مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی

آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی
شرکت ها می توانند از آموزش آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی استفاده کنند. ارائه یک محتوای آموزشی با کیفیت بالا، اعتماد و احترام به همراه می آورد و ارتباط و پیوستگی عمیق تری می سازد و همین اساس یک روش بازاریابی موفق محسوب می شود.

ادوبی کانکت یکی از بهترین سامانه های برگزاری جلسات و کلاس آنلاین است. این سامانه راامتحان کنید:


ادوبی کانکت رایگان


8 برند جهانی که کلاس آنلاین برگزار می کنند و از آن برای گسترش بازار خود استفاده می کنند.

به صورت کلی در مورد ارزش محتوای آموزشی یا قدرت آن نه در وبلاگ ها و نه خبرنامه های الکترونیکی و نه حتی در مقاله های سفید صحبت چندانی نشده است. هدف از این مقاله بررسی برندهایی است که از مفهوم آموزش الکترونیکی برای توسعه کلاس ها و برنامه های آموزشی برای مخاطبان خود استفاده کرده اند.

این برندها برای مخاطبان خود از طریق راه های منحصر به فرد و سرگرم کننده ای، فرصت یادگیری فراهم کرده اند و از این همین بستر به عنوان یک روش بازاریابی بهره می برند.

بانک Renasant: روش های مارکتینگ یک پله بالاتر از کلاس های خسته کننده قرار دارد.

بانک Renasant، یک بانک با قدمت 113 سال در میسی سیپی است که مدتی است کلاس های آموزشی در حوزه مالی ارائه می دهد و گاهی اوقات در این زمینه به دانشگاه های محلی کمک می کند و از آن ها پشتیبانی می کند.

این بانک دو سال پیش، بخشی از زمان برنامه تلویزیونی محبوب به نام Shark Tank را برای استفاده در استراتژی های آموزش خود استفاده کرد. جان آکسفورد، مدیر ارتباطات شرکتی رنسانت می گوید که "سال هاست که ما با دانشگاه ها برای اجرای رقابت های تجاری مشارکت می کنیم. بعد از مشاوره با دانشگاه ها و همچینین جمع آوری و بررسی نظرات دانشجویان، این تصمیم را گرفتیم، البته متوجه بودیم که هیچ کس به طور قطعی نمی تواند نتیجه شراکت ما در یک برنامه تلویزیونی را پیش بینی کند؟"

نمایشی با نام Brand New، با کمک آژانس Mabus تولید شد و اولین قسمت آن در ژوئن 2017 در MPB می سی پی پخش شد.

در این برنامه، دانشجویان دانشگاه میسیسیپی، دانشگاه ایالتی میسیسیپی و جنوب میسیسیپی ایده های تجاری خود را ارائه دادند که هیئت قضات Renasant و شرکای تجاری محلی در نهایت 6 مورد از بهترین ایده ها را انتخاب کردند. نقطه نظرهای آن دانش جویان، ایده های آن ها و رقابت بین آن ها فیلم برداری شد و در قالب چهار فیلم 20 دقیقه ای تدوین و نمایش داده شد.

آکسفورد در این باره گفته است: "بانک ها و کار بانکی اغلب خسته کننده به نظر می رسند، اما محتوا قدرت آن را دارد که نام برند در هر صنعت خسته کننده ای را متفاوت جلوه دهد و با در نظر گرفتن یک ریسک قابل قبولی به نشان دادن آنچه که برند شما انجام دهد کمک کند."

همه افرادی که در این پروژه و برای بازاریابی این نمایش درگیر شدند، با یک مفهوم چند منظوره مواجه بودند و آن را درک کردند. آکسفورد توضیح می دهد که "ما می توانیم قسمت های این فیلم را به قسمت های کوچک تری تقسیم کنیم و در رسانه های مختلف اجتماعی به اشتراک بگذاریم. همچنین می توانیم آن را به پایگاه مشتری خود ایمیل کنیم."

یک روش دیگر، مورد هدف قرار دادن دانشگاه های شرکت کننده با تبلیغات اجتماعی و موبایلی است. آکسفورد می گوید: "همچنین دانشجویان حاضر در این نمایش آن را به دوستان خود تبلیغ می کنند و مدارس و دانشکده ها آن را در وب سایت های خود تبلیغ می کنند. این یک بازار کلیدی برای ما است. بازار نسل جدید واقعا همان جایی است که بانکی مثل ما به دنبال آن است."

Renasant نه تنها به ساخت و تولید نمایش کمک کرد، بلکه به سه برنده اول جایزه نقدی چند هزار دلاری داد. آکسفورد می گوید: "این برنامه هرگز یک کمپین برای فروش محصول نبود؛ بلکه یک کمپین با حسن نیت تمام و صریح بود. ما قصد داریم شریک امر کارآفرینی در کشور باشیم و به آن کمک کنیم. با اینکه به می سی سی پی به عنوان یک روستا نگاه می شود، این دانشجویان با ایده هایی که دادند می توانند در هر زمینه ای تغییرات خوبی ایجاد کنند."

Widen: دوره های آنلاین باعث می شوند که نرخ حفظ مشتریان بیشتر شود.

Widen، یک شرکت مدیریت دارایی دیجیتال است که در سال 2014 برای کمک به مهارت یافتن در پیچیدگی های موضوعی مانند فراداده، حکمرانی و تجزیه و تحلیل داده ها راه اندازی شد. از طریق پورتال آموزشی، این شرکت دوره های مختلفی، از وبینار های رایگان گرفته تا دوره های آموزشی زنده سه روزه با پرداخت هزینه را ارائه می دهد. استراتژیست خدمات مشتری این شرکت می گوید حجم خالصی از محتوای آموزشی برای مشتری ها در دسترس است و Widen به مخاطبان و خریداران مختلف با رویکرد متفاوتی نگاه می کند.

معاون بخش بازاریابی شرکت می گوید که "Widen معتقد است که تحویل محتوای آموزشی با کیفیت بالا، اعتماد و احترام همراه می آورد و ارتباط و پیوستگی عمیق تری می سازد و همین اساس یک روش بازاریابی موفق محسوب می شود.

او می گوید آموزش هسته بازاریابی یک شرکت و تجربه مشتری آن ها است، به گواه اینکه در طی پنج سال گذشته بخش های آموزش، میزان رضایت مشتری را به طور قابل توجهی افزایش داده است. وی همچنین نشان می دهد که با بودن آموزش مناسب، میزان حفظ مشتری بیشتر از 96 درصد بوده و همچنین به رشد KPI بخش بازاریابی در بخش تلاش های آموزشی اشاره کرده است.

Schneider Electric: کلاس های آنلاین به عنوان یک روش بازاریابی B2B، داده های بیشتری از مشتری استخراج می کند.

Schneider جایگاه خود را به عنوان یک رهبر در صنعت انرژی به دست آورده است. این سازمان با "دانشگاه Energy " خود درآمد مستقیم و جذابیت برند و لید تولید می کند. دانشگاه Energy با بیش از 900000 دوره درسی و ارائه 200 دوره اضافه به 13 زبان مختلف، یک راه پر منفعت برای سرمایه گذاری روی کتابخانه عظیمی از محتوا و دسترسی به متخصصان داخلی در زمینه برنامه آموزشی بنیان نهاده است. 

مدیر برنامه ریزی جهانی دانشگاه انرژی می گوید: "هنگامی که روش تفکر، تکنولوژی ها و نوآوری های شما در دسترس مردم قرار گیرد و این به آن ها یاد دهد که چگونه می توانند –چه با محصولات شما و چه با محصولات دیگر- کارایی بیشتر و پایداری بیشتری در عملکرد خود داشته باشند، شما تبدیل به یک مشاور مطمئن می شوید. حتی شاید بیشتر، ممکن است تبدیل به شریکی شوید که در زمان مناسبش آنها خواستار همکاری تجاری با او خواهند شد. و تجربه ثابت کرده است که بسیاری از آنها این کار را انجام می دهند."

به لطف مقادیر زیاد داده های مشتری که در دانشگاه انرژی وجود دار(این داده ها در مرکز تماس در سیستم مدیریت یادگیری جمع می شود)، شرکت Schneider به راحتی می تواند مشتریان بالقوه را تشخیص دهد و نیازهای آن ها را شناسایی کند، در نتیجه می تواند محصولات و راه حل های مناسب آن نیازها را فراهم کنند.

Zappos Insights: خرده فروش آنلاینی که شروع به ارائه آموزش می کند.

Zappos Insights در سال 2008 آغاز شد و همزمان با آن تونی هسیه، مدیر عامل Tony Hsieh، تورهای ستاد مرکزی را ارائه کرد و مورد علاقه روز افزون عمومی قرار گرفت. در پی این محبوبیت، مدیران تشخیص دادند که این تورها به مدیریت و سازماندهی بیشتری نیاز دارند. امروزه، Zappos یک برنامه آموزشی است، یک انجمن عضویت و یک "اردوگاه حرفه ای" است که در کنار ماموریت اصلی شرکت طراحی شده و اجرا می شود.

اگرچه ممکن است برند در بازاریابی محتوا اهمیت زیادی داشته باشد، اما بخش آموزشی به گفتن داستان برند کمک می کند. به عنوان مثال، برنامه "مربی برای تقاضا" به شرکت ها و اشخاص این امکان را می دهد که با یک مربی از مدیران ارشد Zappos کار کنند. همچنین یک مدل آموزش اشتراک عضویت آنلاین برای کسانی که می خواهند در مورد سازمان یاد بگیرند وجود دارد.

شرکت اپل و Williams Sonoma: فروشگاه ها، کلاس های آنلاین ارائه می دهند.

شرکت اپل همیشه جنیوس بار خود را در فروشگاه ها و خرده فروشی های خود داشته است؛ جنیوس بار یک ایستگاه پشتیبانی فنی است و به ارائه خدمات برای محصولات اپل و کمک به مشتریان است. اما این شرکت اخیرا جلسات آموزشی خود را گسترش داده است. در حال حاضر جلسات آموزشی داخلی در تمام 495 فروشگاه تحت برند اپل ارائه می شود. کافیست نزدیک ترین محل اپل به خود را پیدا کنید و در جلسات 30 تا 90 دقیقه ای آن ها شرکت کنید که آنها در مورد هر چیزی از چگونگی شروع به کار از روش های کدینگ گرفته تا روش های ویرایش یک ویدئو در مک بوک، آموزش داده می شود.

معاون ارشد فروشگاه های اپل ذکر کرده است که: "آموزش به مخاطبان و مشتریان، قلب تپنده هر فروشگاه اپل است."

ویلیامز سونوما، از برندهای قدیمی لوازم آشپزخانه و وسایل کمک آشپزی، بیش از 50 سال است که کلاس های آشپزی و ارائه دمو در محل دارد. 220 فروشگاه این شرکت هر کدام کلاس های خاصی از قبیل "مهارت های کار با چاقو" و "مدرسه آشپزی" ارائه می دهند.

MailChimp and Hootsuite Academy: برند ها، کلاس های آنلاین رایگان یا با هزینه ارائه می دهند.

پلتفرم ایمیل مارکتینگ MailChimp کلاس های متنوعی را از طریق SkillShare ارائه می دهد. دوره های رایگانی شامل شروع به کار بازاریابی آنلاین، که شامل 14 فیلم کوتاه است. مدرس این دوره، رهبر بازاریابی محصول MailChimp می باشد. نزدیک به 30 هزار دانشپذیر این دوره را گرفته اند. مدت زمان این دوره یک ساعت و 11 دقیقه است.

ابزار مدیریت رسانه های اجتماعی Hootsuite، دوره های رایگانی ارائه می دهد که توسط بیش از 200 هزار حرفه ای اخذ شده است. این یک دوره متوسطه به نام استراتژی رسانه های اجتماعی- از الف تا ی است.

همچنین یک دوره 40 ساعته استراتژی رسانه های اجتماعی پیشرفته ارائه داده است که هزینه ثبت نام آن 999 دلار است. این دوره با همکاری دانشکده ارتباطات عمومی دانشکده  S.I. Newhouse دانشگاه سیارکوز ایجاد شده است. تا به امروز، حدود 30 هزار نفر موفق به گرفتن گواهینامه این دوره از دانشکده شده اند.

نتیجه گیری

بسیاری از برندها چه B2B و چه B2C- مقدار زیادی محتوای آموزشی در قالب های مختلف تولید می کنند.  اما کمتر برندی این محتوا را با هدف تبدیل شدن به یک آموزش دهنده در آن زمینه و شناخته شدن به عنوان رفرنس در آن زمینه توسط مشتریان خود و به عنوان یک روش بازاریابی ایجاد می کند. اگر شما قصد دارید یکی از این برندها باشید قدم هایی که این هشت نام تجاری برداشته اند را بشناسید و آن ها را دنبال کنید.

دریافت مشاوره رایگان
نظرات کاربران
شفیعی

به نظرم یکی از کم هزینه ترین ولی پر بیننده ترین ها اموزش هست حتما اول و اخر ویدیو باید سایت و یا ادرس رو بگیم که برندینگ هم بشه

0 0

مرجان معصوم پور

افراد و موسسات زیادی هستن که در حال حاضر از آموزش برای بازاریابی و جذب لید استفاده می کنن. بخصوص آموزش های رایگان میتونه روش مناسبی برای تبلیغات و بازاریابی باشه.

0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید