مقالات نرم افزار آموزش مجازی

آموزش در قرن بیست و یکم

آموزش در قرن بیست و یکم
آموزش در قرن بیست و یکم به چه سمت می رود؟ چه ویژگی های خواهد داشت؟ و صاحبان مشاغل صنعت آموزش و پرورش چه باید بکنند؟

ارزش و اعتبار آموزش در قرن بیست و یکم به چه چیزهای بستگی دارد؟

تعریف موفقیت در دید امروزی با گذشته تفاوت کرده است. افرادی که به دنبال موفقیت های بزرگ هستند، اغلب آن هایی هستند که از بازار کار سنتی اجتناب می کنند و برای خود شغل ایجاد می کنند. افراد موفق انتظار دارند که :

 • بتوانند در هر نقطه ای از جهان زندگی و کار کنند
 • هر زمانی که دوست داشته باشند بتوانند سفر کنند
 • شرایط کاری و آن چه را که روی آن کار می کنند، مطابق با علایق و توانایی های خود تغییر دهند
 • از چیزهایی که به دست می آورند لذت ببرند که این موارد لزوما به یک حقوق و میزان آن محدود نمی شود
 • بتوانند با هم نوعان خود در سراسر جهان کار کنند
 • قادر باشند کارهایی را که دوست ندارند، برون سپاری کنند
 • در انتخاب دفتر و ساعت های کاری خود آزادی عمل داشته باشند

برای افرادی که به این سبک زندگی نمی کنند ممکن است دور از ذهن و خیلی بعید به نظر برسد، اما در دنیای امروز، این شیوه زندگی به سرعت در حال گسترش است. دستیابی به این میزان از آزادی و در عین حال شکوفایی شغلی با چه چیزی ممکن است؟ جواب آن بسیار شگفت انگیز است و بهترین عبارتی که می توان برای آن به کار برد "آموزش قرن بیست و یکمی" می باشد.

آموزش در قرن بیست و یکم

هر چه جهان پیچیده تر می شود، برای مواجه شدن با چالش های آن باید خلاق تر شویم. و بسیار واضح است که این مسئله در زمینه آموزش و محل کار نیز خودش را نشان می دهد. در حال حاضر افراد برای موفقیت باید خلاقیت داشته باشند، و با اینکه تعریف و ویژگی های موفقیت تغییر کرده است، در بسیاری از موارد سیستم آموزش و یادگیری همچنان روش ها و اهداف پیشین خود را دنبال می کند و آن ها را با تعاریف و نیاز های جدید تطبیق نداده است.

آموزش در قرن بیست و یکم

رسیدن به این سطح از تکنولوژی به معنای انفجار اطلاعات و امکان دسترسی بی سابقه به این اطلاعات است. اطلاعات همیشه دم دست شما هستند. بچه های امروزی، بیش از چند ثانیه از پاسخ سوالات خود فاصله ندارند و همه کاری که باید انجام دهند یک جست و جوی سریع در فضای وب است. آن ها می توانند بدون آنکه اتاق خواب خود را ترک کنند، در زمینه هر موضوعی که تمایل دارند آموزش ببینند.

دانش آموزان مدرسه قرن بیست و یکم، باهوش، مستقل و بسیار توانمند هستند. آن ها در استفاده از فن آوری مهارت دارند و در برقراری ارتباطات جهانی و بین فرهنگی راحت عمل می کنند.

مدرسه قرن بیست و یکمی

آموزش مدرن در قرن بیست و یکم مهارت هایی را که برای موفقیت در این دنیای جدید نیاز است را به دانش آموزان ارائه می دهد و اعتماد به نفس آن ها را در زمینه به کار بردن این تمرین ها افزایش می دهد. چون غالب اطلاعات به راحتی در دسترس هستند، مهارت های قرن بیست و یکم بیشتر بر فهم این اطلاعات، به اشتراک گذاری و استفاده هوشمندانه از آن ها تمرکز دارد.

ویژگی های یادگیری مدرن به ترتیب زیر است:

 • خلاقیت
 • تفکر انتقادی
 • ارتباطات
 • همکاری

این چهار مورد، موضوع هایی نمی باشند که به صورت مجرد قابل درک باشند، بلکه مضامین و مفاهیمی هستند که باید در کل برنامه آموزشی و برنامه ریزی آموزشی مورد توجه قرار گیرند.

تکنولوژی دیجیتالی در صنعت آموزش

تاثیر و نفوذ تکنولوژی آموزشی دیگر برای همه آشکار شده است. در زمانی قرار داریم که استفاده از نرم افزار مدیریت مدرسه و نرم افزار آموزشگاه بین مدارس رواج پیدا کرده است و اکثر آموزشگاه ها و مدارس برتر از این سیستم ها برای بهبود وضعیت آموزش و یادگیری و همچنین صرفه جویی در هزینه های زمانی و پولی استفاده می کنند. همچنین بسیاری از مدارس امکان آموزش از راه دور را با نرم افزار هایی چون سیستم مدیریت یادگیری و نرم افزار ال ام اس مهیا کرده اند تا بتوانند در هر نقطه ای از کشور و حتی جهان دوره آموزشی برگزار کنند. بدین ترتیب بدون هزینه چندانی خواهند توانست چندین برابر دانش آموز و دانش جو از سر تاسر دنیا جذب کنند. سیستم lms (سایت lms) علاوه بر برداشتن محدودیت جغرافیایی برای ارائه آموزش ها مزایای بیشماری دارد، از جمله می توان دوره های برگزار شده را در آن آرشیو کرد و در آینده مجددا از آن ها استفاده کرد. همچنین امکان برگزاری آزمون آنلاین را برای مدرس ها فراهم می کند. آزمون الکترونیکی نرم افزار LMS می تواند شامل انواع سوالات مختلفی از سوالات چند گزینه ای و سوالات تشریحی گرفته تا سوالات درست و غلط و پر کردن جای و خالی و بسیاری از سوالات مختلف و جذاب دیگر باشد. همچنین با استفاده از سامانه ال ام اس کار ارزیابی و تعیین عملکرد دانش پذیر بسیار آسان می شود.

علاوه بر سامانه مدیریت یادگیری، فناوری آموزشی ارمغان های دیگری نیز داشته است. کاربرد واقعیت افزوده و واقعیت مجازی در آموزش، استفاده از هوش مصنوعی برای شخصی سازی آموزش ها بر اساس توانایی های هر فرد، استفاده از گیمیفیکیشن برای هر چه جذاب تر کردن فرآیند آموزش و البته فرآیند ارزیابی دانش پذیر ها، برنامه های آموزش میکرولرنینگ که با تقسیم کردن مباحث آموزشی به بخش های کوچک تر، یادگیری آن ها را آسان تر و جذاب تر می کنند.

همچنین مدارس حضوری در صورت استفاده از یادگیری ترکیبی، می توانند به طور همزمان هم مزایای آموزش حضوری و هم مزایای آموزش آنلاین را داشته باشند.

نرم افزار آموزش مجازی LMS، از این فناوری ها و ترند های آموزشی پشتیبانی می کند و به پیاده سازی آن ها کمک می کند.

آموزش در قرن بیست و یکم به چه سمت می رود؟ چه ویژگی های خواهد داشت؟ و صاحبان مشاغل صنعت آموزش و پرورش چه باید بکنند؟
نظرات کاربران
نامی

نامی

        درود
از سایت خوبتان ممنونم
      
پاسخ دادن 0 0

اسلامی

اسلامی

        سلام 
ممنون مطالبی عالی در زمینه آموزش مدرن و استراتژی های آموزش در قرن جدید 
      
پاسخ دادن 0 0

نظر شما

ایمیل شما نشر نخواهد شد.فیلد های ضروری با * نشانه گذاری شده است.

تصویر امنیتی Refresh Icon

لطفا از قرار دادن متن بصورت فینگلیش خودداری نمایید با تشکر

پیام شما بعد از بررسی نمایش داده خواهد شد

نظر خود را بنویسید