مقالات نرم افزار آموزش مجازی

سیستم ال ام اس برای اجرای آموزش موبایلی

سیستم ال ام اس برای اجرای آموزش موبایلی

استراتژی یادگیری موبایلی، بدون داشتن یک سیستم ال ام اس که قابلیت اجرا روی موبایل را داشته باشد، چیزی به جز یک رویا نیست. بدون داشتن سیستم صحیح، پیاده سازی ممکن است بسیار آهسته و طاقت فرسا پیش برود. در ادامه چند فاکتور را که باید در هنگام انتخاب یک ال ام اس موبایلی در نظر داشته باشید را بیان می کنیم.

با ادوبی کانکت، کلاس برگزار کن!

همراه با تست رایگان


سیستم ال ام اس مبتنی بر موبایل: انتخاب سیستم lms مناسب برای یادگیری موبایلی

اگر به این نتیجه رسیده اید که یادگیری موبایلی بهترین استراتژی برای آینده آموزش شرکتی و توسعه سازمانی شما می باشد، در مرحله بعدی باید در مورد انتخاب سیستم ال ام اسِ مناسب تصمیم گیری کنید، به خصوص این که نرم افزار ال ام اس مورد نظر باید برای آموزش در بستر تلفن همراه نیز کاربرد داشته باشد. در اجرا و پیاده سازی یک استراتژی یادگیری موبایلی و سایت lms، باید طیف وسیعی از عوامل، از انعطاف پذیری جغرافیایی گرفته تا نیازهای سخت افزاری، در نظر گرفته شود. در ادامه این مقاله به مهم ترین مواردی که در هنگام انتخاب یک سیستم مدیریت یادگیریِ (نرم افزار ال ام اس) مناسب برای موبایل باید مورد توجه قرار گیرد، می پردازیم.

یک - سهولت استفاده و تجربه کاربری

در هر سازمانی، با هر اندازه ای که داشته باشد، احتمالا تعدادی از کارمندان با فناوری بیشتر کار کرده اند ولی تعدادی نیز رابطه خوبی با فناوری ندارند. یکی از واقعیت های اجرای یادگیری موبایلی این است که ممکن است از سمت کارکنان نوع دوم با مقاومت و عدم پذیرش و استفاده مواجه شود. با وجود کارمندانی که تمایلی به استفاده از یادگیری موبایلی ندارند، بهترین راه برای همراه کردن بیشترین تعداد نیروی کار با استراتژی آموزشی موبایلی این است که سیستم ال ام اس موبایلی از کاربری آسانی برخوردار باشد. تجربه کاربری (UX) یکی از فاکتورهای مهمی است که باید در نظر گرفته شود، بنابراین این مسئله باید در انتخاب نرم افزار LMS مناسب برای موبایل، ملاحظه شود.

دو - شباهت و استمرار بین دستگاه های مختلف

قسمتی از ملاحظات UX شما برای سیستم ال ام اس سازگار با موبایل باید حفظ شباهت و استمرار بین پلتفرم های مختلف مثل نسخه دسکتاپ، موبایل و نسخه تبلتی می باشد. این مسئله بسیار مهم است که از یک سیستم ال ام اسی که به روشی منطقی و مشخصی با دستگاه های مختلف سازگار است، استفاده کنید. مواردی مثل، آیا این منو در پلتفرم های مختلف در محل مشابهی از صفحه قرار می گیرد؟ آیا همه گزینه های در همه دستگاه ها به طور مشابهی موجود هستند؟ آیا تابع جست و جو در همه پلتفرم ها به روش مشابهی کار می کند؟ با رعایت کردن این موارد، می توانید مطمئن خواهید بود که دانش پذیرهای شما بدون توجه به وسیله ای که با آن کار می کنند، تجربه ای مستمر دارند، و این امر اجرای استراتژی یادگیری را به مراتب آسان تر می کند و همچنین سطح تعامل در بین نیرو های کار شما را بالا می برد.

سه - امکان شروع از آخرین جایی که خوانده شده

ویژگی مهم دیگری که در اتخاذ استراتژی یادگیری موبایل و انتخاب سیستم ال ام اس برای سازمان خود در نظر بگیرید این است که سیستم lms این امکان را به دانش پذیران بدهد که وقتی یک بخش آموزشی را در یک دستگاه شروع کرده اند، بتوانند آن را در ابزار دیگر ادامه دهند. به عنوان مثال، شبکه نتفلیکس این ویژگی را دارد، اگر در روی دستگاه تلویزیون خود شروع به تماشای یک برنامه کنید، می توانید ادامه آن را از همان جایی که رها کرده اید، در تلفن همراه یا لپ تاپ خود ببینید. این ویژگی برای هر نرم افزار آموزش مجازی مبتنی بر موبایلی ضروری می باشد، چرا که چنین انعطاف پذیری و دسترسی پذیری از دوره های آموزش آنلاین موبایلی انتظار می رود. دانش آموزان مدرن عادت کرده اند که بدون توجه به دستگاهی که استفاده می کنند، بتوانند ادامه مطلب را از همان جایی که رها کرده اند پی بگیرند. اگر سیستم ال ام اس دارای ای قابلیت باشد، پیاده سازی و جذب بسیار آسان تر و گسترده تر خواهد شد.

چهار - توجه به نیاز های جغرافیایی

هر روز، تعداد نیروی کار از راه دور و تعداد افرادی که در خانه کار می کنند بیشتر می شود. از این رو، در نظر گرفتن شرایط جغرافیایی در اجرا و پیاده سازی یادگیری موبایلی بسیار حائر اهمیت است. همچنین، این مسئله در ارائه پشتیبانی فنی نیز تاثیر مثبتی خواهد داشت. به عنوان مثال، فرض کنید می خواهید یک سیستم ال ام اس مبتنی بر موبایل برای طیف وسیعی از شعبه ها و در نتیجه طیف وسیعی از دانش پذیر ها ارائه دهید، بسیار مهم است که سطح خوبی از پشتیبانی فنی برای همه در دسترس باشد. بنابراین، شما باید به دنبال پیاده سازی سیستم lms مبتنی بر موبایلی باشید که خدمات مشتری بهتری داشته باشد. انعطاف پذیری تنها برای نیروی کار شما مهم نیست، بلکه یک مولفه بسیار مهم در مدیریت مداوم سیستم است.

پنج - مصرف داده و در نظر گرفتن اتصالات اینترنتی ضعیف

سیستم ال ام اس برای اجرای آموزش موبایلی
آموزش انلاین با اینترنت ضعیف

از آن جایی که امروزه ما با بحث دورکاری و وجود تنوع جغرافیایی نیروی کار و منابع انسانی مواجه هستیم، بهتر است مصرف داده و اتصالات اینترنتی برای دستگاه های موبایل را نیز در نظر بگیریم. به عنوان مثال، یک مهندس ممکن است در محل کارش همیشه امکان دسترسی به یک اتصال اینترنت خوب را نداشته باشد، به عنوان مثال سر پروژه ای در معدن باشد یا سر سازه های خارج از شهر باشد و ... . بنابراین باید به دنبال گزینه های محتوای آموزش الکترونیکی غنی از داده باشید. کاربرد یک نرم افزار آموزش مجازی LMS خوب در وهله اول دسترسی و استفاده از داده ها می باشد، بنابراین باید بتواند داده ها را به سرعت و به صورت کارآمد حتی در مناطقی که اینترنت ضعیف است نیز بارگذاری کند.

شش - سخت افزار و نرم افزار مورد نیاز برای ال ام اس مبتنی بر موبایل

سازگاری سیستم ال ام اس مبتنی بر موبایل یک فاکتور مهم در موفقیت استراتژی آموزش و یادگیری موبایلی شما محسوب می شود. مطمئن شوید که  ال ام اس انتخابی شما از نظر فنی در دستگاه های کارمندان شما قابلیت اجرا داشته باشد و سیستم lms انتخابی شما از آن ها پشتیبانی کند.

هفت - امکان یادگیری انتخابی

یکی از مهم ترین عوامل در هر استراتژی یادگیری موبایلی، امکان یادگیری بر حسب نیاز و تقاضا می باشد. نیاز هایی مانند آموزش یک نکته فروش درست قبل از یک جلسه مذاکره و فروش مهم، یا بررسی مجدد ویژگی های یک بویلر (دیگ بخار) خاص در حال رفتن به ماموریت کاری. داشتن این نوع آموزش ها، می تواند سطح محل کار و عملکرد کارکنان شما را یک درجه بهبود دهد. پس مهم است که سیستم ال ام اسی را انتخاب کنید که از این نوع یادگیری ها پشتیبانی می کند و به کارمندان این اجازه را می دهد تا اطلاعات مورد نیاز خود را به سرعت پیدا کنند.

نتیجه گیری

هنگام اجرا و پیاده سازی یک استراتژی آموزش و یادگیری موبایل در سازمان خود، سیستم ال ام اس انتخابی شما می تواند عامل موفقیت یا شکست شما باشد. در هنگام انتخاب خود باید موراد زیادی را از الزامات فنی گرفته تا نیازهای شخصی کارمندان را در نظر بگیرید. در نهایت، همه این موارد به سهولت استفاده و انعطاف پذیری سیستم برای استفاده و اجرای همه افراد مورد نظر شما منجر می شود.

جهت کسب اطلاعات بیشتر و دریافت مشاوره رایگان از کارشناسان پافکو فرم زیر را تکمیل نمایید.

مشاوره رایگان بگیرید
نظرات کاربران
اکبری

من برای آموزشگاه زبان استفاده میکنم مناسب و با کیفیت هست

0 0

علوی

مورد 4 خیلی کاربردی و خوبه همه جا که میشه استفاده کرد خوبه و چون موبایل هم هست همه جا داریم و میشه استفاده کرد

0 0

سحر

مودل نسخه موبایلی داره؟ از کجا میتونیم دانلود کنیم؟

1 0

قنبری

از همون جایی که سیستم آموزش مجازی گرفتی میتونی درخواست نرم افزار مودل کنید

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید