ابزار آموزشی خواهیم پرداخت که مربیان می توانند برای ساده کردن کار تدریس مجازی و همچنین افزایش دوره های خود استفاده کنند.

ابزار لازم برای مربیان

ابزار نوشتن و تولید محتوای الکترونیکی

نرم افزار ویرایش ویدئو

رسانه های اجتماعی

سیستم مدیریت یادگیری

مهارت های اساسی برای مربیان

هر مدرس و معلمی برای موفق شدن در ارائه آموزش انلاین نیاز دارد که با تعدادی از ابزار های آموزشی آشنا شود و مهارت های خود را توسعه دهد. در این قسمت به لیستی از مهارت های آموزشی که هم شامل مهارت های نرم و هم مهارت های سخت است، خواهیم پرداخت.

یک. مهارت های تحقیق پیشرفته

یکی از مهم ترین مهارت هایی که یک مربی باید آن را کسب کند، تحقیق در اینترنت است. منظورم جست و جوهای عادی که همه مردم انجام می دهند نیست، بلکه در مورد تحقیقات پیشرفته و تحلیلی صحبت می کنیم.

به عنوان مثال، آیا می دانید چگونه از عملگر ها و نماد های بولین در جست و جوی خود استفاده کنید؟ اگر نه، به استفاده از نماد ها "and"، "&" یا "or" و "not" عادت کنید. یا از علامت "-" استفاده کنید تا به موتور جست و جو بفهمانید که اصطلاح قبل از آن را نادیده بگیرد. با این روش های پیشرفته جست و جو می توانید نتایج بهتر و مرتبط تری را بیابید. نکته اصلی یافتن مطالب مرتبط و قابل اعتماد برای دوره های آموزش خودتان است.

یکی دیگر از مهارت های آموزشی موثر که شما نیاز دارید، توانایی ارزیابی و اعتبارسنجی وب سایت ها و همچنین ارزیابی انتقادی مقالات پژوهشی می باشد.

دو. مهارت های ارتباطی قوی

ممکن است شما بهترین محقق روی کره زمین باشید، اما اگر خصوصیات و مهارت های یک مربی مناسب را نداشته باشید، معلم خوبی نخواهید بود. مهارت های ارتباطی برای مربیان بسیار مهم است. تصور کنید که یک معلم در توضیح مفاهیم خوب نباشد، یا به نگرانی های یاد گیرنده توجه نکند. این موارد همگی موانع یادگیری هستند و شما به عنوان مربی دوره اموزش مجازی مسئولیت همه آن ها را بر عهده دارید.

بنابراین، برای اینکه یک مربی الهام بخش و جذاب باشید، باید در گوش دادن، سوال کردن، توضیح و دادن بازخورد مهارت خوبی داشته باشید. و تا آنجایی که می توانید در بهبود این مهارت ها تلاش کنید.

سه. مهارت های سازمانی انعطاف پذیر

یکی از واقعیت ها در مورد مشاغل آموزشی این است که شما هرگز به طور همزمان همه آنچه را که می خواهید نخواهید داشت. این می تواند شامل زمان، پول یا مکان باشد، بنابراین لازم است که منعطف و در عین حال سازمان یافته باشید.

مهارت های سازمانی قوی به شما خیلی کمک خواهد کرد. مهارت هایی مانند مدیریت استرس و وقت به شما کمک می کند تا در آرامش به کارهای مربوط به دوره های آموزش الکترونیک خود بپردازید. همچنین کمک می کند تا وظایف خود را به گونه ای انجام دهید که در وقت و تلاش خود صرفه جویی کنید. اگر بتوانید بدون اینکه در مشکل غرق شوید با آن مواجه شوید، یک مربی عالی خواهید شد!

هفت مهارت کار با ابزار آموزشی

چهار. داشتن اشتیاق مادام العمر برای یادگیری

برای یک مربی، یادگیری هرگز متوقف نمی شود. شما به عنوان بخضی از صنعت آموزش و یادگیری، ملزم به ایجاد عادات یادگیری مادام العمر در خودتان هستید.

یکی از دلایل آن این است که به روز باشید و با تغییر روند ها و بهترین شیوه های یادگیری آشنا شوید. دلیل دیگر این است که بتوانید خودتان را جای دانش پذیران خود قرار دهید و با آن ها همدلی کنید. گاهی اوقات برخی مسائل روزمره باعث می شوند آموخته های جدید را فراموش کنیم، مسائلی مثل ترس، نا امیدی، هیجان و بی تفاوتی. و برای اینکه بتوانید معلم تاثیر گذاری باشید لازم است که از دیدگاه یاد گیرنده به مسائل نگاه کنید.

فناوری آموزشی و ابزار لازم برای مربیان

ابزار های آموزشی چیست؟ ابزار آموزشی هر برنامه، پلتفرم، الگو یا وسیله ای است که به مربیان در امر تدریس، از جمله تدریس مجازی کمک می کند. امروزه، تعداد بسیار زیادی ابزار آموزش و توسعه وجود دارد. برخی از آن ها مخصوص آموزش مجازی و آموزش الکترونیکی هستند، مانند سیستم ال ام اس (سیستم lms). هر چیزی که به شما کمک کند تا کار خود به عنوان مربی را بهتر انجام دهید، یک ابزار آموزشی است.

در ادامه به معرفی چند مورد از ابزار ها و تکنولوژی آموزشی می پردازیم:

یک. ابزار تولید محتوای الکترونیکی

یکی از مهم ترین ابزارهای آموزش و توسعه، ابزار تالیف و تولید محتوای آموزش الکترونیکی می باشد. ابزاری برای تولید محتوا انتخاب کنید که استفاده و کاربرد آن آسان باشد، ویژگی های مورد نیاز شما را داشته باشد و با سیستم مدیریت یادگیری (سایت lms) به خوبی سازگار باشد. به عنوان مثال نرم افزار تولید محتوای الکترونیکی ِ ادوبی کپتیویت به سامانه ال ام اس مودل (نرم افزار moodle) به خوبی کار می کند.

دو. نرم افزار ویرایش ویدئو

یکی از ابزار های کمک آموزشی و تکنولوژی آموزشی که توسط مربیان اغلب نادیده گرفته می شود، نرم افزار ویرایش فیلم است. فیلم ها تصویر و صدا را با یک تجربه یادگیری زنده و جذاب ترکیب می کنند. و با ابزار های ایجاد و ویرایش ویدیو به راحتی به ایجاد و اضافه کردن فیلم های آموزشی به دوره های اموزش الکترونیکی خود می کنند. یکی از دلایل و مزایای استفاده از ابزارهای ویدئویی در آموزش و یادگیری این است که فیلم ها ارتباطات قوی تری را در محیط یادگیری مجازی ایجاد می کنند.

سه. رسانه های اجتماعی

ممکن است در نگاه اول عجیب به نظر برسد اما رسانه های اجتماعی می توانند ابزارهای آموزش و توسعه واقعا قدرتمندی باشند. محبوبیت شدید رسانه های اجتماعی مانند توئیتر، اینستاگرام، پینترست، فیس بوک، اسنپ چت، یوتیوب و وبلاگ ها به شما می گوید که فراگیران شما وقت خود را کجا می گذرانند. به عنوان یک مربی، ارتباط با دانش پذیران از طریق رسانه های اجتماعی، روشی فوق العاده برای شخصی سازی تجربه یادگیری است.

استفاده از ابزار رسانه های اجتماعی در یک سیستم مدیریت یادگیری، دانش پذیران را به برقراری ارتباط با سایر شرکت کننده های آن دوره آموزشی و ترویج یادگیری تعاملی تشویق می کند.

چهار. سامانه مدیریت یادگیری

یقینا بهترین ابزار آموزشی برای هر مربی و بهترین فناوری آموزشی، یک سیستم مدیریت یادگیری LMS است. نرم افزار ال ام اس پلتفرمی است که از آن می توانید دوره هایی را ایجاد کنید، کاربران را مدیریت کنید و عملکرد دوره آموزش آنلاین را ردیابی کنید. هر مربی نه تنها باید نحوه استفاده از نرم افزار آموزش مجازی LMS را بداند بلکه باید بر آن تسلط داشته باشد. اگر شما یا سازمان شما یک نرم افزار آموزش مجازی LMS مناسب انتخاب کند، تسلط پیدا کردن روی آن بسیار ساده تر خواهد شد.

شرکت پافکو علاوه بر ارائه و پشتیبانی نرم افزار ال ام اس و پشتیبانی از آن، خدمات آموزش این نرم افزار را نیز به مشتریان خود ارائه می دهد. اگر سوالی در زمینه سامانه مدیریت یادگیری دارید یا در زمینه اموزش مجازی نیاز به مشاوره دارید، کافیست روی دکمه دریافت مشاوره رایگان کلیک کرده و فرم مربوط را پر کنید. کارشناس های ما در اسرع وقت با شما تماس خواهند گرفت.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
پناهی

با سلام یکی از ابزار های اموزشی سرویس کلاس های اموزشی همون ادوبی کانکت هست

0 0

ساجده

ممنون از مطلب آموزنده شما. به خصوص برای مدرسین درگیر با آموزش مجازی و ...

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید