مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آموزش آنلاین کارکنان

آموزش آنلاین کارکنان

تعداد زیادی از کارفرمایان به آموزش آنلاین کارکنان روی می آورند تا روشی عملی و تعاملی برای یادگیری کارمندان داشته باشند. آموزش آنلاین از نظر زمان و هزینه نسبت به آموزش معمولی مقرون به صرفه تر است، این شکل از آموزش با بهبود فناوری اینترنت و دسترسی به وب تقریباً در همه جا محبوبیت بیشتری پیدا کرده است.

امروزه آموزش آنلاین کارکنان، یکی از فاکتورهای مهم در موفقیت و پیشرفت سازمان ها محسوب می شود. در ادامه به نکات مربوط به آموزش آنلاین کارکنان خواهیم پرداخت.
ادوبی کانکت
همراه با تست رایگان


آموزش آنلاین کارکنان

نحوه آموزش و توسعه کارکنان به صورت آنلاین

در دوره ای قرار گرفته ایم که سازمان ها و مشاغل دریافته اند که بهبود سود سالیانه و کلی شرکت بسیار دشوار است، یکی از فاکتورهای مهمی که می تواند در این راستا به سازمان ها کمک بسیاری کند، توسعه و آموزش آنلاین کارکنان می باشد. به خصوص فراهم کردن شرایط آموزش از راه دور در این راستا اهمیت زیادی دارد.

ضروری است که کارکنان از دانش، منابع و مجموعه مهارت های لازم برای تولید محصولات یا خدمات با کیفیت برای شرکت و ارائه خدمات بهتر به مشتری برخوردار باشند. با این وجود، اجرا و ارائه آموزش های موفق به کارمندان می تواند مسئله چالش برانگیزی باشد- به خصوص اگر از نظر بودجه محدودیت داشته باشید. خبر خوب ما به شما این است که یک روش کارآمد برای آموزش منابع انسانی وجود دارد که نیازی به اختصاص زمان و منابع قابل توجهی ندارد: آموزش آنلاین کارکنان. 

در این مقاله و راهنمای کوتاه اما مفید، نکات ارزشمندی را تحت عنوان سر فصل های زیر، با شما به اشتراک خواهیم گذاشت: 

  • نحوه تهیه برنامه توسعه و آموزش آنلاین کارکنان، و
  • نحوه انتخاب بستر ایده آل برای آموزش آنلاین کارکنان

همه ما شنیده ایم که: عدم برنامه ریزی یا شکست در آن، به معنای برنامه ریزی برای شکست است. و با شما با توجه به وقت و تلاشی که برای آموزش و توسعه کارکنان می کنید، طبعا می خواهید که آموزش آن ها موفقیت آمیز باشد.


چگونه یک برنامه توسعه و آموزش آنلاین کارکنان تهیه کنید؟ 

خوشبختانه، ایجاد یک برنامه آموزش و توسعه مناسب کارکنان نه تنها امکان پذیر است، بلکه به چهار نکته ساده ای که به شما خواهیم گفت، دستیابی به آن آسان نیز است. 

یک – شکاف های مهارتی موجود در سازمان را پیدا کنید

دو – با توجه به اهداف مشخص، رهبری کنید

سه – در مورد ارتباطات بیاندیشید

چهار – نقشه مسیر یادگیری را مشخص کنید


نحوه انتخاب بستر مناسب آموزش و توسعه آنلاین کارکنان

ارائه آموزش آنلاین کارکنان به چیزهایی بیشتر از یک برنامه ریزی نیاز دارد. همچنین انتخاب یک نرم افزار آموزش آنلاین کارمندان که قرار است حداکثر نتیجه را در ازای حداقل سرمایه گذاری کسب کند، فرآیندی زمان بر است.

در ادامه چند سوال مطرح می کنیم که شما نیز هنگام تحقیق و انتخاب سیستم آموزش الکترونیکی و نرم افزار وبینار باید آن ها را بپرسید: 


یک – سیستم مورد نظر چه ویژگی هایی دارد؟ 

آیا پلتفرم مورد نظر، شامل ویژگی هایی است که به شما کمک کند تا آموزش ها را با اهداف سازمان خود هماهنگ کنید؟ آیا استفاده از آن برای کارمندان شما راحت خواهد بود؟ سیستم مدیریت یادگیری شما امکان برگزاری جلسات آنلاین را به شما می دهد؟ به طور مثال سامانه مدیریت یادگیری مودل از سیستم وبینار ادوبی کانکت پشتیبانی می کند و به کمک این سرویس وبینار می توانید در طول دوره های آموزش مجازی، جلسه آنلاین و زنده آموزشی نیز برگزار کنید. 

مشاهده دمو و دانلود نرم افزار adobe connect


دو – هزینه اولیه شروع کار با آن چه مقدار است؟ 

آیا این نرم افزار آموزش مجازی، هزینه اشتراک ماهانه دارد؟ هزینه های نهان آن چه مواردی می توانند باشند؟ و آیا این هزینه ها شامل خدمات پشتیبانی (پشتیبانی IT، عیب یابی و غیره) می باشد؟ 


سه – آیا به نصب نرم افزاری نیاز است؟  

آیا این پلتفرم، کاملا مبتنی بر ابر است؟ آیا نیاز به نصب ارد؟ و در صورت داشتن نیاز به نصب سخت افزار یا نرم افزار، آیا ارائه دهنده نرم افزار این کار را برای شما انجام می دهد ؟ یا شما خود ملزم به انجام این کار هستید؟ 


چهار – به روز رسانی دوره ها چگونه انجام می شود؟ 

آیا کارمندانِ بخشِ فناوری اطلاعات شما، توانایی بارگزاری محتوای فعلی و دوره های آموزشی طراحی شده را دارند؟ آیا دوره های آموزش مجازی از پیش طراحی شده اند؟ یا مجبور هستید آن ها را به تنهایی ایجاد کنید؟ چه نوع رسانه ای در دوره های شما نیاز است؟ و آیا پلتفرم مورد نظر شما از چند رسانه ای پشتیبانی می کند یا نه؟ 


پنج – آیا این سامانه آموزش آنلاین پیشرفت کارمندان را دنبال می کند؟

سیستم نرم افزاری مورد بررسی، چگونه این اطلاعات را ثبت و گزارش می دهد؟ آیا مجهز به نرم افزار آزمون آنلاین می باشد؟ و آزمون های آنلاینی که توسط این سیستم برگزار می شود می توانند مجموعه دانش و مهارت کارمند را به طور دقیق تعیین کنند؟

آموزش آنلاین کارکنان


شش – آیا پهنای باند اینترنت شما با چالش مواجه است؟

آیا این نرم افزار اموزش انلاین، می تواند از چندین کاربر شرکت کننده در آموزش آنلاین را به صورت همزمان پشتیبانی کند؟ آیا کامپیوتر های شما می توانند حداقل نیازهای لازم را برای اجرای این نرم افزار را داشته باشند؟ 

اگر موارد بالا را رعایت کرده باشید، توسعه و آموزش آنلاین کارکنان شما به درستی صورت گرفته است. 

با در نظر داشتن این نکات و پرسیدن این سوالات، شما خواهید توانست سیستم یک سیستم آموزشی را انتخاب کنید که مناسب سازمان شما باشد. اما به یاد داشته باشید، این سیستم به تنهایی نمی تواند سطح کارکنان ضعیف شما را بهبود دهد. راه حل کامل، یک برنامه درست در کنار یک سیستم درست می باشد. این دو فاکتور کنار هم می توانند موجب وقوع یک معجزه آموزشی شوند. 

برای دریافت مشاوره در مورد سامانه آموزش مجازی و نرم افزار آموزش مجازی LMS روی دکمه زیر کلیک کنید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
سلطانی

با سلام
البته به نوع کار هم داره اگر کارتون به صورت کامپیوتری باشه و یدی نباشه میشه آموزش انلاین دید در غیر این صورت خیلی سخت میشه

0 0

احمد هدایتی

آموزش مداوم کارکنان از مسائلی است که باید همواره در شرکت ها وجود داشته باشه اما متاسفانه در ایران کمتر بهش توجه میشه

0 0

مریم

سلام
در زمینه آموزش آنلاین کارکنان به مشاوره نیاز دارم .
لینک مشاوره مشکل دارد.
از چه طریقی اقدام کنم؟

1 0

رعنا فعال

با سلام
لینک مشاوره اصلاح شد
برای دریافت مشاوره در زمینه آموزش کارکنان به صورت آموزش مجازی از طریق همین لینک اقدام بفرمایید.

0 0

انصاری

برای آموزش آنلاین کارکنان، غیر از خرید lms و راه اندازی نرم افزار آموزش مجازی چه اقداماتی ضروری است؟
قیمت سرویس ال ام اس پافکو رو از کجا باید ببینیم؟

1 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید