مقالات نرم افزار آموزش مجازی

برترین ابزارهای آموزش آنلاین

برترین ابزارهای آموزش آنلاین
بهترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان را که شرکت های مختلف در سرتاسر جهان از آن ها برای آموزش استفاده می کنند را انتخاب کرده ایم و در این مقاله آن ها را به شما معرفی می کنیم. 

با ادوبی، تدریس آنلاین انجام بده!

همراه با تست رایگان


برترین ابزارهای آموزش آنلاین کارکنان

تفاوتی نمی کند که شما قصد دارید به کارمندان جدید آموزش می دهید، به آموزش های مربوط به محصولات خو.د بپردازید، یا رهبران را در زمینه های مهارت های نرم و اهمیت به کار گیری آن ها در محیط کار آموزش دهید، در هر صورت به ابزارهایی احتیاج خواهید داشت. زیرا امروزه، کیفیت تجربه آموزش و یادگیری یک کارمند رابطه مستقیمی با ابزار آموزشی که شما استفاده می کنید دارد.

ما می دانیم که موفقیت در آموزش منابع انسانی شما چقدر برای شما مهم است. بنابراین، بهترین ابزارهای آموزش آنلاین نیروی کار را که شرکت های مختلف از آن برای آموزش استفاده می کنند را انتخاب کرده ایم. تیم آموزشی شما هرگز نباید از مزایا و ویژگی های این ابزارهای آموزش آنلاین بی بهره بماند.

9 مورد از ابزارهای آموزش آنلاین که همیشه کاربرد خواهد داشت

برخی از ابزارهای آموزشی سرگرم کننده هستند، اما موثر نیستند. برخی دیگر نه سرگرم کننده هستند و نه به اندازه کافی موثر. 9 موردی که در این مقاله به آن ها اشاره می کنیم، ابزارهایی هستند که گروه های آموزشی در سراسر جهان از آن ها استفاده می کنند. استفاده از این ابزارهای آموزش آنلاین اولین قدم شما برای موفقیت در آموزش است!

یک – سیستم مدیریت یادگیری

دو – پلتفرم های نرم افزاری برای آموزش و یادگیری

سه – ابزار آموزش ویدئویی

چهار – پلتفرم های آموزش مجازی میکرولرنینگ

پنج – ابزار یادگیری موبایلی

شش – ابزارهای برنامه ریزی و مدیریت پروژه

هفت – ابزارهای تولید محتوا

هشت – ابزارهای مدیریت محتوا

نه – ابزارهای ارتباطی

اجازه دهید هر کدام از آن ها را به صورت جداگانه بررسی کنیم

سیستم مدیریت یادگیری

ما این لیست را با مهم ترین ابزار آموزش شرکتی شروع می کنیم. چرا که برگزاری هیچ دوره آموزش مجازی بدون استفاده از یک سیستم lms قدرتمند امکان پذیر نمی باشد.

 نرم افزار ال ام اس شما در حکم خمیر برای پیتزا، بوم برای نقاشی و غیره است. انتخاب و خرید LMS اولین مرحله هنگام ساهت برنامه های اموزش انلاین است!

یک سامانه مدیریت یادگیری ال ام اس مناسب، بستری برای سازماندهی و ترکیب همه مطالب شما در یک مسیر یادگیری خوب و بصری را فراهم می کند. این فضای مجازی و سایت lms، محیطی است که کارکنان به منظور یادگیری، ایجاد یادگیری تعاملی و همکاری و ارزیابی دانش خود به آنجا بروند.

اما در نظر داشته باشید که همه نرم افزار های LMS، یکسان نیستند. بنابراین، همیشه بهتر است که بر اساس قیمت گذاری، کیفیت پشتیبانی مشتری و ویژگی هایی که نیازهای آموزشی شما را برآورده می کند، مناسب ترین سیستم ال ام اس را برای خود انتخاب کنید.

پلتفرم های نرم افزاری برای آموزش و یادگیری (LXP)

برای مدیران آموزش انلاین نرم افزار آموزش مجازی LMS ابزار آشنایی است. اما این ابزارهای آموزش کارکنان معمولا در کنار هم استفاده می شوند(بنابراین سیستم های ال ام اس خود را کنار نگذارید!). حال سامانه LXP برای دانشپذیر ها همانند سامانه LMS برای مدیران آموزش آنلاین می باشد. در نظر بگیرید که نتفلیکس، یوتیوب و یا هر فناوری مشابهی هر محتوایی را که شما بخواهید، به شما ارائه دهد.  

این مراکز یادگیری تعاملی و شخصی سازی شده، یادگیرنده و دانش پذیر را در مرکز فرآیند یادگیری قرار می دهد. به علاوه، بسیاری از آن ها با استفاده از روش هایی مانند گیمیفیکیشن، همکاری و ویژگی های یادگیری اجتماعی، فهم محتوا را آسان می کنند.

ابزار آموزش ویدئویی یا وب کنفرانس ها

دوره های آموزش آنلاین به همان اندازه که باید دارای محتوای جذاب و مفید باشد، برخی از دوره های آنلاین همواره باید یک پشتیبانی مستقیم نیز توسط یک متخصص موضوعی ارائه دهند. اما وقتی کارکنان از راه دور کار می کنند یا وقتی برنامه های آموزشی متفاوتی دارند یا در دفاتری کار می کنند که از نظر جغرافیایی پراکنده هستند، دستیابی به این مسئله دشوار می شود.

خب، چه کاری از دست شما برای حل این مشکل بر می آید؟ همه کارکنان راه دور را برای دوره های آموزشی در یک جا جمع کنید و برای سفرهای آن ها متحمل هزینه های گزاف شوید؟ دوباره فکر کنید.

می توانید از ابزارهای کنفرانس صوتی و تصویری استفاده کنید. این ابزار های آموزشی از طریق یک بستر که به دانش پذیر ها نیز اجازه ارتباط می دهد، به صو.رت آنلاین اجرا می شوند. دانش پذیرها نه تنها می توانند صدای مربی را بشنوند و حتی او را ببینند (اگر کنفرانس تصویری باشد)، بلکه آن ها می توانند دست خود را برای پرسیدن سوالات و ارائه ایده ها و نقطه نظرات خود بلند کنند.

پلتفرم های آموزش مجازی میکرولرنینگ

وینستون چرچیل گفته است: "من همیشه آماده یادگیری هستم. گر چه دوست ندارم همیشه تحت آموزش باشم." او به ابزار آموزش میکرولرنینگ اشاره کرده است. این ابزارهای تعاملی بسیار مفید هستند، به خصوص زمان هایی که شما استخدامی های جدید دارید و می خواهید که معرفی هاه و آموزش های لازم را به آن ها بدهید، یا زمان هایی که قصد آموزش تیم های کارکنان از راه دور را دارید.

راز پلتفرم های میکرولرنینگ این است که ایجاد محتوا به روش میکرولرنینگ آسان است، قابلیت ویرایش سریع دارد و برای استفاده و مصرف سرگرم کننده است. در دنیای پر سرعت و نامشخص امروزی، این انعطاف پذیری امر آموزش و یادگیری را هم برای شرکت ها و هم برای کارکنان ساده تر و لذت بخش تر کرده است.

ابزار های یادگیری موبایلی

این مسئله بر همگان مشخص شده است که امروزه تلفن های همراه و یادگیری موبایلی به یک ابزار آموزش برای کارکنان تبدیل شده است.

با افزایش یادگیری همزمان یا همان JIT، استفاده از تلفن های همراه می تواند روی مصرف دانش دقیقا در زمانی که به آن یاز دارند موثر واقع شود. علاوه بر این، یادگیری موبایلی کارکنان را قادر می سازد از زمان های پرت خود به صورت مفیدی استفاده کنند.

اما اگر می خواهید که یادگیری موبایلی را به عنوان یکی از ابزارهای آموزش آنلاین داشته باشید، باید محتوای آموزشی شما با موبایل (چه برای اندروید و چه برای IOS) سازگار باشد.

ابزار های برنامه ریزی و مدیریت محتوا

طراحان آموزشی معمولا از ابزارهای مدیریت پروژه استفاده می کنند. علاوه بر آن، کارکنان نیز می توانند از این ابزارها در آموزش خود استفاده کنند. کارمندان می توانند از ابزارهای مدیریت پروژه برای حفظ خود در مسیر یادگیری، ارتقای همکاری برای پروژه های گروهی و ارزیابی کمک بگیرند.

محبوب ترین ابزارهای مدیریت پروژه عبارتند از:

Trello: بردهای بصری، کارت ها و لیست هایی که به سازماندهی و تخصیص وظایف و تعیین مهلت ها کمک می کند. این ابزار همچنین امکان ضمیمه کردن را می دهد. به این ترتیب اسناد و محتوا می توانند در یک جا قرار بگیرند.

Asana: آسانا یک ابزار جامع با تقویم، تخصیص وظیفه، تعیین مهلت، به روز رسانی وضعیت پروژه، نمودار ها و تعدادی ویژگی جالب دیگر است.

Basecamp: این ابزار ویژگی ها و کارایی های بسیار زیادی دارد. زیرا علاوه بر ویژگی های مدیریت پروژه، کارکنان می توانند به صورت مجازی به بحث های متمرکز و گاه به گاه بپردازند.

بسیاری از این ابزارها می توانند برای آموزش کارکنان با اسلک و تقویم ها یک پارچه شوند. با این وجود، غالبا تقویم گوگل را برای نگه داشتن کارکنان در بالای برنامه آموزشی و تعیین مهلت های ارزیابی خود ترجیح می دهند.

ابزارهای تولید محتوا

محتوای آنلاین در شکل و اندازه های مختلفی ارائه می شوند و همین ویژگی، مزیت آن ها محسوب می شود. زیرا بهترین محتوای آموزشی برای آموزش کارکنان، محتوایی است که با اهداف یادگیری آن ها متناسب باشد. به عبارت دیگر بیشتر دوره های آموزش مجازی به انواع یادداشت های نوشتاری، گرافیکی، اسلایدها، قالب ها و فیلم های اموزش الکترونیکی نیاز دارند. 

ابزارهای مدیریت محتوا

از شما سوال می کنم که تاکنون پیش آمده است که خود را در میان مقدار زیادی محتوای با کیفیت و سایر اطلاعات پیدا کنید، اما جایی برای قرار دادن آن و استفاده از آن پیدا نکنید؟ اگر جواب شما مثبت است، احتمالا شما به یکی از ابزارهای آموزش شرکتی آنلاین نیاز دارید: 

  • دراپ باکس یا گوگل درایو : این سیستم ها، ابزاری برای به ذخیره محتوا هستند که کاربری فوق العاده ساده ای دارند. می توانید به سادگی محتوا را در آن ها بارگزاری کنید و آن ها را در پوشه ها و دسته بندی های خاصی سازماندهی کنید. 
  • سیستم مدیریت محتوا : مشابه با یک وب سایت، این سیستم عامل های آنلاین هستند که در آن محتوا با فرمت حرفه ای، شامل صفحات محتوا و انجمن ها بارگذاری می شود. دو مورد از سیستم های مدیریت محتوای مورد علاقه ما، ورد پرس و سیستم مدیریت محتوای پافکو می باشد.

ابزارهای ارتباطی

بحث ارتباطات در تمام فرآیند آموزش وجود دارد، همچنین یک یاز رایج ترین نمونه های مهارت های نرم در محل کار است. تیم های طراحی آموزش، مدیران پروژه و کارشناسان موضوعی برای تحویل و ارائه به موقع و با کیفیت محتوا به ایجاد ارتباطات مناسبی نیاز دارند. مربیان برای ارائه راهنمایی و پشتیبانی و پاسخ دادن به سوالات باید با دانش پذیر ها ارتباط برقرار کنند. و البته دانش پذیر ها نیز برای همکاری و به اشتراک گذاری دانش و تجربیات خود با هم دیگر به برقراری ارتباط نیاز دارند. بهترین ابزار های آموزشی بای برقراری ارتباط بین کارکنان عبارتند از:

  • ایمیل: یک روش ارتباط قدیمی و اما همچنان بسیار موثر.
  • رسانه های اجتماعی: از گروه های لینکدین گرفته تا صفحات فیسبوک، رسانه های اجتماعی جاهایی است که کارکنان وقت خود را در آن ها می گذرانند. با استفاده از این محیط ها ارتباطات سریع و به موقعی می توان برقرار کرد.
  • Slack: اسلک با با بیش از 8 میلیون کاربر فعال روزانه، یک ابزار ارتباطی فوق العاده است که نمی توان از آن چشم پوشی کرد. ارتباطات سریع، ساده و هدفمند به این معنی است که تیم های طراحی یادگیری، کارشناسان موضوعی و دانش پذیر ها همگی در هر زمانی قادر به بیان به آنچه می خواهند بگویند هستند.

سخن آخر

در این مقاله، سعی کردیم با شیوه های نوین آموزش مجازی آشنا بشیم. آموزش مجازی زمینی است که اگر با تجهیزات و امکانات درست در آن وارد شوید و از شیوه های نوین آموزشی در آن استفاده کنید، قطعا زحمات شما ثمرات بسیار خوبی خواهد داد.

نیاز به اطلاعات بیشتری در مورد سامانه آموزش مجازی و نرم افزار آموزش مجازی LMS و خرید lms دارید؟ کافیست روی فرم زیر کلیک کنید و شماره تماس خودتان را برای ما ارسال کنید. کارشناسان ما با شما تماس خواهند گرفت.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
خلیلی

به نظرم بهترین ابزار برای اموزش های مجازی بیگ بلو باتن هست هم یوزر فرندلی هست و هم بدون قطع و وصلی هست الیته گوگل میت هم خوبه ولی امکانات زیادی نداره، اگر تعداد دانشجوهاتون بیشتر از 200 نفر هست به نظرم ادوبی خوبه

0 0

لیلا

درود
ممنون از مقاله بسیار خوبتان در حوزه ابزارهای یادگیری الکترونیکی

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید