مقالات نرم افزار آموزش مجازی

هشت نکته مهم برای آموزش کارمندان

نکات مهم آموزش کارمندان

آموزش آنلاین کارمندان: برنامه های آموزشی و توسعه کارکنان برای موفقیت کسب و کار در سراسر جهان ضروری است. این برنامه‌ها نه تنها فرصت‌هایی را برای کارکنان فراهم می‌کنند تا مهارت‌های خود را بهبود بخشند، بلکه برای کارفرمایان نیز فرصت‌هایی را برای ارتقای بهره‌وری کارکنان و بهبود فرهنگ شرکت فراهم می‌کنند. کارمندان امروزی از دوره های آموزش سازمانی چه انتظاراتی دارند؟ سازمان ها در آموزش های الکترونیکی خود چه نکاتی را باید رعایت کنند؟ در این مقاله به سوالات مربوط به آموزش کارمندان پاسخ خواهیم داد.

ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


هشت نکته مهم برای آموزش کارمندان

دانش پذیر های امروزی، به دلیل اینکه به دنبال معیار های خاصی هستند، آموزش از راه دور و یادگیری آنلاین را انتخاب می کنند. استاندارد هایی که سازمان ها باید برای حفظ عملکرد برتر و بهبود ROI خود رعایت کنند. در این مقاله، 8 مورد از موارد مهمی که از آموزش کارمندان انتظار می رود و همچنین نکاتی که باید برای برآورده کردن این انتظارات در استراتژی آموزش مجازی رعایت شود را بیان خواهیم کرد.


انتظاراتی که از آموزش کارمندان می رود و نحوه تحقق آن ها

شما می خواهید کارمندان خود را راضی نگه دارید، به طوری که آن ها در طول کار شاد و راضی باشند و وسوسه نشوند که استعداد های خود را در جای دیگری به کار گیرند. یکی از راه های مقرون به صرفه برای بهبود حفظ کارکنان، ارائه منابع آموزش آنلاین به آن هاست که باعث رشد و پیشرفت شخصی آن ها می شود. اما هر دوره آموزش آنلاینی نمی تواند همیشه شرایط وقوع یک تجربه یادگیری آنلاین موفقی را مهیا کند. در این مقاله، به 8 مورد از انتظارات مربوط به آموزش کارکنان خواهیم پرداخت.


یک – محتوای آموزش الکترونیکی باید برای نقش و مسئولیت های شغلی فرد شخصی سازی می شود.

کارمندان از دوره های آموزش آنلاین انتظار دارند که موجب پیشرفت آن ها در شغل و سمتی که دارند شود، نه اینکه تنها مجبور به حضور در کلاس های دوره شوند بدون آنکه بتوانند مشکلات خود در انجام وظائف و مسئولیت های شغلی خود را برطرف کنند.

در آموزش کارمندان برای آن ها این امکان را مهیا کنید که مسیر یادگیری را خودشان انتخاب کنند و آن را به وسیله نقشه های دوره آموزش الکترونیکی قابل سفارشی سازی توسعه دهند، نقشه هایی که به آن ها اجازه می دهد فعالیت های آموزش انلاین خود را انتخاب کنند. شما همچنین باید مهارت ها و دانشی را که آن ها از قبل دارند را ارزیابی کنید تا معیار ها را تنظیم کنید و سپس محتوای آموزشی آنلاین را بر اساس نیاز های خاص آن ها تنظیم کنید.


دو – کارمند بتواند در هر زمان و روی هر دستگاهی به آموزش الکترونیکی مورد نظر دسترسی داشته باشد.

دانش پذیران امروزی ممکن است از دستگاه های متنوعی برای دسترسی به مطالب مهم آموزش آنلاین استفاده می کنند. واقعیت این است که بسیاری از سازمان ها هنوز هم به جای تولید محتوای آموزشی ریسپانسیو که روی همه این دستگاه ها اجرا شود، محتوای مخصوص دسکتاپ تولید می کنند.

در توسعه آموزش کارمندان از ابزارهای تولید محتوای آموزش الکترونیکی ریسپانسیو استفاده کنید تا به طور خودکار دوره اموزش مجازی را بر اساس دستگاه مورد استفاده کاربر تنظیم کند. همچنین می توانید یک کتابخانه میکرولرنینگ برای تلفن همراه ارائه دهید که به دانش پذیر ها اجازه می دهد از هر نقطه ای از جهان به راه حل موضوعات حساس دسترسی داشته باشند. به عنوان مثال، قبل از یک جلسه مهم فروش، اطلاعات مربوط به محصول را مرور کنند و دانش خود در رابطه با آن را به روز کنند. نرم افزار آموزش مجازی مودل ریسپانسیو است و روی دستگاه های تلفن همراه نیز اجرا می شود.


سه – فعالیت های آموزش آنلاین در برنامه های دنیای واقعی کاربرد داشته باشد

برای بیشتر کارمندان، هدف از شرکت در آموزش های آنلاین این است که با موقعیت ها و چالش های دنیای واقعی درگیر شوند. اما هنوز هم برخی از سازمان ها به جای ارائه آموزش های عملی به آموزش های تئوری می پردازند.

آیا این اموزش انلاین به کارکنان کمک می کند مهارت جدیدی کسب کنند یا دانش محصول خود را برای افزایش آمار فروش به کار گیرند؟ توجه داشته باشید که هر منبع آموزش آنلاینی که در استراتژی آموزشی خود می گنجانید باید موجب ارتقای برنامه های سازمان شما در دنیای واقعی شود. آموزش مجازی ابزار هایی مثل شبیه سازی ها، سناریوهای انشعاب و بازی های جدی و گیمیفیکیشن در اختیار شما قرار می دهد که می توانید از آن ها در طول طراحی دوره های آموزش مجازی خود استفاده کنید.

نکات مهم آموزش کارمندان
گیمیفیکیشن در آموزش کارمندان


چهار – فرد قادر باشد اهداف و برنامه آموزشی خود را تعیین کند

یکی از انتظارات مهمی که کارکنان از آموزش منابع انسانی دارند، امکان دسترسی به منابعی است که با برنامه های آن ها متناسب باشد. به همین ترتیب، آن ها انتظار دارند که بتوانند اهدافی را که برایشان مهم است و فعالیت های متناسب با وظایف شغلی خود را در برنامه آموزشی خود داشته باشند. برنامه آموزش آنلاین شما باید انعطاف پذیر و با نیاز های کارمندان متناسب باشد. آن ها را تشویق کنید که اهداف بلند و نقاط عطفی را که باید به دنبال رسیدن به آن ها باشند را مشخص کنند. شما حتی می توانید از گیمیفیکیشن و جوایزی که در طول آن اهدا می شود استفاده کنید تا انگیزه آن ها را افزایش دهید. و نکته آخر اینکه، به دانش پذیران این امکان را دهید که با سرعت خودشان به یادگیری بپردازند و منابع آموزش آنلاینی را انتخاب کنند که با سلایق آن ها مطابقت داشته باشد.


پنج – سازمان پشتیبانی مداوم به کارمند ِ تحت آموزش ارائه دهد

شما به سادگی نمی توانید دوره های آموزشی را فقط منتشر کنید و انتظار داشته باشید که کارکنان خودشان به تنهایی دوره ها را بگذرانند. البته درست است که ممکن است برخی ابتکار عمل به دست آورند و اهداف دوره را انجام دهند. اما حتی مجرب ترین کارکنان نیز هرزگاهی به کمک نیاز دارند.

پشتیبانی مداوم از رایج ترین انتظارات کارمندان است. این پشتیبانی ممکن است شامل آموزش ها، جلسات یک به یک، یا پاسخ های مربوط به سوالات متداول یا FAQ باشد. نکته مهم این است برای برآورده کردن نیاز های دانش پذیران در طول دوره های آموزش آنلاین و به حداکثر رساندن بهره وری آن ها از این آموزش ها هر کمکی می توانید انجام دهید. در غیر این صورت، ممکن است مشارکت دانش پذیر کاهش یابد.


شش – آموزش سازمانی آنلاین تنها برای استخدامی های جدید نباشد

سازمان ها، اغلب برای استخدامی های جدید، برنامه های آموزشی در نظر می گیرند. اما انتظار دیگری که از سازمان ها می رود و آن ها باید آن را برآورده کنند، این است که آموزش انلاین مداوم به کارکنان ارائه دهند.

فراتر از مرحله آموزش به کارکنان جدید بروید و دانش و مهارت کارکنان را مرتبا تازه کنید. یک منبع قوی برای آموزش کارمندان ایجاد کنید که آن ها بتوانند از آن برای پر کردن شکاف های عملکردی و مهارتی در طول کار استفاده کنند. یادگیری و توسعه هرگز نباید محدود به یک بار و آن هم تنها برای اعضای جدید شود. آموزش آنلاین مداوم به شما کمک می کند تا کارکنان ارزشمند خود را حفظ کنید.


هفت – فرصت همکاری با همکاران و هم صنف های خود را در طول آموزش شرکتی داشته باشم

یکی از شایع ترین مشکلات اموزش الکترونیکی و اموزش انلاین غلبه بر احساس انزوا است. کارمندان از نظر جغرافیایی پراکنده هستند و طرح آموزش آنلاین مخصوص به خود را برنامه ریزی می کنند. این امر تعامل با هم دوره ها و هم نوعان را اندکی دشوار می کند. فعالیت های یادگیری آنلاین را در جهت افزایش همکاری های آنلاین ادغام کنید. به عنوان مثال، فعالیت های گروهی که به ابزارهای ویدئو کنفرانس یا پلتفرم های مدیریت پروژه نیاز دارند. یا حتی رسانه های اجتماعی و رویداد های زنده که به آن ها امکان می دهد ایده های خود را به صورت آنلاین و بلادرنگ به اشتراک بگذارند.


هشت -  سازمان اهداف یادگیری الکترونیکی را از قبل از شروع دوره مشخص کند

سازمان شما منابع آموزشی را برای دستیابی به اهداف و نتایج خاصی در اختیار کارمندان قرار می دهد. بنابراین، منطقی است که شما نسبت به دلیل شرکت آن ها در این دوره ها آگاهی داشته باشد. متاسفانه، بسیاری از سازمان ها تصمیم به شفافیت کامل ندارند. اگر می خواهید کارمندان شما به طور فعال در آموزش ها شرکت داشته باشند، تاکید بر انتظارات، اهداف یادگیری، نتایج مطلوب و مزایای دوره های آموزش و یادگیری بسیار مهم است. اهداف یادگیری را از قبل مشخص کنید و نحوه مشارکت کارکنان با محتوای آموزش آنلاین را توضیح دهید.

کاملا منطقی و صحیح است که کارکنان شما انتظارات بالایی از آموزش های آنلاین شما داشته باشند. شما نیز از آن ها انتظار دارید که بهترین عملکرد را در کارشان داشته باشند و به سازمان شما در دستیابی به موفقیت کمک کنند. منصفانه است که شما تمام منابع آموزش مجازی مورد نیاز آن ها برای رسیدن به بهترین عملکرد را در اختیارشان قرار دهید.

با نرم افزار آموزش مجازی LMS پافکو، مقرون به صرفه ترین و کاربر پسندترین سامانه آموزش الکترونیکی در بازار، در وقت و پول خود صرفه جویی کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
مهدوی

بهتره هر هفته جلسه ای برای پیشرفت داشته باشیم تا به روز باشیم

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید